Naujienos

Rugpjūčio pradžioje vėl vyks festivalis „Metelys in Rock“

2019.07.14 10:38, Pagal org. inf.

metelysinrockPernai vasarą Lazdijų rajone sėkmingai debiutavęs vienos dienos festivalis „Metelys in Rock“ vyks ir 2019-aisiais, rugpjūčio 3 d., Metelio ežero pakrantėje.

Čia į sceną lips pora kolektyvų, grojusių ir pernykščiame renginyje: PILIGRIMAS (hard rock, Kaunas), SVARAS 409 (hard rock, Alytus). Taip pat prie dalyvių dar prisijungs STRESAS (heavy metal, Šiauliai), DEAD MAN’S CROSS (southern rock/metal, Vilnius) bei po labai ilgos pertraukos į sceną grįžtanti ir savo 40-metį švenčianti grupė AUDRONAŠA (hard rock, Jonava). Be to, festivalio žiūrovai taps debiutinio Alytaus death metal kolektyvo GRIMSPHERE pasirodymo liudininkais.

Koncertas nemokamas, jį rengia „Sunkiosios muzikos klubas“, organizuojantis hardroko bei heavy metal koncertus Alytuje bei Vilniuje.

Plačiau apie grupes:

Vilniečių grupė DEAD MAN’S CROSS susikūrė 2012 m. pavasarį ir iškart nutarė nutolti nuo tuo metu vyravusių death/thrach/black metal madų bei groti daugiau groove’o turinčią muziką. Šiandien kolektyvas gali pasigirti jau ne kartą koncertavęs svarbiausiuose Lietuvos didmiesčių klubuose, tradiciniame uostamiesčio festivalyje „Duženos“ ar jau kultiniais tapusiuose renginiuose „Daubos Griaucmas“ bei „Metalinis speigas“. Nuo praėjusių metų pabaigos muzikantai triūsia įrašų studijoje. Vadinasi, artimiausiu metu klausytojai sulauks teksasietiškos dvasios turinčio southern roko dozės!

Alytiškių death metal grupė GRIMSPHERE savo šaknis į sunkiosios muzikos žemę įleido dar 2017-aisiais, tačiau Meteliuose muzikantai drauge ant scenos lips pirmą sykį. Bet kolektyvo nariai toli gražu ne naujokai – du jų šiuo metu koncertuoja su grupe SVARAS 409. Ko verta ši komanda, galite susidaryti įspūdį iš šį pavasarį įrašytų trijų demo įrašų.

Priešingai nei anksčiau paminėti scenos debiutantai, jonaviečiai AUDRONAŠA mena ir sovietinio biurokratizmo pančius, ir 90-ųjų „metalistiškiausio Lietuvos miesto“ auksinius metus. Per beveik 40 metų grupė taip ir neišleido nė vieno oficialaus įrašo, tačiau bent vieną AUDRONAŠOS dainą žino kiekvienas save gerbiantis rokeris. Ne vienas šio kolektyvo muzikantas ir šiandien yra aktyvus ir matomas, bet drauge išvysti AUDRONAŠĄ scenoje – itin retas reiškinys. Meteliuose grupė gros gyvai net po 3 metų pertraukos.

Šiauliečių grupė STRESAS skaičiuoja dar tik 5-uosius gyvavimo metus, tačiau jos nariai turi sukaupę daug didesnį patirties bagažą. Grupių PEKLA bei VOLIS muzikantų suburta komanda jau sudalyvavo festivaliuose „Mėnuo Juodaragis“, „Auszra 16“, „Bobų vasara“, „Rumshk“, „Šerną Tūsas“, „Bunda Rokas“ ir kt., o taip pat ne kartą surengė koncertus pagrindiniuose Lietuvos didmiesčių sunkiosios muzikos klubuose. Dzūkijos publikai jau neblogai pažįstamas kolektyvas pateiks laiko patikrintas dainas, kurios pateks į debiutinį grupės albumą, bet publika gali tikėtis ir siurprizų – STRESAS Vilniuje ir Kaune atliko ir porą visiškai naujų kūrinių. Gal juos išgirsime ir Meteliuose?

Alytiškius SVARAS 409 puikiai pamena tie melomanai, kurie aktyviai sekė praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio Lietuvos muzikinio gyvenimo aktualijas. Kolektyvas savo pirmąsias dainas 1987-aisiais išleido dar magnetinėje juostoje, o patogesnėje laikmenoje jos buvo perleistos tik po 28 metų, kai grupė atsikūrė. Tąkart su atgaivintais senaisiais įrašais buvo išleistas ir naujų kūrinių diskas, o vėliau itin daug koncertuota visoje Lietuvoje. Užpernai pasirodė naujas SVARAS 409 albumas „Sutyla”, kuriame esanti baladė „Tuščias kambarys” regioninio radijo tope įveikė visus populiariosios muzikos atlikėjus! Ši bei kitos dzūkų dainos tikrai skambės ir Metelio ežero pakrantėje.

PILIGRIMAS savo kelionę pradėjo 1981-aisiais Kaune. Po kelių permainingų metų susicementavo pastovi kolektyvo sudėtis, kuri sukūrė šiandien žinomas dainas bei dalyvavo tokiuose renginiuose, kaip „Lituanika” ar „Jaunimo muzikos festivalis”. Visgi Nepriklausomybės atgavimo išvakarėse grupė sustabdė savo veiklą, tačiau po 17 metų vėl atgimė. PILIGRIMAS skelbė savo tiesas Lietuvos didmiesčių klubuose, grojo festivalyje „Roko naktys”, su kitais garsiausiais savo kraštiečiais pasirodė koncerte „Kauno dienos”. 2009 m. buvo pradėtas įrašinėti studijinis albumas, kuris po metų skaitmeniniu formatu nemokamai buvo padovanotas visiems Lietuvos melomanams.

Festivalio FB: https://www.facebook.com/events/449514289137082/

 

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus