Reportažai

OBTEST ir KATEDRA koncertai – pasiruošimas „Kristaus puvimo“ ceremonijai

2005.09.07 00:00, Birutė

Pastaba: šie reportažai parašyti ROTTING CHRIST koncerto išvakarėse, tačiau dėl tam tikrų suprantamų priežasčių publikuojami tik dabar – red.

Jau senokai sklandė kalbos, kad rudeninis griežtos muzikos sezonas prasidės rugsėjo 4-ąją. Ir bus tai graikų dievų palaiminta „Kristaus puvimo“ ceremonija. Bet kažkokie kiti dievai matyt panorėjo, kad šis ruduo prasidėtų sulig rugsėjo pirmąją, kaip ir priklauso pagal kalendorių. Taigi, iki ketvirtosios buvo dar pora įvykių, tapusių savotiška preliudija į visai ne šventą sekmadienį…

„Iš kartos į kartą“

Tie, kas rugsėjo pirmąją pradėjo ne kur kitur, o kavinėje „Seth“ („Setas“, jei kabintųsi kalbos tarnyba), be abejo žino, ką reiškia aukščiau minėtas pavadinimas. Taigi, tądien čia vyko ilgai laukto, viltingais žodžiais ir prakeiksmais nučiupinėto, bet pagaliau į rankas paimamo naujojo OBTEST disko pristatymas.

Nepaisant kitų renginių gausos, šioje vietelėje susirinko sunkiai į barą sutelpanti gauja. Transporto kamščiai ir kitos priežastys pavėlino pagoniškai metalistinę puotą, tačiau tai ne taip ir svarbu. Kai sudundėjo alasą tildantis balsingojo Zarrazos griausmas, nuskambėjo vieno dalyvių įvadas į ir taip žinomą progą, o ant kėdės užlipęs Evkonas trumpai paaiškino, kodėl šio produkto laukėme net ketverius metus. Pasirodo, per juos ne tik atkakliai buvo kuriami ir šlifuojami visai nauji kūriniai, bet ir pavadinimas pasikeitė. Kaip ten bebūtų, šiandien visi norintys kelio iš kartos į kartą epopėją gali ne tik paskaityti dvejomis kalbomis, bet nors ir tuziną kartų paklausyti savo namuose. Tam pirmiausia pasitarnavo tądien praėjimą į „Setą“ siaurinęs Tado Ledo lariokas ir pačių, beje, jau penkių, Obtestų dosnumas. O kad plakatais ir diskais su autografais apsiginklavę žmogėnai neišsibėgiotų to daryti kitur, „Iš kartos į kartą“ tiek pat kartų sukosi čia pat esančioje aparatūroje. Įvykį įamžinę „paparaciai“ pasirodė besą ne sensacijų medžiotojai, taigi interneto tyrai ir asmeniniai E-paštai jau mirga šios kronikos liudijimais. Vis dėlto kažkam nepatiko viduryje senamiesčio lauke pramogaujantys piliečiai, taigi toliau į skandalus klimpstantis Zuokas gali trinti rankas, nes šį „bardaką“ bandė tramdyti net kelis kartus iškviesta policija.

O kaip gi pats albumas? Kiekvieno ausys girdi skirtingai, tačiau asmeniškai čia liudijančioms jis yra vienas geriausių ne tik OBTEST, bet ir apskritai pastarųjų metų lietuviškos scenos aruoduose. Devyniaragis, devynios dainos, devyni ratai ir pragaro vartai… Apie ką aš čia, turbūt pagoniška dvasia nubudo. Bet kokiu atveju, tai brandus, apgalvotas, pakankamai geros įrašo kokybės, tiesiog stiprus darbas. Džiaukimės juo pagaliau ir klausykime, kad neprailgtų tas mėnuo iki spalio pirmosios. Karo ir pergalių dvasia persmelktų kompozicijų personifikacijos scenoje…

KATEDRA senai ir naujai

Na, o pačiose graikų invazijos išvakarėse dievams metė iššūkį senoji KATEDRA, drąsiai pareiškusi apšildanti RC, jei ne tiesiogiai, tai nors simboliškai. To patvirtinimu galėjo įsitikinti saujelė ištikimiausių fanų, rugsėjo trečiąją susirinkusi „Tamstos“ klube. Taip taip, jūs neapsirikote, scenos vilkai nelauktai palaužė geležinį klubo šefo įsitikinimą metalo gerbėjus besant patalpų niokotojais ir girtuokliais, nes visu rimtumu sumanė čia sugroti ne tik styginiais pasodrintus METALLICA koverius, bet ir atgaivinti senus kultinius gabalus. Renginių gausa tądien sumažino publikos kiekį, tačiau ne tai svarbiausia. Kas „Tamstoje“ gerai, tai jų pačių gera garsinimo aparatūra, taigi pagaliau styginiai neprapuolė gitarų ir mušamųjų griausme. Raudonmarškinis Laginauskas valiūkiškai iškarpytomis rankovėmis pagyvino sceninį vaizdą. Iki pertraukos viskas lyg ir įprasta, o paskui… Netikėtai pradėjo lietis tokie topiniai kūrinėliai kaip „Kraujo kvapas“, „Mes – jėga!“, „Budelis“ ir kiti, tarsi pasisukus laiko mašinai ir grįžus į aštuoniasdešimtuosius. Bet štai dainuojant apie nerimstančias sielas, sulig sutartiniu bokalų sudaužimu, salėje dingo šviesa. Kas tai – poltergeisto išdaigos, perkrovos ar tiesiog šou elementas, kaip nusprendė kai kurie klausytojai, jų manymu, barmenams pernelyg greitai išnešus žvakes? Kaip ten bebūtų, kokį ketvirtį valandos teko klausytis styginių ir būgnų improvizacijų, sėdint tarsi per Helloween‘ą. Kai viskas pagaliau nušvito, Rička labai rimtai pareiškė nebedainuosiantis „Šmėklos“, mat sakė tvirtai tikįs čia įsišėlus dvasias. Tačiau antrąją šou dalį apvainikavo pagaliau surepetuotas „Master of Puppets“ šmotas, nuskambėjęs ne blogiau nei originalas. Jėga!

Po visko beveik ištuštėjus salei, nors tai šeštadienio vakaras, teko susimąstyti: koks gi čia klubas? KATEDROS apsireiškimas galėtų tapti stimulu užsispyrusiam „Tamstiečiui“ įsileisti ir daugiau metalinio „užkrato“. Juk nieko blogo nenutiko. O tuo tarpu, kol šis mąstys, estafetę perėmė „Mulen Ružas“, priėmęs kur kas nuožmesnį kvartetą…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
morrison
2005.09.09 17:54

tamstoi katedra liuks skambejo, bet kad zmoniu mazai buvo ir tik ant paskutinio gabalo judesys prasidejo… per dvasiu selsma dingus elektra irgi kazkas naujo:))) tamstoi matyt tai naturalus reiskinys… nors tos styginių ir būgnų “improvizacijos” labai jau prastokai skambejo…

Penthouse Woverez
2005.09.09 10:17

zinau, Vacys sake :/

Birutė
2005.09.09 09:54

Aha, bet ten parašyta “aštuoniasdešimtuosius”. Tai ne aštuntasis dešimtmetis, o metai, 1980 – 1989 intervale. Tiek to, manau, susipratom, apie ką kalbame.

Beje, šis renginys sutapo ir su kitkuo. O dar prieš Rottingus… Čia “Tamstos” savininkas tai numatė ir “Katedrą” būtent tą dieną įkišo. Jie prašė kito savaitgalio, jei atvirai.

Penthouse Woverez
2005.09.09 09:39

taip, Birute, as ir turejau minty, kad 1986 yra 9-as desimtmetis :) pasirode 1x blogiausiu grupiu festivalyje berods tais paciais ar tai 87-ais metais

Birutė
2005.09.09 09:07

“ps ty kad katedra pirma savo koncerta sugrojo vrm-e 9-am deshimtmety nu ;)”

Bet groti ir kurti jie pradėjo apie 1986 m. Tas ir turėta galvoje, ne “gyvas” pasirodymas.

Penthouse Woverez
2005.09.08 14:33

bet ir sutapo taip nesekmingai katedros grojimas su lietuviu fulios rungtynem priesh jugus :( (ir dar pra3.14so, kaip ir vakar, bl#%$#%)

ps ty kad katedra pirma savo koncerta sugrojo vrm-e 9-am deshimtmety nu ;)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus