Naujienos

Pirmieji senovinės programos dalyviai festivalyje „Kilkim žaibu 18“

2017.02.09 18:18, Klubo Pikuolis inf.

ROMOWE-RIKOITO-FBSenąją baltų kultūrą ir šiuolaikinį meną jungiantis fenomenas „Kilkim žaibu“ jau daug metų augina savo mitinį Pasaulio medį, kurio abiejų pusių šakos yra gan skirtingos, bet kartu ir neatsiejamai sujungtos. Įvairiausius muzikos žanrus ir šalis siekiančios šakos yra pinamos į vieną festivalio kamieną, kurį laiko praeitį menančios šaknys. Būtent šaknys mums geriausiai padeda  save suvokti esatyje.

Sunkių naujienų apie ateinantį festivalį buvo jau daug. Dabar pats metas priminti, kad festivalis KŽ yra turtingas ne tik ekstremaliąja muzika, bet ir turi giliai šiltų senovinių atspalvių.

Organizatoriai su pasididžiavimu pristato pirmuosius senovinės programos dalyvius – paslaptinguosius  prūsus ROMOWE RIKOITO. Tamsaus neo folkloro grupė jau du dešimtmečius tarp Karaliaučiaus ir Neringos pina magiškas istorijas prūsų kalba. Svarbiausia šiems neofolk estetikos kūrėjams – ritualinė muzikos prigimtis, etniniai atgarsiai ir nuolatinė gyvo kitimo tėkmė.

Kita maloni staigmena – SHAMAN JUNGLE. Skeptikams kaimynų atžvilgiu belieka skėsčioti rankomis. Taip, ši profesionali aukšto meninio lygio grupė yra iš Baltarusijos. Kiekvienas šios grupės pasirodymas atneša vis naują atradimą tiek klausytojams, tiek patiems muzikantams. Shaman Jungle koncertai – tai nuoširdus vidinio pasaulio atspindys ir laisva improvizacija. Muzikantai apibūdina savo stilių kaip etno trance, kur transas traktuojamas kaip įsigilinimas ir sielos būsena. Savo akustiniuose pasirodymuose muzikantai naudoja įvairiausius ir netikėčiausius instrumentus, labai neįprastai čia nuskamba net vokalas!

Tradicinio folkloro grynuoliai DELVE iš Latvijos – tai autentiška dalelė nuostabios Latvijos kultūros. Tai vienas iš retų atvejų, kai grupė ne tik formuoja įvaizdį savo kūrybai, bet tikrąja to žodžio prasme gyvena savo kūrybos aplinkoje. DELVE nariai gyvena mažame šiaurės Latvijos kaimelyje, gražios gamtos apsuptyje. Muzikantams nereikia vadovėlių ir dainynų gilinantis į Latvijos folklorą, muzikantai patys gyvena tradicijose ir folkloras gyvas juose pačiuose.

Galiausiai džiugi žinia merginoms, bei tepasitempia vyrukai… Festivalyje KŽ vėl bus gausus būrys stotingų vyrų, demonstruojančių senovines kovas. Karių stovykloje šeimininkaus ilgamečiai festivalio draugai jotvingiai JOTVOS SŪNŪS ir sparčiai besiplečiantys kuršiai PILSOTS. Dalyvių bus kur kas daugiau, kol kas dar vyksta atranka. Senovės kariai yra numatę nemažai naujų rungčių, žaidimų, ruošia karius kovų turnyrui.

Primename, senųjų tradicijų ir ekstremalios muzikos festivalis „Kilkim žaibu“ vyks  2017 m. birželio 29 – liepos 1 d.  prie Lūksto ežero, Varniuose, Telšių r.

Festivalio organizaciniai darbai įgauna pagreitį. Kitos naujienos – jau visai greitai…

Bilietai į renginį brangs nuo kovo 1 d.

Šiuo metų bilieto kaina – 30 €, šeimos bilieto kaina – 55 €. Bilietus lengvu mygtuko paspaudimu galima įsigyti čia: www.kilkimzaibu.com/lt/bilietai.

Daugiau informacijos:

www.kilkimzaibu.com

Draugaukime:

www.facebook.com/kilkimzaibu

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus