Straipsniai

ROTTING CHRIST lyderis Sakis Tolis: „Visose civilizacijose glūdi daug paslėptos išminties, kurią savo naujuoju albumu ir noriu ištraukti į dienos šviesą“

2013.05.17 00:00, Gedas (Seniukas)

Šiemet pasirodęs Graikijos metalo titanų ROTTING CHRIST albumas „Kata Ton Demona Eaftou“ nustebino galinga sprogstamąja galia, kurios buvo sunku tikėtis praeitame grupės darbe „Aealo“. Žinodamas, kad ROTTING CHRIST yra užsitarnavę didelę Lietuvos metalinės bendruomenės meilę ir pagarbą (o čia dar ir albumas naujas pasirodė!), radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidos „Audronaša“ vedėjas Gedas susisiekė su ROTTING CHRIST lyderiu, siela ir dainų autoriumi Sakiu Toliu pakalbėti apie „Kata Ton Demona Eaftou“.

ROTTING CHRIST lyderis Sakis Tolis: „Visose civilizacijose glūdi daug paslėptos išminties, kurią savo naujuoju albumu ir noriu ištraukti į dienos šviesą“Sveikas, Saki, kaip laikaisi?

Jaučiuosi gerai. Ką tik grįžome iš pasaulinio turo, todėl viskas klojasi puikiai.

Tai kurioj pasaulio vietoj dabar esi?

Šiuo metu esu namie, bet tik vienai dienai. Turas vis dar tęsiasi, bet vienai diena grįžau namo, pamačiau jau kelis mėnesius nematytą dukrą ir tuo labai džiaugiuosi.

Pakalbėkime apie jūsų naujausią albumą „Kata Ton Demona Eaftou“…

„Kata Ton Demona Eaftou“ reiškia „Ištikimi savo pačių sielai“. Tai mūsų moto, maksima, lydinti grupę nuo pat „Non Serviam“ dienų. Labai džiaugiamės tokiu albumo pavadinimu.

„Kata Ton Demona Eaftou“ yra ganėtinai sunkiai ištariamas pavadinimas. Tai jau antrasis ROTTING CHRIST albumas, pavadintas graikiškai. Kodėl nusprendėte atsisukti į savo gimtąją kalbą, kuri nėra tokia jau įkandama tarptautinei publikai?

Visų pirma, noriu pasakyti, jog nemanau, kad metalas yra muzika, skirta tik amerikiečiams ir anglams. Kiekvienas mūsų turime savo gimtąją kalbą, o aš paskutiniuosiuose dviejuose albumuose pasirinkau savąją, senovės graikų kalbą todėl, kad tai yra tikroji dvasia. Vis tik paskutinis albumas „Kata Ton Demona Eaftou“ yra daugiakultūrinis kūrinys, jame galima girdėti daug kalbų, kurių dalis yra atkeliavusios iš kitų civilizacijų ir jau nebeegzistuoja. Nenoriu apsimetinėti amerikiečiu ir rėkti „Fuck you!“, „Yeah“ ir pan., nes pasaulyje yra ir daug kitų įdomių dalykų. Visose civilizacijose glūdi daug paslėptos išminties, kurią savo naujuoju albumu ir noriu ištraukti į dienos šviesą.

ROTTING CHRIST lyderis Sakis Tolis: „Visose civilizacijose glūdi daug paslėptos išminties, kurią savo naujuoju albumu ir noriu ištraukti į dienos šviesą“Su naujuoju albumu pratęsiate muzikinę liniją, pradėtą su „Aealo“, tačiau šį kartą šiek tiek atitolote nuo graikiško folkloro. Ar tai yra susiję su „Kata Ton Demona Eaftou“ dainų tekstais, kuriuose yra internacionalinio braižo?

Taip. Tai daugiakultūrinis albumas: gali išgirsti rumunų, lotynų, graikų, majų, inkų, slavų kalbas. Panaudojau daug kalbų savo senovės civilizacijų ir okultizmo tyrinėjimuose. Pati muzika yra daugiau mažiau black metalas, tamsi muzika. Šiam albumui nenaudojau daug folkloro elementų, šį kartą jų daug yra tekstuose.

Šiame albume nusprendei nesinaudoti viso choro paslaugomis, o tik pasikviesti dvi senovės Graikijos dainų specialistes: Eleni ir Souzuaną Vougioukli. Kodėl šį kartą nesamdei viso choro? Kokia buvo minėtų dviejų atlikėjų reakcija, kai pakvietei jas įsirašyti su metalo grupe?

Kaip menininkas, visada ieškau naujų įdomių ir talentingų žmonių, su kuriais galėčiau kurti kartu. Praeitą kartą dirbau su nuostabiąja Diamanda Galas, o šiam albume – su vietinėmis dainininkėmis, kurių darbas man labai patinka. Kai pirmą kartą išgirdau jų gyvai atliktą rumunišką dainą „Cine iubeşte şi lasă“, aš jų paprašiau atlikti šios dainos perdirbinį. Jos sutiko su pasiūlymu, o rezultatas, mano nuomone, išėjo labai puikus, unikalus, kitoniškas, bet kartu tai yra ROTTING CHRIST.

Beje, žmonių reakcija į tai buvo labai pozityvi. Supranti, paprastai žmonės nėra tokie jau atviri naujovėms, jie nori girdėti vis tą pačią muziką, tačiau apie šią dainą žmonės atsiliepia labai teigiamai ir aš dėl to labai džiaugiuosi.

ROTTING CHRIST lyderis Sakis Tolis: „Visose civilizacijose glūdi daug paslėptos išminties, kurią savo naujuoju albumu ir noriu ištraukti į dienos šviesą“„Kata Ton Demona Eaftou“ dainose stengiesi aprėpti ne tik graikų, bet ir kitų tautų išmintį. Kokia bendra idėja, ašis jungia visus šiuos atskirus kūrinius?

Tai nėra koncepcinis albumas. Jame yra 10 atskirų istorijų. Visose jose nagrinėjamas skirtingų senovės civilizacijų okultizmas. Jose dainuojama, pvz., apie Šėtoną, apie majų Pragarą, apie Senovės Graikijos skaičiaus 666 sampratą. Visose jose dainuojama apie skirtingas civilizacijas ir iš jų sklindantį senovės okultizmą.

Nepaisant to, kad sensti, nuo pat ROTTING CHRIST pradžios vis dar nagrinėji Tamsos tematiką. Ką joje vis dar randi įdomaus?

Gyvenime randu daug įdomių dalykų. Bet dainas, muziką, savąjį meną kuriu tik tuomet, kai nesijaučiu laimingas. Kai esu laimingas, dainos sukurti nesugebu. Nežinau, kodėl. Tokiu metu aš net neklausau muzikos. Taigi muzika nėra mano laimės išraiška, todėl ji ir yra susijusi su tamsiais žodžiais.

Vienas žurnalas savo recenzijoje užsiminė, kad ROTTING CHRIST išloštų, jei joje, be tavęs, atsirastų dar vienas dainų autorius. Kokios tavo mintys apie tokią idėją?

Dar vienas dainų kūrėjas? Neee… (juokiasi). Žinai, aš norėčiau, kad vietoje manęs kas nors galėtų tai daryti, aš apie tai net pasvajoju. Juk galėčiau sėdėti namie, nieko neveikti ir pasiimti sau visą šlovę. Būtų smagu, bet to nebus. Apie tai negalima net fantazuoti. Kai žmonės klauso ROTTING CHRIST, jie nori girdėti ROTTING CHRIST. Kai žmonės klauso IRON MAIDEN, jie nori girdėti IRON MAIDEN. Kai žmonės klauso MOTÖRHEAD, jie nori girdėti MOTÖRHEAD. Net negaliu įsivaizduoti, kad MOTÖRHEAD dainas kurtų ne Lemmy, nes tai jau nebebūtų MOTÖRHEAD! Taigi minėtai žurnalo pozicijai nepritariu.

ROTTING CHRIST lyderis Sakis Tolis: „Visose civilizacijose glūdi daug paslėptos išminties, kurią savo naujuoju albumu ir noriu ištraukti į dienos šviesą“Smagu girdėti tokį drąsų pareiškimą! Beje, visose ROTTING CHRIST reklaminėse nuotraukose matomas tik tu su broliu Themis. Kokia situacija su ROTTING CHRIST sudėtimi?

Situacija gera. Su broliu grojame kartu jau 25 metus, o dabar dar turime du naujus vyrus (boso gitaristas Vagelis Karzis ir gitaristas Georgeas Emmanuelis, – aut. past.), tikrus karius, pasirengusius kovai. Kiek girdėjau žmones kalbant šio turo metu, visi sako, kad dabar ROTTING CHRIST atrodo geriausiai.

Taigi ar galima sakyti, kad ROTTING CHRIST dabar turi nusistovėjusią keturių muzikantų sudėtį?

Aš norėčiau tuo tikėti. Pamatysime. Viskam reikia laiko. Naujieji nariai turi susigyventi su ROTTING CHRIST idėja ir suprasti, ką reiškia ROTTING CHRIST. O kol kas viskas einasi gerai ir aš viliuosi, kaip taip bus ir ateityje.

Ačiū labai už interviu, už „Audronašai“ skirtą laiką! Kiek žinau, rudenį planuojate pervažiuoti Europą su savo nauju albumu?

Žinoma! Labai norėčiau atvykti ir į jūsų šalį, nes mums čia labai patinka!

Mes labai laukiame dar vieno ROTTING CHRIST apsilankymo Lietuvoje!

Kalbėti su tavimi man buvo tikras malonumas. Labai norėčiau sugrįžti į Lietuvą: į Vilnių, festivalį „Kilkim žaibu“. Norime grįžti į jūsų žemę, nes kiekvieną kartą, kai joje grojome, mums tai labai patiko ir tai ne komplimentas! Tai tikra teisybė! Palaikykit gyvą dvasią ir mes su jumis, broliai, dar susitiksime!

Ačiū, Saki! Tikimės susitikti rudenį!

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus