Straipsniai

Pokalbis su KREATOR lyderiu Mille Petrozza prieš koncertą Vilniuje

2009.03.08 00:00, Gedas (Seniukas)

Foto: Crazyte. Daugiau foto: čia >>

Prieš Vokietijos legendinės thrash metalo grupės KREATOR koncertą Vilniuje vasario 20 d. festivalyje „Ferrum Frost 2009“ KREATOR lyderis Mille Petrozza sutiko pasikalbėti apie koncertinius turus, gyvenimą ant ratų, naujausio albumo sėkmę tarp klausytojų ir ateities kūrybinius planus.

Gedas: Sveikas, Mille. Ačiū, kad atvykote į Lietuvą.

Mille: O taip. Labai to laukėme. Esame čia pirmą kartą.

Gedas: Taigi pirmąkart atvykote į Lietuvą. Ar, kaip daug koncertuojanti grupė, vis dar pastebite skirtumų tarp šalių, kurias aplankote savo turų metu?

Pokalbis su KREATOR lyderiu Mille Petrozza prieš koncertą VilniujeMille: Taip taip. Kai koncertuojame Pietų ar Rytų kraštuose, žmonės labai entuziastingai mus priima. Vakar grojome Lenkijoje ir, kaip sakiau, ten seniai negrojome, todėl mums buvo labai įdomi publikos reakcija. Mes manome, kad šituose kraštuose žmonės nėra sulaukę dviejų milijonų grupių prieš tai, o tai yra didelis privalumas koncertų atmosferos prasme. Mes esame sugroję daugybę koncertų, o čia dar nesame lankęsi. Nesu tikras, ar čia koncertavo daug metalo grupių.

Gedas: Nelabai.

Mille: Va, matai. Taigi mes labai norime čia groti, nes tikimės, kad žmonės bus kupini entuziazmo. O kai mus taip sutinka, mes ant scenos grojame dar geriau, nes į mus persiduoda jėga, plūstanti iš minios. Tai tarsi apsikeitimas energija. Labai šaunu.

Gedas: Daugelis metalo grupių tvirtina, kad geriausia vieta groti metalą yra Pietų šalys, pvz., Brazilija, Portugalija ir pan.

Mille: Ten tikrai šaunu, teisybė.

Gedas: Kaip dėl buvusių Rytų bloko šalių?

Mille: Kaip jau ir minėjau, čia taip pat yra labai gerai. Maždaug prieš dvi savaites grojome Sofijoje, ir ten buvo labai gerai. Lenkijoje buvo nuostabu.

Gedas: Kalbant apie šį turą: „Hordes OF Chaos“ yra gana naujas albumas, išleistas tik prieš mėnesį. Kokios sulaukėte publikos reakcijos tose šalyse, kurias jau aplankėte?

Mille: Labai geros. Naująsias dainas žmonės priima panašiai kaip ir senąsias, o tai – geras ženklas, kadangi klausytojai, kuriems patinka senieji albumai, mėgsta ir šį. Nėra taip, kad žmonės nereaguotų į mūsų naująsias dainas. Senos ir naujos dainos labai harmoningai dera.

Gedas: Esate grupė, gyvuojanti jau 25 metus. Ar jums vis dar rūpi jūsų gerbėjų reakcija į naujus albumus?

Mille: Tai ir yra svarbiausias dalykas, nieko negali būti svarbesnio. Aišku, mes esame grupė su ilga istorija ir daugybe gerbėjų, bet mums svarbu, kad mūsų muzika patiktų ne tik mums patiems, bet ir kitiems žmonėms. Priešingu atveju viskas būtų veltui. Kam tada leisti albumus? Pvz., jei mes išleistume kokį nors džiazo albumą ar kažką panašaus, būtų nieko gero. Jaučiame atsakomybę prieš žmones, kurie mėgsta KREATOR ir jų klauso, o tai reiškia, kad mes įsiklausome, kas žmonėms patinka naujame albume. Nėra taip, kad mums tai nerūpėtų. Jeigu mes nustosime klausęsi savo publikos, mums bus metas viską baigti, nes kitaip nebūtų jokios naudos. Jei vyksti į turą ir koncertuoji, tau reikia grįžtamosios reakcijos.

Gedas: Tai koks tavo požiūris į kolegas iš kitų metalo grupių, kurie teigia, kad jie kuria muziką tik sau?

Mille: Tai yra melas. Aš manau, kad tai – melas. Nors kai taip sako kai kurios grupės, aš tikiu. Pvz., OPETH. Jie tarsi panirę į savąjį pasaulį. Ir aš tikiu, kad jie groja sau. Bet kitos grupės, kurios groja thrashą arba deathą – joms reikia palaikymo. Progresyvo grupės, tokios kaip OPETH, RUSH, TOOL, galbūt kuria muziką sau. Aišku, nėra taip, kad KREATOR nekuria muzikos sau ar groja tik tai, ką nori publika, bet tai yra tarsi tarpusavio ryšys su ja. Mes grojame tai, kas patinka ir mums, ir žmonėms. Mes esame labai dėkingoje padėtyje, kai galime groti savo mėgstamiausią muziką, o gerbėjams tai patinka. Tai labai šaunu. Nėra taip, kad esame priversti groti tam tikro stiliaus rėmuose.

Gedas: Likote nelabai suprasti savo senųjų gerbėjų, kai išleidote keturis albumus, labai besiskiriančius nuo ankstesnės kūrybos, pradedant „Renewal“ ir baigiant „Endorama“. Kodėl šiai muzikai nekūrei šalutinio projekto, kaip kad daro kiti muzikantai, norėdami perteikti savo kitas muzikines idėjas?

Pokalbis su KREATOR lyderiu Mille Petrozza prieš koncertą VilniujeMille: Aš apie tai mąsčiau. Bet mes visi gyvename ir mokomės. Tuo metu man atrodė, kad publika žengs pirmyn kartu su mumis, bet aš klydau. Netgi ir aš, kai klausausi savo mėgstamiausių grupių, tokių kaip IRON MAIDEN, nenorėčiau, kad jie išleistų kokį nors progresyvaus arba kokį nors gothic roko ar industrinį albumą. Yra tarsi firminis KREATOR skambesys, kurį žmonės ir nori išgirsti, nusipirkę KREATOR albumą. Suprantu, ką turi omeny. Ne, aš nesigailiu įrašęs „Endorma“ ir kitus, man patinka tie albumai. Komerciškai gal ir būtų buvę žymiai sėkmingiau išleisti juos kaip šalutinio projekto darbus, bet tai nėra mano stilius, aš niekuomet per daug nemėgau šalutinių projektų.

Gedas: Kitas mano klausimas ir būtų susijęs su tuo. Juk buvo VOODOO CULT…

Mille: Taip, bet tai nebuvo mano projektas. Jį įkūrė vokalistas Philipo Boa. Aš grojau tame projekte, bet tik kaip kviestinis gitaristas, ne pagrindinis dainų kūrėjas.

Gedas: Su „Violent Revolution“ grįžote prie savo thrasho šaknų. Ar tai buvo sąmoningas sprendimas?

Mille: Išleidome „Endorama“ ir išvykome į šio albumo turą. Šiame įraše buvo daugybė klavišinių ir loopų, o mes esame ta grupė, kuri nenori samdytis klavišininko arba groti tik paspaudžiant mygtuką ir groti loopus. Tai nėra mūsų stilius. Taigi sprendėme, ką darysime toliau. Paėmėme melodingus elementus iš „Endorama“, „Renewal“ ir „Outcast“, įvilkome juos į thrash metalo, dėl kurio KREATOR tapo žymūs, rūbą. Tai sujungti stiliai. Kai klausaisi „Violent Revolution“, „Enemy Of God“ ir „Hordes Of Chaos“, gali girdėti bendrus dalykus. Bet yra ir „Endorama“ elementų, apie kuriuos žmonės kartais net nenutuokia.

Gedas: Nors „Hordes Of Chaos“ neįnešė naujovių KREATOR muzikoje, jis yra kiek melodingesnis už ankstesnius įrašus. Noriu tavęs, Mille, paklausti, ar tai yra Sami įtaka?

Mille: Sakykime taip – aš kuriu visą muziką. Muzikai, kurią aš kuriu, Sami priduria tobulas harmonijas. Kai girdi stiprias harmonijas ir stiprias melodingas vietas, tai yra didžiulis Sami nuopelnas. Jei būčiau vienintelis gitaristas grupėje, harmonijos tikriausiai nebūtų tokios stiprios ir „kabinančios“, kaip kad jos turėtų būti, muzika būtų žymiai paprastesnė. Sami yra stiprus, kai kalbame apie aranžuotes. Taip, tai yra didelė Sami įtaka, bet visą muziką kuriu aš, todėl atsakymas būtų ir taip, ir ne.

Gedas: Kai Sami atėjo į grupę, ar buvo sunku jį įtraukti į senų gabalų iš „Pleasure To Kill“ ar debiuto grojimą gyvai?

Mille: Ne, jam tai labai patinka.

Gedas: Bet tie kūriniai buvo sukurti trijų muzikantų grupei.

Pokalbis su KREATOR lyderiu Mille Petrozza prieš koncertą VilniujeMille: Teisybė. Bet jam labai lengvai sekasi prisitaikyti. Mano nuomone, jis yra vienas geriausių muzikantų, kada nors grojusių KREATOR grupėje. Tai neabejotinas privalumas grupei. Jis niekuomet nesijautė, lyg jį kas būtų vertę groti tai, ko jis nenori.

Gedas: Sami man asmeniškai yra vienas įdomiausių muzikantų. papildžiusių KREATOR gretas. Be to, jis groja ir grupėje WALTARI. Ar jis atsineša su savimi to WALTARI beprotiškumo?

Mille: Manau, kad Sami turi savitą grojimo gyvai stilių, kurį galbūt atsinešė iš WALTARI. Nesu labai susipažinęs su jų kūryba. Esu klausęs ankstesnių jų darbų, bet nesu girdėjęs jų paskutinių albumų. Aišku, kad Sami prisideda prie muzikos savo charakteringu stiliumi ir ,kaip muzikantui, WALTARI jam tikrai turi turėti įtakos, kadangi jis groja toje grupėje daug metų.

Gedas: Pastaruoju metu daug kalbama apie thrash metalo atgimimą. Atrodo, kad ir jaunoji karta susidomėjo šiuo stiliumi, jo šaknimis. Kaip manai, Mille, ar tai dėl to, kad spauda thrashą vėl pristato plačiajai auditorijai, ar vis dėlto thrashas vėl atsistojo tvirtai ant kojų?

Mille: Būsiu atviras: nieko neturiu prieš TRIVIUM, nes TRIVIUM technikos prasme yra tikrai gera grupė, bet jie tiktai patys save vadina thrash metalu. Aš nemanau, kad jie tokie yra. Ir tai visai ne todėl, kad jie yra blogi. Man tai yra labai juokinga, jau esu tai sakęs daug kartų. Jaunosios kartos grupės, tokios kaip VIOLATOR, WARBRINGER ir krūva kitų, jos gana gerai kopijuoja šį stilių, bet man trūksta dainų. Aš vis dar laukiu iš grupių, grojančių kaip VIOLATOR ar WARBRINGER ar pan., dainų, kokias kuria EXODUS, SLAYER. Kol kas aš to nematau. Būsiu atviras – kol tos grupės nepradės kurti kažko panašaus, aš nematau thrash metalo atgimimo. Aišku, jaučiamas kažkoks spaudos susidomėjimas undergroundu, man malonu matyti, kad žmonės vėl tuo domisi. Aš visuomet turiu turėti omeny KREATOR thrasho ištakas, bet man nepatinka būti vadinama konkretaus žanro dalimi. Kiekvienai grupei svarbiausias dalykas yra sukurti savitą stilių ir man nelabai rūpi, kokiam žanrui tai būtų priskiriama. Svarbiausia man yra pačios dainos.

Gedas: KREATOR kurį laiką buvo truputėlį primiršti Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Mille: Na taip. Visos grupės buvo primirštos Amerikoje :).

Gedas: Kokia dabar situacija ten? Ar galų gale sulaukiate tos pagarbos, kurią užsitarnavote per ilgus grojimo metus? Matai, amerikiečiai visuomet lyg ir buvo labiau linkę palaikyti savo grupes: SLAYER, EXODUS ir pan.

Pokalbis su KREATOR lyderiu Mille Petrozza prieš koncertą VilniujeMille: Mes rengsime turą ten balandžio mėnesį, kai EXODUS bus mūsų koncertus pradedanti grupė. Manau, kad jau sulaukiame pagarbos. Nesakau, kad mes jos nusipelnėme, nes niekas pasaulyje nieko nenusipelnė. Kai kalbame apie pagarbą, viskas yra truputį painu. Amerikoje visuomet susilaukdavome didelės pagarbos. 10-ajame dešimtmetyje metalas buvo užmirštas. Mes vis dar vykdavome į turus, bet tai buvo labai blogai. Taigi manau, kad Amerika visuomet buvo gera vieta mums. Ypač keleto pastarųjų turų metu. Todėl tikiu, kad būsimasis turas taip pat bus geras. Kai EXODUS pradeda mūsų koncertus, man tai yra tarsi svajonės išsipildymas, nes esu didelis EXODUS gerbėjas. Kai aš augau, jie buvo mano dievai. Matyti kiekvieną vakarą, kaip Gary Holtas groja ant scenos gitara, man yra neįtikėtina.

Gedas: Mille, kokie jūsų artimiausi ateities planai? Paskui vykstate į turą po Ameriką…

Mille: Japonija, Australija. Šiuo metu tai bus vien koncertai.

Gedas: Tai kūrybinis procesas dabar nevyksta?

Mille: Kol kas ne. Bet nemanau, kad kito albumo teks laukti ketverius metus, kaip kad nutiko su „Enemy Of God“. Manau, kad naujasis albumas bus sukurtas per 2-3 metus, nes man nepatinka taip ilgai laukti. Man tai nėra būtina, bet tuo metu mes turėjome suplanuotų tiek daug turų, todėl niekaip negalėjau susikaupti ir pradėti kurti naujas dainas. Tikiuosi, naujas albumas taip ilgai neužtruks.

Gedas: Jau nesi jaunuolis…

Mille: Ne ne, sakykim taip – tiesiog esu su patirtimi :).

Gedas: Ar nepavargsti nuo koncertų per visą pasaulį, keliauti iš vienos vietos į kitą?

Mille: Taip, bet dar nesijaučiu kaip mano senelis. Aš vis dar turiu daug energijos. Grojant šią muziką fizinis amžius visiškai nieko nereiškia. Viskas priklauso tik nuo to, ar tu vis dar šią muziką jauti. Ar, kai esi scenoje, vis dar jauti muziką, energiją, ar jauti tai, ką nori perteikti būdamas scenoje? Ar gali save susieiti su visu tu, net jei tai darai daugiau kaip 25 metus? Tai yra svarbu. Nesvarbu, kiek tau metų. Juk senti ir galų gale mirti yra vienintelis pasirinkimas, juk mirtis yra vienintelė alternatyva senatvei :).

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
sator
2009.03.10 13:13

taip, isties neblogas reportazas, Mille issamiai atsakineja i visus klausimus..

Gansas
2009.03.09 09:05

idomiai

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus