Reportažai

Savaitgalį Varėnoje septintąkart sukosi verpetai

2010.11.29 00:00, Aušra

Foto: Aušros

Lapkričio 25-27 dienomis Varėnoje vyko tradicinis šiuolaikinio meno ir muzikos festivalis „Verpetai“, kurio programą šeštadienio vakarą užbaigė alternatyvios muzikos koncertas. Šiemet gausų klausytojų ratą į Varėną priviliojo lietuvaičių pamėgti aistringieji italai SPIRITUAL FRONT, Lietuvos gotikinio roko klasikai SIELA, nuolat besikeičiantys ir muzikiniais eksperimentais hipnotizuojantys VILKDUJA, į gilias kompozicijas klausytojus panardinantis projektas DONIS su dainininke Rasa Serra ir lyriškas, „Stambulo bardų įkvėptas“ kolektyvas NEFES.

Koncertą pradėję lietuvaičiai NEFES į salę traukė klausytojus melancholiškai poetiška muzika. Apie Stambulo bardus nieko nežinau, bet tai, ką girdėjau, patiko – rami įžanga tolimesniems vakaro pasirodymams. Post-folkloro projekto DONIO muzika panardino į verpetų gelmes. Gausus atlikėjų būrys ant scenos, visa muzika atliekama gyvai, išskirtinis dainininkės Rasos Serros vokalas, įdomios daugiasluoksnės kompozicijos – puiki muzika atšalusiam vakarui Varėnoje.

Savaitgalį Varėnoje septintąkart sukosi verpetai

Toliau scenoje – kaskart vis kitokie, tačiau niekada nenuviliantys vilniečiai VILKDUJA. „Verpetuose“ man jie pasirodė triukšmingesni – gal „kaltos“ dvi gitaros, gal nauja kūryba. Šiais metais grupė pristatė albumą „Nežinau“, kurio, kaip supratau, dar nežinau… Laimei, vilkdujiečiai siūlė ir magiškos „vakar duonos“. VILKDUJOS pasirodymas buvo tikrai intensyvus, muzikantai ir vėl publiką įtraukė į savotišką transą. Originali sunkiai įvardijamo stiliaus grupės muzika labai tiko šiuolaikinio meno ir muzikos festivaliui. Matyt, būtent dėl šios priežasties grupė kviečiama į Varėną jau ne pirmą kartą.

Savaitgalį Varėnoje septintąkart sukosi verpetai

SIELA, šiemet švenčianti savo dvidešimtmetį, ne vienam sukėlė nostalgiją „seniems geriems“ laikams. Laiko patikrinti, puikiai žinomi kūriniai, savitas A.Sirgedo vokalas – lyg ir viskas puiku, tačiau pasirodymas mano ausims buvo šiek tiek monotoniškas ir kiek prailgo: koridoriuje nekantriai ėmė trypčioti jau scenon lipti pasiruošę ir pasipuošę italai, akys nenorom ėmė krypti į laikrodį.

Savaitgalį Varėnoje septintąkart sukosi verpetai

Ir štai pagaliau scenoje visų lauktieji ir pasiilgtieji italai SPIRITUAL FRONT. Trečias kartas Lietuvoje. Šįkart grupė atvyko su lauktuvėmis: nauju albumu „Rotten Roma Casino“. Nuo pirmų dainų jausminga tango, pop, neo-cabaret ir įvairių kitų stilių turinti muzika užvaldė visą salę. Lietuviai myli italus, italai myli Lietuvą; aistringos kompozicijos nepaliko abejingų: vieni lingavo į taktą ir mintyse niūniavo lengvai įsimenamas melodijas, kiti sušoko net ir savo tango. Salės temperatūra pakilo iki itališkosios ir publika nenoriai paleido svečius nuo scenos.

Šiųmetinių „Verpetų“ koncertas užbaigtas aukšta gaida. Šiltų emocijų iš Varėnos, tikiu, parsivežė tiek atlikėjai, tiek ir klausytojai. Džiugina tai, kad ir nedidelių miestelių kultūros centrai gyvi ir atviri taip pat ir alternatyviajai kultūrai.

Savaitgalį Varėnoje septintąkart sukosi verpetaiSavaitgalį Varėnoje septintąkart sukosi verpetai

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Kostra
2010.11.30 12:25

Superinis renginys gavosi.
Nefes patiko savo koncepcija. Donis visai neužvežė. Vilkduja šįkart labai patiko. Iš Sielos tikėjausi ne to, ką gavau. SF labai stipriai pramušo. Na, ir aišku, tusas po koncerto buvo linksmas ir stiprus.
Labai šaunus renginys. Daug pažįstamu, daug alaus, daug smagaus ir malonaus bendravimo.

Deuxmortim
2010.11.30 01:04

Skirtingi žmonės, skirtingi įspūdžiai. Tie patys SF manbuvo nuobodžiausia vakaro dalis. Trečią kartą. Kaip ir ORE, geriau klausyt namie.

VILKDUJA vangiai pasrodė ? Hmm.

Hells' Forge
2010.11.29 23:59

Kažkokia reklaminė-PR’inė recenzija. Nė velnio nebuvo viskas čia taip puiku, kaip rašo.

Gerai nežinau, bet įtariu, kad DONIO surinkta gyvų atlikėjų komanda buvo proga pasirodyti jo prižiūrimam Klaipėdos alternatyviajam jaunimui. Tas yra išties labai šaunu, nes jaunimas nenuvylė. Deja, pačios aranžuotės stiliumi “viena daina – vienas rifas” nė pro kur nežavi, ir tai, kad liaudies dainos posmų melodijos vienodos – ne pasiteisinimas. Kaip geras liaudies dainininkas kad ir ta pačia melodija, bet kiekvieną posmą dainuoja kitaip, taip turbūt galima ir aranžuojant sužaisti. Deja, laimėjo monotonija, plastmasė ir nuobodybė.

VILKDUJĄ šiaip tikrai labai mėgstu, bet net ir jie čia Verpetuose pasirodė blankiai. Labai tikėjausi tokio “triukšmingo” pasirodymo, kokį šitoj apžvalgėlėj aprašo, deja, Vilkduja suskėlė lopšinių programą su vos vienu kitu energingesniu gabalu. “Oreiviai”, tiesa, buvo linksma.

SIELA su Sirgedo “firminiu” vokalu buvo pats geriausias priminimas, kad Kairiūkštis – dar toli gražu ne blogiausia, kas gali būti. Su draugais iškėlėm hipotezę, kad žmogus gal tiesiog nebesupranta, jog nebepajėgia pasiekti natų, kurias kažkada galbūt pasiekdavo, ir dėl to neatkreipia dėmesioį tai, kad bandymai jas pasiekti skamba blogiau nei tragiškai. Ir nors visi kiti muzikos aspektai nebuvo labai blogi, klausytis nesikeikiant neįmanoma.

SPIRITUAL FRONT nors ir visiškai ne mano skonio grupė, bet tą vakarą buvo tikra atgaiva. Moka žmonės ir grot, ir dainuot. Tegu ir paprastai, bet žino, ką daro, ir jiems tai sekasi. Valio.

Kad nebūtų tokie liūdni įspūdžiai, galima pasakyti, kad Varėnos kultūros centras yra visai puiki vieta, o garsas buvo pakankamai padorus.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus