Straipsniai

Pokalbis su CATAFALC, NIHILISTIKRYPT ir OCULARIS INFERNUM nariais

2009.02.25 00:00, Vaida

Pradedant pokalbį su CATAFALC, NIHILISTIKRYPT ir OCULARIS INFERNUM, reikia paminėti, kad šios grupės pasirodys jau šį savaitgalį, vasario 28 d., Kaune vyksiančiame „Black Spring“ festivalyje. Šio pokalbio su grupėmis tikslas – sužinoti, kas vyksta jų viduje, kuo jos gyvena. Į klausimus atsakė Ando iš CATAFALC, Uziel iš NIHILISTIKRYPT ir OCULARIS INFERNUM.

Jau trečius metus vyks „Black Spring“ festivalis Kaune. Jame pasirodys trys grupės iš užsienio ir dvi iš Lietuvos. Ką manote apie kartu su jumis pasirodysiančias grupes? Kada nors grojote su jomis? Kokie jūsų nuomonė apie mūsų krašto metalo klausytojus?

Pokalbis su CATAFALC, NIHILISTIKRYPT ir OCULARIS INFERNUM nariaisAndo (CATAFALC): Su ANOMALY teko groti Klaipėdoje, jie labai geri. Tiesą sakant, aš nežinau kitų grupių išskyrus NIHILISTIKRYPT, bet paklausęs jų susidarysiu savo nuomonę. Mūsų prisiminimai apie pasirodymus Lietuvoje yra puikūs, o publika – gan karšta ir atsidavusi.

Uziel (NIHILISTIKRYPT): Drąsiai reikšti savo nuomonę apie grupes, kurios gros su tavimi scenoje, yra rimtas reikalas. Jei dabar pasakysiu, kad jų nemėgstu, tai visi galvos, kad esu visiškas kvailys, bet, jei teigsiu, kad tos grupės velniškai geros, tai irgi nieko doro nebus. Galiu pasakyti, kad jūsų publika puiki, šilta ir palaikanti. Nors, tiesą pasakius, jie kartais poginasi nekreipdami dėmesio į muziką, bet, manau, tai dėl pietietiško jų charakterio, noro linksmintis nekreipiant dėmesio į muziką ir sąlygas. Žinoma, tai labai patinka visiems atlikėjams. Bet tokio vaizdo Estijoje nepamatysi, jau nekalbant apie Suomiją. Kalbant apie kitas grupes, kurios gros festivalyje, mes jau grojome su ANOMALY ir OCULARIS INFERNUM.

OCULARIS INFERNUM: Mes labai džiaugiamės, kad galėsime dalintis scena su CATAFALC ir NIHILISTIKRYPT (tai stiprūs savo grojamos muzikos atstovai). Lietuvoje grosime antrą kartą ir galime pasakyti, kad publika pas jus pasiutusi (gerąja prasme).

Jei įmanoma, pasakykite, nuo ko viskas prasidėjo? Kokia jūsų muzikos idėja/tikslas?

Ando (CATAFALC): Na, tada buvo smagūs laikai… Turėjom savo repeticijų salę lentpjūvėje, ten dirbo mūsų fermeris būgnininkas su sovietine aparatūra. Tik kartą savaitėje repetuodavome (šeštadieniais). Pačioje pradžioje buvome trise. Tuo metu net neturėjome bosisto, o visi, kurie ateidavo pažiūrėti, ką mes grojame, sakė, kad tai per greita ir per sunku groti, taip ir pasiduodavo. Tada turėjome keletą dainų ir labai norėjome kur nors pasirodyti, bet suvokėme, kad nieko nebus be boso… Taip pat mes bandėme groti ir black metalą, nes tuo metu tai buvo labai populiaru, bet iš to nieko gero neišėjo, tad nusprendėme tęsti ką pradėjome. Taigi mūsų grupė susikūrė 1999 metais (jau beveik 10 metų).

Uziel (NIHILISTIKRYPT): Žinoma, įmanoma tai nupasakoti, bet aš nenoriu. Tikriausiai nematau tam tikslo.

OCULARIS INFERNUM: Mūsų grupę įkūrė gitaristas Andris. Idėja labai paprasta – groti visiems kartu, išreikšti save grojant black metalą ir gerti alų. Jis sujungė bendras jėgas su mūsų buvusiu būgnininku Argis ir buvusiu gitaristu Normunds. Pastaruoju metu įvyko labai daug pasikeitimų. Dabar esam grįžę prie sunkesnes muzikos. Žinai, daug mes eksperimentavom, bet, manau, tai yra gerai, tikriausiai todėl dabar darome tai ką norime.

Ar buvo momentų, kai teko viską permąstyti ir sudėlioti visus taškus ant i?

Ando (CATAFALC): Sunku būti metalo grupe Estijoje. Čia daug galimybių nusipirkti gerą aparatūrą, bet jaučiamas žmoniškųjų išteklių trūkumas. Esame padarę šlykščių dalykų – išmetę kelis būgnininkus iš grupės. Grupė atima daug pinigų ir todėl kartais turime nuspręsti, ko mums reikia, o ko ne. Visi mūsų sprendimai siejami su geresne ateitimi ir pasirodymais.

Uziel (NIHILISTIKRYPT): Oj… buvo daug apmąstymų. Daug kur reikia dėlioti taškus, tad mes vis dar dirbame.

OCULARIS INFERNUM: Keletą kartų buvo įvairių apmastymų ir sustojimų, bet niekada net nepagalvojome apie grupės iširimą.

Kiek jūsų idėjos siejamos su klausytoju, ar tai labiau skirta jums patiems? O kaip jūsų artimi žmonės, ar jų neerzina atiduodamas laikas tokio tipo kūrybai?

Ando (CATAFALC): Darome tai, nes mums patinka, bet džiaugiamės ir dėl to, kad turime savą klausytojų ratą. Manau, kad jei tiki tuo, ką darai, tai ir klausytojai tuo patiki. Žinai, jei kurčiau muziką tik klausytojui, tai tikriausiai negročiau metalo. Mes esame groję ir vestuvėse, ir vakarėliuose „paprastiems“ žmonėms. Jiems tai patiko. Artimieji kartais nesupranta to, ką darome, bet jie didžiuojasi mumis, o mes vertiname jų palaikymą. Dabar norėčiau daugiau laiko skirti grupei, bet gyvenimas pats viską sudėlioja.

Pokalbis su CATAFALC, NIHILISTIKRYPT ir OCULARIS INFERNUM nariaisUziel (NIHILISTIKRYPT): Dabar būsiu savanaudis ir pasakysiu, kad man nerūpi, ką kiti mano apie tai. Tai mano gyvenimas, mano laikas ir tuo labiau, kad tai mano reikalas, kur aš leidžiu savo laiką bei ką aš darau (turint omeny muziką). Jei tavo kūryba tau yra našta, tai tu turi ieškoti problemos ir ją išspręsti. Po to turi surasti savo pastovų klausytoją ir atsižvelgti į jo nuomonę.

OCULARIS INFERNUM: Tai gali nuskambėti savanaudiškai, bet mes labai mėgstam tai, ką darom. Žinoma, tai darom ir dėl klausytojų. O pasirodymų metu mes visi save visiškai atiduodame klausytojui. Kalbant apie artimus žmones, tai dauguma palaiko mus, nėra jokių jau baisiai neigiamų emocijų iš jų pusės.

Ar esate patenkinti savo grupe ir tais dalykais, kuriuos gaunate (klausytojai, dėmesys ir t.t.)?

Ando (CATAFALC): Aš tai ne. Gali būti patenkintas tik tada, kai viskas yra gerai. Visada yra kur tobulėti, augti. Būčiau labai patenkintas, jei turėtumėme ne tokį užimtą būgnininką Ken. Jis groja penkiose grupėse ir tai užknisa, nes tai nėra normalu. Kiti grupės nariai taip pat yra užimti. Nagy dar dirba su GORESOERD, Uziel groja NIHILISTIKRYPT, o Murx užsiima savo projektu. Aš šiuo metu groju tik vienoje grupėje. Teko groti ir su kitomis grupėmis ar bent jau jom padėti pasirodymu metu, bet suvokiau, kad negaliu groti keliose grupėse ir koncentruojuosi tik į CATALAFC. Grojimas kitose grupėse erzina ir todėl, kad kartais negali sutikti dalyvauti visuose pasirodymuose, nes kažkas būtent tuo metu jau būna užimtas. Mes patenkinti gaunamu dėmesiu iš publikos.

Uziel (NIHILISTIKRYPT): Gan brangus hobis yra groti kokioje nors metalo grupėje. Bet aš manau, kad savęs patenkinimas yra svarbiau. Pirmiausia, tu mėgsti tai ką groji ir nemanai, kad visos dainos yra kvailos. Antra, užlipi ant scenos ir matai, kad žmonės yra taip pat patenkini tavo muzika. Va tau ir pasiektas pasitenkinimas.

Pokalbis su CATAFALC, NIHILISTIKRYPT ir OCULARIS INFERNUM nariaisOCULARIS INFERNUM: Mes tai savimi patenkinti. Žinoma, visada yra ko siekti ir ko norėti. Daug dalykų laukia ateityje, bet mes tam pasiruošę.

Muzika jums – gyvenimas ar hobis?

Ando (CATAFALC): Man tai gyvenimo būdas. Tai daugiau nei hobis, bet negaliu sakyti, kad tai visas mano gyvenimas, nes aš to nedarau dėl pragyvenimo. Matyt, gyvenimas be grupės būtų sumautas. Jei būtų didelė pauzė kūryboje, aš tikrai jos pasigesčiau.

Uziel (NIHILISTIKRYPT): Hmm… Muzika – pramoga visomis prasmėmis. O, žinia, pramogos yra dalis mūsų viso gyvenimo, kaip ir hobis. Taigi muzika man yra hobis.

OCULARIS INFERNUM: Muzika tikrai yra mūsų gyvenimas. Darbas mums – hobis.

Kas jus įkvėpė kūrybai? Yra kokių grupių, kurias galėtumėte įvardinti kaip savo favoritus?

Ando (CATAFALC): Visus iš mūsų kas nors įkvepia. Mes mėgstam skirtingus stilius. Aš mėgstu amerikietišką death metalą. Murx mėgsta heavy ir progressive. Nagy patinka muzika nuo roko iki grindcore. Ken patinka kiaulės kriuksėjimas, WHITECHAPEL, DESPISED ICON ir t.t. Uziel nekenčia visko, išskyrus BRITNEY SPERMS, SHAKIRA, CARCASS ir GOREFEST.

Uziel (NIHILISTIKRYPT): Neturiu aš favoritų. Jau sakiau, kad muzika yra pramoga, tad visi dalykai, kurie turi reikšmę muzikai, kurią tu renkiesi, priklauso nuo nuotaikos, atmosferos ir begalės kitų dalykų. Taigi aš nenoriu rašyti kažkokių pavadinimų, nes nenorių įžeisti grupių, kurių nepaminėsiu.

OCULARIS INFERNUM: Žinoma, yra daug dalykų, kurie mus įkvėpė. Kalbant apie grupes, tai: MARDUK, MAYHEM, DARKTHRONE, be to, yra daug daug naujų grupių, kurios turi ką pasakyti savo muzika. Nepaisant to, mes vis tiek bandome groti savaip.

Gal norite ką nors pasakyti žmonėms, kurie ateis į renginį arba tiems, kurie vis dar mąsto, eiti ar ne?

Ando (CATAFALC): Sveiki žmonės, ateikit į renginį :). Ir prieš prasidedant renginiui apšildykite savo kaklus, nes kitaip jums juos skaudės keletą dienų. Jei neturite pinigų, tai nevokite, geriau pasiskolinkite, paprašykite ar bent jau atsisakykite kažkokio kiekio alaus.

Uziel (NIHILISTIKRYPT): Kaip ir nieko ypatingo pasakyti nenoriu… Išskyrus tuos, kurie planuoja gerti alų namuose tyloje (ar su draugais) ir neateiti palaikyti savo šalies grupių. Jiems norėčiau pasakyti „You‘re F***ing traitors.“

OCULARIS INFERNUM: Taip, turiu ką pasakyti. Jau geriau ateikite!

Pabaigoje turėčiau padėkoti. Tai ir sakau ačiū tiems, kas atsakinėjo, ir tiems, kas skaitė. Susitiksim šeštadienį.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
s2
2009.03.01 20:55

nu, odiumai, tai mes irgi slovėnus pietiečiais vadinam, o estus šiauriečiais :]

Visur panašus santykis.

Gaila nepavyko nulėkt. Tikiuosi Catafalcai padrebino Kauno sienas.

odium
2009.02.25 23:49

O pasirodo lietuviai yra pietiečiai… Nebūt estas :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus