Straipsniai

ODDLAND klausytojas: „Atėjau čia tik alaus, bet jūsų muzika mane iš tiesų pritrenkė!“

2013.05.20 00:00, Org. inf.

ODDLAND klausytojas: „Atėjau čia tik alaus, bet jūsų muzika mane iš tiesų pritrenkė!“Gegužės 25 d. grupė iš Suomijos ODDLAND lankysis Vilniuje klube „Propaganda“ ir žada energingą, progresyvų muzikos vakarą. Apie muziką, kultūrą, publiką ir kt. organizatoriai nusprendė pakalbinti grupės narius.

Sveiki ODDLAND! Labai smagu, jog atvykstate į Lietuvą. Kaip suprantu, jūs grojate apie 10 metų ir tai yra pirmas jūsų apsilankymas Lietuvoje. Ar esate ką nors girdėję apie Lietuvos metalo/roko sceną?

Sveiki! Ir ačiū, kad mus pakvietėte. Turime pripažinti, kad lietuviškos muzikos scena mums yra visiškai nežinoma. Bet, galbūt, po vizito būsime labiau apsišvietę.

Ar smarkiai skiriasi publika skirtingose šalyse, kur grojate? Kokie prisiminimai iš praeitų renginių? Galbūt yra šalis/šalys į kurią/kurias norėtumėte vykti koncertuoti nuolat? Kaip manote, kokios priežastys lemia publikos skirtumus?

Pasirodymas užsienyje yra gana naujas dalykas mums. Pirmas mūsų koncertas kitoje šalyje buvo 2012 gruodį Švedijoje. Paprastai publikos reakcija visur būna gera, bet geriausias, ar, tam tikra prasme, gražiausias sutikimas buvo Nyderlanduose ir mes planuojame būtinai ten dar kartą nuvykti. Kita vertus, esame tikri, kad grįšime į visas šalis, kuriose esame groję. Jungtinė Karalystė ir (tikimės, kada nors) Jungtinės Valstijos yra mūsų planų sąraše.

Paprastai mūsų publika nebūna tokia pati, bet, kita vertus, yra panašumų tarp klausytojų rato įvairiose šalyse. Mūsų klausantys žmonės paprastai klausosi įdėmiai. Žinote… jie nelaksto ratais ir nespardo vienas kitam užpakalių ar panašiai. Atrodo, kad jie tiesiog mėgaujasi muzika. Taip pat labai malonu gauti netikėtą palaikymą po pasirodymų. Žinote… „Aš atėjau čia vien tik alaus, bet jūsų muzika mane iš tiesų pritrenkė“ – tokio pobūdžio komentarai visada maloniai laukiami.

ODDLAND klausytojas: „Atėjau čia tik alaus, bet jūsų muzika mane iš tiesų pritrenkė!“Papasakokite daugiau apie ODDLAND kūrybinę veiklą, repeticijas, ką reiškia pavadinimas, kaip jis gimė ir ar visą laiką taip vadinotės?

Joni, Ville ir Sakari pažįsta vienas kitą nuo pradinės mokyklos. Mes kartu grojame apie dvylika metų, pradėję kaip roko grupė. Mūsų ankstyvosios dainos buvo grunge, funko, progroko ir, iš tiesų, visokio stiliaus. „Sunkūs elementai“ tuomet nebuvo taip stipriai išreikšti. ODDLAND gimė 2003 ar 2004 metais, kai mūsų muzika ėmė sunkėti. Grupės vardo sukūrimas buvo ilgas reikalas ir nepamename, kaip konkrečiai jis atėjo. Tai greičiausiai būgnininko Ville idėja. Bet po grupės vardu kažkoks paslaptingumas nesislepia. „ToS“ įrašymas buvo ilgas procesas. Turėjome daug džiaugsmo tai darydami, bet buvo ir nemažai sunkių bei nuviliančių akimirkų. Mūsų grupėje vyrauja demokratija ir siekiame, kad visi būtų patenkinti rezultatais. Taigi galite įsivaizduoti, kad užtrunka nemažai laiko, kol kiekvienas pasidaro patenkintas ir daugybė dainų buvo ne kartą apverstos aukštyn kojom, kol įgavo savo galutinį pavidalą. Bet toks jau yra mūsų kelias ir mes toliau jį tęsime kitame albume.

Kokia yra pagrindinė tema jūsų albume „The Treachery of Senses”? Ką jūs jame labiausiai norėjote pabrėžti?

Gana suktas klausimas. Nėra taip, kad stengėmės kažką pabrėžti. Bet yra keli visame albume pasirodantys elementai. Pavyzdžiui, tamsus, melancholiškas jausmas pasirodo kiekvienoje dainoje. Nebuvo sąmoningas sprendimas kurti tokią atmosferą, taip jau susiklostė natūraliai.

„ToS“ nėra konceptualus albumas, bet tekstai lyg ir turi bendrą temą. Pagrindinė albumo pavadinimo mintis yra ta, kad visas suvokimas turi tam tikrą interpretavimo dalį ir būdai, kuriais mes suvokiame, gali būti užteršti įvairiais iškraipymais. Tai daugmaž bendra albumo tekstų tema/idėja.

Esate jauna grupė ir turbūt turite ateities planų? Papasakokite plačiau apie tai. Kiek jums svarbu bendradarbiauti su „Century Media Records“ leidybos kompanija?

ODDLAND klausytojas: „Atėjau čia tik alaus, bet jūsų muzika mane iš tiesų pritrenkė!“Pagrindinis mūsų tikslas 2013 metams ir 2014 metų pradžiai yra darbas su antruoju mūsų albumu. Mes jau esame paruošę kai kurias dainas, bet dar liko daug darbo. Darbas su „Century Media Records“ mums labai svarbus; jaunai grupei iš tiesų padeda didelės kompanijos parama, siekiant būti pastebėtais ir skleidžiant savo muziką. Ir, žinoma, „Century Media Records“ dirbo su daugybe grupių, kurias mes iš tiesų mėgstame, taigi mums iš tiesų garbė būti jų verslo dalimi.

Jūs grojate progresyvų metalą ir roką. Kuri kryptis jums patiems reikšmingesnė? Gal galėtumėte plačiau papasakoti apie muzikos formavimąsi ir, iš kokių grupių sėmėtės įkvėpimo?

Mums, ko gero, gerokai svarbiau nesekti jokiais stilių rėmais. Žinoma, mūsų muzikoje dominuoja metalas, bet iš principo gali būti įtakų iš visokių stilių. Pavyzdžiui, dauguma „The Treachery of Senses“ dainų buvo parašyta būgnininko Ville, kurio pirmieji dainų demo įrašai buvo iš esmės tamsi elektroninė muzika (įsivaizduokite, jog MASSIVE ATTACK sutinka MESHUGGAH); kita vertus, daug dainų sukurta gitaristo/vokalisto Sakari, o dalis jo kūrybos kartais skamba kaip akustinė solo dainininko/dainų kūrėjo muzika. Mūsų kitas gitaristas Jussi yra paniręs į džiazą ir senesnįjį progresyvų roką, tuo tarpu bosistas Joni yra vaikščiojanti roko ir metalo enciklopedija.

Jūsų manymu, kokios yra trys jaunos (iki 10 m.), perspektyviausios grupės pasaulyje, grojančios progresyvų metalą / roką? Jei negalite įvardinti, įdomu, ką manote apie besikuriančias progresyvias metalo / roko grupes?

Gana sudėtingas klausimas, bet šiuo metu mes klausomės naujų grupių, tokių, kaip THE OCEAN, IHSAHN, INTRONAUT, MASTODON ir GOJIRA (jei šios grupės vis dar gali būti klasifikuojamos kaip jaunos grupės). Nuolat pasirodo muzikantų ir grupių su šviežia ir jaudinančia kūryba; norint jas atrasti privalai atverti savo mintis ir ausis.

ODDLAND klausytojas: „Atėjau čia tik alaus, bet jūsų muzika mane iš tiesų pritrenkė!“Kokios muzikos patys dažniausiai klausote?

Mūsų muzikiniai skoniai yra išsiskirstę į įvairias puses. Vis dėlto yra grupių, kurias mėgstame visi, pavyzdžiui: MESHUGGAH, DEVIN TOWNSEND ir OPETH. Progresyviojo roko / metalo žanre visi išskiriame: KING CRIMSON ir PAIN OF SALVATION.

Ar kiekvienas, paėmęs gitarą į rankas, gali tapti muzikantu? Ką reiškia jums tikras muzikantas?

Greičiausiai kiekvienas gali, jei yra giliai varomas troškimo groti. Dažniausiai to nebūna. Taip pat labai svarbu sėkmė susirandant reikiamus žmones, su kuriais galima kurti muziką ir tapti „tikru muzikantu“. Greičiausiai visi geri muzikantai turi tas pačias savybes, kaip sugebėjimą klausyti ir suprasti kitų kuriamą muziką bei vaizduotę ir sugebėjimą savo kūrybinius impulsus paversti kažkuo, kas susideda su asmenine muzikine patirtimi.

Ar jums teko ką nors girdėti apie Lietuvą? Koks pirmas žodis ar frazė šauna į galvą, išgirdus žodį „Lietuva“?

Mes mažai ką žinome apie Lietuvą, daugiausia tik tai, ką matėme nuotraukose. Šalis, rodos, išties graži ir mes laukiame pasirodymo joje.

Dėkui už interviu, susitiksime koncerte!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
rebonas
2013.05.29 19:13

taugi va kad interviu paimti reik rūra išlaižyt.paklausė ir nuleido opoto alaus atsigėrė.

diovim
2013.05.29 16:21

Matyt juos klonuoja už Europos Sąjungos lėšas, Rebonai.

rebonas
2013.05.26 08:28

iškur da čia pedikų atsirado

vyskupas666
2013.05.24 18:49

rebonui visur tik šikna. ryškiai svajoja būt padarytas.

rebonas
2013.05.24 14:12

atėjau alaus atrigerti ir mane jūsų muzika pribloškė.nuleidai pidariuga gal kokio bybio laižai šikna visokiem pedike.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus