Reportažai

RED HOT CHILI PEPPERS Kaune – sprogimas be aukų

2012.08.23 00:00, Birutė

RED HOT CHILI PEPPERS Kaune – sprogimas be aukųEuropos vyrų krepšinio čempionatui Lietuvoje prisistatėme arenų, kurias dabar nori nenori tenka eksploatuoti įvairiems renginiams. Ypač Baltijos kraštų rekordininkę, Kauno „Žalgirio“ areną, talpinančią 15 000 galvų, o kai kada ir daugiau. Šių metų liepos 28-ąją, o iš tiesų ir kur kas anksčiau, pasiekti dar du rekordai. Anksčiau negu mūsų sportininkų Londone. Ilgai lauktos ir pagaliau Marijos žemės padangėje sulauktos amerikiečių komandos RED HOT CHILI PEPPERS (RHCP) vizito anonsas sukėlė neregėtą ažiotažą. Bilietai, kurie nebuvo skirti organizatorių spec. reikmėms, oficialiai išpirkti per 3 dienas! Ir galiu paliudyti, kad paskui jų gauti išties buvo sunku. Kitas rekordas – beveik 15 000 žiūrovų uždarų patalpų renginyje Lietuvoje dar neteko regėti…

Tai ir šeštadienis – kas gali būti patogiau melomanams iš kitų miestų? Šaunu į Kauną jau popietę ir aš, traukiniu, pilnu „Pipirų“ gerbėjų. Pakliūnu į vagoną, kurio antrajame aukšte lyg tyčia sugedęs kondicionierius, viduje +30 laipsnių – ko ne pragaras? Nori nenori prisimeni, kad važiuoji pažiūrėti „karštųjų/aštriųjų čili pipiriukų“ šou. Po geros valandos pasiekiu Kauną, keliauju pas draugus į būsimos nakvynės vietą, o paskui – ir prie arenos. Ten keliose eilėse laukia minios įvairaus plauko žmonių, net likus vos pusvalandžiui iki koncerto pradžios. Laukiu ir aš, saulės atokaitoje. Lyg tyčia patenku į eilę, kurioje užstrigo viena moteriškė: šiai apsauga neleido įsinešti tuščios plastikinės gertuvės, kurios ji niekaip nesutiko išmesti. Po kokių 10 min. kažkaip išsisprendus konfliktui, eilė pajuda ir pagaliau patenku į vidų. Čia puikus oro kondicionavimas – tikra atgaiva. Pakeliui kiekvienas dar gauna lipdukus su ūsiukais, kuriuos primygtinai rekomenduojama užsiklijuoti tik prasidėjus RHCP pasirodymui.

Tai reiškia, kad bus apšildanti grupė, apie kurią prieš renginį asmeniškai nebuvau girdėjusi. Kas tokie? Netrukus sužinosime. Apdairiai pasirenku vietą prie garsistų/šviesos technikų zonos –čia ir tvora, į kurią pavargus galima atsiremti, ir visa jų aparatūra kaip ant delno, kurią smalsu apžiūrėti, ir garsas turėtų būti geriausias. Taigi įsitaisau ir laukiu. Koncertas prasideda apie 20 min. vėliau nei planuota. Taigi tie „apšildytojai“ – gana populiarūs britų „indie“ rokeriai „The Vaccines“. Reikia pasakyti, kad tiek stilistiškai, tiek savo energingu, dinamišku ir uždegančiu pasirodymu jie puikiai tiko Pepper’iams į kompaniją. Daug apie jų šou šnekėti neverta, buvo tiesiog gerai.

Pertrauka iki žvaigždžių šou – vos pusvalandis. O tada… Scenos užnugaryje sutviska projekcinių ekranų siena, kurioje viso RHCP šou metu keisis video projekcijos, pagyvinančios prie karjeros trisdešimtmečio slenksčio stovinčios komandos pasirodymą. Nors ir be jų šio patrakusio ketverto energetika, šėlsmas ir kone beprotiškas dviejų valandų muzikinis uraganas neprarastų savo žavesio. Sakote, turime čia prie mikrofono tautietį – Antaną Kiedį? Tai tiesa, nors užjūriuose jį vadina Anthony. Antanas vienas pats, rodos, neša trigubą energetinį užtaisą, nes beveik be perstojo (t.y. be didelių kalbų) pila gerbėjų minios ausims tuzinus garsiausių hitų. „Pipirai“ jau seniai esti kažkoks fenomenas: kur besi pirštu, ten pataikysi ant dainos, kurią žino tūkstančiai. Ir „Žalgiryje“ – dar niekada neteko matyti, kad bujotų ir dainas kartu dainuotų ne tik stovintieji apačioje, bet ir kone visi atsistoję tribūnose. Ir dar sporto renginiams būdingos tribūnų „bangos“ – čia tai neįtikėtinas buvo vaizdelis!

Pirmąjį šio turo šou teko matyti „Forum Cinemas“ kine – jau tada jo transliacija paliko didelį įspūdį. Bet „gyvai“… Net nežinodamas RHCP kūrinių, nesusilaikysi netrepsėdamas kojomis ir nekinkuodamas galva. O kai jie žinomi iki „skausmo“, dar ir radijuje „Classic Rock FM“ dažnokai girdimi, tai… Žodžiu, net nesvarbu, kokia dainų seka, kokios ir kiek jų nuskambėjo per tas dvi valandas. Na gerai, startas buvo su vienu iš naujausio albumo hitų – „Monarchy Of Roses“, kuriam sukurtas smagus vaizdo klipas. Toliau muzika užliejo ausis ir sielą, o projekcijos ir įspūdingos šviesos – akis. Čia dar šį kartą žydraplaukis bosistas Michael „Flea“ Balzary nuolat šmėsčiojo prieš akis. Efektingas vyrukas. Žodžiu, šou paliko nenusakomai puikų įspūdį. Neabejotinai vienas geriausių per pastarąjį penkmetį Lietuvoje matytų muzikos reginių. Tikėtina, kad ugningas publikos palaikymas padarė įspūdį ir patiems RHCP vyrukams. Tad Antano Kiedžio (ne Kedžio ;) atsisveikinimas „Pasimatysime kitą kartą“ gali būti suprastas ir tiesiogine prasme…

Apie „afterparty“ pas minėtus draugus istorija nutylės. Tad iki kito pasimatymo Pipirų plantacijoje… :).

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Xenon
2012.08.23 11:49

Pagal viską sekantis reportažas turėtų būti apie Lady Gaga.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus