Naujienos

Naujame ŽALVARINIO albume „Einam tolyn“ – per penkiasdešimt atlikėjų

2018.04.07 07:53, Pagal grupės inf.

Aurelijos-Slapikaites-foto3mFolk roko grupė ŽALVARINIS pristato naujausią albumą „Einam tolyn“, kuris yra skirtas atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Šis albumas yra išleistas dvigubos plokštelės ir CD formatu. Nuo 2001 metų tai jau šeštasis grupės studijinis darbas. Albumas oficialiai išleistas š. m. vasario 16 dieną, ir pristatytas Vilniaus knygų mugėje. Melomanams plokštelė pristatoma riboto 300 vienetų tiražu.

Šio albumo įrašuose dalyvavo penkiasdešimt atlikėjų (!) iš Olandijos, Mongolijos, Vokietijos, Indijos, Kinijos bei Lietuvos. Įrašai vyko Vilniuje, Rygoje, Amsterdame, bei Mongolijoje.

Grupė džiaugiasi, jog prie šio albumo prisijungė patys populiariausi ir profesionaliausi atlikėjai: Marijonas Mikutavičius, Veronika Povilionienė, vyrų folk grupė UGNIAVIJAS, itin populiari Kinijoje ir Mongolijoje mongolų etno grupė MARMOT BAND, džiazo saksofonininkas Petras Vyšniauskas, bansuri fleitos meistras Nadaprem, tablos virtuozas Heiko Dijker, lūpinės armonikėlės virtuozas Aleksandr Belkin, Lietuvos edukologijos universiteto choras AVE VITA, vadovaujamas Kastyčio Bariso. Mušamųjų partijas įgrojo vienas geriausių Lietuvos jaunosios kartos būgnininkų – Jonas Lengvinas, grojantis su Marijonu Mikutavičiumi, SEL ir kitais. Boso partijos buvo patikėtos Domui Žostautui, kuris groja su Leon Somov ir Jazzu, bei Tadui Žukauskui iš grupės BIX.  Kontrabosu grojo Kipras Pugačiukas iš grupės GARBANOTAS BOSISTAS ir BALTASIS KIRAS. Perkusiją įrašė Gediminas Mačiulskis iš AFRIKOS BŪGNAI. Dainos buvo įrašytos naudojant tik gyvus instrumentus. Suvedimo ir masteringo darbai buvo atlikti Latvijoje.

Dar viena svarbi ir džiugi žinia, jog prie ŽALVARINIO kolektyvo prisijungė profesionali dainininkė Sigita Jonynaitė – Būdienė, kuri įnešė gaivių, stiprių ir sodrių spalvų į grupės skambesį.

3mGalima drąsiai teigti, jog šis albumas yra tikra bomba profesionalios muzikos mylėtojams. Jis kardinaliai skiriasi nuo praėjusių darbų. Roberto Semeniuko kurta muzika, naujos melodijos, bei aranažuotės, surinkta didžiulė profesionalų komanda, naujas skambesys, daugiau vyriškų balsų dainose, stilių gausa, nebijojimas eksperimentuoti ir nukrypti į world, country ar blues stilius, padaro šį abumą išties gurmanišką.

Tekstus dainoms kūrė Robertas Semeniukas ir Ineta Meduneckytė – Tamošiūnienė, taip praturtindami liaudies dainas ir padarydami jas aktualias šių dienų klausytojui.

Albume skamba šešiolika naujų dainų, prie kurių kompozitorius Robertas Semeniukas be pertraukų dirbo daugiau nei metus ir išleido jį savo lėšomis. Albumą galima suskirstyti į dvi pagrindines dalis, t. y. vieną dalį sudaro dainos skirtos kovotojams už mūsų laisvę, kitoje dalyje skamba šviesios, akustinės, mažorinės, optimistinės dainos,  o viena jų įrašyta netgi kinų (!) kalba.

Už išraiškingą albumo viršelį grupė dėkinga žinomam dailininkui  Audriui Gražiui, kurio paveiklso fragmentas ir buvo panaudotas.

Albumo bukletuose puikuojasi Aurelijos Slapikaitės – Jurkonės fotografijos.

Grupė ŽALVARINIS dėkoja asociacijai LATGA už simbolinę paramą, prisidedant prie albumo leidybos.

Naujojo albumo pristatymo koncertinis turas „Einam tolyn“ startavo kovą. Balandžio 14 d. grupė pasirodys Panevėžyje, „Tauros lofte“, balandžio 21 d. – „Alaus namuose“ Vilniuje.

Daugiau informacijos rasite grupės Feisbuko paskyroje arba www.zalvarinis.lt

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus