Reportažai

„Night of the living doom“ – juodasis ketvirtasis kartas

2015.05.23 09:17, Mavelle

Vytenio Jurevičiaus nuotr. Daugiau nuotraukų – čia >>

Keistas jausmas sekmadienį 17 val. eiti į koncertą. Atrodo, reiktų ruoštis darbams, žiūrėti kokį filmą ar dar ką. Vis dėlto sekmadienio, gegužės 17 d., pavakarę lekiam į Vilniaus klube „Kablys“ vykusį „Nekrokatarasis“ ir LDMB organizuojamą „Night of the living doom“. Šiais metais „Kablį“ drebino trys grupės: FORLET SIRES, NYKSTA ir FORGOTTEN TOMB.

NOTLD 2015 (28)Pirmieji „Kablio“ sienas virpino FORLET SIRES, post blackeriai iš Šveicarijos. Grupė susikūrė prieš ne pilnus dvejus metus – 2013-ųjų lapkritį. Nors ir sakytum jauna, bet atrodo ganėtinai perspektyvi grupė. Vokalistas, kuris pagal savo povyzą labiau tiktų lengvo rokelio grupėje, nustebino balso galimybėmis. Net nepasakytum, kad žmogus su taip tvarkingai sumodeliuota barzda gali iš savo gerklės išleisti tokius garsus. Tiesa, bendras skambesys nebuvo toks, kurį pavadintum tobulu ar bent jau labai geru. Aišku, visi grupės nariai stengėsi, kad padarytų viską, ką gali geriausio, tačiau kažko trūko. Matyt, kaip liaudis sako, to cinkelio. Dar pridėkime šiokias tokias garso problemas… Trumpai tariant, buvo gerai, bet, kad jau važiavo tokį kelią, galėjo ir geriau. Reikia tikėtis, kad grupė kada nors grįš ir parodys, kad visgi gali sugroti daug geriau.

NOTLD 2015 (246)Iš karto po šveicarų scenoje savo pozicijas užėmė vietiniai vilniečiai NYKSTA. Šių vyrukų turbūt pristatinėti nereikia. Driokstelėjo galingai, nėra daug ką pridėti. Stovint prie pat scenos atrodė, kad tuoj su dredu gausi į akį, tačiau bendras įspūdis buvo nerealus. Tik už nugaros stovėjusios merginos labai apgailestavo, kad grupė nepagrojo „Vyne“. Tai va, vyrai, turėkit omeny, kad kitą kartą reikia pagroti, nes merginos liko nepatenkintos :).

NOTLD 2015 (369)Ką gi, paskutinieji scenoje – nepabijokim to žodžio – kultiniai italai FORGOTTEN TOMB. Bent jau aš juos mačiau pirmą kartą ir galiu drąsiai pasakyti, kad noriu pamatyti dar. Te neužmėto manęs akmenimis užkietėję jų fanai, bet turiu prisipažinti, kad ir klausyti grupės muzikos anksčiau teko vos keletą kartų. Įrašuose šių italų black/dark/doomerių skambesys neatrodė labai išskirtinis, tačiau pamačius gyvai nuomonė apsivertė aukštyn kojom. Nuo scenos sklido vienas už kitą stipresnį ir galingesni gabalai ir galiu drąsiai sakyti – publika šėlo. Taip šėlo, kad ir leisti FORGOTTEN TOMB baigti pasirodymą nenorėjo. Skanduodami one more time reikalavo dar vienos dainos – ir gavo. FORGOTTEN TOMB vyrukai dar kartą pasirodė scenoje ir driokstelėjo puikiu koncerto pabaigos akcentu tapusi gabalą „Shutter“. Apibendrindama galiu sakyti, kad ši grupė visiškai pakeitė požiūrį, kurį buvau apie juos susidariusi anksčiau.

Kad ir kaip būtų keista, kokią pusę dešimtos koncertas jau buvo baigtas. Lyg ir norėjosi, kad vakaras tęstųsi toliau, bet turiu padėkoti organizatoriams: sutaupiau 5 eurus, kurių neišleidau kelionei namo taksi. Kad jau užsiminiau apie organizatorius, iš jų pusės viskas buvo labai gerai. Ačiū jiems! Kokybiški koncertai vyksta ne taip jau dažnai, tad šis buvo tai, ko seniai reikėjo. Su nekantrumu lauksim kitų metų!

NOTLD 2015 (745)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Blackmax
2015.05.27 00:54

Tiesiog įmestas Forgotten Tomb atliktų dainų sąrašas būtų informatyvesnis reportažas apie koncą už šitą tekstą.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus