Reportažai

NACHTMYSTIUM, JARBOE, INSWARM Vilniuje: sunkieji eksperimentai gali paveikti jūsų psichiką...

2010.04.18 00:00, Birutė

Foto: Crazyte. Daugiau foto: čia >>

Ruošiantis eksperimentiniam balandžio 8-osios ketvirtadieniui, niekas dar nenutuokė apie netrukus įvyksiančią katastrofą, nutiesusią per kelias šalis gedulo šleifą ir grėsusią siurprizu – trečią kartą neįvyksiančiomis „juodosiomis laidotuvėmis“. Laimei, ir anas renginys nebuvo atšauktas, ir tą ketvirtadienį teko patirti, kad išties terminas „sunkioji muzika“ turi daugelį atspalvių ir netikėto „kreivumo“.

NACHTMYSTIUM, JARBOE, INSWARM Vilniuje: sunkieji eksperimentai gali paveikti jūsų psichiką...„Niujorkas“ tądien pasiruošęs sutikti JAV desantą nelabai gausiomis pajėgomis, tačiau kartais grūstis kaip tik nusibosta. Taigi ramiai įsitaisau prie staliuko, beveik pižoniškai, bet po sunkios darbo dienos galima. Jau po septynių vakaro scenoje pasirodo keletą dienų iki renginio tepaskelbti niujorkiečiai INSWARM. Tai tik duetas su kompiuterizuotais kitų instrumentų tonais, bet užtat kaip visa tai skamba! Eksperimentinis industrial/black metalas ir dar visokių vingrybių pilnas skambesys smogia tiesiai į paširdžius ir priverčia gerokai nustebti. Tikra jėga. Vėliau paaiškėja, kad tie du patrakėliai – JARBOE muzikantai. Bet tuokart tai nepanašu į projektą, visiškai visavertė komanda (gal tik dar porą narių…).

Belaukiant tos ekstravagantiškos moteriškės grupės, prie dvejomis raidėmis nužymėtų durų susitinku pažįstamą, kurios niekaip nesitikėjau čia pamatyti. O šią, pasirodo, kaip tik ir patraukė JARBOE, mat vokalistę su savu projektu matė prieš keletą metų vienoje iš Vilniaus bažnyčių. Tuokart ši lakstė basa ir šiaip, sako, buvo nenuspėjama. Tai ko galima tikėtis dabar? Nežinau, nes specialiai nesidomėjau šia komanda.

NACHTMYSTIUM, JARBOE, INSWARM Vilniuje: sunkieji eksperimentai gali paveikti jūsų psichiką...Ko galima tikėtis, paaiškėja netrukus. Kelių itin aktyvių plaukų sukime ir lakstyme po sceną juodųjų muzikantų tarpe išvystu nedidukę blondinę, panašią į vaidilutę, o kažkieno iškart pakrikštyta „Rugiaveide“. Ir vietomis aršios, vietomis „doominės“, o kartais tiesiog nenusakomai skambančios muzikos atmosferoje prasideda tokia psichodelika, kad, atvirai sakant, netenku amo. Sunkiai nupasakojamas ir vokalistės tembras, o į greta stovinčio bendražygio klausimą apie jos amžių iškart taipogi nesumoju, ką atsakyti. Kai moteriškė netikėtai nusileidžia tarp žiūrovų, kaipmat paaiškėja tuščios erdvės salėje privalumas. Vokalistę apspinta žiūrovai ir fotografai. Psichodelika tęsiasi…

„Kreivi“ eksperimentai nenusibosta net gerokai užsitęsus JARBOE šou. Mat žinau, kad patekau į renginį, išsiskiriantį stilistine grupių įvairove. Taigi toliau bandau „įsikirsti“ į šią muziką, nors nelabai sekasi. Kita vertus, kam tos klišės…

NACHTMYSTIUM, JARBOE, INSWARM Vilniuje: sunkieji eksperimentai gali paveikti jūsų psichiką...Festo headlaineriai, sako, bliakeriai iš prigimties. Bet kartu ir mistiški eksperimentatoriai. Rodos, taip ir priklauso, žiūrint į žodžių kombinaciją NACHTMYSTIUM varde. Žinoma, kad grupė pagarsėjusi narių kaita ir iš pradžių buvo šalutinis dviejų muzikantų projektas. Šiandien matome dabartinį ketvertą, tebevadovaujamą Juddo. O ką girdime? Tikrai ne bliako šabloną. Čia irgi galima rasti kažkiek psichodelikos, bet apskritai eksperimentuojama skambesio įvairove. „Juodosios“ šaknys vis dar sudaro pagrindą, o toliau reiškiasi muzikinė grupės narių fantazija. Kadangi fantazijai nėra ribų, netipiškas skambesys leidžia toliau mėgautis čikagiečių pasirodymu. Ir toliau džiaugtis nepatingėjus darbo dieną atsibelsi į tikrai neeilinį koncertą…

Po renginio susidėliojus įspūdžius, padarau išvadą, kad kartais visai gerai išgirsti trejetą grupių, kuriomis iki to beveik nesidomėjai. Ne tik taip vadinamam bendram išsilavinimui, bet ir dėl šaunaus laiko praleidimo. O to gal trejeto šimtų žiūrovų nuoširdi padėka tegul ir neatpirko galimų organizacinių nuostolių, bet turėjo reikšti smagią vakarėlio atmosferą. O kaip praleisime balandžio tryliktąją?

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
rebel-
2010.04.21 00:14

o ir Sanford Parker nebuvo :|
anyway gaila, kad neteko sudalyvaut

SStorm
2010.04.19 14:40

mhm, Jeffas Wilsonas pasiuntė Bleiką ir išskirdo namo to paties turo metu, tik keliais koncertais anksčiau.

Nikas D.
2010.04.19 10:00

>Šiandien matome dabartinį ketvertą,
>tebevadovaujamą Juddo
kiek pamenu scenoje buvo tik trys žmonės.

karahbarah
2010.04.19 09:08

Ruošiaus, bet matyt per silpnai, taigi vel -
aciū Birutei.

sator
2010.04.19 00:52

O kaip praleisime balandžio tryliktąją?

gerokai paveluotas reportažas:).. nors gerai surašytas..

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus