Reportažai

SERJ TANKIAN Vilniuje – orkos plaukimas klasikos ir roko ritmu

2013.10.17 00:00, Birutė

SERJ TANKIAN Vilniuje – orkos plaukimas klasikos ir roko ritmuSerj Tankian vardas daugeliui melomanų tikriausiai geriausiai žinomas iš žymiausios armėnų kilmės Kalifornijos muzikantų grupės SYSTEM OF A DOWN. Būtent šios grupės vardas buvo ilgai linksniuojamas, kviečiant apsilankyti gana brangiai kainuojančiame renginyje „Pramogų arenoje“ spalio 15 d. O pakliuvus į jį, nustebino pustuštė salė. Pagerbti žymiojo atlikėjo, kuris jau senokai užsiima soline karjera ir ėmėsi leisti įvairių stilių eksperimentinius albumus, iš pažiūros nesusirinko nei pora tūkstančių žiūrovų. Tada kilo klausimas: ar Tankiano aljansas su maždaug 50 žmonių orkestru ir populiariu armėnišku pučiamuoju instrumentu duduku grojančiu vokalisto bičiuliu yra skirtas plačiai auditorijai? Ko gero, tai daugiau kamerinis koncertas, tikęs kur kas mažesnei salei.

S. Tankiano niekas neapšildė, bet tai tik į naudą. Viena vertus, sunku įsivaizduoti, kas pas mus tai galėtų padaryti. Kita vertus, 1,5 val. pasirodymas – pats tas, kai renginys prasideda po 20 val. Iš karto matėsi, kad publika labai marga, iš pirmo žvilgsnio net nepasakysi, kokia muzika jie domisi, ir apskritai – ar būtent ja domisi. Beveik pilnas parteris sufleravo, kad ten susirinkę ištikimi Serj talento gerbėjai, pasiruošę esant galimybei nulėkti prie scenos. Tuo tarpu po tribūnas galima buvo plačiai pasivaikščioti, nes net atitvėrus pusę arenos, jose buvo daug laisvų vietų.

Na ką čia, laikas pakalbėti apie patį šou. Serj, apsivilkęs beveik kaip gatvės šokėjas, trumpai pasveikino publiką, pagyrė Vilniaus, kuriame turėjo progos pasivaikščioti, grožį, ir trumpai pristatė programą. Tapo aišku, kad apie 34 minutes trunkanti 4 dalių „simfonija“ apie permainingą plėšriojo delfino orkos gyvenimą (vienas iš šiųmetinių jo albumų, kuriame visa laisvė suteikiama orkestrui), bus paįvairinta kitokio žanro dainomis su paties vokalisto atliekamais kūriniais. Taip ir buvo.

Simfoninės dalys tiems, kas ratu apeina Operos teatrą ar Filharmoniją, galėjo atrodyti nuobodžios. Taigi tie intarpai, kuriuos sudarė „kitokia“ S. Tankiano kūryba, neaplenkiant kritikų išgirto 2012-ųjų albumo „Harakiri“, šou sėkmingai paįvairino. Tiems, kam iki gyvo kaulo įgriso politika su visomis jos peripetijomis, turėjo itin džiaugtis, nes Serj yra ne tik stipraus ir įdomaus balso vokalistas, bet ir politinis aktyvistas. Taigi tiek dainų tekstai, tiek sceninės improvizacijos tiesiog atvirai akcentavo ir pašiepė visokias visuomenės piktžaizdes, tame tarpe ir armėnų genocidą…

Instrumentiniai orkestro, kuriame šmėžavo ir lietuviškos pavardės, atliekami kūriniai su dudukininku buvo itin įdomūs, nes iš abrikosmedžio gaminamas instrumentas turi išskirtinai aukštą tembrą ir skamba labai savotiškai. Paskutinė daina su orkestru atlikta, iškvietus prisidėti visus žiūrovus. Neįprastas vaizdelis – sukilusios tribūnos ir parterį palikusi, prie scenos susitelkusi kompanija traukė drauge šio kūrinio priedainį. Bisas? Buvo ir jis. Tai lyrinė daina, pritariant tik rojaliui, gitarai ir dudukui. Puikus, nors ir paskutinis, šou akcentas…

Apibendrinant įspūdžius iš gana netipiško renginio, kokiuose tenka retai būti, galima pasakyti, kad verta plėsti muzikinį akiratį. Renginys tikrai paliko tik gerus prisiminimus, na, nebent Serj vokalas galėjo įgarsinime būti labiau iškeltas. Gaila, kad organizatoriai iš pažiūros turėjo patirti nemažą minusą, bet taip jau yra: renginių sėkmė ar fiasko – savotiška loterija. O užbaigsiu truputį savanaudiška gaida: bent jau žiūrovai, tame tarpe ir aš, liko patenkinti…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
XIII
2013.10.20 20:58

“Tiems, kam iki gyvo kaulo įgriso politika su visomis jos peripetijomis, turėjo itin džiaugtis, nes Serj yra ne tik stipraus ir įdomaus balso vokalistas, bet ir politinis aktyvistas. ”
?

odium
2013.10.17 16:48

Liko ir nepatenkintų žiūrovų, tame tarpe ir aš. Bet tik todėl, kad vis, kol nepravėriau salės durų, maniau einąs į roko koncertą (na bent jau roko su sinfoniniu orkestru, kas šiandien yra gan populiaru ir varo vėžį). Kitą kartą teks atidžiaus afišas skaityti.

Iš esmės nustebino Serj Tankian balso galimybės. Buvo ir apskritai zjbs vietų bei momentų, bet visumoje kažkokio katarsio tai tikrai nepajutau. Nors pats pasirodymas prabėgo labai greitai ir gan neskausmingai, vistik labiau šitą personą norėtųs pamatyti su “Harakiri” ar ankstesnių diskų programa.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus