Straipsniai

ONSLAUGHT vokalistas Sy Keeler: „Teikiu pirmenybę europietiškajam skambesiui“

2011.05.26 00:00, Gedas (Seniukas) ir Tomas

Foto: Advansas. Daugiau foto: čia >>

Kai į Lietuvą pradeda plūsti metalo legendos, tenka daryti išvadas, kad atėjo geri laikai Lietuvos metalistams. Ypač smagu, kad pas mus užsuka ne tik klasikinio heavy metalo atstovai, kurie yra priimtini bemaž visiems neabejingiems metalui žmonėms, bet ir dinamiškojo thrash metalo grupės. Dar nespėjus atvėsti įspūdžiams po ANNIHILATOR griausmo, thrasho maniakai po nepilno mėnesio vėl turėjo progą džiaugtis – Vilniuje įvyko britų thrash metalo veteranų ONSLAUGHT koncertas. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidos „Audronaša“ vedėjai Tomas ir Gedas iškart po koncerto pakalbino ONSLAUGHT vokalistą Sy Keelerį.

ONSLAUGHT vokalistas Sy Keeler: „Teikiu pirmenybę europietiškajam skambesiui“Tomas: Sveikas atvykęs į Lietuvą!

Sy: Čia lankytis – absoliutus malonumas!

Tomas: Nuostabiai pasirodėte šįvakar. Kaip jums patiems patiko Lietuvos publika?

Sy: Tai buvo kol kas geriausias turo koncertas. Tikrai išskirtinis. Iki šiol koncertų lankomumas kilo ir krito, tačiau šįvakar buvo tiesiog nepakartojama!

Tomas: Mums, žinoma, įdomūs mūsų kaimynai: Latvija ir Estija. Kaip pasirodė jie?

Sy: (juokiasi) Jie buvo gana geri. Tačiau nė iš tolo neprilygo lietuviams, nėra ką net lyginti. Tikrai, šis koncertas buvo kol kas geriausias ture.

Gedas: Ar jūsų netrikdė tai, kad lietuviai nelabai žinojo jūsų dainų žodžius?

Sy: Tai neturi reikšmės. Mes grojome visame pasaulyje, grojome Pietų Amerikoje, Japonijoje – žodžiai pasimeta vertime. Kol žmonės kilnoja kumščius tinkamose vietose, mums tai nerūpi. Mes turime dainą, kur priedainis yra „Burn, burn, burn“, per kurį žmonės tiesiog rėkia „Ahh, ahh, ahh“, ir tai nėra problema. Tiesiog prisijunkite, mėgaukitės.

Tomas: Žvelgiant į praeitį, ONSLAUGHT perėjo daugybę muzikinio stiliaus pokyčių: pradėjote kaip hardcore pankroko grupė, paskui ėmėte groti klasikinį thrash metalą, o po atsikūrimo perėjote prie modernesnio thrasho. Kaip visa tai įvyko?

Sy: Kaip jau minėjai, grupė pradėjo nuo hardcore, įkvėpto tokių grupių kaip DISCHARGED ir THE EXPLOITED. Grupę įkūrę gitaristas Nige ir būgnininkas Steve buvo dideli tuometinės britų pankroko scenos fanai. Tuomet jie dar pakankamai menkai mokėjo groti savo instrumentais, tad, žinoma, pirmasis dalykas kuris juos patraukė, buvo pankrokas. Bet kai žmogus išmoksta groti savo instrumentu, jam kyla noras patyrinėti ir kitokią muziką. Taigi jų muzikai įtaką pradėjo daryti tokios grupės kaip MOTÖRHEAD ir netgi IRON MAIDEN. Antrojo albumo „The Force“ laikais prisijungiau aš, su savimi atsinešdamas daugiau klasikinio roko dainavimo stilių, nes buvau užaugau su tokiomis grupėmis, kaip DEEP PURPLE ar LED ZEPPELIN. Taigi ONSLAUGHT pakeitė savo kryptį drastiškai, iš tamsaus hardcore pankroko albume „Power From Hell“ į labiau klasikinį thrash metalą albume „The Force“. Ir vėlgi, daug kas priklausė nuo to, kaip grupės nariai mokėjo groti savo instrumentais. Kai pradėjome kurti dainas albumui „In Search Of Sanity“, jie jau mokėjo groti savo instrumentais, grupėje atsirado naujų narių, Rob Trotman tapo grupės pagrindiniu gitaristu. Jis buvo tikras gitaros virtuozas ir vedė visą grupę į priekį, todėl likusieji nariai dar geriau įvaldė savo instrumentus. Po to grupė išsiskyrė. Kai atsikūrėme, norėjome likti ištikimi originaliosioms ONSLAUGHT šaknims – taip vadinamam pankiškam nusiteikimui ir grynai thrasho agresijai, tačiau reikėjo pajudėti į XXI amžių. Mums neturėjo įtakos jokia thrash metal grupė. Aš pats neklausau daug thrasho ar ekstremalaus metalo. Nige yra pagrindinis dainų kūrėjas, jis klausosi daugiausia modernaus thrash metalo. Taigi tai, ką jūs girdite, ypač albume „Sounds Of Violence“, taip pat yra didelė mūsų naujo gitaristo Andy įtaka. Andy groja labai techniškai, tačiau ne per daug, todėl viskas labai puikiai dera. Visgi tai XXI amžius. Nenoriu parodyti jokios nepagarbos grupėms, vis dar grojančioms 9-ojo dešimtmečio thrash metalą, tačiau man asmeniškai jis yra kiek nusibodęs, aš noriu progresuoti, noriu judėti į priekį. Mes jau galvojame apie ateinantį albumą, ir jis bus toks pats sunkus ir techniškas kaip ir pastarasis. Naujos technologijos įgalina mus išgauti tokį garsą.

Gedas: ONSLAUGHT muzika apskritai, kaip ir kiti jūsų kolegos iš D. Britanijos thrash metalo scenos, skamba labiau amerikietiškai, nei, pavyzdžiui, Vokietijos ar bendrai kontinentinės Europos thrasho grupės. Galbūt tu įsivaizduoji, kas yra šito skirtumo tarp D. Britanijos ir kontinentinės Europos thrash metalo scenų priežastis?

Sy: Kalbant apie ONSLAUGHT, iš pradžių mes buvome įkvėpti pankroko scenos. O tokios grupės kaip XENTRIX ar ACID RAIN… Na, ACID RAIN tikriausiai buvo įkvėpti pankroko, jų muzikoje kažkiek jis jaučiamas. Bet XENTRIX iškart pradėjo groti thrash metalą, todėl įtaka jiems atkeliavo iš kitos pusės, labiau iš tuometinės vakarinės Amerikos pakrantės garsų. Ir šiais laikais taip yra: tiek daug grupių nori skambėti kaip TESTAMENT ar EXODUS. Aš asmeniškai teikiu pirmenybę europietiškajam skambesiui.

ONSLAUGHT vokalistas Sy Keeler: „Teikiu pirmenybę europietiškajam skambesiui“Gedas: Kontinentinės Europos?

Sy: Kontinentinės Europos. Manau, kad ONSLAUGHT skamba labai britiškai. Bet man labai patinka ir didysis trejetas: KREATOR, SODOM ir DESTRUCTION. DESTRUCTION yra geri mūsų draugai. Na, muzika yra muzika.

Gedas: Ar paklausai ko nors iš naujosios D. Britanijos thrash metalo scenos?

Sy: Mes turime EVILE. Jie jau dabar gana populiarūs ir vis populiarėja. Kaip tik dabar studijoje įrašinėja naują albumą. Paklausau jų kartas nuo karto. Mes su jais nekonkuruojame, jei nedaro mums jokios įtakos… Bet taip, nors ir neklausau metalo nuolat, žinau kas dedasi scenoje, paklausau naujus EVILE ar GAMA BOMB darbus. D. Britanijoje tikrai yra daug jaunų, labai jaunų thrash metalo grupių. Žinoma, grupė, kad ir iš kurio pasaulio kampelio ji būtų, turi surasti savo garsą, o ne kopijuoti vakarinės pakrantės Amerikos, ar klasikinį Vokietijos garsą. Iš tiesų mane nervina, kai atsiliepimuose apie mūsų naujausią albumą žmonės jį ima lyginti su „The Force“. Mane tai tikrai nervina, nes praėjo 25 metai, mes pasikeitėme kaip žmonės ir mūsų stilius pasikeitė. Šaknys liko tos pačios, bet stilius pasikeitė. Žmonės lygina albumus labai tiesmukiškai, ir sako „Jiems reikėtų išleisti tokį albumą kaip „The Force“. Aš nenoriu išleisti tokio albumo, kaip „The Force“. Reikia judėti pirmyn.

Tomas: Laiko tarpas tarp grupės išsiskyrimo ir grįžimo tikrai didelis. Kaip visa tai – turavimas, albumų įrašinėjimas – pakeitė tavo gyvenimą?

Sy: Viskas labai pasikeitė. 9-ajame dešimtmetyje mes negalėjome keliauti po pasaulį, turėjome apsiriboti tuo, kur buvo galimybės nuvažiuoti automobiliu. Mes persikeldavome keltu į Prancūziją, aplankydavome Belgiją, Olandiją…

Gedas: Tik Vakarų šalis.

Sy. Būtent. Šiais laikais viskas kitaip – mes atsikūrėme, ir, dar prieš išleidžiant „Killing Peace“, jau grojome Japonijoje. Tai tikrai nepaprasta. Grojome Čilėje, Argentinoje, Brazilijoje, Kolumbijoje. Tai tikrai nuostabu. Keliavimas į turus tikrai pasikeitė. Nors tai darosi sunku, nes senstame. Žinoma, stengiamės viską daryti viską teisingai, pasilikti laiko pailsėti, ypač šiame ture. Išgeri keletą alaus, atsiguli ir ryte pabundi žvalus. Bet kai grojome Pietų Amerikoje, mums teko skristi 22 skrydžius per 20 dienų. Koncertas, dušas, dvi valandos miego ir vėl į oro uostą. Buvo tikrai sunku. Bet mes išgyvenome, ir esame čia, galėdami apie tai papasakoti. Įrašų darymas taip pat pasikeitė. Dabar, esant kompiuteriams, viskas lengviau. Nebūtina sugroti visos dainos – dalis galima nukopijuoti. Bet tam yra priežastis – tai padeda išsaugoti balsą, padeda išsaugoti jo būklę. Pavyzdžiui, aš įrašydavau 2-3 priedainius, kiekvieną truputį skirtingai, ir mes juos sudėliodavome kaip reikėjo. 9-ajame dešimtmetyje turėdavome savaitę įrašams, ir man reikėdavo sudainuoti kiekvienos dainos kiekvieną natą.

Tomas: Ar būgnininkas, jums padedantis šiame ture, gali tapti nuolatinės jūsų sudėties dalimi?

Sy: Mes dar nenusprendėme. Turėjome 12 dienų pasiruošti naują būgnininką. Jis per 12 dienų turėjo išmokti 13 dainų ir jis atliko tikrai nuostabų darbą. Mike daugiausia mokėsi savo studijoje, grodamas kartu su įrašais. Prieš turą turėjome tik dvi tikras repeticijas: vieną pilna sudėtimi, o kitą vakarą tik su manimi, Nige, ir būgnininku Mike. Jis tikrai atliko nepaprastą darbą – iš karto padarė mūsų dainas savomis. Pavyzdžiui, pridėjo greitų partijų, kur anksčiau jų nebuvo. Taigi, jis tikrai puikus būgnininkas. Ir mums reikės greitai apsispręsti. Gegužę grosime festivaliuose Austrijoje, Šveicarijoje ir Vokietijoje, kur Mike negalės mums padėti, todėl ten mums padės kitas būgnininkas, ir tai suteiks mums progą juos palyginti. Tai padės mums pasirinkti, ką pakviesti prisijungti prie mūsų visam laikui. Bet Mike tikrai yra puikus būgnininkas.

Gedas: Jis labai pastebimas ant scenos. Tai tikrai gera savybė būgnininkui.

Sy: Be jokios abejonės.

ONSLAUGHT vokalistas Sy Keeler: „Teikiu pirmenybę europietiškajam skambesiui“Tomas: Vienas maloniausių siurprizų buvo jūsų išleistas MOTÖRHEAD dainos „Bomber“ koveris. Kodėl pasirinkote būtent šią dainą?

Sy: Viskas atsitiko gana atsitiktinai. Maždaug prieš dvejus metus Portugalijoje ruošėmės koncertui ir, kaip įprasta, gitaristai grojo įvairias partijas. Šiandien, pavyzdžiui, Andy pradėjo groti DIO dainą. Bet niekas prie jo neprisijungė. Taigi, šią MOTÖRHEAD dainą Steve, Andy ir Jeff sugrojo besiruošdami koncertui, garso patikrinimo metu. Ir Steve tarė: „Kodėl gi mums nepadarius koverio?“. Aš tariau: „Ne, ne, ne. Mes padarėme pakankamai koverių 9-ajame dešimtmetyje.“ Kiekvieno turo metu atlikdavome po koverį: BLACK SABBATH, JUDAS PRIEST.. Taigi aš pasakiau „Ne“. Mes turime penkis albumus, galime puikiai užpildyti valandą ar pusantros savo kūryba. Taigi aš tiesiog pamiršau apie tai. Bet likę vaikinai ne. Jeff pažįsta MOTÖRHEAD gitaristą Phil, taigi jis paskambino šiam ir pasakė, kad galvojame įrašyti „Bomber“ kaip papildomą dainą savo albumui. Ir Phil sutiko. Mes turavome su MOTÖRHEAD 1987-aisiais ir nuo tada labai gerai su jais sutariame. Taigi Phil labai gerai mus prisimena. Gitaras įrašėme savo mažoje studijoje, mieste, kuriame gyvena Andy. Būgnai pradžioje buvo paprasčiausiai suprogramuoti kompiuteriu tam, kad būtų galima įrašyti gitaros partijas. Aš sužinojau apie tai, tik kai pradėjome dirbti studijoje – tai buvo man naujiena. Ir aš neišgirdau galutinio įrašo iki paskutinės įrašinėjimo dienos Danijoje. Bet man tas įrašas tikrai labai patiko, jis buvo puikus! Aš įrašiau vokalą iš pirmo karto. Tom (T. Angelripper – SODOM vokalistas ir bosistas, –aut. past.) pasirodymas šioje dainoje buvo mano mintis. Aš nusprendžiau, kad jei turime svečią gitaristą, kodėl gi neįrašyti ir svečio vokalisto. Taigi mes susisiekėme su keletu vokalistų, bet jie buvo užsiėmę, turavo arba jų tai nesudomino. Bet taip jau atsitiko, kad Tom buvo studijoje vos už šimto mylių į pietus nuo mūsų, ir įrašinėjo naują SODOM darbą. Taigi mūsų vadybininkas paskambino Tom ir paklausė, ar jis norėtų įrašyti vokalą „Bomber“. Tom yra didelis MOTÖRHEAD fanas, todėl jis jokiu būdu negalėjo atsisakyti. Taigi interneto magijos dėka mes nusiuntėme jam įrašus, jis įrašė vokalo partijas, ir atsiuntė mums atgal, o mes viską sujungėme.

Gedas: Sy, pripažinkime, kad tau jau ne dvidešimt. Kaip tu išlaikai savo balsą? Esate klasikinio thrash metalo grupė, ir vokalo partijos tikrai nėra tokios paprastos kaip kai kurių modernių atlikėjų. Kaip išsaugai savo balsą?

Sy: Turų metu aš vengiu per daug alkoholio, pakankamai ilsiuosi, kasdien darau pratimus. Ir visa tai, atrodo, veikia. Nesenai man suėjo keturiasdešimt devyneri, bet dabar aš galiu išdainuoti aukštesnes ir žemesnes natas, nei kada nors 9-ajame dešimtmetyje. Balsas bręsta ir, pasiekus keturiasdešimtmetį, subręsta visiškai. Bet turi juo rūpintis. Jei per daug išgerčiau, rytoj jau negalėčiau padainuoti.

Gedas: Ar padainuodavai kai grupė buvo išsiskyrusi?

ONSLAUGHT vokalistas Sy Keeler: „Teikiu pirmenybę europietiškajam skambesiui“Sy: Ne, savaime suprantama, ne. Aš buvau prisijungęs prie keleto grupių, bet mes niekada nekoncertavome. Mes grojome koverius, susirinkdavome kartą per savaitę, dainuodavau DEEP PURPLE, LED ZEPPELIN, U2 dainas. Nežiūrėjau į visa tai rimtai. Ir, kai nusprendėme atsikurti, mūsų pirmoji repeticija buvo klaiki. Aš mėginau dainuoti, kaip dainuodavau 9-ajame dešimtmetyje, bet viskas nebeskambėjo taip, kaip tada. Mano balsas pasikeitė. Aš turėjau vėl iš naujo išmokti dainuoti. Vėl iš naujo mokiausi kvėpavimo ir panašių dalykų. Bet aš visai patenkintas rezultatu. Man keturiasdešimt devyneri ir aš vis dar tai sugebu!

Tomas: Ar naujausiojo albumo „Sounds Of Violence“ koncepcija yra paremta vien socialine kritika, ar ji turi grupei kažkokią asmeninę reikšmę?

Sy: Koncepcija tikrai egzistuoja. Tai socialinės problemos: savižudžiai teroristai Vidurio Rytuose, kaip dainoje „Born For War“, „Code Black“ – apie tironiją, ką mes matome vėl ir vėl ir vėl per pastaruosius 20 metų. Valdžios buvo nuverstos, prasidėjo smurtas, ir taip toliau ir panašiai. Apie tai ir yra šis albumas. Kas dieną įsijungęs televizorių matai, kad kažkas kažkur žuvo. Taigi, tokia ir yra koncepcija: smurtas ir agresija, kurį matai, kaskart įsijungęs televiziją. Mes tiesiog tai pavertėme brutaliu metalo opusu.

Tomas: Paskutinis klausimas: ONSLAUGHT grįžo ir nesiruošia niekur dingti?

Sy: Mes niekur nedingsime, mes tik keičiame būgnininką. Kitas albumas jau suplanuotas, ir turėtų pasirodyti po 18 mėnesių nuo „Sounds Of Violence“. Mūsų įrašų kompanija puiki. Artimiausiems dvylikai mėnesių turime suplanavę koncertus Indijoje, Kinijoje, Indonezijoje, grįšime į Pietų Ameriką. Taigi mes būsime tikrai užsiėmę ir tuo mėgausimės. Ir šį vakar Vilniuje, Lietuvoje, tikrai puikiai pagrojome, tai buvo geriausias pasirodymas ture visoms grupėms. Mes tikrai grįšime į jūsų šalį. Dėkui jums!

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tarkim
2011.05.28 10:27

Apie Lietuvą dažnai tokie atsiliepimai, kiek pastebėjau. Obituary gi net savo svetainėje paskelbė, kad geriausias turo koncertas. :) Tai ko gi nepatikėjus.

theFallenLT
2011.05.27 07:15

Palyginus, jog Latvijoj nebuvo nė 50 žmonių, galima ir patikėt.

Priest.
2011.05.26 18:04

Sy: Tai buvo kol kas geriausias turo koncertas. Tikrai išskirtinis. Iki šiol koncertų lankomumas kilo ir krito, tačiau šįvakar buvo tiesiog nepakartojama!

Turbut reik but labai naiviam kad patiket tokiais zodziais. Labai zeba tubut buvo kai vos pustuste sale susirinko.

Kathaaras
2011.05.26 17:27

Discharge(d)
Netrik(g)dė

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus