Straipsniai

ONSLAUGHT: „Albumus reikia užpildyti savo kūrybos dainomis“

2013.12.22 00:00, Tomas ir Gedas (Seniukas)

Foto: Crazyte. Daugiau foto: čia >>

ONSLAUGHT: „Albumus reikia užpildyti savo kūrybos dainomis“ONSLAUGHT yra pats geriausias ir tvirčiausias atkirtis skeptikams, teigiantiems, kad thrash metalas mirė ir jau nieko gero šioje srityje nebėra. Britų kvintetas vėsoką rudens vakarą klubą „New York“ pavertė rimta pekla. Jau antrą kartą. Antrą kartą prie ONSLAUGHT vokalisto Sy Keelerio su mikrofonu rankoje prisigretino ir radijo stoties „Start FM“ metalinės laidos „Audronaša“ vedėjai Tomas ir Gedas.

Tomas: Sveiki sugrįžę į Lietuvą, ONSLAUGHT! Paskutinį kartą čia lankėtės prieš dvejus metus. Ką prisimenate iš praėjusio savo pasirodymo ir ar galėtumėte jį palyginti su šio vakaro koncertu?

Sy Keeleris: Kai pirmą kartą gavome turo koncertų sąrašą, ir aš pamačiau užrašą „Vilnius, „New York klubas“, aš pagalvojau: „Taip! O taip! Mes ten grįžtame!“ Anas koncertas buvo tikra praėjusio turo pažiba. Ir šio vakaro koncertas taip pat išskirtinis ture, buvo tikrai nuostabu. Iš paskutinio mūsų apsilankymo liko labai geri prisiminimai, o po šio vakaro pasirodymo jie tokie ir išliko.

Paskutinis jūsų albumas pavadintas „VI“, nors ant viršelio šešetai aiškiai trys. Kas čia atsitiko?

Tai tiesiog mūsų šeštasis albumas. Žinoma, viskas susisieja: šeštasis albumas, daina „66 fucking 6“ (juokiasi).

Gedas: Ar nemanote, kad gabalu „66 fucking 6“ sukūrėte sau naują himną, kurį privalėsite groti kiekvieno pasirodymo pabaigoje?

Aš labai to tikiuosi. Toks ir buvo planas!

Šio gabalo net ir žodžiai labiau primena albumą „The Force“…

ONSLAUGHT: „Albumus reikia užpildyti savo kūrybos dainomis“Taip. Šį vakarą kiek pakeitėme programą, kadangi žinome, jog skirtinguose miestuose žmonės skirtingai reaguos į skirtingus kūrinius. Ir tikriausiai pirmą kartą ONSLAUGHT istorijoje negrojome „Metal Forces“. Manau, kad esi teisus, sakydamas, kad jog „66 fucking 6“ yra naujasis himnas. Tikiuosi, ne tik ONSLAUGHT, bet ir naujasis metalo himnas!

Viršelio dizainas albume „VI“ žymiai sudėtingesnis, nei ankstesnių ONSLAUGHT darbų…

Taip, taip. Albumo „Killing Peace“ viršelis buvo tikrai geras. Tiesiog geras, nieko daugiau apie jį nepasakyčiau. Aš asmeniškai buvau labai nusivylęs „Sounds of Violence“ viršeliu – jis buvo labai vienmatiškas, nekėlė jokios emocijos. Kai ateini į muzikos parduotuvę, ieškodamas kokį albumą nusipirkti (na, bent jau taip būdavo man, kai buvau jaunas, ir eidavau pirkti vinilinių plokštelių), viršelis man parduodavo albumą. Pamatęs „Sounds of Violence“, padėtą ant parduotuvės lentynos, tiesiog jį praeičiau. Aš norėjau, kad „Sounds of Violence“ viršelis būtų labiau traukiantis akį, bet to nepavyko įgyvendinti. O štai šį kartą pavyko ir aš labai tuo džiaugiuosi. Nuo šiol visi viršeliai bus tokie. Be to, toks plakatas, pakabintas už scenos, atrodo daug geriau. Pasijuntu smagiai kiekvieną kartą apsisukęs ant scenos, kai jį išvystu.

Tavo vokalo maniera taip pat kiek pasikeitė. Natos aukštesnės ir vokalas švaresnis.

Mes visada klausomės, ko žmonės nori iš mūsų. Vienas iš pagrindinių nusiskundimų dėl „Killing Peace“ ir „Sounds of Violence“ albumų buvo tas, kad nebėra tų klyksmų, kuriuos naudodavau senojoje kūryboje, kaip kad „The Force“, ir kuriuos vis dar atlieku gyvai. Net ir atliekant naujus gabalus, visada kažką pakeičiu. Kai įrašau albumą ir su juo susigyvenu, pradedu kiek pakeisti dainas, atlikdamas jas gyvai. Žmonės sakė mums, ko jie norėjo, ypač iš manęs, iš vokalo partijų, todėl šiuos pokyčius daugiausiai lėmė mūsų gerbėjai – jie norėjo daugiau aukštesnio vokalo, o mes tai jiems davėme.

Praeitame interviu minėjai, kad atsikūrus ONSLAUGHT tau reikėjo iš naujo mokytis dainuoti. Ar jau pakankamai susigyvenai su šiais naujais vokalo metodais?

Tikrai taip. Nors dabar balsas ir pavargęs, bet, žinoma, po dvidešimt keturių pasirodymų kitaip būti ir negali. Ypač po tokio pasirodymo kaip šįvakar. Bet aš labai apsipratęs su tuo, koks dabar mano balsas, ir tuo, ką aš galiu su juo padaryti. Jei labai atidžiai įsiklausysi į „VI“, galėsi išgirsti ir labai žemų vokalo partijų, kalbėjimo, kuris yra paslėptas už pagrindinio vokalo. Pavyzdžiui, kūrinyje „66 fucking 6“ už pagrindinio vokalo paslėptas labai žemas balsas. (žemu balsu) Labai žemas… (dar žemesniu balsu) Labai žemas… A, sugebu tai padaryti net ir po koncerto (šypsosi).

Jūsų būgnininkas Mike‘as, su kuriuo turavote praeitą kartą kaip kviestiniu muzikantu, tapo nuolatiniu grupės nariu. Kaip sekėsi su juo dirbti prie albumo kūrybos ir įrašo?

ONSLAUGHT: „Albumus reikia užpildyti savo kūrybos dainomis“Buvo puiku. „VI“ kūrėme, vadovaudamiesi tais pačiais principais, kaip ir „Sounds of Violence“. Nige ir Andy sukūrė albumą savo pačių mažame pasaulyje su puikiomis idėjomis. Toks būdas gerai veikė kuriant „Sounds of Violence“, tad nebuvo prasmės kažką keisti. Kurdami naują albumą, jie būgnus tiesiog suprogramavo. Tai buvo tarsi žemėlapis, gidas, kurį jie atidavė Mike‘ui, o Mike‘as tiesiog pritaikė tai savo stiliui, įdėjo savosios ugnelės. Rezultatas buvo tiesiog fenomenalus. Kai pirmą kartą išgirdome suvestus kūrinius, buvome apstulbę. Negalėjau patikėti tuo, ką girdėjau! Tai buvo nuostabu. Visiškai nuostabu.

Praeitame interviu minėjai, jog tau jau buvo nusibodo dainuoti ar įrašinėti koverius, ir štai albume „VI“ nėra nė vieno…

„Bomber“ koveris atsirado visai netikėtai, mes jo tikrai neplanavome, o galų gale įrašėme jį Philu Campbellu. Man tas koveris patiko, bet albumus reikėtų užpildyti savo kūrybos dainomis. „Bomber“ buvo tik papildomas gabalas. Nežinau, ar mes kada nors grosime jį darkart gyvai, aš tikrai to nenorėčiau. Dabar jau turime pakankamai populiarių kūrinių, kad nereikėtų groti kitų grupių dainų, žmonės jau žino mūsų kūrybą, ypač kai išėjo naujasis albumas „VI“.

Ar dabar, kai jums jau ne po dvidešimt metų, jaučiate kokį nors pranašumą, kad atėjote iš hardcore scenos, kur tikslus ir techniškas grojimas mažiau svarbu nei brutalus šou?

Žinoma. Senasis pankiškas nusiteikimas vis dar liko mumyse. Albume „Sounds of Violence“ yra kūrinys „Hatebox“, kuris skamba tikrai pankiškai. Tas pat su „Children Of The Sand“ – ši daina turi savyje tą patį nusiteikimą. Nusiteikimas – tai turbūt tinkamiausias žodis. Mus vis dar veda pirmyn DISCHARGE ir THE EXPLOITED. Ir Nige‘as daug semiasi iš tokios muzikos, kuri yra jo šaknys.

ONSLAUGHT: „Albumus reikia užpildyti savo kūrybos dainomis“Praėjo dveji metai nuo paskutinio karto, kai kalbėjomės. Ar jautiesi vis energingesnis, nepaisant bėgančių metų?

Po šio vakaro tikrai taip! Kai grįšime čia ir dar kartą, vėl pavarysime taip pat. Kaip ir minėjau, kai pamačiau šį koncertą turo sąraše, labai nudžiugau. Ir vakar, ir šiandien vis kartojau su mumis turuojančioms grupėms, kad joms čia patiks, kad tai bus puiki vieta koncertui. Ir aš buvau teisus! Buvo nuostabu.

Tavo paskutiniai žodžiai visiems, kurie klausosi…

Ir pažadėk gerbėjams Lietuvoje, kad nenusikirpsi barzdos :)

(juokiasi) Tau patinka mano barzda? Taip, ji tikrai neblogai auga. Na, kaip ir prieš dvejus metus, buvo tiesiog nuostabu. Smagu čia sugrįžti. Tikiuosi sugrįšime čia anksčiau, nei pasirodys kitas albumas. Tikimės kitais metais daugiau pakeliauti po Europą, nes dabar pagrojome tik Šiaurės Europoje, Skandinavijoje, Vokietijoje. Yra dar daug vietų, kur norėtume groti. Galbūt pavyks grįžti kitais metais ir sugroti dar kartą. Aš myliu jūsų šalį, myliu Vilnių, myliu šituos žmones. Tai nuostabu!

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Birutė
2014.01.10 11:18

O ką? Ne tiek ir mažai grupių leidžia koverių albumus, o kai kurios išvis pradeda nuo svetimų kūrinių atlikimo.

XIII
2013.12.30 19:43

„Albumus reikia užpildyti savo kūrybos dainomis“
super ismintinga

Thrashard
2013.12.22 18:03

DISCHARGE, o ne DISCHARGED

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus