Straipsniai

OCTOBER TIDE: „Mes tenorime medituoti tamsioje ir liūdnoje žmogaus jausmų atmosferoje“

2013.05.30 00:00, Gedas (Seniukas) ir Tomas

Melodingo, bet kartu ir tamsaus metalo gerbėjai turbūt įsiminė švedus OCTOBER TIDE, kurie 2011 metais festivalyje „Velnio akmuo“ dar šviečiant saulei ant Dainuvos slėnio sugebėjo nuleisti visišką tamsos ir atmosferikos ažūrą. Šiemet OCTOBER TIDE išleido naują albumą „Tunnel Of No Light“, kuris tik OCTOBER TIDE: „Mes tenorime medituoti tamsioje ir liūdnoje žmogaus jausmų atmosferoje“patvirtino, jog OCTOBER TIDE krypties nekeičia – muzika išliko tamsi, gili, reikalaujanti susikaupimo. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidos „Audronaša“ vedėjai Gedas ir Tomas pakalbino OCTOBER TIDE vokalistą Alexanderį Högbomą, kuris, nors ir būdamas grupėje gana naujas muzikantas, mielai sutiko atsakyti į užduotus klausimus.

Gedas: Sveikas, Alexanderi! Visų pirma, sveikinu išleidus albumą „Tunnel Of No Light“. Kokį OCTOBER TIDE istorijos etapą pradeda šis albumas?

Man nėra lengva atsakyti į šį klausimą, nes grupėje esu dar naujas narys. Apie tai nelabai ir susimąsčiau, bet turbūt tai yra naujieji, brutalesni ir tamsesni OCTOBER TIDE. Fredrikas Norrmanas (gitaristas, grupės įkūrėjas, – aut. past.) man yra sakęs, kad nenorėtų sukurti tą patį albumą dukart. Su kiekvienu nauju įrašu jis siekia vystyti muziką ir aš manau, kad mums tai pavyko. Jei klausei praeito albumo, jame grojo visiškai kitokios sudėties grupė.

Žinoma, kiekvienas albumas yra atskiras menas kūrinys ir kiekvieno jų kūrimas taip pat skiriasi. Kaip gimė „Tunnel Of No Light“?

Berods Fredrikas Norrmanas sukuria visus pagrindinius gitarų rifus ir juos namie įrašo. Tada jis viską siunčia Emiliui (E. Alstermark – gitaristas, – aut. past.) ir Robinui (R. Bergh – būgnininkas, – aut. past.), kad jie pridurtų soluotes ir ritmus. Tuomet jie pagamina demo įrašą, prieš lįsdami į studiją. Aš prie grupės prisijungiau labai sudėtingu laikotarpiu ir neturėjau galimybės sukurti šiam albumui tekstų. Jau buvau išmokęs senųjų dainų tekstus, nes buvau jau koncertavęs su grupe, bet naujiems tekstams tiesiog nebebuvo laiko. Taigi ką padarė Fredrikas? Jis pasikvietė eilių kūrėjus iš šalies: Joną Renkse iš KATATONIA sukūrė „Watching The Drowners“, Mattias Bäckas parašė „Caught in Silence“, o Laurenceas Jonathanas iš JAV sukūrė likusius „Tunnel Of No Light“ tekstus.

Galvoju, kad viskas pavyko labai gerai. Abejoju, ar aš pats visą tą depresiją ir visišką tamsą būčiau geriau perteikęs negu tie vyrai, nes mano, kaip kūrėjo, stilius yra visiškai kitoks.

OCTOBER TIDE: „Mes tenorime medituoti tamsioje ir liūdnoje žmogaus jausmų atmosferoje“Ar tau, kaip dainininkui, buvo sudėtinga dainuoti kitų autorių sukurtus tekstus?

Nebuvo taip jau sunku, nes turėjau dainuoti jau sukurtus tekstus su parengtomis aranžuotėmis. Kad jau esu kitokio muzikos stiliaus dainininkas, net buvo geriau turėti pilnai sukurtas dainas.

„Tunnel Of No Light“ yra tavo pirmasis albumas su OCTOBER TIDE. Ar dainuojant naująsias dainas reikėjo išlaikyti kokį nors prieš tai buvusio OCTOBER TIDE vokalisto Tobiaso palikimą?

Taip, tai pirmasis mano albumas su grupe. Prisipažinsiu, kad buvau nustebęs, kai sulaukiau skambučio ir gavau pasiūlymą užimti Tobiaso paliktą vietą prie mikrofono. Kaip jau minėjau, mano stilius yra visiškai kitoks nei Tobiaso ir kitų prieš mane buvusių žmonių. Visi mano ankstesni darbai buvo brutalūs: death metalas, grind, gore ir pan. Iš pradžių net nebuvau tikras, ar aš esu tinkamas žmogus, bet akivaizdu, kad jie žinojo, ką daro ir ko nori. Prieš einant dirbti į studiją jie suteikė man daug laiko, kad galėčiau patobulinti savo dainavimo manierą. Skaičiau keletą albumo recenzijų, kuriose rašoma, kad tarp manęs ir Tobiaso nėra skirtumo, nors aš manau, kad mano vokalas yra žemesnis, brutalesnis, tuo tarpu Tobiaso kriokimas yra žymiai delikatesnis.

Ką išmokai įrašinėdamas „Tunnel Of No Light“ ir ką iš jo parsinešei atgal į brutalią muziką?

Man įrašinėti šį albumą buvo visiškai naujas dalykas. Atradau visiškai naują savo dainavimo stilių, kuris, atrodo, visiems yra priimtinas. Mane tas labai džiugina.

Tomas: Klausydamas „Tunnel Of No Light“ pastebėjau, kad, nors muzika ir dramatiškai nepasikeitė, vokalai skamba labiau grūviškai, t. y. juose yra mažiau vokalo, bet jie labiau pulsuoja. Ar tai buvo specialus sumanymas? Jei taip, kas lėmė tokį sprendimą?

Aš sunkiai galėčiau atsakyti. Fredrikas norėjo sukurti naują OCTOBER TIDE skambesį, o mūsų būgnininkas Robinas Berghas yra sakęs, kad kartais mažiau reiškia daugiau. Šiam albumui buvo svarbu negroti per greitai, bet išlaikyti jį paprastą, kad būtų išlaikyta albumo atmosfera. Nežinau, ar Fredriką ir kitus vyriokus kažkas paveikė, bet žinau, kad jie kuria tą muziką, kuri jiems patiems patinka.

OCTOBER TIDE: „Mes tenorime medituoti tamsioje ir liūdnoje žmogaus jausmų atmosferoje“ „Tunnel Of No Light“ pavadinimas primena mitą, kad prieš mirdamas tunelio gale pamatai šviesą. Ar tai teisinga asociacija?

Ne… Nemanau. Albumas yra labiau apie kraštutinio beviltiškumo jausmą, apie skendėjimą depresijoje ir negalėjimą rasti išėjimo iš to tamsaus tunelio. Visiška tamsa ir tuštuma…

Na jau, na jau. Negi kasdieniniame gyvenime jūs tikrai esate tokie jau užsidepresavę? :)

Ne, aš toks nesu. Nežinau, kaip dėl Fredriko, nes jis kalba nedaug, jis tiesiog groja gitara ir daro tai gerai. Aš esu linksmas žmogus, bet man patinka albumo koncepcija.

Atrodo, kad „Watching The Drowners“ savyje turi kažkokį prieš religiją nukreiptą žinutę. Kokia OCTOBER TIDE nuomonė šiuo klausimu?

Ne, OCTOBER TIDE niekaip nėra susijusi su religija ar politika. Mes tenorime medituoti tamsioje ir liūdnoje žmogaus jausmų atmosferoje. Ir man tai patinka.

Ar planuoji likti OCTOBER TIDE ilgesnį laiką? Ar matai savo ateitį šioje grupėje?

Taip, man patinka būti OCTOBER TIDE ir pradėjau mėgautis grupės muzika ir joje tvyrančiu liūdesiu. Tikiuosi, kad būsiu pirmasis OCTOBER TIDE vokalistas, kuris įrašys daugiau du albumus su šia grupe (juokiasi). Juk kiekviename albume buvo vis kitas dainininkas. Aš noriu tęsti šį darbą.

Ačiū, Alexanderi, už pokalbį. Linkime sėkmės OCTOBER TIDE pristatant „Tunnel Of No Light“ ir tikimės kur nors kada nors susitikti!

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus