Albumai

REVIOLENCE „Modern Beast“ – šiuolaikiniai velniai verda karštą smalą

2010.06.08 00:00, Birutė

Kokias asociacijas paprastam žmogeliui galėtų kelti Brazilija? Taip, ten vyksta visame pasaulyje garsūs karnavalai. Dar žinia, kad tai „sala“ Pietų Amerikoje, kur kalbama portugališkai. Dabar artėjant Pasaulio futbolo čempionatui, daug kas pranašauja šios šalies rinktinei eilinę sėkmę, taigi verta prisiminti ir šios šalies futbolo aukštumas, ir garsiąją „Maracaną“…

REVIOLENCE „Modern Beast“ – šiuolaikiniai velniai verda karštą smaląO ne tokie paprasti turėtų suklusti: kažkas naujo sunkiojoje scenoje šalies, iš kurios kilusi SEPULTURA ir dar šūsnis mažesnio kalibro komandų? Taigi taigi, apie save vėl praneša REVIOLENCE ketvertas, šį kartą išleidęs pilną albumą „Modern Beast“. Sunkiai prisikasęs iki Lietuvos diskas (Edsonas siuntė šį net du kartus, mat pirmą kartą siunta kažkur pasiklydo), pagaliau atsiduria grotuve tos, kuriai Brazilija toli gražu reiškia ne vien futbolą ir karnavalus. Taigi klausomės, vertiname…

Gana ramus intro tarsi žada tylą prieš audrą. Ir tikrai, jau pradedant nuo antro gabaliuko, trešeriais save pristatantys (iš esmės taip ir yra) vaikinai tvoja galingai, iš peties. „Trail Of Tears“ nė kiek nepanašus į grupės tuo pačiu pavadinimu skambesį, užtat jau dabar tikrai akivaizdu, kad jaunasis gitaristas Guilherme – tikras atradimas metalo muzikos padangėje! Solo partijos tiek šiame, tiek faktiškai visuose kituose kūriniuose tiesiog puikios, jei nepasakysi daugiau. Ir galbūt neapsivers karste Chuckas Schuldineris, jei pasakysiu, kad vaikinukas savo sugebėjimais nepadarytų gėdos ir legendinei death metalo komandai (kai kur rimtai „prasiveržia“ defiški niuansai…).

Toliau grupės dinamiškumas, trešeriškas „pyktis“ ir gerokai patobulėjusi technika skverbiasi iš kiekvienos dainos, kuo toliau, tuo labiau. Štai skamba titulinė kompozicija – įsimintinų rifų, stipraus vokalo, nepriekaištingos ritmo sekcijos derinys. „Metalinė bažnyčia“ netikėtai nustebina poweriniu/heaverišku vokalu ir skambesio vingiais, kurie nuo lyriškos pradžios ilgainiui pavirsta agresyvokais motyvais. Kažkodėl vėl kyla asociacijų su to paties pavadinimo senąja grupe, tik šį kartą paralelių galima gerai paieškojus rasti ir šių dviejų komandų muzikoje.

Vienas iš smagesnių ir greitesnių gabalų yra „Virtual Hero“. Sukurptas pagal geriausius trešo pavyzdžius, skambantis išskirtiniais gitaros solo, tiesiog fainas. O vienas įdomesnių – po to skambantis „Zero Of Me“, kur be kita ko visame gražume išryškėja Rodo vokaliniai gabumai. Ir vėl puikus gitaristo darbas.

Negalima peikti ir kitų keturių po to esančių kūrinių. Ypač pažymėtinas „The Annunciation“, skambantis itin galingai, aršiai ir įtikinančiai. O jau tie gitaros solo… Vaikinukas tikrai turi perspektyvią ateitį.

Apibendrinant tai, kas išgirsta ir išklausyta jau keletą kartų, peršasi mintis, kad turime dar vieną disko pavyzdį, kur visos kompozicijos sudaro darnią visumą. Ir nors sunku ieškoti originalumo stiliuje, kuris egzistuoja jau daugelį metų ir kurio korifėjai vargu ar užleis savo pozicijas, REVIOLENCE bandymai nusipelno pagarbos. O „Modernus velnias“ – jūsų dėmesio.

Vertinimas: 8,5/10

REVIOLENCE „Modern Beast“
© „Marquee Rec.“ 2009

Trukmė 44:32

1. Intro
2. Trail Of Tears
3. Warning Hell
4. Saints And Sinners
5. Violent Phoenix
6. Modern Beast
7. The Metal Church
8. Virtual Hero
9. Zero Of Me
10. The Annunciation
11. About Angels And Demons
12. Abduction
13. Quattro

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
UnleasheD
2010.07.05 10:40

cia lietuva cia nezino kas yra brazilai.

artūras aš
2010.06.25 07:22

“Kokias asociacijas paprastam žmogeliui galėtų kelti Brazilija? Taip, ten vyksta visame pasaulyje garsūs karnavalai. Dar žinia, kad tai „sala“ Pietų Amerikoje, kur kalbama portugališkai. Dabar artėjant Pasaulio futbolo čempionatui, daug kas pranašauja šios šalies rinktinei eilinę sėkmę, taigi verta prisiminti ir šios šalies futbolo aukštumas, ir garsiąją „Maracaną“…

O ne tokie paprasti turėtų suklusti: kažkas naujo sunkiojoje scenoje šalies, iš kurios kilusi SEPULTURA ir dar šūsnis mažesnio kalibro komandų?”
tie kurie klauso metalą yra ypatingi…

sator
2010.06.08 13:00

vokalas visai padorus..o grupė , visgi, “antros lygos” vidutiniokai

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus