Reportažai

OBTEST dvidešimtmetis – myriop skeptikus, tegyvuoja skydas ir kalavijas

2013.02.05 00:00, Birutė

Foto: Crazytes. Daugiau foto: čia >>

Kaip ten dainuojama gerai žinomame šlageryje? 50 metų – tai visai mažai. Tuomet 20 metų turėtų būti visiškas mizeris, ar ne? Tačiau kalbant apie vienos grupės, kuri savo stilistika metė iššūkį pop kultūrai, religinėms dogmoms ir valstybių sienoms, egzistavimo sukaktį, dvidešimtmetis atrodo solidžiai.

Vasario 2-ąją ta proga ši grupė – o kalbama čia, be abejo, apie karius pagonis OBTEST – surengė muzikinę puotą. Visiems tų dviejų dešimčių metų kūrybiniams bendražygiams, gerbėjams, spaudos atstovams, ir visiems kitiems. Puota neblizgėjo pigiomis dekoracijomis, specialiais efektais, žėrinčiais apdarais ar brangakmeniais. Galbūt todėl nuvylė šarkas, kurios jau dabar siunčia grupę myriop ir tarška jos nesulauksiant 30-mečio. Ką gi, pašnekėsim po 10 metų. O audronašos, juodvarniai ir sakalai patenkinti, nes apie juos OBTEST dainas dainuoja.

OBTEST dvidešimtmetis – myriop skeptikus, tegyvuoja skydas ir kalavijas

Taigi „Niujorke“ kurantai muša 19:00. Ir kur gi tas jaunasis death/thrash kolektyvas CONFESSION? Pasirodo, dėl kažkokių priežasčių juos pakeitė dar mažai žinoma, bet ambicinga ir jau dabar pasiruošusi „kalnus nuversti“ komanda METEMPSYCHOS. Ir kur gi persikels tos mūsų sielos? :) (čia išvertus iš graikų kalbos tai reiškia pavadinimas). „Metro“ – „New York“. Neblogas perėjimas. „Metro“ juos ir teko matyti, tačiau šie jaunikaičiai visai padoriai atrodė ir didesnėje scenoje. Ekspresyvi, arši, oldskūlinė gaida smagiai griaudėjo visą pusvalandį. Ir tai akivaizdžiai buvo geras aperityvas iš karto gana gausiai susirinkusiai garbiajai publikai (ne apie amžiaus vidurkį čia, jei ką :)).

OBTEST dvidešimtmetis – myriop skeptikus, tegyvuoja skydas ir kalavijas

Trumpas atokvėpis gėrimų, užkandžių ir turiningų pokalbių terapijai, po kurios puotą tęsia LUCTUS. Ar tai tikrai vieno žmogaus projektas? Kaip ten bebūtų, tikrai nematyti arogantiško frontmeno, apsupto scenos statistų. Kaskart pasirodymui susiburia geras muzikinis monolitas, kuris ir patriotiškumu, ir tam tikru sarkazmu alsuojančia griežta muzika išreiškia savo požiūrį į kasdienybės kelius ir klystkelius. Šį kartą LUCTUS pasirodymas paliko itin gerą įspūdį. Gal dėl to, kad grupė išreiškė nuoširdžią pagarbą sukaktuvininkams ir skyrė jiems muzikinę dovaną. Gal todėl, kad sėkmingai susidėliojo repertuaras ir pasirodymas buvo vientisas ir galingas. Tai neabejotinai stiprus to vakaro akcentas, o ne vien įvadas į pačių OBTEST šou.

OBTEST dvidešimtmetis – myriop skeptikus, tegyvuoja skydas ir kalavijas

Iki šiųjų benefiso, kaip ir priklauso, ilgesnė pauzė. Na, juk reikia laiko susirinkti dovanas ir priimti visus sveikinimus bei linkėjimus :). Lygiai 21 val. pamatome trumpametražį filmą, kuriame apžvelgiamas OBTEST kūrybinis kelias. Retrospektyva, kaip sakoma. Muzikinę įžangą į baigiamąją dalį tuo tarpu sugriežia styginių kvartetas. Gal kai kam pasirodys keista gitarų skambesio kontekste girdėti klasikinės muzikos instrumentus, bet juk čia gimtadienis, viskas priimtina. Pagaliau, prisiminkime APOCALYPTICA… O paskui per beveik 2 valandas sugrojama 20 puikiai pažįstamų OBTEST kūrinių – po vieną kiekvieniems praėjusiems metams, iliustruotų ne tik pažįstamais, bet ir kiek pakeistais apdarais bei projekciniais vaizdais. Skoningas apšvietimas, visai padorus garsas (reikia tinkamai pasirinkti stebėjimo punktą) – absoliučiai tiksliai pavyko girdėti visas dainas, su visais niuansais. O jei kažkam abejose ausyse zvimbė, hmmm – kieno problemos?

OBTEST dvidešimtmetis – myriop skeptikus, tegyvuoja skydas ir kalavijas

Nereikia vardinti viso repertuaro – galima sėkmingai pasinaudoti www.setlist.fm paslaugomis. Gal tik užsiminsime, kad nuskambėjo bene visos svarbiausios kompozicijos, kurios alsuoja senovės dvasia ir daugelį metų piešia OBTEST idėjinį veidą. Keista matyti scenoje net tris pasikeitusius boso gitaristus? Tai irgi grupės istorijos dalis – ar vis dar šnekėsime apie vakansinę vietą? Jubiliatus netikėtai pagerbė karinga UGNIAVIJO dainorėlių giesmė, lydima ritmiško senovinių ginklų stuksenimo. Turbūt tai ir buvo ilgai paslaptyje laikytas siurprizas. Labai malonus siurprizas.

Atrodo, vakaras, prasidėjęs priesaika, griaudėjęs mūšiais ir paskelbęs naują dainą „Myriop“, turėjo baigtis „Auka seniems dievams“. Tačiau kaipgi be biso? Buvo jis, be abejo. Kultiniai kūriniai „Sakalo vaikai“ ir „Kruvinos pašvaistės“ – smūgis į saulės rezginį visiems skeptikams ir abejotiniems orakulams, pranašaujantiems greitą OBTEST mirtį. Šiems – siūlymas gerai įsiklausyti į dar vieno kultinio kūrinio, „Iš karto į kartą“, žodžius. Šis, beje, pagaliau įgavo ir vizualinę išraišką.

OBTEST dvidešimtmetis – myriop skeptikus, tegyvuoja skydas ir kalavijasAfterparty turėjo būti smagus. Tik štai asmeniškai jau anksčiau sušlubavusi sveikata privertė šią dalį praleisti. Bet, kaip sakoma, dar ne vakaras. Šią klaidą ištaisysime po dešimtmečio. Kažkas sako, jog tuomet grupės nebebus? Ar bent jau tyliai apie tai galvoja? Pagalvokite dar kartą…

OBTEST dvidešimtmetis – myriop skeptikus, tegyvuoja skydas ir kalavijas

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
speigas
2013.02.24 12:54

O video, tik patvirtina Birutės teiginius bei paneigia Šarkino. Birutė primalus š ne kartą, bet video šį kartą parodo, kad nepersistengė.

Xenon
2013.02.06 12:55

“Labiau tikiu Birutės reportu, nei Šarkino, išliejusio nuoskaudą.”

Abu verti vienas kito. O tikėti Birutės objektyvumu kai tai liečia lietuviškas grupes yra mažų mažiausiai naivu.

Grizlas
2013.02.06 12:36

Idomu ar afterparty buvo Obtestu alus? Kazka juk minejo apie toki. Gal kam teko ragauti?

Tarkim
2013.02.06 10:43

Nesakau, kad ta kritika būtinai teisinga. Šiaip juokingai atrodo toks straipsnio rašymo būdas.

speigas
2013.02.06 09:51

Tai, kad pažiūrėjus video juotubėje, ne tas garsas prasta, nei publika pasyvi. kaip ir kiti aspektai, kad pagrojo ankstesni nariai, o ne tai, kad grupė bosisto neturi ir panašiai. Labiau tikiu Birutės reportu, nei Šarkino, išliejusio nuoskaudą.

Tarkim
2013.02.06 01:57

Nauja taktika. Perskaitai kritiką komentaruose ir parašai viską priešingai.

Aišku, geriau, negu reportažus nežiūrėjus konco iškept.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus