Reportažai

RAFES 2005 – kuo didesnis kiemas, tuo mažiau roko

2005.05.08 00:00, Liuzeris

Foto: akelas

Penkiolika minučių kelio pėsčiomis nuo namų ir organizatorių kvietimas kišenėje (nors ne, ten visgi buvo troleibuso talonėlis) privertė mane atsibelsti į praėjusį penktadienį vykusį KTU studentų festivalio uždarymą, mūsuose užšifruotą “RAFES vakaras” pavadinimu.

Keliolika minučių po aštuonių ir aš jau stoviu prie KTU Elektronikos fakulteto kiemo vartų su tuščiu buteliu kelioninio alaus. Mano tuščiagarbiškai nuostabai prie įėjimo nėra jokio svečių sąrašo, kuriame puikuotųsi mano pavardė. Laimei, be pavyzdingai dirbančių apsaugos darbuotojų prie vartų stoviniuoja ir vienas iš organizatorių, kuris yra kažką girdėjęs apie slaptažodį “Ferrum”.

Tik įėjęs į fakulteto teritoriją, pasijuntu smarkiai apgautas, kadangi tradiciniame RAFES roko kiemelyje nėra nei jokios scenos, anei jokio roko. Gerai, kad paslaugūs praeiviai mikliai gestikuliuodami nurodo teisingą kryptį ir aš jau stoviu už fakulteto esančioje stovėjimo aikštelėje, kuri tą vakarą aptverta įsiaudrinusiems roko gerbėjams.

Įžengęs į roko kiemelį (atsiprašau, visą kiemą), sužinau, jog praleidau koverių grupės FIX pasirodymą. Nudžiungu, nes manęs dar laukia dviejų tokių pačių ansamblių kankynė. Tai SUGARFREE ir ARS. Mano nekuklia nuomone, koverių grupės visiškai netinka festivaliams, tačiau nė minutės nesuabejoju organizatorių finansinių žingsnių logiškumu – juk kinietiškų sportbačių pora irgi pigiau už originalius “naikus”. Tačiau ir vieniems, ir kitiems yra deramos pardavimo vietos, o koveriai geriau stumdosi baruose.

RAFES 2005 – kuo didesnis kiemas, tuo mažiau rokoĮ minėtų grupių tarpą įsispraudžia Vilniaus pankai SLOPPY LIVIN’, tačiau aš tuo metu blaškausi po Elektronikos fakulteto koridorius ir ieškau rekreacinės zonos arba trumpesnės eilės prie alaus. Draugai nuramino – vilniečiai skambėjo prastokai…

Po begalės “Along Comes Mary” ir kitų ARS atliekamų “nesavų” šlagerių sulaukiu tą vakarą man pirmos grupės, atliekančios savo autorines dainas. Nors dabartiniai IŠJUNK ŠVIESĄ visiškai neprimena savo pankiškos praeities ir jų muzika mano ausyse gėdingai krenta po devyniasdešimtųjų hito “Miško Pasaka” kojomis, visgi gyvai vyrukai sustovi ant scenos kaip pakenčiama pop roko grupelė. Akordeono garsai iššaukia mintis apie vargšą jūrininką, o paskutinis gabalas-hitas “Geriam” sukelia mechanišką poreikį ieškoti kišenėje televizoriaus distancinio pulto.

Šiais metais į RAFES grįžo ir festivalio senbuviai MOUNTAINSIDE. Nors vaikinai šiuo metu yra apsčiai priruošę naujo pavyzdžio kompozicijų, jie žino, jog tokio tipo festivalyje geriau sueina linksmi, arba, kaip patys muzikantai juos vadina, “durni” gabalai. RAFES 2005 – kuo didesnis kiemas, tuo mažiau rokoIr nors, anot vieno kolegos, garsistai tą vakarą nebuvo savo srities virtuozai, publikos strakaliojimo nepavyko išvengti. Keli rimtesni gabalai, tokie kaip “Rytoj Nuplaus”, taipogi sulaukė nemenkų ovacijų.

Artėjant dvylikai organizatorius paspaudžia laikas ir MOUNTAINSIDE išprašomi nuo scenos (nors susitikrinus laikrodžius, paprašomi sugrįžti dar vienam gabalui). Dvylika – pirotechnikos stebuklai ir SKAMP. Kadangi roko scenoje roko nebematau, tyliai sliūkinu į Elektronikos fakulteto vidų. Esu tikras, roko ten nerasiu, bet pigų “hot-dogą“ – tikrai.

Pasistiprinęs mitriai sumetu grįžti į kiemelį, o ten jau mano džiugesiui THUNDERTALE. “Debiutuoja” scenos vilkai – iš kelių ilgamečių grupių suformuotas heavy metal darinys. “Dievai mums padės” – dainuoja vaikinai, ir su puikia instrumentuote bei herojiškais dainų tekstais aš nejučiom grįžtu į aštuoniasdešimtuosius. KATEDROS gerbėjai turėtų suklusti – koverių ir kabokų grupe tapusi legenda jau turi neprastą pamainą.

Staiga pasijuntu nejaukiai, kadangi pastebiu, jog aš ir mano bičiuliai esame iš tų trisdešimties idėjiškai lauke užsilaikiusių roko mėgėjų. Nejučia prisimenu programą, kabančią prie įėjimo į roko kiemą ir bylojančią apie dar keturių grupių – BRAINERS, REQUIEM, P.O.L.L.Y. ir SAPROPHYTES – pasirodymus. Tačiau mano lokatoriai užfiksuoja, jog BRAINERS jau pakeliui į savo gimtuosius Šiaulius. Ačiū dievui, kad kultinės grupės FIX, SUGARFREE ir ARS spėjo sugroti.

RAFES 2005 – kuo didesnis kiemas, tuo mažiau rokoREQUIEM su liūdnai pagarsėjusiu lyderiu Psichu priešaky dorą pusvalandį stumdo monitorius ir kitą aparatūrą. Bus stipru, jaučiu, ir pradedu mąstyti, jog laikas namo. Tuo tarpu REQUIEM pradeda pasirodymą likusiems dvidešimt penkiems pavargėliams. Kažkur skaičiau Psichą žadant muziką, kurios dar negirdėjo Lietuva, bet, matyt, šie grupės planai yra sudaryti kitiems metams. Rokeriams dar derėtų šio to pasimokyti iš BIX, nes dvigubas būgnų komplektas automatiškai nepadaro roko įspūdingu.

Galiausiai laikrodis ir smėlinos akys man sutartiniai rėžia “Jau pusė dviejų!” ir esu priverstas negarbingai atsukti savo veidą išėjimo link. Pakeliui dar sutinku akis degtukais parėmusią SAPROPHYTES vadybininkę, laukiančią savųjų pasirodymo, ir nevalingai apsidžiaugiu, išvydęs greitai pasiekiamos manosios lovos viziją…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Alex Antipop's
2005.06.22 10:42

gerai pastebejei… kad mazeja roko. kasmet – meziau ir maziau ;]

vainkdeas
2005.05.25 21:14

Jo renginys ritasi vis zemiau ir zemiau, prisimenu dar pernai gerai pavare o jau siemet…. Nesutinku, Sloppy Livin s. vare, isjudino pankus kaip turi but ir as apsilau. O Requiem man visai patiko, tik ilgai kuitesi. Vienas didelis pliusas is Rafes buvo tai, kad turejau nuostabia pazinti:)

imbecile
2005.05.13 16:22

Tai kad deje ant tos roko scenos tie organizatoriai… Apskritai nebeliko tos ankstesnes (keliu metu senumo) RAFES dvasios. Dabar, matai, KTU festivalis, trunka dvi savaites, daug pramogu… Kvepia Jazzais, kurie irgi nusibezdejo :(

Astoria
2005.05.09 21:46

Taip baisiai suorganizuoto renginio reiktu paieshkot :
1.Neaishku kam reikalingos 3 grupes grojancios vien tik koverius(nors paziurejus i liaudi:)
2. Requiem puse valandos tvarkesi aparatura, taip marinuodami kitu grupiu laika…..
3. Paskutines grupes savo eiles ishstoti scenoj turejo laukti iki2-3 valandos nakties, o galiausiai tam laikui atejus koncertuoti kokiems 20-ciai klausytoju….. Tiesiog pasityciojimas…..Tnx god, kad bent jau Thundertale nenukisho i gala….. Anyway kokia publika tokia ir programa !!!

shatras
2005.05.09 20:12

mane irgi uzkniso koveriu grupes.bent jau nekabakiniam koncerte galetu savu gabalu pagrot. o tai .galima pagalvot jog grupes nesugeba sukurti savu shmotu.apie tokius, mano nuomone visada bus neigiama.

Saulius
2005.05.09 17:13

Aišku.. Nedaug praradau, vadinasi’;) O Thundertale išgirsti dar bus progų.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus