Reportažai

Progresyvo korifėjai DREAM THEATER pagaliau išpildė ir Lietuvos fanų svajones

2014.03.04 00:00, Birutė

Vytenio Jurevičiaus nuotr.

Jeigu nori pamatyti mėgstamą grupę, jokie atstumai nebaisūs. Šią tiesą seniai žino daugelis užkietėjusių melomanų, dėl savo dievukų galintys nuklysti kur kas toliau nei Lenkija ar kitos kaimynės. Vis dėlto kartais pasitaiko, kad išvysti net ir netoliese grojančią savą komandą sutrukdo kažkokios kliūtys. Taip jau du sykius nutiko ir man pačiai, kai teko praleisti keliones į DREAM THEATER koncertus…

Ir štai pasaulinio masto progresyvaus metalo korifėjai į savo „Along For The Ride Tour“ turo maršrutą įtraukia Vilnių! Iškart sumoju, jog šį kartą nė už ką nepraleisiu progos juos pamatyti. Verčiau ausis įtempti klausantis sudėtingos, tačiau aukščiausios prabos muzikos, negu žiovauti nuo pigių ir primityvių melodijų… Tik „Siemens“ arenos variantas atrodė įtartinai, prisimenant, kad faktiškai visi progresyvo renginiai, kokio kalibro grupės beatvažiuotų, mūsų padangėje pasmerktos finansinei bedugnei.

Progresyvo korifėjai DREAM THEATER pagaliau išpildė ir Lietuvos fanų svajones

Artėjant renginiui pasipylusios bilietų kainų nuolaidų akcijos vėlgi sukėlė įtarimą, kad organizatoriai bus „prašovę“ dėl arenos dydžio. Jis dar sustiprėjo pamačius salės planą, kuriame „Siemensas“ buvo sumažintas iki trečdalio. Bet tikri DREAM THEATER gerbėjai į tai galiausiai nebekreipė dėmesio ir nekantriai laukė kovo 2-osios. Ir tas sekmadienis pagaliau išaušo…

Renginio trukmė – 3 valandos. Ir tai visai nestebino, žinant, kad kai kurios „sapnų teatro“ dainos viršija net 15 minučių. Užtat „šildyklės“ nebuvimas buvo tik pliusas – ne tik dėl to, kad viskas baigtųsi vidurnaktį, bet ir todėl, kad reta grupė savo muzikos įtaiga, techniškumu ir muzikantų asmenybėmis galėtų prilygti šiems bostoniečiams. Taigi apie 20 val. pradedamas tų 180 minučių muzikinis maratonas.

Progresyvo korifėjai DREAM THEATER pagaliau išpildė ir Lietuvos fanų svajones

Užeiname į salę kaip tik pradėjus rodyti įžanginį vaizdo siužetą. Šis priverčia dar labiau nekantrauti, belaukiant to vakaro herojų benefiso. Tik arenoje nykoka – šalta patalpa, kokie 2000-2500 žmonių, palikti vos keli tribūnų sektoriai ir nedidelė erdvė prieš sceną. Stojam šalia garsinimo/apšvietimo/vaizdo projekcijų štabo – ten turėtų būti geriausias garsas. Anaiptol. Nuo pat pradžių garsas veliasi, vokalas prislopintas – nepadeda net įspūdingi James LaBrie balso duomenys. Instumentai irgi „nešvarūs“. Ir čia jau ne vien prastos “Siemenso” akustikos problemos. Visa tai verčia pasiraukyti, nepaisant to, kad nepriekaištingi kūriniai – toks balzamas sielai… Po kokio pusvalandžio įgarsinimas, taip sakant, tampa pusė velnio, o įpusėjus koncertui, beveik susitvarko. Tik tuomet skelbiama pertrauka – natūralu, kad ilgos kompozicijos ir energingas darbas scenoje reikalauja atokvėpio. Tuomet, startavus 15 minučių laiko skaičiuoklei, rodomas filmukas iš muzikantų gyvenimo, įskaitant žaislų, kurių prototipais tapo „dreameriai“, reklamą. Visai smagu, tiems, kas nerūko ir negeria :).

Progresyvo korifėjai DREAM THEATER pagaliau išpildė ir Lietuvos fanų svajones

Pats laikas pakalbėti apie DREAM THEATER muzikantus ir jų įsimintiną kūrybą. Ne paslaptis, kad nuo 1985-ųjų gyvuojančioje grupėje grojo, ir tebegroja tikri progresyvios muzikos talentai, kurių vardai mirga ne vienos kitos grupės afišose. James LaBrie keri ir savo balsu, ir charizma. „Ką, po velnių, jūs veikiate tose tribūnose? Mes grosime 3 valandas – ir sėdėsite visą ta laiką?“, maždaug taip nuskamba šurmulį sukėlusi jo pastaba. Ir, žiūrėk, dalis žiūrovų rimtai atsistoja, tegul ir likę tose tribūnose. Santūrusis gitaristas John Petrucci anaiptol nesikuklina pažerti puikių gitarinių soluočių. Azijietiškos kilmės bosistas John Myung, kuris kartu su Petrucci yra vieninteliai likę DREAM THEATER įkūrėjai, spinduliuoja nenusakomą ramybę, bet ritmiką palaiko užtikrintai. Kai kas čia gal ilgisi žymiojo mušamųjų meistro Mike Portnoy, tačiau jį 2010-aisiais pakeitęs Mike Mangini įspūdingą mušamųjų artileriją taip pat valdo puikiai. Galiausiai ekstravagantiškasis klavišinių virtuozas Jordan Rudess, kuriam iš pažiūros tik ragų betrūksta prie plikos galvos ir žilos barzdos, įspūdingai žongliruoja su naujausiomis technologijomis ištobulinta klavišinių amunicija. Taigi neabejotinai čia vienoje vietoje susirinko tikri muzikos asai.

Progresyvo korifėjai DREAM THEATER pagaliau išpildė ir Lietuvos fanų svajones

Pernai DREAM THEATER išleido savo pačių vardą nešantį 12-ąjį albumą – jį ir pristato šiame ture. Per abi koncerto dalis pabarstytos jo kompozicijos seniesiems grupės gerbėjams gal mažiau įsiminusios, tačiau jos buvo puikiai praskiestos laiko patikrintais ankstesniais hitais. Neverta jų vardinti, nes DREAM THEATER yra viena tų komandų, kurioje muzika kalba pati už save. O jos dinamikos ir lyrizmo (du viename), įtaigos ir įspūdingumo nei pridėsi, nei atimsi. Taigi ir tos trys su kaupu atidirbtos valandos paliko nektaro pojūtį ausyse ir smegeninėje. Būtent po šio koncerto, sulaukus šilto scenos profesionalų atsisveikinimo, kažkaip pasijuto, kas tai yra muzikos skonis…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
J[]|{ER
2014.03.10 23:05

Geras reportažas! Tik va tas simensas, kad ne jo skarbonkinis garsas ar dar kas, tai tos 3val būtų žyyyymiai maloniau praleistos… o šiaip, labai geras koncas buvo!

XIII
2014.03.05 10:21

nieka gera, kaip matau

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus