Straipsniai
MOURNING BELOVETH – Airijos death/doom metalo vėliavnešiai
Vieni pagrindinių festivalio „Ferrum Rust 2008“ svečių – airiai MOURNING BELOVETH.
MOURNING BELOVETH – viena žinomiausių Airijos metalo grupių. Kritikų lyginama su ankstyvaisiais MY DYING BRIDE ir ANATHEMA, per ilgus metus grupė iš lietingosios Airijos vis dėlto sugebėjo suformuoti savitą death/doom stilių. Jo akcentai – lėti ir ilgi gabalai, melodingos soluotės, švaraus vokalo partijas keičiantis žemas growlas.
Skaičiuojanti savo metus nuo 1992 m. žiemos, MOURNING BELOVETH pasirengė įrašams tik 1996 m. Pirmasis darbas įrašytas tokia sudėtimi: Darren (vokalas), Frank (gitara), Brian (bosinė gitara), Tim (būgnai).
Grupės gretas papildžius Adrianui (bosinė gitara) ir Brianui perėjus prie gitaros, 1998 m. grupė įrašė iki šiol gerai vertinamą demo „Autumnal Fires“. Šiame albume dainas papildo klasikinio fortepiono skambesys, švarus vokalas. Tai buvo pirmasis grupės žingsnis, siekiant originalaus braižo.
MOURNING BELOVETH vardas tapo kiek labiau žinomas po turo kartu su CATHEDRAL 1999 m. Padrąsinti sėkmingo demo albumo pardavimo, muzikantai nusprendė imtis ryžtingesnių žingsnių – savo pirmąjį albumą grupė nusprendė įrašyti žymioje „Academy“ studijoje. Praleidus studijoje septynias intensyvias dienas, gimė albumas „Dust“, 66 minučių doom metalo šedevras, primanantis šio stiliaus užgimimo laikus. Albume skamba sunki, atmosferinė, gilia melancholija persmelkta muzika.
„Terrorizer“, „Metal Hammer“, „Metal Ireland“, Doom-metal.com ir daug kitų leidinių ėmė vadinti airius doom/death metalo stiliaus gelbėtojais. Pasinaudoję proga ir vis kylančia reputacija, grupė surengė koncertų kartu su CRADLE OF FILTH bei pirmąjį koncertą Jungtinėje Karalystėje, Bradforde.
2002 m. pradžioje grupė ir vėl parengė naujos medžiagos – parašytos aštuonios naujos dainos, iš kurių šešios buvo įtrauktos į albumą „The Sullen Sulcus“. Tai kankinantis ir epinis darbas, reikalaujantis kantrybės ir nugramzdinantis į pačias doom/death metalo muzikos gelmes. Su šiuo albumu grupė galutinai išsikovojo vienos stipriausių death/doom metalo grupių vardą.
Toliau grupės karjeroje – turas „The Doomination of Europe“ su amerikiečiais MORGION po Jungtinę Karalystę, Portugaliją, Ispaniją, Prancūziją, Belgiją ir kitas Europos šalis. Aplankyta net ir Amerika, kur keturių savaičių ture, dėl avarijos iškritus MORGION, MOURNING BELOVETH tapo headlineriais.
Po „pasižmonėjimo“ įvairiose pasaulio šalyse ir mėnesio jėgų atgavimo naują įrašų sesiją grupė numatė 2004 m. pabaigoje „Studio E“ Vokietijoje. Jau įrašinėdami albumą, MOURNING BELOVETH nariai pastebėjo, kad jų stilius kiek pakito – muzika tapo lyg „apnuoginta“, likę pamatiniai dalykai. Dainos buvo perrašinėjamos kelis kartus, daug eksperimentuojama, išlaikant 2 gitaras, bosą, būgnus ir vokalo partijas. Galiausiai albume „A Murderous Circus“ pasiektas šaltas, kupinas nevilties ir melancholijos skambesys.
Grupė sako jaučianti, kad šiuo albumu jai pavyko atitrūkti nuo ankstesnių įtakų ir palyginimų. Šis darbas suteikė muzikantams daugiau stiprybės ir pasitikėjimo, einant pasirinktu keliu. Pristatę albumą „A Murderous Circus“, MOURNING BELOVETH leidosi į turą „Heathen Crusade“ kartu su PRIMORDIAL ir MOONSORROW. Tais pačiais 2006 metais grupė buvo pakviesta į „Brutal Assault“, „Party San“ festivalius. Po pastarojo iš grupės gretų pasitraukė bosistas Adrian.
Netekusi ilgamečio nario ir draugo, kurį laiką grupė susidūrė su sunkumais koncertuose ir kūrybinėje srityje, tačiau situacija pagerėjo, prie MOURNING BELOVETH prisijungus naujam bosistui Brendanui. Su naujuoju nariu įrašytas ir kol kas paskutinis grupės albumas „A Disease for the Ages“. „Firminis“ grupės braižas išlaikytas ir šiame darbe – ilgi, gilūs ir intensyvūs kūriniai, sunkus, desperatyvus skambesys. Albumas išleistas 2008 m. gegužės mėnesį, jį grupė pristatys savo koncerto Lietuvoje metu.
Dabartinė grupės sudėtis:
Darren Moore – vokalas
Frank Brennan – švarus vokalas, gitara
Brian Delaney – gitara
Timmy Johnson – būgnai
Brendan Roche – bosinė gitara
MOURNING BELOVETH svetainė: www.mourningbeloveth.com
MOURNING BELOVETH MySpace: www.myspace.com/mourningbeloveth
Komentarai
:D:D:D ir ne vieno posto be tokiu nesamoniu :D:D:D
gera diskusija :)
Dumas visai nelimpa ir visiskai nesu jo klauses, bet gal per koncerciuka pramus.
prašau
atsiprašau
pagijai po Musės? patinka būt atidaužytam?
nepurkštauk, akinį, nes teks pažiūrėti man į akis į viršų
>rifavimas vienoks, o kitų kitoks
vienu žodžiu grupių muzika skiriasi, bet vistiek jos skamba vienodai. tobulas muzikos suvokimas pas tobulus muzikos ekspertus.
rink žodžius, nes pats šliaupsi.
> nu dėjau, aš natų neskaičiuoju
apie progresyvą nieks nešnekėjo. schliaupk negro byrką
Nu Satyricon ir Emperor irgi skiriasi, nors kokiam pankui gali pasirodyt vienas ir tas pats. Ech, tos paniatkės :)
bet ką jūs čia.. juk visi dūmeriai kopijuoja “Iron Man”
nu dėjau, aš natų neskaičiuoju ir neskaičiuoju ar Anathema tris kartus pirstelejo žemiau, du murktelėjo lėčiau, o Enchantment viena pristelėjo,tris murktelėjo. Jai taip žiūrėt tai ir visos blacko grupės orginalios, nes vienų klykimo tempas ir rifavimas vienoks, o kitų kitoks.
> primena blablabla
tik pamiršai pasakyti, kad vokalavimo tipas kitoks, tempas kitoks, rifavimas kitoks
geriau kalbėtum apie pianinus
O dabar dar pasakyk apie MB, kad panašu į ANATHEMA “Serenades”
šykau
Nors dabr parsisiunčiau Enchantment,tai pirmas gabalas labiau primena Anthema iš Crestfallen/Serenades laikų. Ech, visai pakvaišau į senatvę..
Enchantment.. tą vienintelį albumą teko klausyti, kai jis buvo kai tik jis pasirodė. Doom’o trendo metais. Manau,tai,kad jie išleido tik tą vieną albumą,viską pasako. Sorry bro, bet nieko gero ten nebuvo. Šiaip jie tada vietom man priminė Novembre iš wish i… nei Chorus of Ruin, kurių pasikartojantys milijoną kartų priedainiai varė į neviltį.
vardint as galeciau ir galeciau,bet pasakiau tik megstamiausias,o jau iskart nuraso nuomone.. susidariau nuomone,kad isvys cia reikia tyleti,nes tik ir drabstosi sudais visi.
Išsiplauk ausis
CHORUS OF RUIN.Su jais dar ir susirašinėjau kažkiek.
Pasakyk man kitą grupę, kuri būtų kaip ENCHANTMENT..
Na,na,MOURNING BELOVETH yra tokie pat “originalūs” kaip ir ENCHANTMENT.
Kokybiška? Taip.
Originalu? Labai abejotina.
F(r)iend kaip pavardino grupes, tai iškart matosi, kad į nuomonę kreipti dėmesio neverta..
> Savitumo ir identiteto pas MB nerasta
Čia lygiai taip pat, kaip pasakyti “ANATHEMA nesiskyrė nuo PARADISE LOST, kaip ir nuo MY DYING BRIDE, visos su gitarom groja.
šykau ant visokių kaktusų
joo,anathema ir naujoji gera. senoji tik kaip doomas man tikrai vieni prie megstamiausiu. aplamai,last.fm pas mane anathema pirmoj vietoj,klausomiausia:) kas daugiau is megstamiausiu? Draconian,Doom:vs,Shape of Despair(paskutiniu metu ziauriai uzveze),Katatonia(naujoji irgi gera).. nu krc daug yra jegovu
Man, ko gero, naujoji anathema labiau patinka nei senoji. Isvis pastebiu, kad taip vadinamieji doomeriu nusivaziavimai su metais atnesha idomiu rezultatu. Kalbama ne tik apie anathema. O tavo , Speigai, paskutiniji sakini galimna priskirti daugeliui doom grupiu.
Anathema ir nauja neprasta.
O MB nelaikyčiau kažkokiais ypatingais. Kokybiška muzika ir tiek. Užtikau visai atsitiktinai. Yra daug geresnių už juos ir daug prastesnių.
Anathema irgi:D senoji zinoma
MB gėris :P
Kathaarui :
Savitumo ir identiteto pas MB nerasta,bet šiame straipsnelyje negalima rašyti Tradicinė Death/Doom formacija.Piaras yra piaras.
gera grupe tikrai gera
,,Suformavo savita death/dooma”, bet isvardyti akcentai identiski MDB bei anathemai. Tai kaip ten del to savitumo?