Reportažai

ROTTING CHRIST Vilniuje – black metal ist Greek!

2005.09.05 00:00, Liuzeris

Foto: Crazyte. Daugiau foto čia >> ir dar daug kur kitur…

Sekmadienį ryte man susuko vidurius. Ir tai natūralu – magistrinį rašiau pusmetį ir tai neišvengiau šios organizmo išdaigos. ROTTING CHRIST Lietuvoje laukiau penkis metus – nuo 2000-ųjų, kuomet pirmą kartą išgirdau jųjų melodingąjį “The Sleep of the Angels”… Sulaukiau. “Eik eik, rimtai?” – šiandien, pirmadienį, klausiu savęs. “Tai ne!..”, – mikliai atsakau.

ROTTING CHRIST Vilniuje – black metal ist Greek!Jau tik nesakykite, kad tikitės objektyvaus reportažo. Jis toks ir bus, bet ne šitame portale… O tą sekmą dieną, dvylika trisdešimt penkios mes jau sėdime sostinėje. Sužinau, jog graikai irgi netoli jos, tad puolu raminti save starkola. Nusiraminti nepavyko, užtat neblogai apspangti – tikrai taip (bet jei kas matė mane išgėrusį šiame koncerte, žinokite, kad nieko jūs nežinote – liuz. past.). Apie trečią mes jau “Mulen Ruže” – traukiam peilius ir pjaustom sūrius bei kitus kumpius. Smagi ta organizatoriaus duona, nors “Gardėsio” irgi nieko.

Ir štai pasirodo JIE. Spaudžiu ranką visiems ir netgi Sakiui; jos dar neploviau, jeigu ką. Vaikinų vardai baigiasi lietuviškomis galūnėmis, tokiais jie ir atrodo. Nors, skirtingai nei aš ir mano tautiečiai, alaus negeria – skaičiuoti į galą buvo sunkoka, bet graikų suvartotas skystasis, berods, tesiekė pusantro litro. Ir, aišku, nosių formos su juodais plaukais išdavė – ne, nelietuviai. Visa kita verčia sakyti – tai buvo viena sklandžiausių grupių FERRUMo koncertų organizavimo istorijoje.

ROTTING CHRIST Vilniuje – black metal ist Greek!Aštuoniolika keturiasdešimt. Tradiciškai vėluojame, bet taip nežymiai, kad net gėda kam nors pasakyti. Vyksmą pradeda mūsų pagoniška ateitis – ANDAJA. Sakė garsas suderintas, bet vis tiek gaunu truputuką košės. Kita vertus, patys vaikinai man labai patinka, kadangi pastaruoju metu lietuviškas pagoniško metalo grupes suskaičiuoti daug pirštų nereikia. Ir kai sakau “lietuviškas”, tą ir turiu omenyje – “mūsų” norvegiškas blackas ar amerikoniškas “brutal dieč” (&copy mano klasiokas iš 47-os vidurinės 1994-aisiais – liuz. past.) pasaulio ir Europos Sąjungos tikrai nesudomins. Visgi grimas nelabai būtinas, bet drobės palaidinių kultą prašome toliau puoselėti. Laukiam naujo disko, kuris, kiek esu įsitikinęs, pasirodys neužilgo….

ROTTING CHRIST Vilniuje – black metal ist Greek!“SHADOWDANCES šiame koncerte netinka”, – sako mano nelabai draugas. Pasakykite tai mano gimdytojams, kurie taipogi atsigabeno į šį koncertą (šiais metais atšventę penkiasdešimtmečius, beje). Patys SD vaikinai, kaip teigia, grodami savęs girdėjo nelabai, bet nieko tokio, nes girdėjo kiti. Ir tie, kurie nepabijoję užmigti, neišbėgo iš salės, gavo atitinkamą dozę atmosferos. Visgi, pasikartosiu, jog kažkoks vokalo atlikėjas tam tikru neįsivaizduojamu būdu turėtų atsidurti priekinėje linijoje. O šiaip – Juodai, linkėjimai nuo mamos – už tuos abu tavo instrumentus.

Pasieniečiai šį kartą nesutrukdė latviams NEGLECTED FIELDS pabūti Lietuvoje. Ir pabūti ne šiaip sau, o pabujoti iš esmės. Girdėjau net tokių šėtonvagiškų pasisakymų, jog latviai buvo šio koncerto headlineriai. ROTTING CHRIST Vilniuje – black metal ist Greek!Nebuvo, bet buvo iš tiesų arti. “Tikėjausi kažko daugiau”, – apie NF pasirodymą užsiminė vienas iš internautų. Daugiau neįmanoma, bičiuli, tad tęsiu panegiriką ir sakau – Baltijos šalyse NEGLECTED FIELDS lygių nelabai yra. “Muzika beprotiškai ekspresyvi”, – sako mano tėvas. – “Tik vokalo nesuprantu”. Nieko tokio, dabar retas kuris dainuoja, kaip pas LED ZEPPELIN –patapšnoju jam per petį, o su kitkuo sutinku.

ROTTING CHRIST. Negi dabar rašysiu apie jų pasirodymą Vilniuje? Pasirodymą prieš mano akis, už kelių metrų? Sakis, Themis, Andreas ir dar vienas, pirmąkart matytas, mintinai žinomi gabalai, Sanctus ir dar Diavolos… “Teks rašyt, bachūriuk…”, – žinau. Graikai atvažiavo be klavišininko, kurį nuolatos pameta, užtat su mini disku, kuris neprašo valgyti ar dalytis honorarą. Čia atsiranda truputis bėdos, kadangi lietuviškieji garsistai negyvam daiktui skiria mažokai dėmesio ir vietomis tenka žiopčioti tuščiai, bandant imituoti tuos firminius RC choralus, kuriuos gerai atsimena mano winampas. Bet ištąsytos soluotės ir standartiniai kvyksinimai mane virkdo, o gerai sukapotas rimtas nukreipia į laikus, kai dar buvau jaunas, su plaukais ir per koncertus šokinėdavau pagal metalo muziką, nelyginant “lenkas pagal nu-metalą “Metalmanijoje”.

ROTTING CHRIST Vilniuje – black metal ist Greek!O grojo graikai daug ir įvairių gabalų. Pradėjo nuo naujesnių (pvz. “Athanati Este”), tęsė senesniais (pvz. “The Sign Of Evil Existence”), įvairavo viduriniais (pvz. “After Dark I Feel”). Aš labai norėčiau snobiškai su fanui būdingu patosu suvardinti visą ROTTING CHIRST pasirodymo Vilniuje grojaraštį, bet nevardinsiu, nes jį skaičiau, o gabalų pavadinimai dažnam nieko nereiškia. Galiu tik išduoti tiems, kas nesuprato, jog grojaraštis buvo subalansuotas. Aišku, pasigedau keleto gabalų, bet jei tuos būtų sugroję, būčiau pasiilgęs tų, kuriuos dabar sugrojo ir nebūtų sugroję tuomet (pabandykite pasakyti šitą sakinį greitakalbe). Sakis mėtė mimikas, kurių pavydėtų net agresyviausia katė, ir netgi šokinėjo bei lakstė po sceną, ko nesitikėjo nei vienas grupės fanas – iki šiol matyti koncertų įrašai, kuriuose RC lyderio kojos ryškiai užbetonuotos, yra klastotės!

Įsimintinas, kaip mes, fanai, nuo šiol vadiname jį, “antrasis ROTTING CHRIST’ų bisas”. Kadangi intensyviai vaidinau esminį organizatorių šiame koncerte, tad po “paskutiniausio” graikų gabalo “Mulen Ruže” nudūlinau į užkulisius pasidomėti, ar užtenka jiems rankšluosčių. Tų užteko, bet išgirstu salėje kirčiuotę “ro-tin-kraist”, girdi ją ir graikai. Toliau seka trumpa, bet neverstina pjesė:

(…iš salės smarkiai girdisi minėta kirčiuotė)
RC vaikinai: “Why wouldn’t the sound guys put some record on? So people would leave peacfully.”
Ašai: “It won’t help. They’re not gonna leave.”
RC vaikinai (netiki): He-he-he.
Sergėjus iš NF: “Mhm. They’re gonna destroy the venue…”
Ašai: “Yeah. He’s right, guys.”
RC vaikinai (žvalgosi): “Hmm… “
30 sekundžių pauzė ir ROTTING CHRIST jau ant scenos virina dar vieną hitą “Sorrowfull Farewell”…

Toliau sekė dalykai, kuriuos aprašyti reikėtų antrą tiek reportažo – nepasitraukianti fanų minia prie užkulisių durų, autografų dalybos, puošnios lietuvaitės ant graikų kelių, sunkiai išvaromi ROTTING CHRIST ir alaus gerbėjai, sulaužytas tualetinio popieriaus laikiklis ir taip toliau. Beje, man stebėtinai ausų neskauda, bet maikę ir kitą apatinį trikotažą iki ateinančio skalbimo patikimai užrišau “Rimi” maišelyje.

Ilgai galvojau, kaip užbaigti šitą reportažą – ar patosišku “In nomine satani / In domine satani…”, ar kukliu “Grantis! Spiritus! Sanctus! Diavolos!”. Kaip patartumėte..?

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Birutė
2005.09.14 12:41

Bėda ta, kad visai neaišku, kokiam kiekiui žmonių ši grupė geriausia, o kuriems – galbūt blogiausia. Žadėti nieko negalima, gi sakoma, kad gerais norais pragaras grįstas. Be to, kadangi organizatoriams mieliau dirbasi, kai patiem grupė patinka, tai tuo labiau sunku kažką prognozuoti.

Robke
2005.09.14 08:42

Pagarba visiems renginio organizatoriams!!!
be reikalo tave, Liuzeri sukritikavau. is tikro tai visiems neimanoma itikti, o kritikuot lengviausia.
Birute, ar kada nors galesiu pamatyti Lietuvoj geriausia visu laiku black metal grupe Ragnarok? ar jusu organizatoriu komanda neplanuoja i vilniu pakviesti sios puikios grupes?

Widowmaker
2005.09.11 22:34

Pamiršau pridėt – no offence ;-)

Widowmaker
2005.09.11 22:33

Nereikėjo tūlike sėdėt ;-]

SStorm
2005.09.10 17:34

Ar čia man vienam to garso buvo kaip tik? Jūs kažkokie jautrūs, kaip mergaitės kokios (nieko nenoriu įžeist) :-)

Mortic
2005.09.09 21:12

BUVO SUPER :)~~~~~~~~~~~

s2
2005.09.09 11:01

Robkes:
> normalus reportazas, liuzeri, neprasideda
> “krutais bazarais” apie viduriu sukima.

aik skaityt savo Lietuvos Litro.

> nesupyk, bet galima aprasyt trumpai, aiskiai,
> paprastai, keliais zodziais, be issipisinejimu.

ir nuobodžiai. kitaip tariant, įmanoma savo nuomonę sukišti į visiškai formalų stilių, skambantį kaip vienintelė teisybė. va tas tai tikrai užpistų. pagalvok.

Liuzeris
2005.09.07 11:15

Va va, atpratot per vasara nuo decibelu :) Bus jums pauksciuku klausytis miskuose :P

O siaip tikesimes, kitos gviazdos pas mus atvaziuos su savais garsistais, tada problemu su garsu buna kur kas maziau…

MantaRay
2005.09.07 11:12

Be abejo, koncertas labai pavykes. Saunuoliai organizatoriai. Tik vat jau vairuoti nakti po koncerto i Klaipeda tai buvo kazkas nesveiko :/ Pasimokiau – daugiau taip nebedarysiu. Taip pat turiu pastaba del garso – buvo tikrai per garsiai. Jau treciadienis, o mano ausys vis dar cypia, o ir ardziausi kazkur ties sales viduriu. Gaila tu kurie buvo prie pat koloneliu.

Seadevil
2005.09.07 10:31

Žemai lenkiuosi organizatorių komandai(iš visų 4 žmonių !) :)))))))))) Super, senai taip šėlt neteko. Nors ir kaip gerai apšildančios grupės pasirodė, bet aš asmeniškai jų net lyginti su pačiais Rotting Christe nedrįsčiau. Stogą nurovė galutinai, sprandą dar pošiolei paskauda truputį, tik vienas minusas – “apglušimas”, t.y. smarkiai užgulusios ausys, kiek suorantu didžiajai daliai buvusiųjų:((((( Taigi ne kartą kalbėta – garso didinimas nemažina jo prastumo. O šiaip didelis dziekui už šaunų renginį:) visiems ( kad tik nieks neįsižeistų).

Birutė
2005.09.07 10:16

Objektyvi kritika bus priimama visada ir maloniai. O subjektyvi neatspindi kritikos esmės. Beje, čia kritikuojamas ir reportažas.

Be abejo, žmonių skaičius džiugina. Tai paskata toliau tobulinti koncertus tiek technine, tiek kviečiamų grupių statuso prasme.

Seniukas
2005.09.07 09:59

As taip pat prisijungsiu prie padeku organizatoriams srauto. Koncertas tikrai buvo geras. NF tai apskritai pavare nerealiai, asmeniskai man patiko net labiau nei headlineriai, kurie irgi nenuvyle. Grizes is koncerto ishsitraukiau apdulkejusia kasete is stalciaus ir nusprendziau, kad reikes isigyti ir modernesne RC muzikos laikmena :)
O organizatoriai isties labai jautrus kritikai. Na, nebukit gi tokie izheidus. Tegu sshunys loja, bet juk nuo to karavanas nesustos, ar ne? Jums, kaip organizatoriams, geriausias rodiklis yra zmoniu skaicius jusu organizuojamuose koncertuose. Manau, kad shis rodiklis tikrai nera prastas.
Pys.

Birutė
2005.09.07 09:09

Dar bajeris neblogas buvo, kad keletas žmogėnų labai veržėsi į šokius, kurie čia vyksta sekmadieniais. Deja, nė vieno nepavyko įtikinti, kad vos už 30 Lt pamatys tokius “šokius”, kokių visą gyvenimą nepamirš. Va tada tai būtų ne tik dziadzkų, bet ir tciotkų.

“P.S liuzeri, Aciu kad suorganizavai gera rengini.”

Na, tokių organizatorių yra 4. Čia ateičiai žinok, Robke, gerbiamas kritike. O tai kiti gali imti ir įsižeisti. Kol kas to dar nepadarė…

Remigijus
2005.09.06 18:17

O… geras reportas, visai pralinksmino. O pasirodo ta vyriausia porelė linksmai linkčiojanti vidury salės tavo tėvukai? Nu fain, o tai man nusibobo jaustis tokiuose renginiuose seniausiu dziadzka, tai nors vieną kartą atsirado ryškiai vyresnių metalo gerbėjų. Tiesa bisas buvo geras ir visai netikėtas, jau buvau bežengiąs link durų, kai Rottingai grįžo tikrai maloniai nustebindami.

svalak
2005.09.06 16:44

tai turbūt tavo kojos labai lygios ir švelnios..:)

Liuzeris
2005.09.06 16:31

As tai be plauku ;)

odium
2005.09.06 16:30

mano tai rudi:)

Adis
2005.09.06 16:10

“galima aprasyt trumpai, aiskiai, paprastai, keliais zodziais, be issipisinejimu”

Visiems neitiksi. Vieniemes gal kaip tik atrodys per glaustas.

As reportui keliu daugmaz tokius reikalaivmus: kad butu informatyvu, kad net ir nebuves renginy neuzmigtum skaitydamas (vien isvardijimo, kas buvo zjb ir kas buvo sh – neuztenka. reikia ir kodel/kaip tai buvo), kad butu sklandu ir kad nebutu klaidu. O forma – cia jau kiekvieno rasancio reikalas ir prie jos kabinetis yra tas pats, kaip kabinetis, kodel tavo plaukai rudi, o ne juodi ;)

Beska
2005.09.06 16:03

Visada malonu zinoti, kad yra zmoniu, zinanciu, KAIP REIKIA RASYTI teisinga reportaza. :D

Liuzeris
2005.09.06 15:34

Robke: “o del reportazo, tai kita karta as pats parasysiu ir tau nusiusiu i maila. o tu ji necenzuruota idesi i ferruma. sutariam???”

Visuomet prasom. Butu saunu, bet… jei jis bus toks: “ta grupe yra ZJBS, grojo gerai, kita grupe grojo sudiskai del to kad gitaristas buvo pedikas gotas…”, tada aciu ne :)

Widowmaker
2005.09.06 14:14

Na na, įvairovės reikia. O nepaminėjo, nes gal nematė ?

Robke
2005.09.06 13:37

P.S liuzeri, Aciu kad suorganizavai gera rengini.
o del reportazo, tai kita karta as pats parasysiu ir tau nusiusiu i maila. o tu ji necenzuruota idesi i ferruma. sutariam???

Robke
2005.09.06 13:24

mano nuomone jie sugrojo puikiai, ypac vokalas patiko. muzonas galejo buti grieztesnis, brutalesnis, bet tai daugiau kiekvieno skonio reikalas.
normalus reportazas, liuzeri, neprasideda “krutais bazarais” apie viduriu sukima. nesupyk, bet galima aprasyt trumpai, aiskiai, paprastai, keliais zodziais, be issipisinejimu. pvz ta grupe yra ZJBS, grojo gerai, kita grupe grojo sudiskai del to kad gitaristas buvo pedikas gotas ir pan. ir isvis nx rasyt tuos reportazus???

Liuzeris
2005.09.06 12:42

Na, Robke, tu visuomet gali komentaruose pasidalinti savo ispudziais kaip grojo Shadowdances ;)

Kas yra normalus reportazas?

Birutė
2005.09.06 12:12

Kaip gerai, kad reportą parašei, Liuz. O tai kai kam organizacines uodegas dar teks raišioti savaitę kitą. Šiaip “objektyvus”, kaip ir sakei, bet su prikolais.

Robke
2005.09.06 12:11

Sekmadienį ryte man susuko vidurius. Ir tai natūralu – magistrinį rašiau pusmetį ir tai neišvengiau šios organizmo išdaigos. ROTTING CHRIST Lietuvoje laukiau penkis metus – nuo 2000-ųjų, kuomet pirmą kartą išgirdau jųjų melodingąjį “The Sleep of the Angels”… Sulaukiau. “Eik eik, rimtai?” – šiandien, pirmadienį, klausiu savęs. “Tai ne!..”, – mikliai atsakau.
liuzeris su savim kalbasi:DDD normalaus reportazo nesugeba parasyt. daug tusciu, nereikalingu zodziu. taip ir nesugebejo aprasyt pvz kaip pasirode Shadowdances.

Beska
2005.09.06 10:05

Hahaha. Pirmas sakinys nuzude. :D

s2
2005.09.06 08:57

m/
graži apžvalga. ir bisas toks pat.

Widowmaker
2005.09.06 08:20

$^#$$^#$@#% euforija =)
Reik pasinaudot patarimu dėl maišelio, bo po lova įsikūrė sporto salės persirengimo kambarys ;-)

m/

demonas
2005.09.06 00:22

gal:
in nomine sanctus/ in domine diavolos?:)
buvo pyyyze…bent jau man…
o sakis primine Vinetu su gitara :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus