Albumai

RAPTURE “Silent Stage” – kuomet pradeda anksti temti...

2005.12.02 00:00, Liuzeris

“Šiaip tai, ką aš žinau… nieko ypatingo”, – paklausęs šį mano paties įbruktą albumą, sako kolega. “Na, ne, tai ne”, – pakraipau galvą, bet išlieku tikras, kad klausė dirbdamas ir tik pusę ausies atseikėjęs šiam reikalui. Nors, gerai pagalvojęs suprantu, jog žmogus turi būti nusiteikęs tokiai muzikai, kad ji koreliuotų su juo taip, kaip jau gerus porą mėnesių ji švelniai per mano ausis kabina jautresnius organus…

RAPTURE “Silent Stage” – kuomet pradeda anksti temti...Suomių komandos RAPTURE 2005-ųjų albumas “Silent Stage” pas mane papuolė visiškai atsitiktinai – tiesą sakant, labai retai turiu laiko stebėti tokias gausias metalo muzikos naujienas, be to, ir melomanijos įgūdžiai kurį laiką jau truputėlį atrofavęsi. Bet, matyt, šį albumą išgirsti privalėjau. Tuo visiškai įsitikinau, kuomet pirmas “Silent Stage” gabalas “Misery 24/7”, paleistas visai netikėtai, iškart man tėškė: “Bachūras, kada paskutinį kartą normaliai klauseisi Muzikos?”. “Oi, seniai,” – nunarinau tąkart galvą.

Kažkas RAPTURE vadina KATATONIA klonais. Ar man tai rūpi? Nemanau. Su “Silent Stage” RAPTURE vaikinai ir viena mergina man dar ir dabar, po n-tojo albumo perklausymo, sako: “Mes šitą albumą kaip tik ruošėm tavo 2005-ųjų rudeniui”. KATATONIA, jei ir ruošė tokį, deja, nepataikė laiku.

Kompozicijų sudėtingumu, įstabiomis partijomis, negirdėtu vokalu ir kitais patosais albumas nelabai išsiskiria. Negalėčiau net pasakyti, jog “Silent Stage” yra vienas iš melodingojo metalo pavyzdžių. Objektyviai vertinant, tai tik tvarkingai padarytas melodic death doom albumėlis. O ir tas doom prilipdytas greičiausiai tik dėl niūrokos nuotaikos, nors gal ir teisingai…

Dainose karts nuo karto pasitaikantys “growlingo” (kuriame net puikiai pavyksta suprasti žodžius!) proveržiai mane tiesiog sužavi, o jų sintezė su verkšlenančiu vokalu primena mano vieną mėgstamiausių doom komandų MY DYING BRIDE. Ne, nelyginu RAPTURE su MDB. Skiriasi jie daug kuo – tempu, niūrumu, sunkumu ir t.t. Bet ir tie, ir tie puikiai primena rudenį akis badančią tiesą: “Būk ramus, viskas šiame gyvenime yra blogai. O vėliau bus tik blogiau…”

Toliau, besigilindamas į kompozicijų sudėtį, randu gerai paruoštą prologo-dėstymo-(interliudo)-kulminacijos-epilogo struktūrą. Pradžios beveik visose dainose kabina iškart, kitos smogia net nežiūrėdamos. Per pirmojo “Misery 24/7” ir trečiojo “I Am Complete” pirmąsias sekundes vos neapsiverkiu. Pastarąjį ypač smagu klausytis per pagirias, kuomet slegia gėda už vakar – tas slėgis dar labiau padidėja.

Septintasis “The Times We Bled (Closure)” ir paskutinysis “Completion” sukelia lengvą įtarimą apie pasikartojančias atvirų akordų įžangas, bet gabalai albume išdėlioti teisingai ir tokių įmantrybių nenorėdamas net ir nepastebėtum. Kaip ir to, kad du instrumentiniai gabalai – tas pats “Completion” ir ketvirtasis “For The Ghosts Of Our Time” – tonacija labai panašūs. Ar man tai rūpi? Nemanau. Užsileidžiu antrąjį “The Past Nightmares” ir kuriam laikui palieku šį niekingą pasaulėlį…

Ir visgi pamąstau, kodėl aš užsikabinau ant tokio “nieko ypatingo” albumo? Jaučiu, pačiam sunku būtų atsakyti, bet tą už mane geriau padaro patys RAPTURE gabale “I Am Complete”:

For once this
Feels so real…

Vertinimas: 8/10
Autoriaus skalėje: 10/10

RAPTURE “Silent Stage”
Spinefarm Records, 2005

1. Misery 24/7
2. The Past Nightmares
3. I Am Complete
4. For The Ghosts Of Our Time
5. Silent Chrysalis Stage
6. Dreaming Of Oblivion
7. The Times We Bled
8. Cold On My Side
9. Completion

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
odium
2005.12.03 11:12

:D

Giedrius
2005.12.03 10:03

hehe, tai gal cia Liuzeris tau odiumai ir dave paklausyt?:]]]

odium
2005.12.02 22:27

ne iš pirmo jau girdžiu itin gerus atsiliepimus apie šį albumą. ale mane iš pirmo karto kažkaip jis neužkabino… gal reiks pabandyt darkart??

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus