Straipsniai

ONSLAUGHT – senieji trešeriai grįžta su trenksmu

2011.03.18 00:00, RELAX Live! info

Nors tikrasis pavasaris mus aplanko balandį, iš vakarų jau juntamas jo kvapas. Taigi pats laikas balandžio 11-ąją apibraukti kalendoriuje juodu ratu. Tądien Vilnių „niokos“ sunkiosios artilerijos antpuolis, kurį vykdys trys komandos – vokiečiai DEBAUCHERY, SUIDAKRA ir britai ONSLAUGHT. Ratas turi būti riebus, kaip pirmoji ONSLAUGHT raidė, nes čia pristatome grupę, kuri tą sunkų pirmadienį suleis pagrindinę, „mirtiną“ sunkiosios muzikos dozę, mesdama iššūkį: tegyvuoja thrash metalas!

ONSLAUGHT – senieji trešeriai grįžta su trenksmuGrįžkime į 1982-1983 m. Thrash metalo stiliaus, žymiai smarkesnio ir aršesnio nei tradicinis heavy metalas ar pankrokas, klestėjimo pradžios laikus. Tada Bristolyje spaustuvėje kartu dirbę gitaristas Nige Rockettas ir būgnininkas Steve Grice įkūrė grupę, kurios kūryba vis dar buvo veikiama antrosios kartos hard-core punk stiliaus. Prie jų prisijungė vokalistas Jase Pope ir bosistas Paulas Hillas. Nors pirmasis albumas „Power From Hell“ dar dvelkė anarchija, naujo skambesio paieškos vaikinus galiausiai nuvedė prie metalo.

1986 m. atėjus vokalistui Sy Keeleriui, pasirašyta leidybos sutartis su „Music For Nations Rec.“ ir išleistas naująjį grupės veidą atspindėjęs diskas „The Force“. Jis palankiai sutiktas ir klausytojų auditorijos, ir kritikų, todėl ONSLAUGHT nusitaikė tiesiai į pagrindinį thrash metalo ešeloną. Tais metais žymiajame „Dynamo“ festivalyje Eindhovene grupė sugrojo pašėlusį šou daugiau negu 8000 thrash metalo gerbėjų. Deja, po trijų metų pasirodęs naujas tvarinys „In Search Of Sanity“ („London Rec.“, 1989), kuris buvo labai gerai parduodamas, reiškė greitą grupės egzistavimo pabaigą. 1991 m. komanda išsiskirstė, nes jos muzikos skambesys susilaukė tokių epitetų, kaip „per daug nušlifuotas“ ir pan.

Stojo net 13 metų trukusi tyla. Ir štai 2004 m. spalį grupės įkūrėjai sužino, kad be jų žinios perleistas debiutinis albumas. Tuomet nuspręsta, kad ONSLAUGHT kūryba vėl tapo aktuali. 2005-ųjų lapkritį kūrinyje „Let There Be Death“ vėl suskambo Sy Keelero balsas, ir tai reiškė, kad ONSLAUGHT sugrįžta! Iš karto pasirašyta sutartis su „Candlelight Rec.“ ir 2007 m. išleistas ketvirtas albumas „Killing Peace“, už prodiuserio vairo stojus žymiajam Andy Sneap (EXODUS, ARCH ENEMY, ACCEPT 2010 m. albumas). Grupė sugrįžo su trenksmu, nepraradusi pirmykštės energijos, dinamikos ir jėgos savo muzikoje. Kelis kitus metus vyručiai rengė ilgus turus D. Britanijoje ir žemyninėje Europoje, skleisdami seniems ir naujiems savo gerbėjams užgrūdintą gerą trešiuką. Ir nors kai kurių dainų pavadinimai, kaip „Let There Be Death“ (Tebūnie mirtis) ar dar labiau iššaukiančiu pavadinimu „Spitting Blood In The Face Of God“ (Kruvinas spjūvis Dievui į veidą) gali šokiruoti, visa tai yra tik kūrybinės išraiškos priemonės, kurios kiekvienai grupei savitos, ypač kalbant apie sunkiosios muzikos atlikėjus.

Dalyvaudami svarbiausiuose D.Britanijos sunkiosios muzikos festivaliuose, vieno kurių metu įrašytas koncertinis diskas „Live Damnation”, ONSLAUGHT pribrendo naujam studijiniam albumui „Sounds Of Violence“. Jis buvo įrašinėjamas „Hansen’s Studios“ Danijoje bei Velse, ir jau pasirodė šių metų sausio 28 d. (leidėjai „AFM Rec.“). Nige Rockettas sako: „Mes labai jaudinamės, po tiek laiko pagaliau pristatydami naujas kompozicijas. Titulinė daina „The Sound of Violence“ tvirtai reprezentuoja visą albumą, be to, tai – tikras seno, „old-school“ thrash metalo pavyzdys“. Greitas, piktas, pritrenkiantis. O pirmasis singlas, kuris yra kultinio kūrinio „Bomber“ koveris (klasikinis variantas, sukurtas trijulės Kilmister/Clarke/Taylor iš MOTÖRHEAD), neabejotinai sukels tikrą sprogimą jūsų galvose! Jame be kita ko girdime Philą Campbellą (iš MOTÖRHEAD) ir Tomą Angelripperį (iš SODOM).“

Po gausių narių pasikeitimų ONSLAUGHT gretose, kurie vyko visais grupės veiklos periodais, šiandieninė grupės sudėtis yra tokia: Sy Keeleris – vokalas, Nige Rockettas – gitara, Andy Rosser-Davies – gitara, Jeffas Williamsas – boso gitara ir Steve Grice – būgnai.

ONSLAUGHT diskografija:

Power From Hell (1985)
The Force (1986)
In Search of Sanity (1989)
Killing Peace (2007)
Shadow of Death (2008), compilation of early demos
Live Damnation (2009), live
Sounds Of Violence (2011)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Exorcist
2011.03.20 20:00

pagaliau!

judoshius
2011.03.19 15:21

Ir smagu

Dendrikas
2011.03.19 12:13

Bus rimta

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus