Albumai

OV HELL „The Underworld Regime“ – kas bliako klausė, cirke nesijuokia

2010.04.14 00:00, Lord Sauron

Nesupratau, jie čia ką – rimtai?! Ar visgi visa šita afera – giliai užmaskuotas pokštas? Parodija? Ne, kaip kitaip paaiškinti fenomeną, kad kiekvienas projekto narys atskirai – talentingi, garbingi ir profesionalūs muzikantai, tikri savo žanro korifėjai, bet tereikėjo visiems jiems susieiti į LNK „Žvaigždžių Duetų“ lygio konglomeratą ir štai jums rezultatas – milžiniška cukraus vatos porcija! Rodos, tokia svajonių komanda turėjo taip driokstelti, kad sprogimo banga visą metalo sceną būtų po šapelį išnešiojusi. Deja, vietoj driokstelėjimo gavosi pirstelėjimas. Perklausius albumą įspūdis buvo toks, lyg būtum peržiūrėjęs prastą Holivudo kovinį filmą, kur scenaristui pinigų pašykštėjo, o specefektams sukišo visą biudžetą.

OV HELL „The Underworld Regime“ – kas bliako klausė, cirke nesijuokiaJei dar kas kartais nežino, vadovauja šitai „šaraškei“ dviese – Šagratas ir Kingas. Manau, nei vieno, nei kito plačiajai publikai pristatinėti nereikia. Kaip ir tų, kas dalyvavo albumo įrašyme – Frostas už būgnų, Ice Dale ir Teloch niurko gitaras. Kas prie mikrofono, o kas su bosu, manyčiau aišku ir taip. Tai va…

Ne, kaip visada, kai darbo imasi tokia tituluota kompanija, mažų mažiausiai ką jūs gausite, tai kokybišką produktą. Bet jei tikitės kažko daugiau, jums, deja, teks nusivilti. Aštuonios kompozicijos, vėlgi kiekviena atskirai skamba ganėtinai maloniai ir estetiškai. Bet kai mėgini klausytis viso albumo, jau po trečios ar ketvirtos dainos apima miegas. Kaip ir reikėjo tikėtis, žinant lyderių asmenybes, nei vienas, nei kitas nesugebėjo peržengti savo kuriamos muzikos ribas. Visiškai neišraiškingas antrosios kartos juodmetalis, Mičiurino vertas hibridas tarp DIMMU BORGIR „Death Cult Armageddon“, tik be orkestrinių aranžuočių ir GORGOROTH „Ad Majorem Sathanas Gloriam“. Jei kam patinka nors vienas iš minėtųjų darbų, yra vilties, kad ir šis albumas nesukels tokios alerginės reakcijos. O šiaip… Standartinės kompozicijos, tipiškas Šagrato vokalas (retkarčiais nuo growlo pereinantis prie harsh, kaip CHROME DIVISION projekte), net intarpai tarp dainų varo žiovulį – vilkų kaukimas, demoniškas niurzgėjimas, orgazmiški moteriškių padūsavimai. Ir tekstai pagal visus žanro reikalavimus – „satan“ paminėta dvidešimt kartų, „blasphemy“ vienuolika ir taip toliau (čia aš hipotetiškai, jei ką).

Šiaip jau, jei kalbėtume vien muziką, garbės žodis, šito kiosko tikrai nebūčiau šitaip užsipuolęs. Visą šį reikalą visiškai skandina POZA. Net ne poza, o POVYZA. Jei į išpūstus Šagrato žandus be kikenimo negaliu žiūrėti po DIMMU BORGIR klipo „The Sacrilegious Scorn“, tai dabar didžiajam ir baisiajam kompaniją nutarė palaikyti ir Kingas. Nuo šios kompanijos taip dvelkia arogancija, kad šalia jų MANOWAR atrodo kuklūs kaip domininkonų vienuoliai. Rezultatas – žmonės, išties nusipelnę black metalo scenai, rizikuoja paversti šį žanrą savo paties karikatūra.

Vertinimas: už kokybę – 10, už visa kita – 3, bendras vidurkis – 6. Geriau būtų susirinkę alaus pagerti.

OV HELL „The Underworld Regime“
© „Indie Recordings“, 2010

1. Devil’s Harlot
2. Post Modern Sadist
3. Invoker
4. Perpetual Night
5. Ghosting
6. Acts Of Sin
7. Krigsatte Faner
8. Hill Norge

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Antichrist Hammerfist
2010.05.03 00:07

Blecha, galėčiau prirašyt dachuja apie paniatkes, bandas, undergroundą ir kairiuoliškumą, bet pavarysiu, kaip speigas:
http://www.last.fm/user/gliookas pažiūrėjus ko tas lepūnėlis klauso, tampa aišku, kad į jo nuomonę dėmesio galima nekreipti.

Kathaaras
2010.04.30 16:27

Nu jei dermo, tai nesvarbu man visai, ar garaze irasytas 25 vnt tirazu ar modernioje studijoje masine stampofke padublikuotas n vnt. tirazu. Populiarumas man neturi reiksmes, ne populiaruma klausau, o muzika. Manau, ir kiti norejo tai pasakyti.

gliookas
2010.04.30 12:40

turiu pripazint, kad juoka sukeliat :)

Dabar madinga krauti ant visko kas nera garaze irasyta, ka kurie kiek labiau zinomi (nes klausomi ir jusu perklausyta bent 59 kartus)…

nelabai objektyvu, mielieji mano… komentarai primena dar didesni cirka, negu ta kuri aprasinejat… kol apie grupe kalba – ji vis populiareja. o kalba visi, gerai ar blogai – kita kalba, bet tai ir yra populirumas :)

kol pavarom ant gogrorotu ir dimu – jie vis daugiau kompaktu prakala. ir gerai daro :)

banda :P

A.
2010.04.19 14:58

“Kadaise blackeriai degino bažnyčias, dabar turėtų deginti tokius diskus.. ”
+3

vyskupas666
2010.04.17 11:26

Burzum, Mayhem,Darkthrone laikui bėgant susitupęjo ir nebeskleidžia marazmų nei apie bažnyčių deginimus, nei apie norvegų blacką kaippatį geriausią pasaulyje. Tuo tarpu naujos kartos norvegų išsigimėliai, kurie net nebūtų žinomi šiandien, jei ne senoji skandinavų black metal banga, bando sau prisiimti visus nuopelnus ir beveik tiesmukai leidžia suprasti, kad jie yra “žvaigždės”, o jų kūryba-black metal etalonas. Šargatas bent jau pinigo užsidirbo, o tas nuopisa kingas tai ir neišlipa iš nepilnavertiškumo komplekso, tačiau kuo garsiau rėkia, tuo juokingiau.

Kadaise blackeriai degino bažnyčias, dabar turėtų deginti tokius diskus..

Antichrist Hammerfist
2010.04.16 23:49

nors, kai pagalvojau, – gal atvirkščiai. Metalkoras pritemptas iki BM.

Antichrist Hammerfist
2010.04.16 22:22

Na jau ne :) War tai bent patys žino, kad anie klišėmis varo (ir to nesigėdyja, kaip suprantu), ale šite galvoja, kad yra mitalo ateitis ir pateikia savo produktą kaip kažką įpatingo :) Ką jau padarysi, gal tai ir tiesa. Šiaip, čia yra black metal ekstrapoliuotas į metalkorą.

s2
2010.04.16 18:44

Gal projektas skamba bent taip linksmai, kaip ir WAR iš Švedijos? Ten tai klišių daugiau nei apstu, bet man labai smagu. Nu gal pamėginsiu ir O.H. paieškot kokiam myspace.

rebel-
2010.04.16 12:00

Dabar madinga būti ne pozeriu, todėl tu pozeris, jeigu ne pozeris.

shatune
2010.04.16 10:27

Nebūtų POZERIŲ, nebūtų ir šios taiklios recenzijos:))
Smagu paskaityt, laukiam dar…

Gedas
2010.04.15 23:44

Lyginant su paskutiniu Opeth darbu, visiskas meslas.

A.
2010.04.15 20:57

Kas tau, Durex’ai, užėjo? :D

Durex
2010.04.15 15:12

drym fiečer irgi

J[]|{ER
2010.04.15 14:39

“kiekviena atskirai skamba ganėtinai maloniai ir estetiškai. Bet kai mėgini klausytis viso albumo, jau po trečios ar ketvirtos dainos apima miegas.” – čia visam bliakui tiktų.

K.I.N.G. Satyricon
2010.04.15 08:31

Apskritai imant, albumas tikrai šūdas. Kaip Sauronas ir sako, jau po kokios 4 dainos visai nebeįdomu. NIEKO išskirtinio absoliučiai. O kalbant apie povyzą tai užpiso ir tai, kad net buklete jiedu įsidėję tik savo nuotraukas. Aišku, juodviejų projektas, bet… gaidiškai… Iš albumo ir šiaip nieko nesitikėjau, tai ir nenustebino.
Kai kurių asmeniniai (vieno žmogaus) projektai yra 100 kartų įdomesni nei šios dream team. Gaila tik Frosto, kad čia įsivėlė.

speigas
2010.04.14 21:23

Kathaaras kaip pirštu į akį.

Kathaaras
2010.04.14 20:55

Gera recenzija. Tik stai nesuprantu, kuo sie zmones ,,nusipelne” juodojo metalo scenai. Pasekejai, ne lyderiai, o ir ne patys geriausi pasekejai. Verslininkai, dar kas be ko. Muzonas gali buti geras, jei jis ir komerciniais tikslais kuriamas (niekad nedrisciau to nugincyti), bet siu dvieju kurybos gera ir idomia nepavadinciau (su tam tikromis isimtimis, zinoma). Subjektyvi nuomone.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus