Straipsniai

PESSIMUS – vieni pirmųjų brutal death propaguotojų Lietuvoje

2005.02.18 00:00, Aušra

…Fire, go with me
Assail them with unbearble pains
Thaw the ice that hath locked up our souls
For created by the insane god
Signed with a dangerous mark
We writhe in madness
For we have penetrated into the Earth
Impaled her with a thousand knives…

Tokiais žodžiais pradedamas PESSIMUS demo įrašo pirmasis kūrinys „Prayer to Fire“. PESSIMUS – viena pirmųjų brutalaus death metalo grupių Lietuvoje. Užgimę Alytuje, pradėjo nuo death/thrash/black mikso vėliau peraugo į MORBID ANGEL skambesiui artimą brutal death metalą. Grupės veikla fiksuojama nuo 1990 metų rudens, tačiau tuomet ji dar vadinosi FURIJA. Pradinė grupės sudėtis buvo Vaidas (gitara, vokalas), Saulius (gitara), Jonas (bosas) ir Dainius (būgnai). Pačioje egzistavimo pradžioje grupei daugiau įtakos darė thrash/black metal ir tokios grupės, kaip KREATOR, VENOM, PROTECTOR, SLAYER, SODOM.

1991 metais iš FURIJOS pasitraukus Dainiui, likę nariai, nerasdami tinkamo būgnininko nusprendžia padaryti kompromisą: lazdelės atsiduria Sauliaus rankose. Tuo pat metu grupė pradeda pastebimai sunkėti ir įsisuka i death metal karuselę. Vis dėlto 1991 metais FURIJAI taip ir nepavyksta išlysti į dienos šviesą (dėl repeticijų patalpų stygiaus). 1992 metų pradžioje sukuriami 4 gabalai ir grupė gauna šansą sugroti 1-jame „Death Comes“. Po to seka koncertai Alytuje ir Kaune. 1992 metų pabaigoje nariai nusprendžia, jog reikalingas antrasis gitaristas – taip prie esamos sudėties prisijungia Ramūnas, kurio grupė GOLGOTA (viena iš pirmųjų Lietuvos black/death grupių) pabaigė savo egzistavimą. Susiformuoja sudėtis, nepakitusi iki pat grupės iširimo. Ramūno iniciatyva pradedama dainuoti angliškai, o grupės pavadinimas pakeičiamas į PESSIMUS – bandoma ieškoti naujų savęs realizavimo formų. Ramūnas perima vokalisto pareigas – tampa aišku, jog būtent toks vokalo tipas ir buvo reikalingas grupei.

1993 metai žymėjo intensyvų repeticijų laikotarpį ir grupė, nors ir turėjo kvietimų, aktyvia koncertine veikla neužsiėmė. 1993 metų rudens pabaigoje PESSIMUS įžengia į Vilniaus „Plokštelinę“ ir gimsta pirmasis ultimatumas – demo “Prayer to Fire”. 1994 metai prasideda koncertu Alytuje („Wild Horror“) ir staiga grupę prispaudžia problemos. Sukišę visus pinigus į demo kasetę, vaikinai neturi grynųjų jos reklamai ir dėl to kyla šiokių tokių konfliktų. Visgi demo stengiamasi iš paskutiniųjų reklamuoti (pagrindinis dėmesys sutelktas į Europos žurnalus ir radio stotis). Sulaukiama neblogų vertinimų iš „Terrorizer“ (JK), „USR“ (Belgija), „Mortician/Numskull“ (Olandija), „Peardrop“ (Prancūzija) ir kitų leidinių.

1994 metų vasara prasideda košmariškai. Vaidas pareiškia paliekąs grupę, nes neturi nei emocinio įkvėpimo, nei noro tęsti šį reikalą. Po to grupė kaip trio sugroja Marijampolėje ir išsiskirsto, nes supranta, jog visiems pritrūko energijos, taigi tęsti veiklą nėra prasmės.

PESSIMUS muziką galima apibūdinti kaip brutal death metalą, apimantį visą šio stiliaus spektrą – nuo labai greito grojimo iki lėtų, atmosferiškų pasažų. Anot pačių grupės narių, jiems didžiausią įtaką padarė amerikietiška death metalo mokykla ir tokie grandai, kaip MORBID ANGEL, DEICIDE ir VADER. Grupė naudoja šių formacijų priemonės siekti saviems tikslams.

Visi PESSIMUS kūrinių tekstai, išskyrus ankstyvuosius, rašyti Ramūno, turi vieną koncepciją ir sukasi apie tą pačią ašį. Skirtingai nuo kitų death metal grupių, juose nėra kraujo, daugiau akcentuojamas niūrus, paranoiškas aplinkos ir pasaulio suvokimas. Grupės dainų tekstai – anglų kalba, kai kur net naudojamos senovinės žodžių formos.

Trumpa brutal death propaguotojų Lietuvoje PESSIMUS egzistencija, toks pat ir pasakojimas apie juos.

PESSIMUS sudėtis:

Vaidas Bagdonavičius – gitara
Ramunas Platukis – gitara, vokalas
Jonas Kazlauskas – bosinė gitara
Saulius Belkus – būgnai

PESSIMUS demo „Prayer to Fire“ (Plokštelinė, 1993). Kūriniai iš demo albumo jau patalpinti Ferrume >>

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
IronicDoll
2005.05.11 21:11

neblogai neblogai… :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus