Naujienos

Pavasarį pirmą kartą Lietuvoje koncertuos ekstremalieji australai NE OBLIVISCARIS

2018.02.05 17:47, Relax Live inf.

NE-OBLIVISCARIS_01Šiemet pačiame pavasario viduryje bus pamaloninti net labiausiai išlepinti sunkiosios muzikos gerbėjai. Europos koncertinio turo metu į Lietuvą pirmą kartą atvyks trijų žemynų grupių desantas: naujausią albumą „Urn“ pristatantys itin savotiško skambesio ekstremalieji australai NE OBLIVISCARIS, juos lydintys techniško melodingo metalo atlikėjai iš JAV ALLEGAEON bei progresyvų metalą grojantys šveicarai VIRVUM. Šių kolektyvų koncertas įvyks balandžio 14 dieną, šeštadienį, Vilniaus „Rock River Club“. Bilietus į šį koncertą platina „Tiketa“ kasos ir internete.

Pagrindinė šio renginio smogiamoji jėga – grupė NE OBLIVISCARIS, kurios pavadinimas išvertus iš lotynų kalbos reiškia „Neužmiršk“. Tai – šešių muzikantų kolektyvas iš Melburno. Grupės NE OBLIVISCARIS skambesio šaknys glūdi senosios mokyklos ekstremalaus metalo palikime, nors jų muzika stipriai paįvairinta kitų muzikos stilių motyvais, tame tarpe klasikos, džiazo, avangardo ir net flamenko. Jau debiutinis jų albumas „Portal of I“ susilaukė palankių recenzijų dėl aukšto lygio muzikos technikos ir originalumo. Grupė jį pristatė keliose Azijos šalyse ir kaip headlaineriai sudalyvavo 2012-aisiais Australijoje vykusiame progresyvaus roko festivalyje. Šiame darbe įrašyta daina „And Plague Flowers The Kaleidoscope“ buvo įrašyta į Sidnėjaus konservatorijos mokomąją programą kompozicijos studijoms.

Dar didesnio pripažinimo sulaukė jų antrasis albumas „Citadel“, kurį vien žurnalas „Metal Hammer“ įvertino 4 balais iš 5. Jo pristatymo turui NE OBLIVISCARIS organizavo internetinę alternatyvaus finansavimo kampaniją, vadinamą „crowdfunding“, kurios metu surinkta virš 86 000 Australijos dolerių ir tokiu būdu viršytas šio veiksmo rekordas Australijoje. Dėl tokios sėkmės grupė galėjo antrąjį albumą pristatyti ne tik Azijoje, kur lydėjo komandą FLESHGOD APOCALYPSE, bet ir pirmą kartą koncertuoti Europoje bei Š. Amerikoje, kur grojo kartu su žymiaisiais britais CRADLE OF FILTH. 2015 metais australai jau buvo pelnę tarptautinį pripažinimą ir sudalyvavo svarbiausiuose Europos sunkiosios muzikos festivaliuose Prancūzijoje, Belgijoje, Rumunijoje, Slovėnijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Suomijoje, Čekijoje, Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

2017 metų rudenį pasirodžiusį naujausią NE OBLIVISCARIS albumą „Urn“ lydėjo pristatymo koncertinės gastrolės, kurias grupė pernai pradėjo Š. Amerikoje, lydima amerikiečių komandos ALLEGAEON. Šie akstremalieji amerikiečiai nuo 2008-ųjų metų susibūrimo groja iki didelių aukštumų ištobulintą technišką melodingą death metalą, paįvairintą klasikinės ir progresyvios muzikos bei thrash metalo elementais. Be to, jie nestokoja humoro, kurio proveržiai jų muzikai suteikia dar daugiau „šarmo“. O nuo 2007 m. grojantys šveicarų progresyvaus techniško death metalo atlikėjai VIRVUM išsiskiria dar sudėtingesne, iki smulkmenų išgryninto skambesio kūryba. Šios dvi komandos lydės grupę NE OBLIVISCARIS ir jos naujausio albumo „Urn“ pristatymo Europos ture, kuris prasidės kovo mėnesį. Jo metu visas tris grupes pamatysime ir Lietuvoje, balandžio 14 d. koncerte Vilniaus „Rock River Club“.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
vyskupas666
2018.02.07 08:27

Jo jie nebent norėjo save vadint black metal, bet toli buvo nuo to. Šiaip tai jei tokia grupė būtų pradėjus pielint kokiais 92,/93 būtų galima sakyt zajabys, kažkas įdomaus. Ale kai pradeda 2007, ir paleidžia tokį standartinį saldų tirli pirli aštru/saldu, gieda balselis groja smuikelis, po to vėl džyyyr tada vėl gražu. tai bl kiek kartų tai girdėta, kiek šimtų grupių tokių yra? Šalia an Vulture Industries skelbimas, tai tie žymiau labiau įdomesni ir originalesni nei šita pinigų darymo mašina.

odium
2018.02.06 10:52

Turbūt reikėtų dar paminėti, jog nemažą išskirtinumą grupei suteikia smuikas, kuris buvo itin netikėtas ankstyvojoje kūryboje, kur dar buvo nemažai Black Metal apraiškų, ir būtent ten Ne Obliviscaris save ir pozicionavo. Ir vis dėlto, nenori pasirodyti mĖmĖ, bet geriausia jų medžiaga yra debiutinis EP “The Aurora Veil” – buvusio potencialo man jie taip ir neišpildė. Nors muzikantai ir sportuoja, bet debiute kažkaip viskas labai nuoširdu. Ko nepasakysi apie tolimesnę kūrybą. Bet taip – grupė įdomi ir gera, verta pamatyti.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus