Albumai

OBTEST „Gyvybės medis“ – pagoniško metalo šaknys ir šakos

2008.04.14 00:00, Birutė

Nedažnai pasitaiko proga apžvelgti albumą netrukus po jo pristatymo. Kol dar „šilti“ įspūdžiai iš smagaus balandžio 11-osios vakarėlio (apie tai atskirai), susipažinkime ir su jo „kaltininku“.

OBTEST „Gyvybės medis“ – pagoniško metalo šaknys ir šakosMan dvigubai malonu šnekėti apie „Gyvybės medį“. Viena, tai ilgai lauktas ir brandintas leidinys, kuris, iš karto reikia pasakyti, yra įspūdingas ir patrauklus daugeliu atžvilgių. Kita vertus, OBTEST, mano manymu, yra savotiški „šaukliai“, kurių karingi akordai jau plačiai nuskambėjo ir pasklido, pranešdami apie mūsiškės pagoniško metalo scenos esmę. Taigi…

Naujasis (tiesa, tik pagal išleidimo datą) OBTEST tvarinys, bent jau mano ausims, yra vienas vientisiausių, labiausiai išbaigtų ir, ko gero, techniškiausias grupės darbas. Na, kaip ir anksčiau, daugelis kūrinių yra panašaus tempo, tačiau jie įvairesni, kiekviename skamba stiprios, gerai įkomponuotos, įsimintinos gitarų soluotės. Geras ir ritmo sekcijos darbas. Jei anksčiau teko girdėti priekaištų grupės vokalinei linijai, su kuo aš irgi iš dalies sutikdavau, dabar, sakyčiau, ši vieta taip pat gerokai progresavo gera linkme.

Gal „Gyvybės medis“, kaip ilgai bręsta gerai išlaikytas vynas, taip ilgai „leido šaknis ir kėlė šakas“ ne veltui? Kai kurie gabalai sukurti dar 2002 m., o kiti – prieš gerus du metus. Apskritai albumas patrauklus ne tik pačios muzikos, bet ir įrašo bei apipavidalinimo kokybe. Tai vienas leidinių (digi-pack formato), kurį tikrai malonu laikyti rankose. Viršelis neperkrautas vaizdais ir spalvomis, viduje puikuojasi labai vykusi OBTEST nuotrauka, lietuviški ir angliški tekstai, kurie vėl leidžia tematikos esmę suvokti ir užsieniečiams. Na, jei ne širdimi, tai bent protu. Ir patikėkit, jau pati įsitikinau, kad vis daugiau kitataučių susižavi mūsų grupės kūryba!

Kadangi albumas, kaip minėjau, toks vientisas ir labai gerai sukomponuotas, būtų tikra pagoniška nuodėmė kalbėti apie atskiras jo kompozicijas. Todėl čia paminėsiu tik asmenines „favorites“. Tai titulinis kūrinys „Sakalo vaikai“, „Ąžuolas“ ir labai malonus ausiai instrumentalas „Įkaitai“. Sunku įvardinti ne tik jų, bet ir čia nepaminėtų kompozicijų privalumus ar trūkumus, nes pirmiesiems tiesiog gali pritrūkti epitetų (čia viskas ausims), o antrųjų asmeniškai nerandu. Trumpi, bet taiklūs dainų pavadinimai irgi yra gerai. Prie ko prikibti? Nebent dėl to, kad albumas ilgokai „klaidžiojo“, kol pagaliau pasirodė dienos šviesoje…

Be abejo, būtina paminėti, kad OBTEST pasiekė savotišką pergalę, siekiant lietuviško metalo sceną plačiau išgarsinti užsienyje. Tai sutartis su prancūzų „Osmose Productions“, kurių ženklu ir pažymėtas „Gyvybės medis“. Buvęs gana ilgas rimtesnių leidinių „štilis“ pagaliau baigėsi. Ir drįsiu pareikšti, kad grupė to nusipelnė.

Taigi „Medis“ įsišaknijo ir suformavo tankią lają. Belieka palinkėti, kad jo kūrėjai ir toliau eitų teisingu keliu link muzikinio tobulėjimo, nes juk sakoma, kad tam nėra ribų. Na, o šnekant tekstų žodžiais, kad jis neužstotų šviesos, bet ir sakalai turėtų nuo kur pakilti. Ir nors sostinė jau stovi, kaip išpranašavo geležinio vilko stūgsmas, tebūnie tai dar ne pabaiga…

Vertinimas: 10/10

OBTEST „Gyvybės medis“
© „Osmose Productions“, 2008

Trukmė 43:14

1. Apeigos
2. Vedlys
3. Šviesa
4. Gyvybės medis
5. Sakalo vaikai
6. Ąžuolas
7. Geležinis vilkas
8. Tai ne pabaiga
9. Įkaitai (instrumentinis)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
SAMOT
2008.11.14 17:18

0
per geras
atleiskit uz neislavinta muzikini skoni

Vic_Rattlehead
2008.04.23 22:03

man irgi patiko. galvojau palaukt dar su pirkimu, bet jausmingas speigo komentaras paskatino paimt iskart :) nors neuzkabliavo manes taip ju knygos pasaka (reiks megint dar paskaityt), muzika tikrai puiki. nors suprantu, ka turi omeny, sakantys, kad albumas is yvairiu pusiu prieina prie to pacio rifo, bet klaida jy vadinti vienodu – kaip tik kuriniai stilistiskai skirtingi, vos ne kiekvienas turi savo nuotaika (na bent man). mane irgi siek tiek nuvilia suletejes gelezinio vilko tempas, bet nera nei vieno kurinio kury prasukineciau. “Apeigas” isvis vertinciau 11/10 – vienas tu retu kuriniu, kury galiu sukt ir sukt.
lietuvos mastu albumas 10/10, bet albumas nesmunka labai ir tarptautinej arenoj mano skalej.

speigas
2008.04.23 16:40

Rusams patinka naujas Obtest darbas.

http://metalarea.org/forum/index.php?showtopic=47013

Ambraziejus
2008.04.21 17:41

Nei manija, nei ka…

Ambraziejus
2008.04.21 17:02

Nei manija, nei ka…

Baals
2008.04.21 16:28

Komentaras be išankstinės nuomonės ir nuoskaudų…

http://www.live4metal.com/reviews-603.htm

Headless
2008.04.21 09:30

tiesiog uzhpisa, kai diletantai reischkia “specialistischka” nuomone.”

oi ambraziejau.is kur cia tokia didybes manija?;-)

Ambraziejus
2008.04.20 23:56

Alus nesibaige, tiesiog jau baigiau gert ta 7-ta :) Ir pasakiau teisybe, gal kiek perlenkdamas – tiesiog uzhpisa, kai diletantai reischkia “specialistischka” nuomone.

speigas
2008.04.20 21:13

:) Kartais alaus trūkumas išeina į naudą. Atmetus stiliaus vingrybes, žmogus pasakė teisybę.

Semaforai, žinau, ką reiškia tavo nikas.Aš ne to klausiu, jei nesupratai. Bet Sol matyt irgi buvo teisus.

Thrigger
2008.04.20 21:04

Ambtaziejau, is komentaro supratau, kad matomai 7 val ryte alus baiges… :)

Tironass
2008.04.20 20:14

nu subiesinot ir pasiklausiau ta darba. smagiai gan susiklause.

Tik vat neradau as ten nieko naujo. na ok, textai. bet muzika tai varo vienu beveik ritmu visa albuma, daina is dainos. ir taip nuo 2001 metu (senesniu darbu neklausiau.)

Vokalas kazkox nenaturalus, netikras, na neznau man sypsena sukelia kai klausau. netikra juodai.

Vistik kai jau vokalas eina daugiau i svaruma ir muzika neperkrauta efektais, tai vokalui demesis yra ypatingas. Mano galva arba ponui pasimokint dainuot arba tiesiog reikia kito vokalisto.

Kiek dar kartu as ji klausysiu? manau savaitei padesiu i sona. sorry 10/10 yra visiskai neobjektyvu. nesakau kad perpus maziau vertint reikia, bet tai toli grazu nera TOBULAS albumas.

SynnRyder
2008.04.20 11:18

Ambraziejus pasakė tik savo nuomonę.Kaip ir kiekvienas iš komentuojančių.Nereikia čia atpirkimo ožių ieškoti.Jeigu žmogui atrodo kad įrašas yra šūdas tai jis taip ir pasako.Kame problema? Savo nuomonės neturėjimas yra daug didesnis blogis.

AiWar
2008.04.20 11:08

Ambraziejus teisybę kalba, nereik nusišnekėt.

Ars Nova.
2008.04.20 08:33

Štai tokiais post’ais ir parodomas metalistų intelektualinis “pranašumas”… Šaunuolis, Ambraziejau.

Ambraziejus
2008.04.20 07:12

To burn:
eik nx su savo infantilischkai/beprotischkai/fantastischka nuomone!!! Tschiulpk byrka ir dar penkias, bo jau nervai nelaiko klausant debilischku mazhvaikiu ischvedzhiojimu. Tu gal baisiai nedapista mazhvaike, kuri net zhalio supratimo apie muzika neturi? Pasilaikyk savo schudinus komentarus analinei savo pratampytai angai, nes jau zhodzhiu truxta, tikriausiai zhinai, kas yra rekimas, kai 3x birka sminga i tavo pratampyta skyle, o gal dar ir dainuoji tuo metu? Von nx!!!

rainbowanus
2008.04.19 20:32

Darbas užskaitytas ir paruošta jam vieta lentynoj ir grotuve. Keista tik tai, kad Obtest vadyba albumo promoucijai pasirinko tikrai negeriausius kūrinius (poverišką Sakalo vaikai ir vidutinišką tiek tekstu tiek skambesiu Vedlys).

SynnRyder
2008.04.19 13:48

To Projekto pavadinimas buvo CADUCEUS berods(Grojo tokį tipo Ambientą).O Shemhamforash Zino leidėjo ir projekto vado vardas berods Tomas.Nemanau,Speige kad tas žmonus dar trinasi scenoje.Šitas bus iš jaunesnės “pienių” kartos.

Shemhamforash
2008.04.19 13:07

speige, pasiskaityk wikipedijoj shio zhodzhio reikshme, nes su jokiu projektu nesiasociavau. beje, ka turi bendro mano nikas su Obtest albumu? offtopikas vienareiksmiskai

Khaos
2008.04.19 13:00

Kalbant apie pačią produkciją – skambesį, apipavidalinimą – viskas puiku. Labai kabinančios gitarų soluotės. Kaip visada klūna ausį rėžiantis vokalas ir albumo monotoniškumas – veik visi gabalai atkalti tuo pačiu ritmu. Nors pliusų daugiau nei minusų, mano manymu.

speigas
2008.04.19 12:27

“tikrai nesitikejau, jog iki tokio lygio bus parodyta nepagarba seniesiams klausytojams.”

Va čia tai drama :) įžeisitas senasis klausytojas :)

Klasysk,nicką esi pasiėmęs kaip kažkada (mažiausiai prieš dešimtmetį) gyvavusio projekto ir berods zino leidėjas. Jei tu esi tas pats asmuo, tai jau turėtum būti subrendęs ir nerizikuoti savo sveikatą jaudindamasis :)

speigas
2008.04.19 12:23

Teisiog logiškai pagalvojau ir viskas. Kur čia dramą matai?

Shemhamforash
2008.04.19 12:16

o tavo vadinami “ekspertai” neturi teises pareiksti (neigiamos) nuomones apie albuma? nereikia cia dramatizuoti

speigas
2008.04.19 11:43

Kiek kalbėjau su Tadu, tai jis minėjo,jog Herve, Osmose bosas paklausė šį albumą ir tik tada buvo kontraktas. Sunku būtų abejoti šio žmogaus kompetencija pasirenkant grupes. Nemanot? Bet mūsų ekspertams neįtiksi.

vyskupas666
2008.04.19 09:37

“vokalisto natu valdymo virtuzizskumas verta is koto nuo juoko. Provincialumas zudantis.”

kaip gebėjimas valdyti arba nevaldyti vokalą susijęs su provincialumu? Ar suvoki durne ką rašai.

Obtest vokalas visada buvo ne pasaka ir jau nepasikeis jis labai į gerąją pusę, nes nuo mažesns reikėjo lavinti. Bet muzika puikiai sukomponuota. Aišku, jei smegenėlės skystos,tai niekada to ir nesuprasi.

Ajo, Vedlys primena senus gabalus. Tai kaip sakė Speigas, jei esi senų kūrinių gerbėja, tai tik tas ir turėjo patikti.

burn
2008.04.18 23:32

hmmm :) niekad nemaniau, kad sie vaikinai gali pasaulio erdven isskleisti toki nesusipratima. Jei vienu zodziu apibudinti si albuma tai butu infantiliska!. Vienintelis gabalas vertas siokio tokio demesio Vedlys ( nieko keisto, kad ji pati pirmaji ir publikavo, nes daugiau nei su ziburiu nerasi kazko i daina panasaus siame albume) O klausant tokius Kaip sviesa nuo vokalo imantrybiu sunku sulaikyti sypsena, o sakalo vaiku melodija ir ypac vokalisto natu valdymo virtuzizskumas verta is koto nuo juoko. Provincialumas zudantis. Tos vietos kaip pastorina balso tembra pacios siaubingiausios ir juokingiausios. Ir siaip visas vokalas tera rekimas, o ne dainavimas. 4 is 10 ir tai tik uz antraji gabala. Del Birutes keista, nes siaip ji gan gerai vertindavo, na banet uzsieniecius.

Chimeritas
2008.04.17 22:30

Niekad nebuvau baisiai didelis ankstyvosios/žiauriosios OBTEST kūrybos gerbėjas, bet šis albumas visai patiko.

betrayer
2008.04.17 18:24

Obtest – Gyvybės Medis: 10/10
Katedra – III: 9/10
SBS – Gimęs Laimėti: 9/10

Dabar laukiam Soul Stealer apžvalgos su 11/10 įvertinimu iš Birutės.

speigas
2008.04.17 16:34

Rusai ir apie A. Sabonį, R. Kurtinaitį, V. Chomičių ar Š. Marčiulionį sako “naši parni”

Kita vertus svarbiausia yra tautinė savimonė t.y. tai kokiai tautai žmogus jaučiasi prikalausąs. Jei minėtieji Obtest nariai laiko save lietuvių tautos dalimi, domisi ir gerbia bei savotiškai populiarina jos istoriją ir drįsiu teigti ugdo patriotizmo jausmą, tai yra tik pagirtina. Kai tuo tarpu grynakraujai lietuviai nieko nedaro arba nesugeba padaryt, užtat kritika liejasi laisvai.

Ambraziejus
2008.04.17 16:03

Kuo daugiau klausau, tuo daugiau vezha. Pradzhioj pasirode lengvas, bet kai paklausiau visa albuma keleta kartu, tai pramusche nerealiai! Balais nevertinsiu, nes nesamone.

Kathaaras
2008.04.17 15:25

Pritariu. Paieskokit, kiek is ju yra su lietuviskomis pavardemis.

Shemhamforash
2008.04.17 14:24

ir jie 90% teisus

Zlo
2008.04.17 14:20

A rusai jau spejo operatyviai nupiratint ir komentuoja, kad slavai pagonys gerai pavaro :D

Headless
2008.04.17 12:52

Jo..adzio simpatijos siai grupei atmenamos nuo seno…

AiWar
2008.04.17 10:31

10/10 ir ne kitaip ! :}

Adis
2008.04.17 10:12

Obtest subrendo? Vokalas sunormalėjo? Suintrigavot…

speigas
2008.04.17 07:32

Geležinis vilkas naujam albume įrašytas lėtesniu tempu, o tai man nelabai užkabino.

Slut Ov Hell
2008.04.17 02:01

Ar man taip tik pasigirdo, ar Geležinis Vilkas (Iron Wolf, ne Steel Wolf – argi tais laikais buvo plieno?:)) yra perdirbtas? O ir kažkuriame iš paskutinių gabalų pasikartoja ta pati melodija, kaip ir Satano Vaikuose. Šiaip, klausiau nuvogtą albumo versiją, tai nelabai patiko. Kokie 7,5/10.
Kaip ir buvo anksčiau, favoritais išlieka pirmi du albumai.
Pažiūrėsim, ką užsienio reviewriai paporins.

Thrigger
2008.04.17 00:19

Na tituline daina, tai turbut nuo zodzio “Title”, t.y. pavadinimas. Tai siuo atveju tituline daina ir yra “Gyvybes medis” ;)

…jo matomai kablelio truksta

speigas
2008.04.16 18:59

Ankstyvoje jaunystėje,skaitydamas kokią gerą knygą mintimis bandžiau priderinti siužetui muziką iš savo turimos fonotekos, galvodamas kaip būtų puiku, kad kada nors, koks nors rašytojas išleistų romaną ir kartu pridėtų jam garso takelį. Šaindien ši svajonė beveik išsipildė tik atvirkščiai-prie muzikos buvo priderinta knyga. Na, išties išleisti knygą buvo puiki idėja, o ir parengta ji puikiai,puikus dizainas, nuotraukos,prasmingi tekstai ir gale besipuikuojantis kompaktas. Meno kūrinys stiliaus mėgėjui ir puiki dovana artimam draugui.
Muzikine prasme Obtest pasikeitė. Iš tiesų kaip minėjo Birutė, tarsi subrendo. Tai jau nebe war metal kaip kartais lengva ranka pakrikštydavo muzikos ekspertai. Tai ne ta muzika ir žodžiai, kuriuos staugdavom su draugeliu eidami per naktinį Kauną ar vidurnaktį kokiame nors daugiabutyje gąsdindami kaimynus. Ši muzika verčia prisėsti įsiklausyti ir susimąstyti. Peržvelgti nueitą kelią ir pasiruoši naujam etapui. Kažkaip apima jausmas,kad muzikantai visų pirma šį albumą kūrė sau,o ne plačiosioms metalistų masėms, vadovavosi daugiau protu nei intuityviais jausmais.
Kas mėgo tokias Obtest dainas kaip “priešą parklupdyk”, “žirgas parneš mano kūną namo”, “auka seniems dievams” tiems šis albumas gali ir visai nepatikti, bet jei ieškot kažko naujo, tai būtinai pabandykit.

Beje,titulinis gabalas vadinasi “Apeigos”, o ne “Sakalo vaikai” Greičiausiai redaktorius nepadėjo kablelio.

Shemhamforash
2008.04.16 15:34

galu gale, turejau galimybe nuodugniai perklausyti si albuma – na ir skurdumas. tikrai nesitikejau, jog iki tokio lygio bus parodyta nepagarba seniesiams klausytojams. vienintelis “gelbejantis” akcentas – apipavidalinimas (kaip jau kazkas minejo ankstesniuose komentaruose). dabar trumpai paaiskinsiu savo pozicija: albumas sudarytas is 9 kuriniu, taciau jie visi “iskepti” tarsi pagal ta pacia “blyno forma” t.y. gabalu struktura vienoda/vieno i kita labai panasi. daznas priedainio kartojimas erzina ir net ishkelia asociaciju su pop muzikos gabalais, kuriuose kartojama viena ir ta pati fraze, kaip zinia. 9/10 uz apipavidalinima, 1/10 uz muzikine puse, taigi vidurkis 5/10

Grabak
2008.04.16 12:09

Trigeri, aš ir nesakau, kad tai nedvasingas albumas. Viskas ok. Žiūrėsim kaip skambės koncertuose.

Kostra
2008.04.16 10:59

Vakar pavarčiau šviežias cd-knygas, tai labai gražiai viskas padaryta.
Mano manymu, apipavidalinimas yra labai svarbi albumo dalis.

speigas
2008.04.16 09:30

na,tikiuosi, kad ir aš greitai įvertinsiu naują darbą-laukiu žinios iš Tado. Suintrigavot su savo ginčais,bent jau dėl to ši provokuojanti recenzija pasitarnavo puikiai.
Šiek tik suprantu apie ką kalba Grabak, nes klausydamas kokį tūkstantąjį kartą “Iš kartos į kartą” vis klausiau savęs ko čia trūksta lyginant su akstesniais darbais. Rodos,ir skambesys pagerėjo ir technika. Galvojau, gal aš durnas,bet žiū, kad ne vienas toks. Va, pavz klausant Skyforger tokio jausmo niekada nepaturėjau-visada tas pats senas geras. O pas Obtest natūralumas pradėjo virsti kažkokių standartų siekiu tame stiliuj,kokį grupė groja.

Thrigger
2008.04.16 03:58

“Tačiau įrašų kompanija, nuotraukos ir kiti panašūs dalykėliai muzikai vertės prideda lygiai nulį. Ar ne taip? ”

Na del irasu kompanijos, tai sutinku, kad tai muzikai nieko neprideda, gal tik tiek, kad reikia vercia labiau pasitempt ir daugiau darbo i tai idet.
O del nuotrauku, tekstu ir viso kito apipavidalinimo, tai drisciau pasigincyti. Tai labai susije su pacia muzika. Tai lyg viena ir neatskiriama. Viskas padaroma tuo paciu ikvepimu ir idedama daug darbo ir saves.

Sutinku, kad visokio surogato siais laikais pasitaiko. Taciau zinant Obtestu nuosirduma ir atsidavima tam ka, jie daro, man net mintis tokia nesauna, kad albumas NEDVASINGAS…

K.I.N.G. Satyricon
2008.04.16 00:47

siaip ar taip paziurekit kiek birute visko prirase, puse ferrumo skilciu, o cia juk darbo ideti reikia, o jus – skundziates. Px kaip kas vertina, del skonio nesigincyjama

Grabak
2008.04.16 00:10

Trigeri, aš kalbu ne apie atskiras dalis, o apie jų visumą. Neprikišinėk paauglystės, nes dabar daugiausiai per Obtest koncertus rėkia būtent paaugliai. O pirmieji tekstai buvo tokie patys, kaip ir daugumos kitų to meto grupių. Nuo Immortal, Darkthrone ar Mayhem skyrėsi tik temos ir personažai, tačiau esmė buvo ta pati. DVASIA buvo ir yra ta pati. Pirmieji Obtest albumai ir kiti mažesni leidiniai ne vien mano (ne paauglio) akimis ir supratimu turi didžiulę išliekamąją vertę.
Dabar koja kojon su mada, normalu. Tačiau įrašų kompanija, nuotraukos ir kiti panašūs dalykėliai muzikai vertės prideda lygiai nulį. Ar ne taip?
Viskas yra šaunu, tačiau kaip ir ankstesniam poste pasikartosiu – man trūksta dvasios, o ne juokingų tekstų ar primityvių kompozicijų ;)

SynnRyder
2008.04.15 23:20

“10/10 ziauriai drasu. Kazkaip isivaizduoju kad toki ivertinima turetu gauti albumas pretenduojantis i metu albumo titula…”

Būtent

http://www.ferrum.lt/f/albumai/207

Vertinimas 10/10.

Kažką priminė.

Tironass
2008.04.15 23:06

10/10 ziauriai drasu. Kazkaip isivaizduoju kad toki ivertinima turetu gauti albumas pretenduojantis i metu albumo titula…

Shemhamforash
2008.04.15 22:31

‘tiesmukiski ir gan ziaurus Obtest tekstai gal ir virpindavo sirdi. ‘ – savaime suprantama. agresyvus tekstai poweriui juk butu visai netinkami.

Thrigger
2008.04.15 18:28

Visiska tiesa, kad is vieno review negalima susidaryti nuomones apie nauja leidini. Kad ir pavyzdziui skaiciau DimmuBorgir kazkurio albumo review skirtinguose zurnaluose. Na ir ka, vienur 10/10, kitur vos 4/10. Reikia ziureti i statistika. Nuomoniu begale. O geriausia paciam paimti ir pasiklausyti…

SynnRyder
2008.04.15 15:53

“Muzika ir tekstai bresta kartu su mumis. Dabar Obtest kuryboje as matau daug daugiau jausmu, gyvenimo patirties. Tik reikia isigilint…”

Bet tai nereiškia,kad muzika kuri nors ir subrendusi ir su gyvenimo patirtimi kaip tu sakai bei geru garsu turi būti vertinama gerai jeigu nepatinka.Aišku tai asmeninis Birutės požiūris į šį darbą.Kitų vertintojų nuomonės nebūtinai turi sutapti.

SynnRyder
2008.04.15 15:46

“Visai grazus PR’as”

Aha.Ir kaip paskui kalėti apie nešališkumą? Nors iš esmės galima juk ir pačiam parašyti recenziją,tik vat reikia sulaukti kol kažkas paskolins CD,nes pats tai nepirksiu :).

Thrigger
2008.04.15 15:43

Turbut pirma karta sutinku su Birutes recenzija. ;)
Viskas tiesiog puikiai isbaigta. Prsisikabinciau nebent prie DigiPack’o lankstinuko, kur rekia gerokai galva pasukt, kaip atgal sulankstyt :)))

Grabakui pasakysiu taip. Sutinku, kad tuomet, kai dar buvau paauglys, tai tiesmukiski ir gan ziaurus Obtest tekstai gal ir virpindavo sirdi. Bet dabar gi subrendom. Tie primityvus tekstai dabar atrodo daugiau juokingi, negu krentantys i sirdi. Muzika ir tekstai bresta kartu su mumis. Dabar Obtest kuryboje as matau daug daugiau jausmu, gyvenimo patirties. Tik reikia isigilint…

HMR
2008.04.15 15:42

Visai grazus PR’as

Headless
2008.04.15 11:07

po auka seniems dievams obtestai eina an mases..gaila…

valinskas
2008.04.15 01:59

“vienibes medis”?

Bloodredthrone
2008.04.15 00:41

Tikrai grynai birutės asmeninė nuomonė, nes albume neliko skaityk nieko neliko. Labai nuvylė albumas, kažkaip nieko naujo nesukūrė. Sustojo grupės tobulėjimas, tikėkimės laikinai. už pati albumą 4 už viršeli +1 ir už pastangas 1 tai 6/10.

Grabak
2008.04.14 23:49

Kalbi, Birute, apie skoningą viršelio koloritą, vykusią grupės nuotrauką, sutartį su Osmose ir kitataučių susižavėjimą, bet pasakyk atvirai, ar tai dvasingas albumas? Ar jame tiek pat daug anuometinio šarmo, kuris “spiria” ne tik į galvą, bet ir į širdį?
Nieko asmeniško, bet 10/10 – kelia šypsnį :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus