Albumai

SEBORRHEA „Different Segments of Human Life“ – saugokite plaukus ir ausis

2008.02.02 00:00, Birutė

Latviai mėgsta alų ir… grindą! Tokią išvadą padariau, apsilankiusi viename paskutinių koncertų Rygoje, „Baltic Bizarre Fest“, kur abi vietinės grupės turėjo labai daug šio stiliaus elementų. Bet tai atskira kalba. Čia gi pabandysiu pristatyti dar vienus latvių grinderius, kurių CD minėtame koncerte gavau iš pačių jo leidėjų, – tai SEBORRHEA ir jų tvarinys „Different Segments of Human Life“.

SEBORRHEA „Different Segments of Human Life“ – saugokite plaukus ir ausisVilniuje nebeliko normalių slėptuvių nuo bombų. Kažin kaip Rygoje? Mat broliukų CD prasideda iškalbingomis sirenomis, rodos, laikas slėptis nuo pavojingo antskrydžio. O ausims tuo tarpu praverstų kištukai, mat sirenas lydintys elektroniškai industriniai garsai ir visokie šaižūs efektai bando ausų būgnelius kaip reikalas. Vibruojantis, spiegiantis, growlinantis ir galiausiai grinderiškai kriuksintis vokalas, atsirandantis antrame gabale, aiškiai perleistas per kažkokią „mašiną“. Ir nors dėl to skamba nenatūraliai, tai gana savotiška. Trečiajame kūrinyje „Happy Delivery“ prasimuša humoristinis grupės veidas, mat grinderiškas vokalas protarpiais lyg niekur nieko pasikeičia į… rusiškoms liaudies dainoms būdingą niūniavimą. Pokštas išties neblogas ir man, nelabai mėgstančiai ir apskritai kartais „neįsikertančiai“ į grindą, tai pataiso nuotaiką ir net sukelia geranorišką juoką.

Toliau jau pats dainos pavadinimas byloja apie stenėjimo ir kitokių fiziologinių garsų sklidimus. Vėl bekompromisis varymas, stūgavimas, juokingas kriuksenimas ir… švilpavimas. Linksminasi vyručiai, bet su jais kartu linksma ir klausytojui, patikėkit manim. Iki šiol visi gabalai pakankamai skirtingi, žiūrim, kaip bus toliau.

O toliau reikia pripažinti, kad groja kompanija tikrai gana techniškai, tik žodžių galima net nesistengti suprasti. Kaip jums jų pačių sugalvotas stiliaus apibūdinimas – „brain impulsive grind“? Nors ultra brutalaus death metalo apraiškų čia irgi apstu, taigi šio stiliaus gerbėjams SEBORRHEA kuo puikiausiai tiks. Gal net ir patiks. Kas jau kas, o kitas „šmotelis“ „Get Acquainted – the Opposite Sex“ tikrai suteiks malonumo: greitai ir užtikrintai. Septintasis kūrinys, kaip keistai beskambėtų, yra tikrų tikriausias techniško ir tikrai gero death metalo pavyzdys. Pradžioje net su šiokiom tokiom thrasho užuominom. Nors vokalas vietomis vis tik grinderiškai „malonus“. Jį keičia beprotiško tempo, klyksmų ir riaugėjimų nestokojantis kūrinys, kurį dėl tokio velniško greičio net sunku susekti. Kitas irgi panašus, nors yra ir neblogų gitarų rifų, ir tempo pasikeitimų, ir gana įvairių motyvų. Visa tai suteikia skambesiui geros „masės“.

Dešimta kompozicija pradžioje turi aliuzijų net į melodingą death metalą, toliau „užneša“ į OPETH, prabilus vokalui – tikras grindas su death priemaišom. Kaip jums stilių derinukas? Simbolių kombinacija „– ∞ +“ pažymėtas vienuoliktasis kūrinys aršus, piktas, bet kartais truputį panašus į kokių CYNIC ar ATHEIST skambesį, kas jau visiškai neįprasta, bet ir įdomu. Dar įdomesnis yra kitas, „…Uploading External Error“, ne tik primenantis rytietiškus motyvus, bet ir apskritai elektroninių garsų kratinys, nieko bendro neturintis nei su grindu, nei apskritai su kokiu nors metalu. Tryliktasis tuo tarpu – grynai industrinis, su dar šiokiais bei tokiais garsinių efektų intarpais. Įdomus, savotiškas, gana originalus. Ir mažai kuo primenantis „normalų“ septintąjį tuo pačiu pavadinimu. Todėl, kaip bebūtų keista, tai man vienas labiausiai patikusių kūrinių visame SEBORRHEA albume. Beje, vienas ilgesnių. Na, o paskutinis tikrai gali „pažeisti smegenis“, nes elektronizuotas industrinis zyzimas, kalimas, šniokštimas ir dar galybė kitokių garsų nemenkai „veža stogą“. Nejučia skaičiuoji kiekvieną sekundę, kada gi pagaliau baigsis ta beprotybė. O trunka ji daugiau negu 3 minutes. Saugokitės seborėjos! Pasufleruosiu, kad tai lėtinė uždegiminė odos liaukų liga. Viena iš blogybių – stipriai slenkantys plaukai…

Kaip ir priklauso grindui, kūrinių gana daug, o disko trukmė viso labo pusvalandis. Bet geram smegenų supurtymui ir tiek laiko per akis. Siūlau bent jau iš smalsumo pasidomėti SEBORRHEA, nes mano gana kuklus CD įvertinimas dar nereiškia, kad kitoms ausims jie netaps galbūt net kultine komanda…

Vertinimas: 7/10

SEBORRHEA „Different Segments of Human Life“
© „Trepanation Squad“, 2008

Trukmė 30:22

1. …Downloading
2. Anal Marquis
3. Happy Delivery
4. Admirable, Marvelous Shit
5. Youthful and Possessed
6. Get Acquainted – the Opposite Sex
7. Dimension of Binary
8. Green Process
9. God of Pismire
10. Old Age Wisdom & Unconscionable Behaviour
11. – ∞ +
12. …Uploading External Error
13. Dimension of Binary [digital edition 1010011010] 14. Hyperactive Brain Damage

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
s2
2008.03.13 18:06

Indėtas naujas gabalas, bet geriausias tai man jų šitas pasirodymas:

http://www.youtube.com/v/ZgDWtHsqOVI&rel=1

m/

s2
2008.02.07 11:41

Aha, Birutė rašė tarsi asmeniškai man :)
Bandysiu su ja sukontaktuoti ir gauti CD kopiją :]

http://www.myspace.com/seborrhea

Kronas
2008.02.04 16:23

Gera recenzija. Reiks pasieskot albumo.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus