Reportažai

SEPULTURA koncertas Vilniuje – džiaugsmas dviem gerbėjų kartoms

2015.11.21 09:34, Gedas (Seniukas)

sepultura-vln2015Yra keletas metalo grupių, kurios Lietuvoje visada laukiamos ir SEPULTURA – viena jų. Lapkričio 12 d. tapo ta diena, kai SEPULTURA muzikantai užsuko į Lietuvą jau ketvirtąjį kartą.

Nepradėsiu aprašinėti, kokie jie yra kultiniai, kad užsuko į Vilnių 1992-ųjų gegužės 8 d., kai visi didžiausiu ratu apeidavo buvusią Sovietų Sąjungos teritoriją. Viskas jau parašyta, apšnekėta, todėl pereikime prie koncerto šiemet.

Vieta

Žinia, kad koncertui pasirinkta virš 10 tūkstančių žmonių talpinanti „Siemens“ arena, skambėjo paradoksaliai. Negi organizatoriai rimtai galvoja, kad SEPULTURA Lietuvoje turi tiek gerbėjų? Vis tik atvykus į „Siemensą“, paaiškėjo, kad koncertui tebuvo atitverta nedidelė dalis arenos, todėl viskas atrodė jaukiai ir pritaikyta kaip tik SEPULTURA pasirodymui.

Publika

Publika buvo išties marga. Nuo žilo plauko metalistų, kurie vis dar kaip pirmąją meilę mena SEPULTURA pirmąjį koncertą Lietuvoje 1992-aisiais, iki ypač jaunų sunkiosios muzikos gerbėjų, kurie grupę atrado vos prieš 2 metus. Labai džiugino akį toks žmonių margumynas – tai reiškia, kad Lietuvoje jau formuojasi tas tikrasis, kol kas tik Vakarams labiau būdingas, metalinės kultūros pagrindas.

Atributika

SEPULTURA į Vilnių atvyko pristatyti savo veiklos 30-metį, todėl ta proga grupės gerbėjai turėjo galimybę įsigyti labai neprastai atrodančių marškinėlių su stilizuotais SEPULTURA klasikinių albumų viršeliais. Kaina padori, tikrai ne kosminė, todėl bene pirmą kartą teko matyti MASIŠKAI perkamą atributiką. Pirmieji dingo „Beneath The Remains“ marškinėliai. Ar tai reiškia, kad 1989 m. metalo muzikos šedevras yra Lietuvių metalistų pats mėgstamiausias?

Apšildymas

Apšildymui pasirinktos po vieną grupę iš Lietuvos ir Latvijos. Visai logiškas sprendimas, juolab, kad SEPULTURA gastrolių tvarkaraštis šį kartą Rygą aplenkė. Taigi pirmieji į sceną lipo latviai TRENDKILL METHOD. Grūvinį metalą grojantys latviai, žinoma, tikrai negalėjo pasimėgauti pilnutėle sale, bet palaikymo šiek tiek būta – net teko išgirsti pusiau juokais pasakytą nuomonę, kad latviai taip gerai pavarė, kad kam dar tie SEPULTURA.

Antrieji grojo vilniečiai AWAKENING SUN, turintys bemaž tiek pat gerbėjų, kiek ir neapkentėjų. Kvartetas sutvojo tikrai energingą programą, kurioje būta tiek senesnės, tiek naujesnės kūrybos. AWAKENING SUN lyderis Ernestas visada garsėjo tuo, kad net ir kelių žmonių publikoje bandydavo išspausti circle pitą. Paprastai tokios jo pastangos baigdavosi visiška nesėkme, tačiau šį kartą AWAKENING SUN energingi raginimai neliko be atsako ir publikoje būta tikrai gero šėlsmo. Didelė pagarba Ernestui ir už tai, kad per vidurį pasirodymo smigus gitarai, nepasimetė, nesupanikavo, o tiesiog ėmė mikrofoną į rankas ir deramai užbaigė AWAKENING SUN pasirodymą. Matyt, tie keli turai po Europą davė savo dividendų.

SEPULTURA

Kadangi brazilai atvyko minėti savo 30-mečio, būta nemažai lūkesčių, kad išgirsime daug senų dainų. Ir tie lūkesčiai buvo pateisinti su kaupu. Pradėję koncertą savo klasikiniu „Troops Of Doom“, SEPULTURA nepamiršo ir „Schizophrenia“, „Beneath The Remains“, „Arise“, „Chaos A.D.“ ir net „Bestial Devastation“ repertuaro. Tiesa, pastarasis nesukėlė daug entuziazmo net ir tarp vyresnio amžiaus metalistų…

SEPULTURA visada garsėjo savo meile ją įkvėpusioms grupėms, todėl, net ir turėdama tokią turtingą diskografiją, įtraukia ir dvi kitų grupių – TITÃS ir MOTÖRHEAD – dainas. „Orgasmotron“, tapusi neatsiejama SEPULTURA dalimi, buvo skirta ašarų pakalnę ką tik palikusiam buvusiam MOTÖRHEAD būgnininkui Philui „Philthy Animal“ Taylorui.

Koncerte stebino, kad net keturis gabalus SEPULTURA parinko iš albumo „Roots“, kuris tarsi ir buvo labiau iš grupės išmesto Maxo Cavaleros kūdikis. Publika juos visus priėmė labai entuziastingai, o su „Ratamahatta“ ir „Roots Bloody Roots“ brazilai koncerto pabaigą pavertė absoliučiu energijos apogėjumi. Ir viskas. SEPULTURA pažadėjo sugrįžti į Lietuvą ir, dabar jau tvirtai tikiu, šis pažadas bus išpildytas. Gal su nauju albumu, kuris numatytas kitais metais. Norėtųsi, kad būtų būtent taip.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus