Straipsniai

Pokalbis su ANNIHILATOR vokalistu po koncerto Vilniuje

2010.11.05 00:00, Romanas (SStorm)

Foto: Crazyte. Daugiau foto: čia >>

Po kanadiečių ANNIHILATOR koncerto Vilniuje grupės vokalistą ir gitaristą Dave Padden apie jo asmeninę karjerą ir pasirodymus kartu su ANNIHILATOR kalbino vienas radijo stoties „Start FM“ (94,2 FM Vilniuje ir www.startfm.lt internetu) sunkiosios muzikos laidos „Audronaša“ vedėjų Romanas (SStorm).

Pokalbis su ANNIHILATOR vokalistu po koncerto VilniujeNa ką gi, jau įpusėjote savo turą, ar žmonės krato galvas klausydami naujuosius jūsų gabalus taip pat, kaip ir klasikinius?

Kai kurie tikrai taip. Na, žinai, atvyksti į vieną vietą ir ten žmones gabalus žino gerai, kitoj vietoj ne taip gerai. Tačiau dauguma žmonių jau žino žodžius ir kol kas visų reakcija buvo labai teigiama, taip kad skųstis negalim.

Žvelgiant į visą jūsų diskografiją, matosi vienas įdomus dalykas – jūs nebijote į albumus dėti kažko visiškai netrašystinio. Pavyzdžiui, „Set The World On Fire“ yra viena baladė, o ANNIHILATOR muzikoje galime išgirsti ir modernaus metalo garsų. Ar nebijot prarasti savo muzikinės tapatybės, kai taip grosit?

Tikrai ne, manau tai, kad ANNIHILATOR nebijo eksperimentuoti ir yra mūsų muzikinis identitetas. Taip buvo nuo pat pradžių, nuo „Alice In Hell“ su „Crystal Ann“, kuris dabar jau klasikinis gabalas. Taip visada buvo ir visada bus.

Vokalisto balsas yra labai stiprus simbolis, kuris paprastai tampa metalo grupės vizitine kortele. ANNIHILATOR yra viena didelė išimtis, nes jūs turėjote 6 skirtingus vokalistus, o tu, Dave, esi septintas, bet esi grupėje jau bemaž ilgiausiai iš visų. Kokia yra paslaptis, kaip įtikti maestro Watersui?

Na… Kalbant apie gyvus pasirodymus, galiu padainuoti taip pat, kaip ir visi prieš tai buvę vokalistai, galiu dainuoti ar kriokti gabalus iš įvairių laikotarpių, o šiaip mūsų nuomonės dėl daugumos klausimų sutampa. Klausomės panašios muzikos, nors aš daugiau klausau naujos muzikos, tad įnešu tam tikro modernumo, nors taip pat užaugau 9 ir 10 dešimtmečiuose, tad apie metalą šį bei tą nusimanau. Net nežinau, aš dar ir gitara groju, taip pat iki šiol ir pats neišėjau iš grupės, taip va viskas ir susideda. Na, ir narkotikų taip pat nevartoju. Jeigu visiškai atvirai – tai neturiu žalio supratimo :).

Tu ir vokalistas ir gitaristas, nuo ko pradėjai muzikuoti: nuo dainavimo ar gitaros?

Pradėjau muzikuoti kaip gitaristas nuo kokių 11 metų, tai jau 23 metus groju gitara. O dainuoti pradėjau… na, aš buvau „sandėliuko“ vokalistas, dainuodavau pats sau kur nors užsidaręs.

Ir dėdavai į kokį youtube?

Ne ne, baik tu, tada dar nebuvo jokio youtube, aš juk šiek tiek vyresnis. Būtų kiek problematiška įkelti į youtube ką nors, turint tik 56kb modemą. ANNIHILATOR yra mano pirmoji grupė, kur aš esu pagrindinis vokalistas. Iki tol būdavau pritariamasis balsas savo ankstesnėse grupėse, bet šiaip visada buvau pakankamai drovus ir bijodavau kam nors dainuoti, pagarsindavau muziką, kad niekas negirdėtų, kaip dainuoju. Bet šiaip visada buvau gitaristas. Mano tėvas yra vokalistas ir būgnininkas, visa ta šeimos pusė yra muzikali.

Pokalbis su ANNIHILATOR vokalistu po koncerto VilniujeGal galėtum papasakoti šiek tiek, kaip atradai ANNIHILATOR, ar jie atrado tave? Ar tai buvo didelė perklausa su 500 žmonių ar kažkas panašaus?

Hehe, na ne, buvo gal kokie 5 ar 10 žmonių. Buvau kaip tik baigęs kolegiją, mokiausi šio bei to su kompiuteriais. Taip pat buvau kaip tik išėjęs iš savo grupės, o prieš pusmetį dar ir įsilaužė į mano butą ir pavogė visas mano gitaras. Kadangi buvau ką tik baigęs mokslus, buvau dar ir didelėj skoloj bankui, taip kad gitaros nusipirkti tikrai neturėjau galimybės. Tai pagalvojau, kad gal reikia pamėginti dainuoti, kadangi draugai vis neatstodavo nuo manęs tuo klausimu. Tada išmėginau keletą grupių, deja, niekas nepavyko. Na, o tada mano pirmosios grupės vokalistas pasakė, kad ANNIHILATOR ieško vokalisto ir surado man Jeffo Waterso telefono numerį. Pagalvojau, kad verta išbandyti ir paskambinau Jeffui. Jis liepė man išmokti „Set The World On Fire“, o tada atvykti pas jį į namus į Vankuverį. Padainavau tą dainą du sykius, vieną sykį kaip galima panašiau į Aarono Randallo vokalą, o tada savo stiliumi. Perklausoje buvo dar 9 ar 10 vyrukų, o pasirodė, kad aš vienintelis, kuris iš tikrųjų moka dainuoti. Na, dar ir tai, kad anksčiau buvau šiek tiek turavęs ir turėjau tokios patirties. Štai taip ir įvyko. Po kurio laiko jis man paskambino ir sako „Priimu tave, išvažiuoju gyventi į Otavą, pasimatysim po pusantro mėnesio Europoj, turi išmokti 20 gabalų, sėkmės“.

Tai ką, tu išmokai visus gabalus namie vienas, o tada parepetavot porą sykių ir išvažiavot į turą?

Ne, turėjome gal savaitę repeticijoms Vokietijoje. Keletą sykiu per dieną repetuodavome, pereidavome per visas dainas kokius 6 ar 7 kartus. O po to sėdėdavau visą vakarą viešbučio kambary ir stengdavausi įsiminti dainas, kiek galėdavau daugiau.

Ar tu nebijojai?..

Taip!

Turiu omeny, juk žinai ANNIHILATOR istoriją su 6 skirtingais vokalistais.

Tame ir esmė, aš nežinojau. Klausiau pirmus du įrašus, o, kas vyko po to, neturėjau supratimo. Tiesiog turėjau darbo ir stengiausi jį atlikti kaip galima geriau. Turbūt man tiesiog pasisekė.

Vis daugiau metalo grupių pastaruoju metu pradėjo kurti ilgus ir sudėtingus gabalus, bet klausant jūsų naujojo albumo matosi, kad jūs likot ištikimi tam Slayeriškam metaliniam 2-4 minučių gabalų stiliui. Ar jūsų nedomina kažkiek progresyvesni takai?

Na, „The Trend“ yra kiek ilgesnis gabalas, 7 minučių. Bet čia gal labiau išimtis. Net nežinau, šiaip kai kurios įrašų kompanijos nenori ilgų dainų, jos nori, kad galėtų jas dėti į radiją ir panašiai. Manau, kad Jeffas Watersas per daug apie tai negalvoja, tiesiog taip gaunasi. Juk toks ir yra standartinių dainų ilgis, kai naudoji tą standartinę „stulpelis stulpelis priedainis stulpelis“ formulę. Apskritai reiktu klausti Jeffo, nes jis rašo visą muziką.

Kalbant apie muziką, ar turi kiek nors kūrybinės laisvės ANNIHILATOR gretose?

Muzikos – ne, tačiau esu sukūręs tekstus kelioms dainoms. Daugiausia viską sukuria Jeffas, o aš tik atskrendu ir įrašome tai studijoje. Tačiau aš turiu kūrybinės laisvės, KAIP tai turi būti atlikta, sudainuota. Tad neretai gabalai kiek pasikeičia nuo to, kaip jis juos buvo sugalvojęs. Watersas jau būna sugalvojęs, kaip daina turi atrodyti, kur turi būt vokalas, tačiau, kaip tai turi skambėti, nusprendžiame kartu.

Vokalistas paprastai yra grupės frontmenas, ar neatrodo keistai, kad tu esi nukištas į scenos kampą?

Ne! Juk jis irgi dainuoja, tai iš esmės turime du vokalistus. Oficialiai aš esu grupės frontmenas, tačiau jis juk yra grupės siela. Visiškai suprantu, kad visi žmonės ateina pasižiūrėti į Jeffą, žinojau tai, kai atėjau į grupę ir nežadu daryti revoliucijų ar „knisti“ protą, kodėl čia dabar aš ne centre. Norėčiau tikėti, kad neturiu tokio didelio ego. Man nerūpi.

Pokalbis su ANNIHILATOR vokalistu po koncerto VilniujePakalbėkime apie apšildančias grupes – SWORN AMONGST ir SVOLK. Kaip jas radote?

Jeffas mūsų forumuose parašė, kad ieškome apšildančių grupių ir gavome labai daug paraiškų. Tačiau iš visų jų teko atmesti tris ketvirtadalius todėl, kad jie arba neturėjo išleidę albumo, nebuvo pasirašę sutarties su jokia įrašų bendrove ar tiesiog neturėjo pinigų turams. O po to jau rinkomės iš to, kas mums patiko. Matėme, kad jie geri, yra turavę anksčiau – juos ir paėmėme.

Kokie jūsų santykiai su kitomis grupėmis? Jie gyvena kitam autobuse ir visa kita. Ar jūs draugai?

Jie visi tikrai geri žmonės, ir tai yra svarbu. Jeigu jie būtų šikniai, mes jiems tai tikrai pasakytume ir viskas baigtųsi labai greitai. Šiaip jie tikrai geri bičai, nors ir gyvena kitam autobuse, bet, kai būname vienoje patalpoje, mums puikiai sekasi bendrauti.

Na, ir paskutinis klausimas, kaip matai metalinės muzikos ateitį, kas tau patinka iš legendinių grupių?

Net nežinau, mėgstu seną muziką, tačiau ir naują. Esu tas bičas grupėje, kuris seka naujienas. Tikrai patinka klasikinė metalo muzika ir visos tos grupės, kurios iki šiol „spardo šiknas“. Bet taip pat domiuosi naujomis grupėmis, kurios perkėlė metalą į visai naują lygį. Ypač muzikinę pusę – dabar ji fantastiška. Yra tiek daug jaunų žmonių, kurie turi patirties, tarkim, grojant džiazą ar panašiai – per daug gerai. Mėgstu grupes, kurios groja per daug gerai, tai verčia mane patį labiau stengtis. Net neįsivaizduoju, kokia metalo ateitis, bet manau, kad jis niekur nepradings. Kiek matau visokių alaus reklamų, jų muzika vis sunkėja, taip kad, manau, metalas grįžta ir jis stipresnis nei bet kada.

O kaip dėl šiandieninio koncerto, ar esat patenkinti Lietuvos publika ir savo pasirodymu?

Taip, tik gal scena buvo kiek keistoka, su dviem lygiais. Buvo keistų vietų scenoje, kur nieko nesigirdėjo, bet šiaip viskas puiku.

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Seniukas
2010.11.05 13:06

Neblogas toks.

Plix
2010.11.05 12:35

Puikus intervas!!

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus