Albumai

RUINATION “Beyond” – kai nėra reikalo kažką įrodinėti

2005.12.13 00:00, Liuzeris

Taip pat skaitykite: RUINATION “Beyond” – stiprus ir visgi vidutinis albumas

“Parašyk, kad mes pasukome į popsą ir nuo šiol grosime su Atlanta,” – tarė RUINATION būgnininkas Vytenis, įteikdamas man šį albumą. “Ai, gal nerašysiu”, – pamaniau tąkart. Bet vis tiek truputį parašiau. Bet tik dėl to, jog atskleisčiau atsipalaidavusį vaikinų požiūrį į perdėm įnoringą ir iš anksto kritišką daugelio senų grupės gerbėjų nuomonę apie naująjį jų vokalistą, naująjį albumą ir visą kitą “naująjį”.

RUINATION “Beyond” – kai nėra reikalo kažką įrodinėtiPo šedevrų “Visionary Breed” ir “Xura” ir ilgos lyderystės sunkiosios muzikos scenoje RUINATION, mano nuomone, pasiekė tą stadiją, kuomet bet kokia kaina įtikti išrankiam metalo klausytojui jau nebėra prioritetinis dalykas. Ir aš be ironijos su jais sutinku – svarbiausiai daryti, kas pačiam patinka, o jei dar kam kitam tai patiks – puiku. Jei ne – ką padarysi.

Albumo pavadinimas “Beyond” iškart pataria nesižvalgyti atgal ir žiūrėti į šį darbą šiandieninėje perspektyvoje. Tą ir darau, užsileidęs diską savo garso aparatūroje. Pirmojo kūrinio “The Maze” pradžia sukelia įtarimų, jog tuoj išgirsiu gerai sukaltą šokių muzikos gabalą, bet “netikėtai” pasirodę gyvi būgnai su gitaromis sako, jog “diskas tas, tas”. Ir apskritai nemažai gabalų pradžių ir intarpų albume padabinti elektronikos veikalais – įspūdžio jie negadina, jei klausai atsipalaidavęs, o ne bandai ieškoti preteksto rezignuojančiai palinksėti galvą: “Taip ir maniau, kad į popsą pasuks…”

Toliau klausausi “The Maze”. Uždainuoja Jonas. “Tas Jonas tai visiškai netinka “ruineišenams”, – pamenu sakiusį seną gerbėją. Spėju, jog prieš sakydamas, pačių RUINATION, kas jiems tinka ar patinka, jis net neklausė. Lengvai perfrazuojant gitaristą Ainių – “vokalas kaip padažas – vieniems neskanu, kitiems labai patinka”. Reikia dar turėti omenyje, jog skonio receptoriai, laikui bėgant, keičia savo pomėgius.

Mano nuomone, Jonas suteikia grupei naudingo jaunatviškumo. O dar kaip ženkliai padidės RUINATION gerbėjų (greičiausiai moteriškos giminės) bazė po jo dalyvavimo TV3 “Dangaus” realybės šou. Be to, vaikinas turi stiprų balsą. Bet… Bet tai viskas, ką kol kas gero galiu pasakyti apie jo vokalą įraše. Pirmas dalykas, kuris, išgirdus vokalines “Beyond” partijas, krenta į ausis – labai ydinga anglų kalbos artikuliacija. Sutinku, kad norint išmokti artikuliuoti bent kiek panašiai į anglakalbį, reiktų kuriam laikui pakeisti tėviškę į šalį britų salose ar panašiai. Tačiau teisingas angliškų žodžių dainose tarimas – visiškai nebūtinas lietuvio dainininko atributas. Geriau specifinis akcentas, negu pretenzingas bandymas dainuoti pilna karštų bulvių burna, kuomet klausytojas gali net įtarti, jog iš kolonėlių kažkas spjaudosi…

Minėjau, kad Jono vokalas stiprus. Taip ir yra, bet su jo valdymu dar reikėtų smarkiai padirbėti. “Jonas tik bliauna”, – perskaičiau, berods, pačių RUINATION svetainės forume. Iš tiesų, klausant jaučiasi daug emocijos, kuri, be abejo, yra labai sveikintina, tačiau kartais ji neteisėtai paima viršų intonacijos sąskaita ir, žiūrėk, vokalas jau bėga nuo kitų instrumentų. O albumui artėjant į pabaigą, pajunti, jog tas “bliovimas” jau kiek ir išvargino. Tačiau jaunas amžius yra pataisomas dalykas. Apie vokalą baigiau.

O apie muziką? Na, RUINATION muzikantai – profesionalai, tad kompozicijos, kaip visuomet, sukaltos tvarkingai. Gerai apgalvotos partijos ir gabalų konstrukcija neleidžia suabejoti, kad vyrai scenoje metus ne pirmus ir tikrai ne antrus. Klavišiniai ir elektroninės partijos (kas jas atliks gyvai?) neretai smagiai “pastorina” gabalus, tačiau ekstremalesnės muzikos gerbėjui greičiausiai sugadina juos nepataisomai. Šiaip, susikaupęs ir atsiribojęs nuo jaunatviško Jono vokalo, gali išgirsti, jog dauguma dainų vis dar turi nemenką kultūringo švediškojo melodingo metalo užtaisėlį, kuriuo RUINATION buvo žinomi nuo senų laikų. Pats įrašas yra ypatingai kokybiškas, net nesitiki, jog įrašytas jis kone namudinėmis sąlygomis. Gal tik vokalas vietomis iškeltas. Et, vėl aš apie Joną…

Gaila tik, jog albume man asmeniškai nėra gabalų-favoritų, kurie sukeltų norą perklausyti juos keletą kartų iš eilės. Nors kažkokio amerikietiško prieskonio turintis “The Circle Is Closed” visai smagiai ir nostalgiškai primena mano jaunystės pomėgį užatlantės rokerių kūrybai. Akustinis “My Yesterday”, deja, visiškai neprimena superhito “Meškos Dykumoj”, bet, paklausęs keletą kartų, sumąstau, jog Ainiaus rauda gal vasarą prie laužo visai ir sujausmintų. O paskutinis gabalas “Dark Light” net neprimena metalo, tačiau jame skambanti lengva relaksacinė elektronikos kompozicija nuramina ir galiausiai pagalvoju, jog viskas visiškai tvarkoje su RUINATION. Tik tų dviejų, keliolikos sekundžių trukmės intarpinių elektro-gabalų – penktojo “Insomnia” ir devintojo “Nothingness” paskirties taip ir nesupratau…

Vertinimas 8/10.

RUINATION “Beyond”
2005

1. The Maze
2. Serenity
3. The Circle is closed
4. When You Don’t Hear Me
5. Insomnia
6. Rain Is Gone
7. Confusion
8. My Yesterday
9. Nothingness
10. Elegiac
11. They Say
12. Dark Light

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
law_
2006.03.13 19:27

kad nedainuotu šikdamas…

Angel Of Hearth And Home
2005.12.16 13:53

Esu girdėjęs Joną dainuojant kitokio tipo muziką, pasirodo, jis visai gerai dainuoja. Įtariu, kad Ruination “veteranai žilais plaukais” jį privertė šitaip maivytis, rėkauti ir “gotiškai” mekenti galvodami, kad taip skambės kručiau :) Nors “Serenity” gabalas man po pirmo prasukimo visai neblogas pasirodė.

Giedrius
2005.12.15 19:51

o ash kaip su tuo dirbantis manau kad cia visgi sempluoti kompu bugnai:) bet ar tai blogai?:]

banditaz
2005.12.15 16:27

“padirbejus ir suderinus su instrumentuote”.

Taip.

Liuzeris
2005.12.15 14:47

“Kodėl ne?”

Todel, kad kas man patiktu nebutinai yra vienintelis ir teisingas dalykas. Recenzijoj stengiausi ivertinti pacio vokalo kokybe, bet, tarkim, to pacio Jono dainavima padirbejus ir suderinus su instrumentuote, gal viska butu ok ir be growlo ;)

banditaz
2005.12.15 14:28

Kodėl ne?

Dėl growlo pilnai sutinku. Iš vis, tokiai instrumentuotei arba santūresnio, arba jau daug extremalesnio – growl’o :}

Liuzeris
2005.12.15 13:18

Na, man asmeniskai jiems labiau tiktu zemesnio tembro balsas. Ir vietomis growlas visai nepamaisytu ir suteiktu daugiau ekspresijos, IMO…
Bet cia “not for the record” :)

banditaz
2005.12.15 12:11

Aš prisidedu prie tų, katrie sako, kad “ruineišenams” netink tas vokalas :) Ne tiek vokalas, kiek jo išraiška, stilius. Baisiai iššoka iš instrumentuotės tematikos ir čia faktas. Skirtingos abiejų nuotaikos, bet klausyt galima :)

odium
2005.12.15 10:22

va va, aš irgi pagalvojau, kad vytkė neleistųsi į tokias machinacijas:D

Liuzeris
2005.12.15 10:18

Na, skamba kaip gyvi :) Jei kyla itarimu, tai gal ten kokie trigerinti apmetyti efektais, nezinau. Bet nemanau, kad Vytenis chalturintu :)

piktstevs
2005.12.15 08:43

O būgnai tikrai gyvi?

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus