Straipsniai

Pokalbis su REVIOLENCE nariais Edson ir Guilherme: kai brazilai futbolą iškeičia į muziką

2010.08.26 00:00, Birutė

Pasaulio futbolo čempionato rezultatas lėmė nemažą nusivylimą tiek torsidos gretose, tiek pačioje Brazilijos rinktinės stovykloje. Nors buvo neabejojama brazilų patekimu į finalą, šalies, kurioje futbolui meldžiamasi, komanda suklupo jau ketvirtfinalyje. Tačiau Brazilija garsėja ne tik dėl populiaraus žaidimo aukštumų. Šios didelės šalies požemiuose glūdi nemažai metalo grupių. Tai pasakytina ne tik apie gerai žinomas komandas, bet ir apie tas, kurių pripažinimas laukia ateityje.

Trašystai REVIOLENCE jau kurį laiką bando pakelti šį stilių į modernų lygmenį. Dar daugiau – vaikinai įprastą skambesį derina su kitų žanrų motyvais. Netikite? Tuomet paklausykite jų naujo leidinio „Modern Beast“! Naudojantis disko išleidimo proga, kalbamės su dviem grupės nariais – būgnininku Edsonu bei gitaristu Guilherme. O pašnekesys sukasi apie muziką, jų krašto ypatumus ir dar daugiau dalykų.

Pokalbis su REVIOLENCE nariais Edson ir Guilherme: kai brazilai futbolą iškeičia į muzikąSveiki vaikinai! Smagu vėl iš jūsų sulaukti naujų vėjų! Manau, mūsų metalo mėgėjai jau pažįsta jus po 2008-aisiais buvusio pokalbio. O norintys jau tikriausiai paklausė ir jūsų naujos medžiagos. Juk malonus jausmas, kai išleidžiamas pilnas albumas, ar ne?

Guilherme: Sveika Birute ir visi Ferrum lankytojai! Dar kartą ačiū už paramą REVIOLENCE. Tikrai labai geras jausmas, pabaigus darbą. O dar maloniau matyti palankius klausytojų ir žiniasklaidos atsiliepimus. Juk mes iš dalies stengėmės tai padaryti dėl jūsų!

Edson: Sveika Birute, dėkui už dar vieną progą papasakoti apie REVIOLENCE reikalus Lietuvos metalgalviams. Tiesa, mums tai nuostabus momentas, nes turime naują albumą „Modern Beast“, kurį pristatome visam pasauliui. Tikiuosi, daugeliui patiks mūsų naujasis darbas.

Puiku. O galbūt jūs jau susipažinote su kažkuriomis Lietuvos metalo grupėmis ir paklausėte jų kūrybos? Pavyzdžiui, mūsų jaunos komandos jau trečius metus dalyvauja žinomame konkurse „Wacken Metal Battle“. Jei jūs kažko klausėtės, kaip vertintumėte mūsų „sunkiųjų“ grupių skambesį?

Edson: Taip, aš klausiausi keleto grupių iš Lietuvos. Ir jos man paliko tikrai gerą įspūdį. Ypač patiko SOUL STEALER, jie turi puikų vokalistą ir taipogi labai gerą gitaristą. Velniškai gera komanda! Deja, mūsų nepasiekia lietuviškas metalas, ir tai apmaudu, nes jūs turite išties gerų grupių… Bet šiandien mes turime Youtube ir Myspace, šios erdvės truputį sumažina atstumą tarp mūsų metalo scenų. Dar kartą pažymėsiu, kad man SOUL STEALER yra didelis siurprizas, sveikinimai, vaikinai!

Gerai, pakalbėkime šiek tiek apie vieną iš aktualių pastarojo meto naujienų (aišku, neskaitant „modernaus velnio“ atsibastymo). Tai futbolas ir šiųmetinis Pasaulio čempionatas. Galvoju, kad jūs taip pat kažkuria prasme esate torsidos dalis, nes šis žaidimas, atrodo, yra kaip religija Brazilijoje. Ką manote apie Brazilijos rinktinės „lemtį“? Kokia jūsų nuomonė apie Europos komandų dominavimą atkrentamosiose čempionato rungtynėse, nors prieš tai buvo pranašaujama sėkmė Pietų Amerikos komandoms?

Guilherme: Gerai, aš paprastai neprisidedu prie futbolo rungtynių stebėjimo, kai tai daro mano šeima ar draugai. Po to tiesiog aptingsti kitiems darbams. O alaus galima išgerti ir kitomis progomis (juokiasi). Bet aš manau, jog su šia komanda Brazilija ir neturėjo laimėti. Nors apskritai, mano nuomone, Pietų Amerikos šalių rinktinės žaidė gerai pirmajame etape, o ir ketvirtfinaliai nebuvo lengvi Europos komandoms. Tiesiog pastarosioms ten labiau pasisekė.

Edson: Taip, gal nuskambės keistai, bet aš esu iš tų vaikinų, kurie neteikia didesnės reikšmės futbolui. Netgi gyvendamas tokiame krašte kaip Brazilija, kur žmonės tiesiog “pamišę” dėl jo. Daugelis dėl šios priežasties pavadintų mane nuoboda, bet aš iš viso nelinkęs kalbėti apie tai, kadangi mažai ką apie šią sritį žinau. Mano dėmesio centre visada yra muzika, visais atžvilgiais.

Va tai tau, pasirodo, esu didesnė futbolo sirgalė už kai kuriuos brazilų vaikinus… Baigiant apie tai, išgerkime už Ispaniją. Jie yra naujieji čempionai, ir tapo jais apskritai pirmą kartą per istoriją pasiekę finalą. Bet pats laikas sugrįžti prie REVIOLENCE ir „Modern Beast“. Ar galvojate, kad šio albumo skambesys yra švaresnis ir techniškesnis nei anksčiau? Kiek laiko jūs buvote „įkalinti“ studijoje?

Guilherme: Aš to tikiuosi… Taip, „Modern Beast“ skambesys švaresnis negu prieš tai išleistame EP. Gitarų skambesys buvo geriau suderintas, nes mes bandėme šių instrumentų įrašų sesijas mano studijoje, geriausiam sąskambiui pasiekti turėjome pakankamai laiko ir galėjome nesijaudinti dėl pinigų. Būgnų skambesys taip pat labai geras, mano manymu, minėtos sesijos lėmė tokį būgnų partijų rezultatą. Taip pat galvoju, kad esame techniškesni, prabėgo pakankamai laiko patobulėjimui, turbūt pagerėjo mūsų klausa ir kūrinių atlikimo meistriškumas. Muzika tokia jau yra, tu pastoviai keitiesi, visada sieki rezultato, nuolat ieškai geriausio skambesio… Tai tiesiog puiku.

Pokalbis su REVIOLENCE nariais Edson ir Guilherme: kai brazilai futbolą iškeičia į muzikąGuilherme, smagu, kad šį kartą kartu su Edsonu dalyvauji mūsų pokalbyje. Keli klausimai tau, kaip gitaristui ir grupės „jaunyliui“. Gitaros rifai yra tikrai techniški ir tinkamai atspindi bendrą grupės muzikos koncepciją. Ar pats sukūrei visas gitaros solo partijas? Kiek laiko domiesi metalu ir kiek laiko jau groji gitara?

Guilherme: Visai teisingai, aš sukūriau gitaros solo ir pagrindinius gitarinius rifus vienas, savo studijoje. Šiai kūrybai skyriau daug laiko. Kartais įrašydavau rifą ir po to komponuodavau gitaros solo, arba turėdavau idėją, kokio skambesio norėčiau, o tada ja remiantis kurdavau skambesio pagrindą. Baigęs gitaros įrašų fragmentus, siųsdavau juos Edsonui ir Mauricio Cliffui (bosistui), ir mes dalindavomės įspūdžiais iš šių įrašų vertinimo. Jie abu dažnai pasiūlydavo įdomių idėjų. Deja, negaliu skirti tiek laiko gitarai, kiek norėčiau, nes taip pat turiu ir normalų darbą… Tačiau kai tik galiu, viena iš gitarų visuomet yra mano rankose: ar pietų metu, ar po darbo, ar net anksti ryte. O jei kalbėsime apie metalo muziką, ja domiuosi senokai ir jos klausausi visą laiką, tiesiog negaliu be jos… Maždaug tiek, kiek domiuosi muzika, groju ir gitara. Klasikinio roko, metalo ar kitų stilių muzika skamba man faktiškai ištisą dieną! Darbe, mašinoje, namie.

Tai dabar aišku, kodėl gitaros partijos taip gerai skamba. Be to, tau pasisekė, kad ir darbe gali klausytis metalo. Taip pat būtų įdomu sužinoti iš paties, kaip atsidūrei REVIOLENCE gretose. Esi jauniausias grupės narys. Kaip jautiesi tarp labiau patyrusių kolegų? Ar palaikote gerus santykius, kaip komanda, kurianti sunkiąją muziką?

Guilherme: Taip, iš tiesų esu jaunesnis už kitus vaikinus, tačiau tame nematau jokios problemos. Aš, Edsonas ir Cliffas visą laiką palaikome draugiškus santykius. Tai įdomu, nes mes visi mąstome panašiai. Mes matome grupę labai profesionalioje šviesoje. Čia mano amžiaus vaikinai groja grupėse, kuriose nėra profesionalaus požiūrio į muziką. Kai anksčiau gojau su bendraamžiais, negalėjau žengti į priekį, remdamasis jų idėjomis. Taigi mūsų, kaip grupės narių, santykiai yra puikūs. Mūsų trijų sąjunga labai stipri, dėl jos mūsų susigrojimas ir rifai taip pat stiprūs, mes į juos sudedame visą savo energiją. Mes esame karštas trio – triuškinantys būgnai, galingos boso partijos, kupinos įtaigos ir tikslumo, ir visa tai užbaigia gitaros solo idėjas. Tai ir yra REVIOLENCE skambesys!

Tai sveikinimai „karštajam“ trejetui! Gerai, ar esi patenkintas savo gitaros skambesiu „Modern Beast“ albume? Pagaliau, kaip tu įsivaizduoji thrash metalo ir jūsų grupės posūkius ateityje?

Guilherme: Taip, gitaros skambesys čia išties turtingas, energingas ir jis toks nuolat. Be to, gitarų skambėjimas nesusilieja. Vienintelė problema, ir tai nesusiję su skambesiu diske, iškyla tada, kai tu groji dainas daug kartų repeticijų metu ar koncertuose, kur atsiranda naujos idėjos ir atrandi naujus grojimo būdus, o tai jau įrašyta. Tuomet tau taip ir knieti turėti galimybę pridėti gitarų partijų diske. Na žinai, maždaug “ei, aš čia galėčiau pridėti kitą rifą, tai galėtų skambėti sunkiau, ir t.t.”… Aš tikiu REVIOLENCE ir visos metalo scenos ateitimi! Grupei palinkėčiau, kad dar daug albumų išvystų dienos šviesą, įvyktų daug koncertų ir galbūt ateityje mes sugrosime Lietuvoje, ir drauge išlenksime kelis alaus bokalus! Manau, kad scena turi tendenciją plėstis, mes turime daug gerų grupių pasaulyje, ne tik naujosios bangos. Taigi metalo stilius yra labai solidus.

Šaunu, Guilherme, kad tavo mintys tokios optimistiškos. Pažindama jūsų grupę jau kelis metus, taip pat tikiuosi kažkada pamatyti jus Lietuvoje ir, be abejo, sudaužti alaus bokalais. Edsonai, o tu gi esi REVIOLENCE įkūrėjas. Thrash metalas, rodos, įgavo antrą kvėpavimą ir nemažai senų bei naujų šio stiliaus grupių kyla į sunkųjį žygį. Ar tikiesi, kad tavo „vaikas“ bus stiprus didelės konkurencijos jūroje?

Edson: Tiesa, aš esu čia nuo ankstyvųjų grupės dienų, bet turiu senų bičiulių, kaip bosistas Mauricio Cliffas. Su juo groju jau dešimtmetį. Taip, aš tikiu, kad „Modern Beast“ gali būti sėkmingas ir pastebimas leidinys 2010-aisiais. Iki šiol sulaukėme tik palankių atsiliepimų, tiesą sakant, labai gerų… Svarbūs metalo leidinių apžvalgininkai negailėjo naujajam CD gerų žodžių. Beje, viena labai įdomi istorija nutiko man prieš keletą dienų. Buvau gerokai nustebintas, kai savo E-pašto dėžutėje radau žinutę iš TANKARD Gerre. Jis ieškojo „Modern Beast“… Pasirodo, vyrukas yra REVIOLENCE gerbėjas. Dabar mes taip pat turime Europoje oficialiai išleistos atributikos („Merchlad“ kompanijos, kuri gamino marškinėlius tokioms grupėms kaip ARCH ENEMY, MUNICIPAL WASTE ). Taigi Europos metalgalviai jau gali įsigyti mūsų marškinėlių ir ženkliukų! Tai rodo, kad mūsų muzika pasiekiama klausytojams daugelyje šalių. Kadangi naujajam albumui dar tik 3 mėnesiai, rezultato palaukime bent po metų.

Pokalbis su REVIOLENCE nariais Edson ir Guilherme: kai brazilai futbolą iškeičia į muzikąNagi išties smagu girdėti, kad jums sekasi platinti šį diską. O ausylas klausytojas „Modern Beast“ skambesyje gali išgirsti įvairių motyvų ir vingių. Kaip jūs nusprendėte į jį įterpti power metalo sąskambių ir dar daugiau „fintų“?

Edson: Į šį klausimą galiu atsakyti dvejopai. Pirma, pažvelkime, kaip grupė groja. Mes į sceną atėjome dar 80-aisiais, kuomet tebuvome vaikai. Taigi natūralu, kad savo skambesyje turime daug elementų iš oldskūlinio metalo. SAXON, ACCEPT, JUDAS PRIEST ir kitos grupės iki šiol mums savotiškai rodo kelią, kaip kurti nuosavas dainas. Antra, jei žiūrėsime į situaciją iš mano, kaip būgnininko, pozicijų, aš visada groju lyg gręžiodamasis į tuos pačius 80-tuosius. Ir tikiu, kad mane vis dar stipriai įtakoja tokie vyrukai kaip Nicko McBrain. Taip sakant, šis veikia mano grojimo visais mušamaisiais manierą. Man patinka ir preciziški būgniorai, tokie kaip Scott Travis, ir patrakėliai, kaip Gene Hoglan. Ir visų jų stiliaus mišinys sudaro mano grojimo ypatumą, šie vaikinai praeityje buvo mano kaip būgnininko mokytojai.

O kaip dėl santykių su kitomis Brazilijos metalo komandomis? Ar yra grupių, su kuriomis REVIOLENCE bičiuliaujasi? O galbūt didelė konkurencija tiesiog atveria „kovos lauką“?

Edson: Aha, mes čia palaikome gerus santykius. Gal skambės neįtikėtinai, bet neegzistuoja kažkokia kova, kaip gali būti kitose šalyse. Kiekviena grupė mūsų krašte eina savo keliu, tai yra įmanoma. Tad ir mes verčiau eisime savuoju, nesidairydami į kitas komandas.

Tai gerai. O dabar įdomu išgirsti kažkokių naujienų apie jūsų planus dėl koncertų, bent jau pristatant naująjį albumą. Koks šou geografinis maršrutas numatytas? O galbūt ir turas?

Guilherme: Mes esame numatę tam tikrų planų, tik nelabai tikiu, kad tai pavyks įgyvendinti dar šiemet. Bet mes turime rimtų ketinimų kitais metais išvykti į turą po Europą. Tai būtų labai naudinga grupei. Manau, kad koncertai Europos žemyne padėtų mūsų muzikai pasiekti kuo daugiau klausytojų, o tai ir potencialūs nauji gerbėjai…

To ir palinkėsime. O koks jūsų artimiausios ateities tvarkaraštis? Turiu omenyje visus punktus, susijusius su REVIOLENCE veikla.

Edson: Mes taip pat planuojame naują muzikinį video, manau, kad jau šiemet mes jį išleisime. Tai padėtų reklamuoti ir mūsų CD. Netrukus mes paskelbsime keletą naujienų apie grupę, kurių pagrindinė – numatytas įrašyti ir išleisti singlas. O dar numatyti koncertai artimiausiems trims mėnesiams.

Oi, vaikinai, dabar mes Lietuvoje turime neįprastus karščius. Temperatūra virš 30ºC, o dar didelė drėgmė. Velniava, jaučiuosi kaip dykumoje ar saunoje. Taigi, leiskite man baigti mūsų įdomų pokalbį šiuo tryliktuoju klausimu. Tradiciškai, jūsų palinkėjimai mūsų metalgalviams ir visiems jūsų fanams Lietuvoje?

Guilherme: Aš puikiai suprantu, apie ką tu kalbi (juokiasi). Situacija labai panaši, kaip ir mūsiškių vasarų. Palinkėsiu daug metalo, daug gerų grupių jūsų šalyje, joms – daug naujų albumų, o visiems metalgalviams – daug smagių akimirkų ir malonumų. Ir ypač geros kloties mūsų gerbėjams Lietuvoje!

Edson: Ei, sakai 30ºC????? Aš jau matau išeitį šioje situacijoje! Šaltas alus!!!!! Gerai, dėkoju visiems Lietuvos metalgalviams, kurie mus palaiko, tikiuosi sugroti čia netrukus ir kartu išgerti alaus.

Labai ačiū, Edsonai ir Guilherme, už puikų laiką! Linkėjimai ir sėkmės jums!

Guilherme: Birute ir visa Ferrum komanda, norėčiau padėkoti už jūsų dėmesį, skirtą REVIOLENCE! Nuo 2008 metų, kada jūs atvėrėt duris EP, tikrai esu labai dėkingas! Taip pat ačiū Ferrum lankytojams už dėmesį grupei ir tiems, kurie skaitys šį interviu! Rock’n'Roll. Ačiū visiems dar kartą, ir tau, Birute !!!!!

Edson: Ačiū Birute ir visiems Lietuvoje!!! Tegul metalas klesti jūsų gyvenimuose… Peace!!!

P.S. Suprantama, kad beruošiant šį interviu (atsakymai užtruko, nes Guilherme kalba tik portugališkai ir Edsonas turėjo jo atsakymus išversti), nurimo ir futbolo čempionato aistros, ir karščiai Lietuvoje nuslūgo. Tačiau niekur nedingo REVIOLENCE ir jų „Modern Beast“. Taigi geros tolimesnės pažinties. Ir galbūt išties netolimoje ateityje Lietuvą pasieks ne tik braziliška kaitra, bet ir ši smagi kompanija. Bokalai ruošiami…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
K.I.N.G.
2010.08.27 12:51

Tegu geriau ein žaist tą savo futbolą, gal geriau rinktinei seksis :)

speigas
2010.08.26 21:19

kiek galima piarint šitą šūdgrupę vien dėl to, kad kažkada su autorė užmezgė kontaktą?

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus