Albumai

RAZOR „Armed And Dangerous“ – nerūpestingas rokenrolas

2008.03.28 00:00, Kathaaras

RAZOR – seno skambesio thrasho grupė iš Kanados, susikūrusi 1984 m. Turbūt nesuklysime šią ketveriukę minėdami šalia tokių Kanados senųjų grupių kaip VOIVOD, SACRIFICE, SLAUGHTER, PILEDRIVER. Pati Kanados thrasho scena, žinoma, lindėjo monstriškų JAV, Vokietijos scenų šešėlyje, bet turėjo jėgos ir įtakos tuometiniame undergrounde ne tik Amerikos žemynuose, bet ir Europoje. Patys RAZOR per savo ilgametę karjerą yra išleidę RAZOR „Armed And Dangerous“ – nerūpestingas rokenrolasaštuonis pilnametražius albumus ir šiuo metu daugiau negu po 10 – ties metų pertraukos rengia leidybai naują garso ir vaizdo porciją. Tačiau šįkart norėčiau stabtelėti ties ankstyvuoju kanadiečių kūrybos etapu, tiksliau sakant, ties susikūrimo metais išleistu mini albumu „Armed And Dangerous“.

Nors visų RAZOR pilnametražių albumų neteko perklausyti, bet iš tos krūvos medžiagos, kurią girdėjau, labiausiai į ausį krito pats pirmas kanadiečių leidinukas „Armed And Dangerous“. Žinoma, tai nereiškia, kad, pavyzdžiui, albumai CUSTOM KILLING ar EVIL INVADERS yra blogesni, tiesiog pirmajame grupės „blyne“ įžvelgiu tam tikrą nerūpestingumą, rokenrolišką energiją, „draivą“. Mini albume skambantį ankstyvą thrashinį metalą galime drąsiai vartoti su prierašu „speed“, tuo tarpu vėlesni vyrų albumai prarado tą svaiginantį rokenrolą – buvo bandoma sugroti sunkiau, įmantriau, techniškiau. Dėl šių priežasčių sąlyginai trumpas debiutinis EPas puikiai tinka nerūpestingam, neįpareigojančiam paklausymui kad ir šiltą popietę, išsidrėbus ant „sofkutės“. Kita vertus, jis ir nepagadintų reikalų, rengiant „drunkenrolišką” vakaronę.

Žvilgtelkime giliau. Debiutą sudaro septynios dainos, o jį „pradeda” intro pobūdžio gabalas paradoksaliu pavadinimu „The End”, kuriame galime išgirsti Stace Mclareną, dainuojantį Tomo G. Warrioro vokalavimo maniera. Tiesa, balsas primena Tomą iš „Cold Lake“ laikų. Na, bet tai tik trumpalaikis akibrokštas – toliau viskas lyg ir ganėtinai savita. Po apšilimo linksmai ir greitai į „ringą“ įbėga leidinio perliukai: puikaus priedainio ir kelių šaunių rifų savininkas „Killer Instinct“, kažkur girdėtos kompozicinės struktūros „Hot metal“ ir, suprask, pagrindinis šio darbo gabalas „Armed And Dangerous“ su kiek minkštesniu vokalu, bet vis dar greitu ir žaismingu ritmu. Leidinį užbaigia, mano manymu, vienas geriausių ankstyvųjų RAZOR gabaliukų – „Take this Torch“ (būtina išgirsti) ir kaip reikiant rokenroliško skambesio „greitukai“ su gana linksmais ir ironiškais tekstais „Ball and Chain“ bei „Fast and Loud“.

Albumą apžvelgiau greitai, bet būtent šitaip jis ir nuskamba kompaktinių plokštelių leistuve. Vos 22 minutės nerūpestingo speed/thrash metalo. Puikiai tinka kaip alternatyva sunkiam, agresyviam ir gal kiek pabodusiam šiuolaikiniam skambesiui. Paklausyti verta, juoba kad tai gali tapti rimtu Jūsų atradimu, o gal netgi tam tikru raktu kad ir į dar vieną, ne ką te prastesnę thrasho sceną, šįkart iš Kanados.

Vertinimas: 8/10

RAZOR „Armed And Dangerous“ EP
© „Voice Records“, 1984

1. The End
2. Killer Instinct
3. Hot Metal
4. Armed and Dangerous
5. Take This Torch
6. Ball and Chain
7. Fast and Loud

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Adis
2008.04.01 17:58

Nu toks smagus, lengvabūdiškas ir chuliganiškas įrašas. Smagus. Tik po trečio gabalo atsibostantis, gaila.

Headless
2008.04.01 15:18

S2………kayp vysad kandus yr teysus yyyy…yyy..yy

s2
2008.03.31 00:42

Taip, Headless, ir mes su ja suprantame, kad gyva kalba turi tendenciją nesilaikyti pernelyg grubių apribojimų, vadinamų kalbos taisyklės. Tačiau tu šiuo atveju nesi kas nors, kas sugebėtų tokY teiginY pagrYst ir apgYnt moksliškai, t.y. nešališkai.

Beje, vietoje raidės Y siūlau tau įsivaizduoti moteriškas pyzes :)

Kathaarui skiriu savo pagarbą, nors reviewą akimis permečiau tik kai kuriose vietose. Tokie review man siejasi su intekektualiu undergraudu.

PS: Tautgine, kabutėms buvo panaudoti tinkami simboliai, tik tavo naršyklė ar webserverio adminas, arba tinklalapio dizaineris turėtų pasirinkti „dėkingesnį“ šriftą. Pasitikrinimui nusikopijuok kabutes į Word-ą: vaizdas turėtų pagerėt.

Headless
2008.03.30 16:40

Atsiprasau bet cia ne valstybinis lt egzaminas kuriame reik klaidu jieskot o albumo recenzija..tautgine atsipalaiduok.

Tautginė
2008.03.30 16:09

Akys atsigavo, Kathaarai. Nėr prie ko prikibti, tik prie kabučių (viršutinės lenktos ne į tą pusę). Džiugu:)))

sol_Invictus
2008.03.28 18:22

Tikrai geras darbas.Ir pari kaina šiuo metu už šį originalų albumą “Gera” :)

http://www.popsike.com/php/detaildata.php?itemnr=140158451442

Vytas V.
2008.03.28 11:29

tikrai kieta grupe. Gaila, jau nebegroja. Baigesi thrasho auksinis amzius

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus