Albumai

REVIOLENCE „Violent Phoenix“ – įtūžęs brazilų feniksas iš pelenų

2008.04.24 00:00, Birutė

Ta proga, kad brazilų trešeriai REVIOLENCE tebesėdi studijoje, pačiame debiutinio pilnametražio disko kūrybiniame įkarštyje, jūsų dėmesiui – EP „Violent Phoenix“ apžvalga. Kad jau atkeliavo jis tiesiai iš pačios grupės gimtinės…

REVIOLENCE „Violent Phoenix“ – įtūžęs brazilų feniksas iš pelenųNa, žinote, thrash metalo grojikams, gyvuojantiems tik penkerius metus, išties sunkoka varžytis su daugiamečiais šios krypties „grandais“. Tačiau jie labai stengiasi ir, sakyčiau, vyrukams neblogai sekasi. Šios grupės kūryboje žavi gausios ir išties puikios gitarų partijos. Jos gerai tiktų ir heavy ar power metalui, ir net pripažintiems gitaristams–virtuozams. Pats šių brazilų stiliukas labiau primena europietišką variantą, a lia KREATOR, tačiau juntama ir žymiųjų pirmtakų SEPULTURA įtaka.

„Violent Phoenix“ gabaliukas aršus ir greitas, kaip tikrų tikriausias įtūžęs feniksas. Ir, kaip minėta, čia gausu techniško ir mielo gitarų skambesio, kuris užpildo kone pusę dainos. Pagarba Guilherme ir Chico. „Abduction“ – gana lėtas, bet irgi turintis ilgų, techniškų gitarinių viražų. O taip pat „kieto“ vokalo. Ir vietomis susišaukiantis su senąja METALLICA, kokia ji buvo anais gerais laikais. Iš esmės nieko naujo, tačiau juntamas tas braziliškas braižas, kurį thrasho scenai anuomet „pripaišė“ garsieji tėvynainiai.

Trečiasis kūrinėlis trumputis, tai gitaros meistriškumo „pamokėlė“ ir tarsi įvadas į paskutinę šio EP kompoziciją. Na, o šioji – tikras pykčio, dinamikos, energijos proveržis, pagal geriausius thrasho kanonus. Turbūt taip ir priklauso, kai kalbama apie amžiną angelų ir demonų kovą, „paradise is lost“! Netikėtas ispaniškos gitaros „raudos“ intarpas pereina į gražius metalui būdingus pragrojimus ir galiausiai pajunti gerą būgnininko darbą. O juk tai nieko keisto – Edson Graseffi iš esmės yra REVIOLENCE įkūrėjas…

Taigi vėl „įtūžęs“ brazilų penketas ir toks pat piktas prisikėlęs jųjų feniksas. Geras potencialas ir, labai tikėtina, neblogos perspektyvos šiuolaikinėje scenoje, kurioje yra nemaža konkurencija. Ko nuoširdžiai linkiu, iš dalies ir dėl savotiškos nostalgijos šios šalies metalinei scenai.

Vertinimas: 8/10

REVIOLENCE, „Violent Phoenix“
Išleista grupės, 2008

Trukmė 12:58

1. Violent Phoenix
2. Abduction
3. The Annunciation
4. About Angels And Demons

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Birutė
2008.04.27 16:31

“T.y. jiem ner sansu net lygiuotis y juos.
tai parode reckles taidai per weikeno kovas”

Oi kaip mes viską gerai žinom. Ar ne, begalvi?

Slut Ov Hell
2008.04.25 17:44

Buvau šituos anksčiau užtikęs. Neįdomūs.

Hells' Forge
2008.04.24 23:49

Nesu didelis thrasho fanas, bet suėjo gana smagiai.
m/
O vokalas kažkuo primena Laginausko balse retkarčiais atsirandančias intonacijas :D

Metalistas
2008.04.24 20:57

Kazkodel nepatiko, bet praktiskai vien del specifinio vokalo.

http://www.myspace.com/reviolence

SynnRyder
2008.04.24 20:56

Netgi labai neblogai susiklausė,bet jie tikrai kažkaip nebraziliškai skamba.Cogumelo Records ir South American Sound tikriausiai jau ir liks legenda.To aš šioje grupėje labiausiai pasigedau.

Headless
2008.04.24 20:13

gyvuojantiems tik penkerius metus, išties sunkoka varžytis su daugiamečiais šios krypties „grandais”

T.y. jiem ner sansu net lygiuotis y juos.
tai parode reckles taidai per weikeno kovas.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus