Straipsniai

MOURNING BELOVETH: „Žmonės, kuriems patinka mūsų muzika, nepamiršta mūsų“

2013.03.18 00:00, Gedas (Seniukas)

MOURNING BELOVETH: „Žmonės, kuriems patinka mūsų muzika, nepamiršta mūsų“MOURNING BELOVETH vardas neblogai pažįstamas Lietuvos doom metalo bendruomenei, kuri mėgavosi šios airių grupės koncertais Vilniuje 2008 ir 2009 metais. Po penkerių metų pertraukos MOURNING BELOVETH vėl priminė apie save savo naujuoju albumu „Formless“. Apie „Formless“ su MOURNING BELOVETH vokalistu Darrenu Moore pasikalbėjo radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidos „Audronaša“ vedėjas Gedas.

Sveikas, Darrenai. Smagu vėl pasikalbėti, praėjus beveik 5 metams nuo mūsų paskutinio pokalbio Vilniuje 2008-aisiais („Ferrum Rust“ metu, – aut. past.). Tuomet pristatinėjote savo albumą „A Disease For The Ages“, o štai dabar ką tik išleidote diską „Formless“. Kokius išskirtum pagrindinius skirtumus tarp šių dviejų albumų?

Nelabai mėgstu lyginti albumus, nes kiekvienas iš jų yra vis kitoks. Nemėgstu sakyti frazių „jis bus tamsesnis, sunkesnis“ ir pan. Mes tiesiog pabandėme paeksperimentuoti su muzika, bet kartu išlaikydami ir doom metalo pagrindus. Manau, kad „Formless“ yra pats įvairialypiškiausias mūsų albumas, kiekviena daina yra vis kitokia. „A Disease For The Ages“ buvo labai niūrus, tamsus albumas. „Formless“ diske yra labai lėtų, labai greitų dainų, akustinių intarpų, yra įtraukta net viena trumpa daina, ko mes dar niekada nesame padarę! „Formless“ yra dinamiškesnis ir įvairesnis albumas, lyginant su praeitais diskais. Albume yra daugiau švarių vokalų, ko nedažnai pasitaikė „A Disease For The Ages“.

MOURNING BELOVETH: „Žmonės, kuriems patinka mūsų muzika, nepamiršta mūsų“Ar galėtum išskirti vieną ašį, aplink kurią sukasi visos „Formless“ dainos, dėl ko diskas tampa vientisu darbu?

Pirmosios trys dainos įveda viena į kitą, o pirmame ir antrame gabaluose net pasikartoja tos pačios temos. „Formless“ albumo (kaip ir nurodo jo pavadinimas) esminė tema – šiandieninė visuomenė, kuri gyvuoja kupina propagandos ir nuo kurios yra slepiama tiesa. Šiandien ne tik Europos Sąjunga, bet ir visas pasaulis yra apimtas krizės. Žmonės, dirbantys tam, kad pragyventų, uždirba vis mažiau ir mažiau, kai tuo tarpu turtingieji tampa dar turtingesni. Mes bandome susirasti savąją tikrovę šiame pasaulyje ir jame išgyventi.

Kaip jau ir minėjai, albume „Fomless“ yra jums labai neįprastas dalykas – kaip jums, labai trumpa daina „Old Rope“. Kaip čia taip išėjo, kad sukūrėte tokią trumpą dainą?

Kai kuriame albumą, teturime tik bendras idėjas, bet negalvojame, jog reikia, kad būtinai būtų kažkas konkretaus. Repetuojame kiekvieną savaitę ir, jei kažkas pavyksta, mes tai paliekame. Repetuojant gimė „Old Rope“ pagrindinis rifas, kuris gerai skambėjo, tad mes jam prilipdėme intro ir outro, ir tai buvo geras sprendimas. Ši daina yra albumo vidury ir ji įneša įvairovės tekstų prasme, naujo požiūrio į tai, apie ką kalbame kiekvieną dieną. Kai kuriame dainą, mums nesvarbu, ar ji lėta, ar greita, jei ji skamba gerai, mes būname labai laimingi ir ją grojame.

„Formless“ yra pirmas MOURNING BELOVETH albumas su gitaristu Pauric Gallagher. Papasakok, kaip jis atsidūrė grupėje ir koks jo indėlis į „Formless“?

MOURNING BELOVETH: „Žmonės, kuriems patinka mūsų muzika, nepamiršta mūsų“Po 2009-ųjų turo, kuomet apsilankėme ir Lietuvoje (tuomet jie grojo Vilniuje su MOURNFUL CONGREGATION, – aut. past.), Brian Delaney nusprendė, kad 12-13 metų praleidus grupėje jam jau užteks. Praėjus maždaug mėnesiui po to mes susirinkome ir sprendėme, ar turėtume toliau tęsti grupės veiklą ir priėmėme sprendimą, kad reikia groti toliau. Turėjome keletą kandidatų, bet Pauric tuo metu grojo grupėje DECAYOR iš Š. Airijos ir, pamatę jį grojant ir paklausę jo demo įrašų, priėmėme į grupę nepaisant to, kad jis už mus 15 metų jaunesnis. Nors jam dar tik 23-eji, jis turi senio galvą ant jaunuolio pečių.

Kai Pauric atėjo į grupę, mes jau buvome pradėję kurti naują albumą, tačiau nusprendėme, kad Pauric atžvilgiu būtų nesąžininga, jei tik numestume jam gatavą medžiagą ir lieptume ją išmokti groti. Taigi mes padarėme kūrybinę pertrauką ir pagrojome keletą koncertų Europoje, po kurių mes pripratome prie Pauric, o jis – prie mūsų. Manau, kad tie koncertai buvo labai naudingi. Į naująjį albumą Pauric indėlis yra labai didelis, nes jis sukūrė apie 40 proc. viso albumo ir tai yra labai gerai.

Nuo „Disease For The Ages“ praėjo 5 metai. Ar nėra sunku po tiek daug laiko sugrįžti, atkurti ryšį su savo gerbėjais?

Gal būtų sunku, jei būtume populiari grupė (juokiasi). Žmonės, kuriems patinka mūsų muzika, nepamiršta mūsų. Mes nesekame madomis, mūsų atvaizdai nesipuikuoja ant žurnalų viršelių. Žmonės mus mėgsta dėl mūsų muzikos.

Nebuvo taip, kad darėme pertrauką. Mes repetuodavome kiekvieną savaitę, grodavome koncertuose. Albumas gimsta tuomet, kai tam ateina laikas, o jei per jėgą jį gimdytume, niekas nepavyktų. Aš tikiuosi, kito albumo neprireiks laukti penkerių metų (juokiasi).

MOURNING BELOVETH: „Žmonės, kuriems patinka mūsų muzika, nepamiršta mūsų“Kai Vilniuje pristatinėjote „A Disease For The Ages“, jūs buvote surengę europinį turą. Ar planuojate pristatyti „Formless“ koncertuose?

O taip, tikrai! Jau esame suplanavę keletą koncertų, bet pagrindinis pasirodymas bus balandį Olandijoje įvyksiančiame festivalyje „Roadburn“, kuriame planuojame sugroti visas savo antrojo albumo „The Sullen Sulcus“ dainas. Kai kurias iš jų gyvai grosime pirmą kartą nuo tada, kai jas įrašėme prieš dešimt metų. Dar grosime Londone, Rusijoje, Ukrainoje, Vokietijoje. Manau, kad koncertuose sugrosime ir didžiąją dalį „Formless“ dainų.

Linkime sėkmės pristatant „Formless“! Kokie būtų tavo paskutiniai žodžiai „Audronašos“ klausytojams?

Labai tikiuosi su jumis susitikti per artimiausius kelis mėnesius mūsų koncerte ir kartu gerai „palakti“!

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
bmaggot
2013.03.19 09:05

jie slepia nuo tavęs tiesą, žmogau

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus