Albumai

SAVAGE MESSIAH „Spitting Venom“ – naujoji Britanijos thrash metalo viltis

2008.01.24 00:00, Jonas Sol Invictus

Auksiniai thrash metalo laikai jau senokai nugrimzdo į praeitį ir nenoromis turiu pripažinti, kad surasti tikrai talentingų šio stiliaus grupių pastaruoju laikmečiu darosi vis sunkiau. Ar SAVAGE MESSIAH yra išimtis? Mano tvirtu įsitikinimu – taip. Jungtinė Karalystė kažkada turėjo tikrai išskirtinę sceną, kuriai atstovavo tokios grupės kaip SABBAT, ONSLAUGHT, DEATHWISH ir XENTRIX, jau neminint mažiau žinomų pavadinimų.

SAVAGE MESSIAH „Spitting Venom“ – naujoji Britanijos thrash metalo viltisAr naujoji karta, kurią reprezentuoja EVILE, GAMA BOMB ir SAVAGE MESSIAH, sugebės pratęsti puikias šios šalies thrash metalo tradicijas, parodys tik laikas, mat daugelis iš šių grupių yra išleidę tik po vieną studijinį albumą ir išvadas daryti, manyčiau, yra kiek ankstoka. Visgi debiutinis SAVAGE MESSIAH albumas turi visą komplektą ingredientų, kurie gali patenkinti net išrankų thrash metalo gurmaną.

Ši britų formacija savo veiklą pradėjo tik praėjusiais metais, nors grupės nariai tikrai nėra naujokai scenoje. Vokalistas ir gitaristas bei pagrindinis SAVAGE MESSIAH variklis Dave Silver anksčiau grojo vietinėje komandoje HEADLESS CROSS, kuri išleido keletą labai palankių kritikų vertinimų sulaukusių demo įrašų. Subyrėjus šiai grupei, Dave gana greitai surinko naują sudėtį ir prisiviliojo buvusį DRAGONHEART ir dabartinį RAZOR OF OCCAM būgnininką Pete Hunt. Taigi šiek tiek susipažinus su pačia grupe, manau, atėjo pats laikas apžvelgti debiutinį SAVAGE MESSIAH darbą „Spitting Venom“.

Nors SAVAGE MESSIAH yra iš Londono, albumo „Spitting Venom“ skambesys nevalingai nukelia anapus Atlanto vandenyno, mat vos pasigirdus pirmiesiems akordams, galima suprasti, iš kur šie vaikinai semiasi įkvėpimo. Ir nors palyginimų nelabai mėgstu, šiuo atveju jie yra tiesiog neišvengiami. Paimkime gerą dozę „The New Order“, visa tai pagardinkime gera porcija „Victims Of Deception“ melodingumo, pridėkime šiek tiek modernaus ARCH ENEMY skambesio, susipynusio su melodingu (!!!) Dave Silver dainavimu bei puikiomis solo partijomis ir neperkrautomis aranžuotėmis. Muzika šiame albume kupina patrauklių rifų kombinacijų su įvairaus tempo pragrojimais, žaismingais ritmo pokyčiais, į kuriuos įpinami akustiniai momentai.

Ir nors nėra kompozicijų, kurios išsiskirtų naujovėmis ar kažkuo labai nustebintų, pats albumas sukomplektuotas taip, kad jame praktiškai negaliu surasti silpnos vietos. Viskas skamba kaip vientisas išbaigtas kūrinys, kuris labai greitai pasibaigia ir norisi daugiau! Galbūt tai susiję su tuo faktu, kad šis albumas yra kažkoks tarpinis variantas tarp EP ir studijinio albumo ir jo trukmė – vos geras pusvalandis. Nors, prisiminęs tokius albumus, kaip „Slaughter Of The Soul“ arba „Reign In Blood“, puikiai suprantu, kad ne albumo ar dainų trukmėje yra kokybė.

SAVAGE MESSIAH debiutinis darbas „Spitting Venom“ – tai aukščiausios kokybės naujos kartos thrash metalo monstras, kuris nepaliks abejingo nei vieno šio stiliaus gerbėjo. Rekomenduotina visiems Bay Area mokyklos fanams, kurie vis tiki, kad šis stilius dar nėra visiškai palaidotas.

Šiuo metu grupė jau rengiasi studijinio albumo įrašams ir aš tikrai nekantriai jo lauksiu, mat šis debiutinis EP parodė labai didelį SAVAGE MESSIAH potencialą. Norintys tuo įsitikinti, užsukite į SAVAGE MESSIAH MySpace puslapį, kuriame rasite keletą dainų ir galėsite patys įvertinti šiuos britus. O aš savo verdiktą skelbiu jau dabar…

Vertinimas: 9/10

SAVAGE MESSIAH „Spitting Venom“
© „SMR Productions“, 2007

1. Spitting Venom
2. Frontline
3. Servant To Your Death
4. Heaven’s Gate
5. WDU
6. Conspiracy In Silence
7. In For The Kill
8. In Cold Blood

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
burn
2008.01.26 10:34

kaip del tu paminetu grupiu nezinau, bet tai ka isgirdau ir ka daro britu grupe Vendetta savo pirmajame albume tai likau apakes ir be zodziu. Tokie gabalai kaip generation kill arba I executioner sako, kad metalas gyvuos dar ilgai. Tikrai rekomenduoju, kam patinka senoji dvasia pabandyt.

sol_Invictus
2008.01.26 03:07

6. Sol_Invictus Visuomet Teisus.

Slut Ov Hell
2008.01.26 02:59

1. Ką padarysi, kai tau buvo 20 tu turėjai mažiau.
2. Reiškia.
3. Tu pastoviai padarai.
4. Nesu Thrasheris. O palyginimas su Sacred Reich idiotiškas. “Tu turbūt negirdėjai Sacred Reich, nors žinau, kad girdėjai” :D
5. Tai kad aš ne recenziją kritikavau :D

P.S. Hibria’os niekur nebuvo.

sol_Invictus
2008.01.25 23:05

“Nu nežinau nežinau… Nepatiko. Pvz. Kur “Conspiracy In Silence” yra thrash?
Va šitie thrasheriai, IMO, rodo didesnį potencialą: http://www.myspace.com/mercilessdeath grynas Bay Area. ”

1. Per mažai Thrasho klausymo praktikos.
2. Antipatijos melodingam vokalui nieko nereiškia
3. Tu negirdėjai PILNO darbo.Keista,kaip žmogus padaro sprendimą iš 4 MySpace gabalų.
4. Nebūsi Thrasheris net jeigu MERCILESS DEATH tau yra gera grupė.Matyt niekuomet nebuvo galimybės paklausydti SACRED REICH(Žinau,kad esi juos girgėjęs,bet padariau palyginimą su vienu veikėju).
5.Parašyki pats recenziją,nes kritikuoti visi protingi,bet užsiimti tuo praktiškai tingima.

Švarkas.
2008.01.25 22:37

A ko jum tas vokalas kliūna?
Asmeniškai jis labai tiko ir patiko. :)

Slut Ov Hell
2008.01.25 17:08

Nu nežinau nežinau… Nepatiko. Pvz. Kur “Conspiracy In Silence” yra thrash?
Va šitie thrasheriai, IMO, rodo didesnį potencialą: http://www.myspace.com/mercilessdeath grynas Bay Area.

theTruth
2008.01.25 08:20

>Ir nors nėra kompozicijų, kurios išsiskirtų naujovėmis ar kažkuo labai nustebintų

Va, o ką aš sakiau, mėnulio fazės.. ;)

O dainos patiko, kokia ep kaina įdomu tik.

banditaz
2008.01.24 23:56

Aina peklan, seniai many taip thrash’as betampė! (mūsiet dėl to, kad seniai klausiau…). Bent jau Myspace esantys kapelos gabaliokšniai kapoja kai reikalas.

Vokalas mane tai iš karto nupurtė, bet ką jau padarysi. Geriausiai man pliuryja titulinis gabalas.

Norėtųsi paklausyt viso albumo…

Ghetox
2008.01.24 23:28

Tikrai geras darbas, tiktai, kad balsas ausį rėžia biški. Bet čia skonio reikalas.

speigas
2008.01.24 22:23

Neblogas darbelis. Ypač patinka plieninis instrumentų skambesys, būdingas tik thrash metal.
Ech, jaunystę priminė. ..

sol_Invictus
2008.01.24 21:57

Pamiršau paminėti,jog šis darbas turėjo išeiti po HEADLESS CROSS vardu,bet iširus šiai grupei Dave Silver suformavo SAVAGE MESSIAH ir viską išskyrus būgnų partijas įrašė vienui vienas.

Švarkas.
2008.01.24 21:28

Gėris. m/
Asmeniškai 9 gal neduočiau, bet 8 tai tikrai. :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus