Straipsniai

Roko grupė IR – apie naują albumą ir būsimus koncertus

Prieš metus išleidę mini albumą „EP_graph“ vilniečių roko grupė IR nesnaudžia ir klausytojams pateikia naują savo darbą. Šįkart tai bus didesnės apimties albumas, pavadintas „Minimalistic Live“. Jį vaikinai ruošiasi pristatyti koncertais Vilniuje, Kaune ir gyvu koncertu tiesioginiame radijo eteryje.

Roko grupė IR – apie naują albumą ir būsimus koncertusGrupės nariai tvirtina, kad pastarasis jų darbas bei jo pristatymo koncertai absoliučiai skirsis nuo to, ką anksčiau yra tekę girdėti ir matyti jų gerbėjams. Geriausiai apie savo kūrybą ir planus gali papasakoti patys muzikantai, todėl ir pakalbinau IR narius: Germaną Skorį (vokalas, gitara) ir Joshą McClungą (būgnai).

Prabėgo vos metai ir vėl naujas albumas. Papasakokite apie jį daugiau – kuo šis įrašas skirsis nuo ankstesniųjų?

Germanas Skoris: Naujausias mūsų albumas vadinasi „Minimalistic Live“ ir jau pačiame pavadinime užkoduota kas tai yra ir kuo jis skiriasi nuo ankstesniųjų darbų. Visų pirma tai – gyvo garso albumas. 2008 metų pabaigoje LRT didžiojoje studijoje buvo įrašytas mūsų pasirodymas (jį tiesiogiai transliavo „Opus3“ radijo stotis). Jis radikaliai skyrėsi nuo to, kaip įprastai žmonės girdėję arba įpratę girdėti grupę IR. Tai buvo minimalistinis požiūris į viską, pavyzdžiui, instrumentus – minimalus kiekis efektų, minimalus kiekis būgnų, dainos visiškai perdirbtos. Bandyta pažvelgti į sukurtas dainas naujai, kitu kampu. Be to, mes turėjome keletą svečių, kurie padėjo mums įgyvendinti sumanymus.

Josh McClung: Tai taip pat yra mūsų pirmas gyvo garso albumas. Nesam išleidę kito tokio albumo. Todėl jis mums kol kas ypatingas.

Minėjote svečius – kas dar prisidėjo prie šio albumo įrašymo?

GS: Koncerto metu prie mūsų prisijungė du fantastiški muzikantai – puikiai džiazo gerbėjams žinomas kontrabosininkas Vytis Nivinskas ir Tadas Dešukas, kuris groja Lietuvoje nematytu ir neįprastu elektriniu šešiastygiu smuiku. Beje, Tadas mums talkins ir albumo pristatymų metu.

Kaip jautėtės įrašinėdami albumą gyvai?

JM: (šypsosi) Asmeniškai aš labai jaudinausi. Kai žinau, kad bus įrašinėjamas pasirodymas, labai sutelkiu dėmesį į savo grojimą, o tada pamirštu, kad esu koncerte. Bet kita vertus, jau perklausęs įrašą, labai džiaugiuos, kad įrašėme šį koncertą. Taip pat tai buvo išskirtinis pasirodymas, kaip Germanas minėjo – perdarytos dainos, mums padėjo labai gerbiami muzikantai. Gerai, kad tai įamžinome.

Kodėl būtent tokį albumą sumanėte?

GS: Norėjosi padaryti kažką naujo ir negirdėto, parodyti kitą grupės ir dainų pusę, nustebinti mūsų klausytojus. Manau, kad geros dainos yra tos, kurios gali skambėti labai įvairiai aranžuotos. Ne vieną kartą kurdami naujas dainas mes pastebėjome, kad yra keli drastiškai skirtingi keliai, kaip gali skambėti kūrinys – ir visi variantai vienodai geri. Todėl šis albumas – variacijos, arba kiti keliai, kuriais mes nenuėjome tada, kai rinkomės dainoms „rūbus“. Be to grupės muzikantai yra puikūs instrumentalistai, todėl mes nebijome eksperimentuot ir žengt už roko, kaip žanro, rėmų.

JM: (juokiasi) Be to, eksperimentuodami naujų dalykų išmokstame ir naujom dainom.

Ar tai reikėtų traktuoti kaip IR įvaizdžio pasikeitimą? Tampate ramesni?

GS: (juokiasi) Taip, trims albumo pristatymo koncertams tampame. Todėl labai visus kviečiu juose apsilankyti, nes kitų kartų teks laukt ilgai.

Tad kur ir kada jūsų pasikeitimus galės pamatyti ir išgirsti publika?

GS: Pirmas albumo „Minimalistic Live“ koncertas – pristatymas vyks lapkričio 29 d. „Opus3“ radijo studijoje 15 val., laidoje „Lietuviška muzika“, kurią veda Saulius Žvirgždas. Ji bus transliuojama gyvai ne tik radijo dažniais, bet ir internete – todėl koncerto paklausyti galės visa Lietuva ir net gerbėjai už jos ribų. Antras pasirodymas vyks gruodžio 5 d. nesenai duris atvėrusiame Kaune klube „Liberty pub“, o paskutinis pristatymas bus Vilniuje gruodžio 12 d. atsikūrusiame klube „Mulen Ružas“.

Jūs ketinate būti tarp pirmųjų, kurie ėmėsi naujovių albumo platinime. Kokiu būdu klausytojai jį galės įsigyti?

JM: Šis albumas skirsis nuo ankstesniųjų ir tuo, kad jį bus galima oficialiai įsigyti ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje skaitmeniniu formatu „iTunes“ elektroninėje parduotuvėje. Čia jau galima rasti mūsų pirmąjį albumą „Now or Never“, o už poros savaičių pasirodys ir „Minimalistic Live“. Be to, šie albumai platinami ir lietuviškoje inetrnetinėje svetainėje www.muzikosvartai.lt. Visus Lietuvos klausytojus raginame kompaktines plokšteles įsigyti pristatymo koncertuose, nes tiražo skaičius yra ribotas, o parduotuvėse CD pasirodys tik tuo atveju, jei liks po koncertų.

Ar „Minimalistic Live“ bus dar negirdėtų dainų?

GS: Taip, albume bus viena anksčiau niekur neskambėjusi daina „Eternity“. Bet šiaip visos dainos bus tarsi negirdėtos, nes jos perkurtos taip, kad kai kurias labai sunku atpažinti (šypsosi.)

Paminėkite bent keletą tokių neatpažįstamų dainų? Ir kuris variantas jums patiems mielesnis?

JM: Manau, bus sunku atpažinti „Idol“. Ją grojame ramiau, ir net lėčiau, tad ji skamba visiškai kitaip. Taip pat „I Wonder“ visai kitokia, gal net labiau nei „Idol“. Jos „minimalistinis“ variantas man asmeniškai labai mielas ir įdomus – prie jos gerai padirbėta.

Albume „EP_graph“ neapsieita be papildomų dovanų klausytojams. Kaip bus šįkart?

JM: Dovanų bus. Albume klausytojai ras ir vienos dainos vaizdo versiją.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
K.I.N.G. Satyricon
2010.01.20 16:30

- Man, your dog is awesome!

Nikas D.
2009.12.17 10:00

Dangaus krautuvėlėje “Ragainė” Užupio 2/19

J[]|{ER
2009.12.11 20:42

Kokioj pardej galima ju CD isigyt?

HedgeHog²
2009.12.03 23:33

Ir su Riaubiškyte-Tarasoviene

Ignas
2009.12.03 19:30

Būgniroas groja su G&G sindikatu ir debiutuojančia grupe Emty Thoughts, berods.

Nikas D.
2009.12.03 12:44

RHCP ir Pearl Jam mišinys su nirvanos prieskiniu.
Per ALT girdėjau. kelis gabalus gan smagu paklausyt.

Evilized
2009.11.29 20:08

kepta žąsis dabar būtų visai kūl :)

kraliku_genocidas
2009.11.29 20:01

valgyk zasi..

Evilized
2009.11.29 05:44

beje, antrinu bmaggot, grupė tikrai varo zjbs :)

o mano klaviatūra yra “fake”, taip kad nieko aš čia neparašiau. ar parašiau? jei parašiau, tai visa tai yra “fake”. kas skaito irgi yra “fake”.
fake!

Evilized
2009.11.28 16:33

būgnininkas groja su krikščioniško roko grupė Gyvai. daugiau nežinau ;)

bmaggot
2009.11.27 09:36

pačiam reiktų tą žodį išsiverst

Triukshmas
2009.11.27 02:23

bugnininkas per kelias gruper groja..? jei ne paslaptis ?

kraliku_genocidas
2009.11.26 22:27

su visa derama pagarba – issiversk ka tas zodis reiskia ir tada gal (pabreziu – tik gal) suprasi ka norejau parasyt..

bmaggot
2009.11.26 21:25

tipo šios grupės nėra, o interviu nebuvo?

kraliku_genocidas
2009.11.26 20:53

nelabai matau ko cia nesuprast. visgi pasiliksiu prie savo nuomones..

bmaggot
2009.11.26 20:44

reikia įrodinėti ne nekaltumą, o kaltumą
net nesupratau, ką turėjai galvoje..
o, kiek girdėjau, grupė varo zjbs

kraliku_genocidas
2009.11.26 20:39

tie kliedesiai mano nuomone. manai kitaip – gud fo ju ;] idomu tik butu kazkokiu argumentu “uz” isgirst..

bmaggot
2009.11.26 20:22

nekliedėk

kraliku_genocidas
2009.11.26 19:48

fake.. tiek grupe tiek interviu..

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus