Straipsniai

Pokalbis su DEATHSTARS vokalistu Whiplasher Bernadotte

2008.05.05 00:00, Vika M.

Specialiai Ferrum.lt iš Helsinkio.

Foto: Jana Blomqvist.

Diena buvo akivaizdžiai ne per sėkmingiausia. Tiksliau, ji buvo dvigubai nesėkminga: nesėkminga DEATHSTARS vokalistui Whiplasher Bernadotte, o dėl to ir man. Atėjusi sutartu laiku į kavinę, kurioje mes turėjome kalbėtis, aš pamačiau vien siluetą, įvyniotą į megztinį su gobtuvu. Iš po gobtuvo buvo galima pamatyti vien nosies galiuką. Rankoje Whiplasher netvirtai laikė pomidorų sulčių stiklinę. Aiškiai, tai nebuvo laimingiausios Whiplasherio gyvenimo akimirkos. Atitinkamai, planuota fotosesija buvo atšaukta.

Pokalbis su DEATHSTARS vokalistu Whiplasher BernadotteVipai, kai sekasi? Kaip jautiesi? Ar viskas yra taip blogai, kaip atrodo?

Veikiausiai, tai yra baisiausia mūsų turo diena, bent jau man. Iš esmės, mes nuostabiai leidžiame laiką, bet šiandien…. Diena yra tiek bloga, kiek ji tik gali būti bloga.

Neseniai sakei, kad šio turo metu jūs kasdien keliat vakarėlius ir „švenčiate“ kiekvieną koncertą.

Taip. Mums tai yra normalu… Va, tik šiandien mes nuėjome miegoti apie 11 val. ryto; dėl visokiausių procedūrų muitinėje jie nedavė mums užmigti visą naktį. Šiandien miegojau daugiausiai 3 ar 4 valandas. Dabar svajoju tik apie vieną – kur čia nuėjus pamiegoti.

Be to, šiame ture iš paskelbtų koncertų sąrašo buvo išbrauktas vien jūsų pasirodymas Vilniuje. Gal žinai, kodėl?

Dieve, o ką mes ir Vilniuje turėjome groti? Ne, tikrai nežinojau, tai vadybininkų reikalas. Aš kartais sužinau, kur būtent mes važiuojame groti, tik sėdėdamas pačiame autobuse.

Ar jums yra didelis skirtumas – būti pagrindine grupe ar apšildyti tokią grupę, kaip KORN?

Taip, be abejo. Šiuo metu mes grojame visiškai kitiems žmonėms. Be to, dažniausiai mes negrojame tokiose didžiulėse arenose, tad dabar, išeinant į dideles scenas, jausmas yra labai malonus. Tačiau mūsų koncertuose paprastai būna daugiau… mmm… intymaus bendravimo su publika. Bet nieko tokio, manyčiau, didelės arenos mums irgi visai tinka (juokiasi).

Iš jūsų koncertinių nuotraukų matosi, kad jūs su didžiuliu malonumu bučiuojatės scenoje. Ar jūsų jaunesnių gerbėjų mamos nesako, kad rodote blogą pavyzdį jų atžaloms?

Mes visad bučiuojamės scenoje. Na, kaipgi nuo to susilaikyti, jei visi vaikinai iš DEATHSTARS taip seksualiai atrodo? Tai yra savotiška mūsų tradicija – kiekvienas turi pabučiuoti ką nors, kai esame scenoje. Ir aš manau, kad mes rodome gerbėjams labai gerą pavyzdį: metroseksualumas – tai nuostabu!

Jūsų grupė labai noriai bendrauja su gerbėjais: ir internete, ir gyvai.

Taip, gerbėjai yra DEATHSTARS dalis. Tai mūsų didelės šeimos nariai. Mes esame jų dvasininkai, o jie – mūsų parapijiečiai. Mes privalome jais rūpintis. Mūsų gerbėjai yra mums labai atsidavę ir mes visad esame atviri bendravimui su jais. Kai kurie gerbėjai yra tiek entuziastingi, kad važinėja paskui mus viso turo metu.

Ar turėjote nemalonių istorijų su gerbėjais?

Na, tarp jų būna ir tikrai keistų būtybių. Ir jų poelgiai būna ganėtinai gąsdinantys.

Pavyzdžiui?

Kai kurios merginos… Kartais jos tikrai perlenkia lazdą…

Vipai, tik nesakyk, kad tave gali išgąsdinti merginos!

Taip taip, gali. Ypač, kai matosi, jog joms akivaizdžiai „važiuoja stogas“. Tada jos tampa pernelyg… įkyrios.

Dažniausiai žmonės, išgirdę jus pirmą kartą, pradeda lyginti DEATHSTARS su MARILYN MANSON arba RAMMSTEIN. Ar manai, kad toks palyginimas yra prasmingas?

Nematau nieko bendro tarp mūsų ir MARILYN MANSON. Veikiausiai mus su juo lygina žmonės, kurie mažai ką supranta apie muziką ir vertina grupes vien vizualiai. Na, dėl RAMMSTEIN dar galėčiau sutikti, nes jų ir mūsų gitarų skambesys kartais būna panašus. Bet dėl Mansono – ne, ne ir dar kartą ne. Tarp mūsų nėra nieko bendro.

Na, ar egzistuoja kokia nors grupė, su kuria tu su malonumu palygintum DEATHSTARS?

Na… Madonna, pavyzdžiui. Būtu malonu jei mus palygintų su ja.

Pokalbis su DEATHSTARS vokalistu Whiplasher BernadotteGal jums vertėtų padaryti kartu kokį nors projektą?

Net nežinau. Kai buvome Anglijoje ir turėjome vieną laisvą dieną turo pradžioje, nuvažiavome į vieną mažiuką miestelį. Berods, jis vadinas Holihedas. Ten aš surengiau mini pasirodymą ir sudainavau „Like a Virgin“. Tame kaime gyvena turbūt 5 ar 6 žmonės ir jie rimtais veidais stebėjo mano pasirodymą. Tai buvo momentas, kai savo vidiniais išgyvenimais labiausiai priartėjau prie Madonos.

Na, gal tam, kad visiškai priartėtum prie jos vidinio pasaulio, jums reikėtų įrašyti kokios nors jos dainos koverį?

Taip. Pavyzdžiui „Like a Virgin“ arba „Material Girl“. Ką nors tikrai keista.

Taip, neįprasta girdėti tokias kalbas iš žmonių, kurie savo muzikinį kelią pradėjo nuo death metalo. Be to, kaip jūs „nusiritote“ iki tokios muzikos? Teoriškai, jūs turėtumėte tapti grupe, panašia į DIMMU BORGIR.

Mes visada norėjome peržengti standartinio metalo ribas, pradėti naudoti sintezatorius. Taip, šiuo metu esame tikrai toli nuo ten, kur pradėjome DEATHSTARS. Juk pirmą koncertą grojome kartu su DIMMU BORGIR. Šiuo metu mūsų keliai yra visiškai skirtingi. Aišku, mes panaudojome tam tikrus black metalo elementus, tai yra mūsų muzikos karkasas. Bet mums yra daug įdomiau daryti kažką individualus nei palaikyti žanro standartus.

Kada mes išgirsime jūsų naujas dainas?

Dainos jau sukurtos, beliko jas įrašyti. Mes jau pradėjome jas įrašinėti ir manau, tai yra tikiuosi, kad pabaigsime jas įrašinėti, kai grįšime į Švediją. Tačiau neturiu jokio supratimo, kada mes jas išleisime. Iš pradžių planavome išleisti albumą gegužės pabaigoje, bet šiuo metu nesu tikras, kad mums tai pavyks.

Kaip atsirado jūsų sceninės pravardės, kurios jau tapo kone jūsų tikrais vardais?

Mano vardas yra Whiplasher ir tai yra mano oficialus vardas. Jis atsirado turbūt apie 1992-uosius. Taip, taip, iš KISS dainos „Shout It Out Loud“. Mūsų pravardės atsirado dar mūsų „metaliniais“ laikais. Cat – tai aš sukūriau šią pravardę.

Dėl jo katiniškos šypsenos?

Ne, tiesiog pagalvojau, kad tai jam tiktų. Norėčiau, kad jį vadintų Cat Moss. Bet Cat Casino kažkaip jau pritapo, nors Cat Moss tiktų jam daug labiau. Skinny Disco – dėl to, kad jis yra žiauriai liesas ir mėgsta šokti disco. Bone W.Machine – jo pravardė buvo tiesiog Bone, bet labai dažnai jis groja lyg galinga mašina, tad nusprendėme pridėti W.Machine.

O naująjį laikiną būgnininką, kuris groja vietoj Bone šiame ture, jūs jau kaip nors „pavadinote“?

Mmm… Adrian De Chanerou jam tiktų… Bet kol kas mes jį vadiname tiesiog Adrian.

Jūsų įvaizdis scenoje ir klipuose yra gana įspūdingas. Jūs kuriate jį patys ar pasinaudojate profesionalų paslaugomis?

Iš esmės, mes kuriame jį patys. Kartais mums tik reikia patarimų dėl drabužių. Bet idėjos, aišku, yra mūsų.

Jūsų klipą „Synthetic Generation“ atsisakė rodyti viena Švedijos televizijos kompanijų. Kas jame buvo tokio, kas šokiruotų liberalius švedus?

Berods, jie pamanė, kad mes padauginome aborto vaizdų. Šiaip tai buvo klipas apie narkotikus, bet, jei jie žinotų apie tai, rezultatas vis viena būtų tas pats.

Ką jūs veikiate, kai turas pasibaigia? Ilsitės namuose, bandydami atsigauti ar jūsų gyvenimo būdas iš esmės nesikeičia?

Namuose? Būdami Švedijoje didžiausią laiko dalį praleidžiame baruose ir klubuose. Bet po šio turo mano organizmas greičiausiai maldaus pertraukos.

Ką jūs veikiate be muzikos? Kuo domitės?

Mmm… turiu daug pomėgių, bet nesu į ką nors sukoncentravęs. Artimiausiu laiku planuoju pradėti jodinėti.

O kaip dėl kitų DEATHSTARS narių?

Nightmare Industries užsiima vien muzika. Skinny turi nuosavą klubą. Cat… manau, kad jis dienų dienas grožisi savimi veidrodyje, tai ir yra jo didžiausias pomėgis.

* * *

Pokalbis su DEATHSTARS vokalistu Whiplasher BernadottePokalbio metu Whiplasherio veide atsispindėjo tokios nežmoniškos kančios, kad, nenorėdama tapti jo baisiausios gyvenimo dienos dalimi, „paleidau“ jį. Whiplasher laimingai nusliunkino į persirengimo kambarį, prieš tai atsiprašęs dėl savo „nekokios“ būsenos.

O lygiai po dviejų valandų jis stebuklingai „prisikėlė“ ir stebėdama scenoje blizgučiais apibarstytą būtybę kaprizingomis putliomis lūpomis negalėjau patikėti, kad prieš kelias valandas kalbėjau su tuo pačiu žmogumi. Tie blizgučiai ir pūkuotas boa, kabantis ant mikrofono, galėtų suklaidinti žmogų, pirmą kartą atėjusį į DEATHSTARS koncertą. Whiplasher elgėsi gana provokuojančiai, o kai kurias jo frazes (tiesą sakant, beveik visas) ir judesius galima buvo priskirti kategorijai „vaikams iki 18 žiūrėti draudžiama“. Tarp dainų Whiplasher pasakojo apie tokius „audringos“ vaikystės įvykius, kaip intymaus bendravimo tarp jo tėvų scena, kurią jam neva pavyko nužiūrėti. Šį kartą scenoje niekas nesibučiavo, bet ko buvo verti vien judesiai, imituojantys… na, jūs patys suprantate ką.

Koncertui įsibėgėjus Whiplasher atsikratė blizgančio megztinuko ir išdidžiai rodė savo blizgučiais apibarstytą kūną prožektorių šviesoje. Iki šio koncerto mano skurdi fantazija niekad nebūtų apjungusi Whiplasher įvaizdžio ir DEATHSTARS muzikos. Tačiau dabar galiu pasakyti, kad bendras įspūdis yra galingas. Scenoje Whiplasher yra be galo charizmatiškas ir erotikos bei industrinio metalo derinys užvedė publiką iki kritinio taško. Atrodė, kad trūksta dar vieno judesio ar žodžio, kad kažkas atsitiktų – nepadori scena, publikos emocijų proveržis arba tiesiog sprogimas. Berniukas, panašus į mergaitę, pasileidusi blizganti lėlė, atėjusi iš pasąmonės gilumos, ir muzika, sukelianti šiurpuliukus – štai į ką buvo panašus DEATHSTARS pasirodymas. Whiplasherio balsas keitėsi nuo kažko panašaus į groulą į makabriškai aukštas natas, primenančias Dani Filth balsą. Bet būtent šnabždesys, lyg kviečiantis į pragaro užkampius, ir sukėlė nugarą perėjusius tuos šiurpuliukus.

DEATHSTARS sugrojo koncertą meistriškai ir labai suderintai. Po valandos ar net daugiau, jie nulipo nuo scenos, kad grįžtų po dviejų minučių ir sugrotų dvi paskutines dainas: jie pakartojo „Trinity Fields“ ir sugrojo savo visų laikų hitą – „Cyanide“. Po to tapo aišku, kad jokiems pakartojimams DEATHSTARS jau nebegrįš ir šiek tiek apsvaigusi nuo muzikos ir bendros koncerto atmosferos publika pradėjo judėti išėjimo link. Aš irgi buvau priblokšta bendru koncerto įspūdžiu. Be abejo, tai buvo vienas geriausių gyvų pasirodymų, kuriuos esu mačiusi. Negalima susidaryti nuomonės apie DEATHSTARS, nepamačius jų grojant gyvai. Jums jie gali patikti arba nepatikti, bet pamatyti jų koncertą būtina.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
klyksmas
2009.01.02 20:00

neblogi, jie vyrukai…..

Krikščioniškas Liuciferis
2008.05.13 14:35

Tai gal narys….)))

VANDAL
2008.05.12 20:47

Bernadotte :)))))))))))))) shiaip yra shvedishkos karalishkos sheimos pavarde

theTruth
2008.05.06 09:26

Tikrai, kad baisu..

Savioras
2008.05.05 22:38

Supaisysi ten tuos p*darastus. Geriau klausant muzikos i tai neatsizvelgti.

Headless
2008.05.05 22:26

Tai jai jis prie emo tai blogiausia diena isvertus y emo kalba butu gera.

TadyZ
2008.05.05 22:24

“tai yra baisiausia mūsų turo diena, bent jau man.”

ir taip jis aišku sako kiekvieną dieną.

Headless
2008.05.05 22:16

Susimovei vyruti tomis ten prikola skele:-D

su manjaku nepalyginsi..;-D

bet tai tada jie tvirkinas nepilnametes, o uz tai turi sest. ”

uz pasibuciavima nemanau kad kas sodins..

burn
2008.05.05 21:52

ne, bet as netikiu, gal cia vertimas blogas, netikslumas sakinyje, nes is konteksto tai iseitu, kad su gerbejom buciuojasi, bet tai tada jie tvirkinas nepilnametes, o uz tai turi sest.

burn
2008.05.05 21:51

o kodel, Headless, toks tikras? :) Gal ir slaistosi, kas cia zino.

Shit Schuldiner
2008.05.05 20:57

Headless, bet zinok glameriai irgi nixujovi sitoje srityje. Pvz.: kultinis vaikinas is MOTLEY CRUE grupes (http://www.siouxcityjournal.com/blogs/heard_mentality/
wp-content/uploads/2007/06/gallery-msg-1111702945-2.jpg) elgiasi siais laikais daug vulgariau uz Shining vokalista ir Mayhem Maniac’a.

Skaityk idemiai ir jausk GLAM’a:

http://www.europeanhitradio.lt/index.php?cid=247&new_id=90996

rebel-
2008.05.05 20:27

wtf?

Headless
2008.05.05 19:01

kad blekeriai buciuojasi ir kitaipuojasi tai jau nebenaujiena..man dar keista kaip jie su pedikais vienuose paraduose nesislaisto..

Tautginė
2008.05.05 18:48

Popse seksualumas…jau blekeriai bučiuojas…Įtariu, kad man tai nepatinka.

Headless
2008.05.05 18:00

Iš jūsų koncertinių nuotraukų matosi, kad jūs su didžiuliu malonumu bučiuojatės scenoje.”

”Mes visad bučiuojamės scenoje. Na, kaipgi nuo to susilaikyti, jei visi vaikinai iš DEATHSTARS taip seksualiai atrodo?”

cia jie tarpusavy duodasi? apgailetina.

Slut Ov Hell
2008.05.05 17:44

baisu

Savioras
2008.05.05 12:57

Pagal kalbas tai labiau emo stiliu pries akis susidarai

Ghetox
2008.05.05 12:48

čia izdivalkė, Hardcore superstar kopija gotišku stilium. Glameriai net taip nedarydavo kaip šitie! metalas ritasi žemyn.

vienibe m/

Savioras
2008.05.05 11:45

Is fotkes tituliniame lape, pagalvojau ka cia Daddy Dolls veikia. Rezisieriau, nekopijuok!

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus