Straipsniai

MOURNING BELOVETH: „Žmogus, neskiriantis mūsų nuo ANATHEMA ar MY DYING BRIDE, tegu neklauso mūsų išvis“

2008.09.04 00:00, Liuzeris

Angliška interviu versija >>

MOURNING BELOVETH vokalistas Darrenas sako: „Tikiu, kad lietuvių dvasia panaši į airių, o šeštadienis tą patvirtins“. Aš irgi tikiu ir laukiu šeštadienio. Bet prieš šeštadienį dar kiek išsamiau pakalbinau mūsų šiuolaikinės „antrosios tėvynės“ gentainį. Ką jis žino apie Lietuvą ir lietuvius, ką mano apie doom metalą ir savo kūrybą, skaitome žemiau…

MOURNING BELOVETH: „Žmogus, neskiriantis mūsų nuo ANATHEMA ar MY DYING BRIDE, tegu neklauso mūsų išvis“Sveikas, Darrenai. Linkėjimai iš kitos lietingos šalies! Tikrai džiaugiamės, kad šiais metais MOURNING BELOVETH bus festivalį „Ferrum Rust“ užbaigianti grupė. Taip pat tikimės, kad jums patiks mūsų oras…

O taip, čia (Airijoje – aut. past.) irgi jau pakankamai ilgai lyja… Tikiuosi, gausim dar daugiau lietaus Lietuvoje…

Pirmas ir neišvengiamas klausimas. Ką žinai apie Lietuvą? Ir apie mūsų šalies grupes…

Žinau, kad jūsų šalis yra respublika, kaip ir Airija… Pas jus oras irgi „nuostabus“ ir jūs susigrąžinote nepriklausomybę iš sovietų 1990-aisiais… Deja, daugiau nelabai ką žinau apie jūsų šalį, bet, tikiu, kad lietuvių dvasia panaši į airių, o šeštadienis tą patvirtins. Kalbant apie grupes, atsiprašau, bet nieko apie jas nežinau.

Kitas klausimas kiek provokuojantis. Esu tikras, kad žinai, jog daug lietuvių gyvena Airijoje, kurioje dirba ne pačius geriausius darbus. Kokie tavo geri ar blogi įspūdžiai iš susidūrimų su mūsų kraštiečiais Airijoje?

Neteko dirbti su lietuviais, bet, kaip ir kiekviena šalis, turime ir gerų, ir blogų žmonių, svarbiausia elgtis su visais taip, kaip jiems priklauso.

Gerai, pereikime prie muzikos. Neabejoju, kad greičiausia jums yra nusibodęs kitas klausimas, bet vis tiek turiu paklausti. Taigi, kaip jūs reaguojate, kai MOURNING BELOVETH yra nuolatos lyginami su ankstyvaisiais ANATHEMA ir MY DYING BRIDE? Ir kaip vertini šių grupių transformacijas?

Šiuo metu mums jau bloga nuo šito, kadangi jaučiame turintys savo tapatybę scenoje ir ANATHEMA visiškai persimetė į pop sritį, tuo tarpu MY DYING BRIDE tėra tik šešėlis to, kuo jie kažkada buvo, pataikaujantys gothic metalo scenai, apie kurią nežinome ir nenorime žinoti. Tačiau mes esame metalo grupė, tik grojame lėtai, turbūt todėl esame lyginami su šiomis komandomis. O apskritai, jei žmogus negirdi jokio skirtumo tarp mūsų ir šių grupių, tada tegul geriau neklauso mūsų išvis.

Ar pats žaviesi kokiomis nors grupėmis ar muzikantais doom metalo scenoje? Ir kaip su įtakomis iš kitų scenų?

Wino (Robert Scott Weinrich – aut. past.) yra dievas… Bet šiaip aš neturiu idealų. Man patinka daugelis doom, death, black ar heavy metalo grupių ir keletas „maišytų“ grupių, kurios atsidavusios metalo scenai…

MOURNING BELOVETH: „Žmogus, neskiriantis mūsų nuo ANATHEMA ar MY DYING BRIDE, tegu neklauso mūsų išvis“Naujasis albumas „A Disease for the Ages“ išleistas šių metų gegužę. Galbūt jau girdėjai atgarsių? Kaip patys vertinate šį albumą?

Reakcija į šį albumą buvo puiki. Bet mes laikomės nuomonės, kad, jei patys esame patenkinti savo muzika, tada kitų žmonių įvertinimas tėra papildomas dividendas, kuris, aišku, suteikia mums galimybę groti tokiose vietose, kaip Lietuva…

O gal galėtum trumpai apibūdinti visus MOURNING BELOVETH albumus, kad naujas klausytojas žinotų, ko tikėtis?

Man pačiam sunku vertinti. Galbūt aš per daug susijęs su mūsų albumais, visgi, mano manymu, kiekvienas albumas yra skirtingas, jis yra kelių metų patirties kaupimo kulminacija, kuri sutelpa į vienos valandos kompaktinį diską. Man patinka visi mūsų albumai dėl skirtingų priežasčių, bet mums visuomet kildavo noras kažką pakeisti ar patobulinti. Jei albumas būtų idealus, tuomet mes ramiai galėtume nustoti kurti ir groti…

Šiaip apibūdinti kiekvieną albumą keliais žodžiais yra sunku, bet…

„Dust“ buvo kelių metų repeticijų studijoje apogėjus, tai turbūt buvo pirmas kartas, kai mes „teisingai“ išgirdome savo dainas, taip pat pirmąkart suvokėme, ką reiškia sukurti gerą įrašą.

„The Sullen Sulcus“. Antrąkart įrašinėdami „Academy“ įrašų studijoje, mes dar labiau patobulinome „Dust“ tipo skambesį ir šiame albume daugiau tūrio bei melodijos. Žiniasklaidos terminais „The Sullen Sulcus“ galima pavadinti „hitu“.

„A Murderous Circus“. Pakeitėme studiją, pakeitėme skambesį, „kandesnis“ ir „neviltingesnis“ tapo gitarų skambesys, darėme daug eksperimentų su balsu ir kūriniais. Daugeliui žmonių šis albumas nepatiko dėl per ilgų dainų ir per šiurkščios atmosferos, bet pastebėjau, jog pastaruoju metu klausytojai pagaliau ėmė suprasti, ko mes siekėme šiuo albumu, ir ėmė vertinti jį žymiai labiau.

„A Disease for the Ages“. Tik laikas parodys… Kol kas tai brutaliausias ir labiausiai bekompromisis albumas, kurį mes esame įrašę. Tuo pačiu tai yra trumpiausias mūsų albumas ir pasižymi klausytoją tikrai „užgožiančiu“ garsu.

MOURNING BELOVETH: „Žmogus, neskiriantis mūsų nuo ANATHEMA ar MY DYING BRIDE, tegu neklauso mūsų išvis“ O grodami „Ferrum Rust“ orientuositės į paskutinį savo įrašą ar atliksite visų albumų retrospektyvą?

Ką gi, grosime du gabalus iš naujo albumo ir rinktines kitų albumų dainas… Tikiuosi, bent keli žmonės jas atpažins, ha ha!

PRIMORDIAL ir MOURNING BELOVETH turbūt yra pačios žinomiausios Airijos metalo grupės. Gal gali parekomenduoti kitų grupių iš jūsų salos?

Atkreipkite dėmesį į MAEL MORDHA, keltiškas doom metalas, WRECK OF THE HESPERUS, purvinas sludge doomas, THY SINISTER BLOOM, doomo „pink floydai“, GRAVEYARD DIRT, nesantuokinis „Pentecost III“ (ANATHEMA albumas – aut. past.) ir ENCHANTMENT kūdikis.

Ir tavo paskutiniai žodžiai Lietuvos fanams.

Susitiksime prie baro šeštadienį!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Gi.
2008.09.10 13:54

Crestfallen, kas teisybė, tas ne melas, bet visgi lyginimas nereiškia kaltinimų, kad grojama taip pat kaip (…).

Sanganas, nugi, bet, pripažink, vis tiek malonu, kai paklaustasis žino ką nors…

sanganas
2008.09.09 18:09

Ooooo – “ka zinai apie Lietuva?” – visuose lietuviskuose interviu su uzsenieciais nesivengiamas klausimas, isduodantis uzslepta tautieciu nepilnavertiskumo kompleksa ir desperatiska nora buti nors kazkiek pastebetiems svetur :)

Crestfallen
2008.09.09 18:08

įtaka yra viena, o “jūs skambate taip pat kaip ir (įrašykite patys)” yra kita. taigi nereik aiškint čia.

Gi.
2008.09.09 13:04

Tik jau nereikia.:] Naujausių MB negirdėjau, gal jie ir sugebėjo tapatybę išlaužti, bet ankstesni albumai originalumu nekvepia.

Keista vokalisto pozicija: neigia, kad dabartiniai MDB ir Anathema jiems įtakos nedaro, taip, sutinku, tačiau kas klausė apie dabartį? Seniausieji tų grupių įrašai niekur nepradingo, o kam neigti akivaizdžią jų įtaką? :]

liuxas
2008.09.08 15:03

agree :)

bmaggot
2008.09.08 12:48

“you stupid”

annodomini
2008.09.08 12:02

Nu man MB patinka nu bet čia jau nusisvaigo.
Tarkim “It almost looked human” skamba tarsi totalus MDB rip offas, nebepamenu kokios dainos , bet MDB net panašūs akordai manau yra labai jau girdėtai skamba, arba “The world that crawled” jei nežinočiau, kad čia MB tai tikrai sakyčiau kad MDB , nes tas šnekantis vokalas įdentiškas. Taip kad tegu nesigina nuo to kas akivaizdu. Tai jie nėra rip offas visiškas bet ĮĖtaka yra, ir nieko tokio jei žmonės sumaišytų, nereikia išsiaukštinti čia.

liuxas
2008.09.07 23:59

ir beje MB is tikruju tikrai gera grupele.

liuxas
2008.09.07 23:59

Ir reikia be to skirti muziką ir gyvenimo stailą.Man šlykštūs irgi tie išsimaliavoję ir subobėję gotukai, bei jų lateksinės kekšaitės. Bet prie ko čia muzika?

lb teisingas pastebejimas,o del true ir falls gal sakau baikit xebra kada nors,kas ka nori – tas ta klauso. nes tipo iseina tokia nesamone,kad kuo sunkesnia muzika klausai tai tuo tipo kietesnis ir tikresnis mitalistas esi.kazkokia cia nesamone gaunasi.

burn
2008.09.06 23:17

o tai as nesuprantu, ko cia pykt uz ta pasakyma, tai anathema ir groja nepopuliaria pop muzika, na o my dying bride jei zvelgti is rimtesnes metalines puses tai beabejo kad savo seselyje, taciau tai nereikia jog jie groja bloga muzika, kaip tik atvirksciai, taciau tai nera taip sunku kaip buvo.

Liuzeris
2008.09.05 16:47

Ramiai, vyrai. Nuo Darreno zodziu MB muzika juk nesuprastejo, ne? :) Na, pasake zmogus savo nuomone, tai pasake. Siaip man toks ispudis, kad jo poziurio kritikai cia skausmingiau reaguoja negu jis pats i MB lyginimus su ANT ar MDB ;)

P.S. Tiek dabartiniai MDB, tiek ir senesni yra mano favoritu sarase labai aukstai. Man is tiesu net labai patinka ju transformacija, kaip sakoma, laiku ir vietoj.

brotheris
2008.09.05 16:18

o tai ANATHEMA nepopsas ?

Crestfallen
2008.09.05 15:59

ok, sutarta ;D

speigas
2008.09.05 15:53

O ką reiškia nesuprantamą? Kiti gal puikiai viską supranta. Sunkumo irgi nepasversi.
Kažką įtarinėti pataikavimu publikai vengčiau ir apie MB to nesakyčiau,jei jie nevarytų ant kitų, kad ten popsas tipo, o pas juos tai jau ne. Toj vietoj jis pašnekėjo beveik kaip MANOWAR.

Vadinkim verčiau viską kūrybiniais ieškojimais :)

Crestfallen
2008.09.05 15:40

o tai nori pasakyti, kad nepopsas yra tik labai sunkiai suprantama muzika, kurią gali mėgti tik ištikimiausi fanai? aš sakyčiau, kad popsas yra pataikavimas auditorijai. ar MB tą daro? nu sunku pasakyt, bet man taip nepasirodė. dėl anathemos irgi nežinau, bet mane labai jie sunervino sugadinę senus gabalus, bei dar baisų black sabbath koverį padarę. man ten labiau į pataikavimą publikai buvo panašu, nes jei būtų groję naujuosius gabalus, nebūčiau nė žodelio taręs.

speigas
2008.09.05 15:37

gal ir kvaila, nes čia tas “true metal” požiūris pasireiškia. aišku, man mažai rūpi ;]

teisingai. Jie ir patys galėtų patylėt kitus vadindami popsu, nes lyginant su kokiais Winter, Esoteric ar,kad ir Cianide, tai tas jų “grojame metalą” ,”mes grojam lėtai”,o tai reiškia nepopsovai tampa juokingu.

Crestfallen
2008.09.05 15:22

Aš tai tą dalyką interpretuočiau kaip nesidomėjimą. Nemanau, kad jie nežino, kas tas yra. Greičiau “nesidomime, neturime nieko bendro ir nelyginkit mūsų su tais gotais MDB”. gal ir kvaila, nes čia tas “true metal” požiūris pasireiškia. aišku, man mažai rūpi ;]

speigas
2008.09.05 15:16

Vokalistas apie gotikinę sceną pasakė:
.. apie kurią nežinome ir nenorime žinoti”
Manau, tai leido Piktam tevui padaryti logišką išvadą,kad mintis kvailoka. Kaip gali jis sakyti,kad tarkim MDB pataikauja gothic metalo scenai, jei ja net nesidomi ir nenori domėtis.

Crestfallen
2008.09.05 15:11

Speigai, kur jis ką pasakė?

speigas
2008.09.05 15:07

Šiaip Pikts tevs labai taikliai pastebėjo viską ir labai argumentuotai pasakė,okai kas nesuprato nixuja nieko.
“o kaip tu gali vertinti ir žinoti, kad taip yra, jei nežinai?”
taigi vokalistas pats pasakė tokią nuomonę, o čia jau yra skirtumas ar ne?

Iš viso tai man juokinga, jei MB mano,kad groja tru metal, varo gryną undergruondą. Metalinio popso ir pas juos daxuja.

Ir reikia be to skirti muziką ir gyvenimo stailą.Man šlykštūs irgi tie išsimaliavoję ir subobėję gotukai, bei jų lateksinės kekšaitės. Bet prie ko čia muzika?

Crestfallen
2008.09.05 14:31

>kaip ir „… gothic metalo scenai, apie kurią nežinome ir nenorime žinoti” tėra paprasčiausia arogancija su kvailumo priemaiša (jeigu nežinau, tai kaip galiu vertinti – žinoti, jog tai neįdomu?).

o kaip tu gali vertinti ir žinoti, kad taip yra, jei nežinai? :] neatmesk galimybės, kad galbūt jiem visa gotikinė pompastika tiesiog yra šlykšti.
iš tikro gal pabaikime šią diskusiją, nes ji beprasmė. aš ginsiu (turbūt ne aš vienas) juos, nes tai mano viena mėgstamiausių grupių (kaip, beje, ir senoji anathema), kiti bus open-minded ir bandys įžvelgti čia įžeistas ambicijas. o koks iš tikro skirtumas, jei MB groja puikiai? tai sakyčiau ties tuo gal ir apsistojame ;]

Shatras
2008.09.05 12:25

Tevai nekreipk demesio ir neeikvok brangaus laiko niekams po teisingu minciu ;)

Shit Schuldiner
2008.09.05 12:13

pasilinksmink, suka:

http://img.fuckingmachines.com/meetthemachines/gfx/fuckingchair2.gif

piktstevs
2008.09.05 11:34

bmaggot, a čia man? :)
o daugiau nieko išspaust nesugebėjai? palinksmink.

bmaggot
2008.09.05 11:20

tsss, gote

piktstevs
2008.09.05 10:20

kai žmonės jokios muzikos išskyrus metalą nepažįsta ir nepripažįsta, tuomet Anathema ir kliūna.

kaip ir „… gothic metalo scenai, apie kurią nežinome ir nenorime žinoti” tėra paprasčiausia arogancija su kvailumo priemaiša (jeigu nežinau, tai kaip galiu vertinti – žinoti, jog tai neįdomu?).

suprantama, kad žmonėms turėtų būti nemalonu, kai pastebima, kad bent jau jų vokalas beveik identiškas bendravardžiui vokalisto kolegai iš ankstyvosios Anathemos. bet kam taip skausmingai reaguoti? juolab, kad tai visiškai negadina jų muzikos.

be to įdomu, kad muzikantas pastebi kitų grupių „nesantuokinius vaikus”, tačiau savųjų atkakliai išsižada… :)

bet kuriuo atveju, interviu tik dar labiau paskatino susidomėjimą – tikslą vyrukas pasiekė :)

speigas
2008.09.05 08:52

anksčiau, kai dar nebuvo tų saldžių gothic/doom grupelių, teko skaityt kažkieno interviu,kur buvo pasakyta, kad Anathema popsą pradėjo su Crestfallen išleidimu.
Visiems jie kažkaip keistai kliuvo ir kliūva.

K.I.N.G. Satyricon
2008.09.05 08:26

gerai cia pabaigoj – prie baro:) jau zmogui stenkites tada, tamsaus porterio paruoskit :) Keista, kad jis zino kada atgavom nepriklausomybe. nors siaip, kai pagalvoji, labai panasios musu salys, turetu jaustis jie kaip namie

K.I.N.G. Satyricon
2008.09.05 08:09

na, MDB ir man patinka lig siol. ir, manau, daugeliui. Gal tik nenori kiti prisipazint:) Anathema, tai nepykit, tikrai kaka daba. nors niekada jie man nepatiko

Metalistas
2008.09.05 08:09

acargiai bo vep populsit y banlista:D

Parazitas666
2008.09.05 00:46

Pagal Kimerita, neigiamu komentatru apie SolKaktusa nereiktu rashyt, nes jis ankschiau Pessimus grojo.

Chimeritas
2008.09.05 00:43

“o tai nėra taip ,kaip buvo parašyta?”

Ginčytinas klausimas. Labai subjektyvu. Pavyzdžiui, man nei naujoji ANATHEMA popsas, nei tuo labiau naujieji MDB gotika.

Crestfallen
2008.09.05 00:30

o tai nėra taip ,kaip buvo parašyta? apie anathemą net kalbėt nenoriu. pamačiau, kaip sušiko viską, ką anksčiau buvo padarę, tai šlykštu net prisiminti. dėl MDB tai man rodos irgi gan tiksliai parašyta, nors ši grupė man vis dar patinka. nemanau, kad čia gali būti pavydo, dėl ambicijų nežinau, bet nematau, kaip tas galėjo atsitikti.

Chimeritas
2008.09.05 00:20

“kodėl nuo tokių komentarų turi susilaikyti?”

Ne “turi”, o tik galėtų”. :) Man dvelkia įžeistomis ambicijomis (gal net pavydu).

Crestfallen
2008.09.05 00:17

kodėl nuo tokių komentarų turi susilaikyti?

Chimeritas
2008.09.05 00:09

“ANATHEMA visiškai persimetė į pop sritį, tuo tarpu MY DYING BRIDE tėra tik šešėlis to, kuo jie kažkada buvo, pataikaujantys gothic metalo scenai”

Na, nuo tokių komentarų šiaip galėtų ir susilaikyti…

Nors Mourningų muzika tai puiki. Reiks pamatyt.

speigas
2008.09.04 20:29

Thy Sinister Bloom savo laiku buvo dažnas Lt zinų svečias. keista,kad jiems taip ir nepavyko prasimušti į platesnius vandenis.

brotheris
2008.09.04 20:27

jėga
o parekomenduoti THY SINISTER BLOOM yra išties įdomūs. Tik varė paskui ant metalo. Aišku ne į “gothic” sceną perėjo, bet.. ;)

Crestfallen
2008.09.04 20:25

Puikus intervas. Spygliuočiai tetyli.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus