Straipsniai

MOUNTAINSIDE dvylika metų: „norėtųsi, kad grupė gyvuotų tiek, kiek mums patiems smagu joje groti“

Gruodžio 19 dieną MOUNTAINSIDE tradiciškai Kauno bare „Pub 91“ švęs savo 12-ąjį gimtadienį. Šia proga pakalbinau grupės branduolį – brolius gitaristą Šarūną ir bosistą Rytį Bulotas.

MR: Dvylika metų grupei ne tiek jau mažai – kaip jums pavyko tiek laiko išsilaikyti drauge?

MOUNTAINSIDE dvylika metų: „norėtųsi, kad grupė gyvuotų tiek, kiek mums patiems smagu joje groti“Šarūnas: Visų pirma mus jungia noras groti. O kartu tiek laiko išsilaikėme matyt todėl, kad santykiai yra ne tik „darbiniai“, bet ir žmogiški.

Rytis: Manau, pagrindinė priežastis, kad esame pakankamai sugyvenamų charakterių. Kitas labai svarbus momentas – sutarimas dėl muzikinių krypčių. Aišku dėl gabalų „pasikoliojam“, kartais netgi stipriai, bet iš esmės mūsų skoniai panašūs, todėl sugebam pasiekti susitarimą.

MR: Grįžkime į grupės pradžią. Kokia istorija? Du broliai susėdo ir nutarė groti rokenrolą?

Š: Panašiai (juokiasi – red.). Anksčiau abu grojome thrasho grupėje DELIRIUM TREPENS. Kai kuriems jos nariams vienu metu gyvenime atsirado kitų svarbių užsiėmimų ir jie vis mažiau laiko skirdavo grojimui, todėl su Ryčiu pradėjome kurti alternatyvą. Taip ir gimė MOUNTAINSIDE. Kažkurį laiką grojome abejose grupėse. Oficialia grupės pradžia laikome 1996 m. gruodį, nes tuomet Kauno klube „Gesta“ įvyko mūsų pirmasis koncertas. Grojome kartu su LEMON‘S JOY.

R: Du broliai nenorėjo nustoti groti, todėl pasikvietė Rytį Bakevičių groti būgnais, o Marių Lekečinską dainuoti. Po to muzikantai keitėsi ne vieną kartą, bet 2000 metais prie būgnų atsisėdo Karolis Klimaitis ir grupės branduolys nuo to laiko yra stabilus.

MR: O jei staiga vienas iš judviejų sugalvotų pasukti kitais keliais, ar MOUNTAINSIDE išliktų?

R: Priklausytų nuo konkrečių aplinkybių. Gal išliktų, o gal ir ne.

Š: Nežinau. Turbūt tokiu atveju neliktų prasmės grupei palikti tą patį pavadinimą.

MR: Per dvylika metų tik du albumai, nors dainų tikrai turite daugiau. Kodėl?

R: Sudėtingas klausimas. Atsakant trumpai – dėl laiko trūkumo. Sukurti kompoziciją mums pavyksta greičiau ir paprasčiau, negu ją įrašyti.

MOUNTAINSIDE dvylika metų: „norėtųsi, kad grupė gyvuotų tiek, kiek mums patiems smagu joje groti“Š: Grupės veiklos pradžioje nelabai galėjome įrašinėti, nes nuolat keitėsi sudėtis, todėl dainos nebuvo gerai surepetuotos su kitais muzikantais. Kartą net buvo susiklosčiusi tokia situacija, kad buvome likę grupėje su Ryčiu dviese. Bet nenuleidome rankų ir Kauno dramos teatro studijoje dviese įrašėme tris dainas. Rytis dainavo ir grojo bosu, aš įrašiau gitaras ir būgnų partijas. Stabili sudėtis susiformavo, atėjus būgnininkui Karoliui. Tačiau užtruko nemažai laiko, kol „susiderinome“ tarpusavyje. Kita vertus, visi įrašai mums kažkodėl vyko labai sunkiai ir truko labai ilgai. Tikimės, kad naują albumą, kurį įrašinėsime kitais metais, pavyks pagimdyti gerokai lengviau.

Beje, mūsų įrašų sąraše dar yra ir „Demo“ kasetė, kurioje skambėjo 4 gabalai, įrašyti „Porno Sound“ studijoje su pirmuoju būgnininku Baku.

MR: Tad jūsų naujo albumo galime tikėtis jau kitais metais?

R: Taip, reikia pabaigti atidirbinėti dar vieną kūrinį, ir galime pradėti įrašinėti. Kitais metais tą ir padarysime.

MR: Pernai švęsdami vienuoliktą gimtadienį atsisveikinote su senuoju vokalistu Dariumi. Jį pakeitė Eimis, bet jis tai būna, tai nebūna koncertuose. Pavasarį festivalyje „Mountainrock vol. 4,5“ vieną dainą su jumis atliko vokalistas Džiugas. Ar tai reiškia, kad dainininko paieškos vis dar tęsiasi?

R: Eimis Dariaus nepakeitė. Jis atėjo į grupę kaip dar vienas gitaristas. Kadangi vokalisto dar nesusiradome, tenka mums su Eimiu pasidalinti dainavimo pareigas.

Š: Eimis gerai įsiliejo į kolektyvą, bet jis per metus užsienyje praleido ne vieną mėnesį, todėl ir ne visuose koncertuose grojo. Dėl laiko stokos ir Džiugas, gyvenantis Vilniuje, šiuo metu neturi kada atvykti į repeticijas. Bet tikimės, kad naujame albume jo balsas skambės bent vienoje dainoje. O dėl vokalisto paieškų – visiškai teisingai, mes tebeieškome dainininko. Jeigu kas nors nori dainuoti sunkiojo roko grupėje – tegul susiekia su mumis.

MR: Šiais metais MOUNTAINSIDE muzika suskambo visai naujai. Kas lėmė šiuos pokyčius? Kaip dabar apibūdintumėte savo stilių?

Š: Labiausiai pokyčiams įtakos turėjo Rytis. Beveik visos naujos dainos yra jo sukurtos. Apskritai visi norėjome pradėti groti ne tik sunkiau, nors ir iki šiol turbūt pusė mūsų dainų – pakankamai sunkios, bet ir vientisiau. Be to, norėjosi atnaujinti repertuarą.

R: Sakyčiau, pokyčius lėmė išleistas albumas ir Dariaus išėjimas. Tai, ką norėjome pasakyti grodami melodingesnį roką, sudėjome į „All About Time“. O dabar grojame tai, ką visada norėjome groti. Trumpai stilių galima įvardinti kaip „heavy rock“. Labai nekonkretu, bet atitinka tai, ką grojame.

MR: Didžiausią skyrybos ženklą tarp jūsų ankstesnės ir dabartinės kūrybos padėjo sausio mėnesį pristatytas kūrinys „Missing Piece of the Puzzle“, puikiai tinkantis kokio nors mistinio filmo garso takeliui. Pats Rytis paskutinio koncerto metu jį įvardino kaip dainą, „užmušusią „Birutę““. Kaip ji gimė?

R: Gimė taip pat, kaip ir dauguma kitų mūsų dainų. Aš sugalvojau boso partiją ir tekstą, o po to Šaras prisidėjo su gitarų partijomis. Naujovės tokios, kad iš karto numačiau, jog tai bus ilga kompozicija iš kelių dalių. Dabar per koncertus grojame dvi iš trijų dalių.

Trečios dalies aranžavimas buvo daugiau kolektyvinis procesas, kuriame dalyvavo ir Karolis, Eimis bei Džiugas. Gal todėl dar iki galo ir nepabaigėme (juokiasi – MR pastaba). O jei iš tiesų – trečią dalį „taupome“ iki naujo albumo išleidimo. Reikia paminėti, kad jau prieš kokius trejus metus pradėjom šitą dainą „krapštyti“ su Šaru, tik vis nebūdavo laiko pabaigti. Išėjus vokalistui, natūraliai pasisukom prie labiau instrumentinių kompozicijų ir pabaigėme šį „mega opusą“. Taip kad tas mūsų „naujas“ skambesys nėra toks jau naujas – tiesiog labiau susikoncentravom prie sunkesnių, ilgesnių ir niūresnių gabalų, o jų turėjom visada.

Sutinku, kad „Missing Piece of the Puzzle“ gerai tiktų garso takeliui, bet nepasakyčiau, kad kažkas vizualaus būtų stiprią įtaką padaręs. Greičiau jau kai kurių filmų kompozitoriai ir garso takeliai – Badalamenti, Morricone, Neil Youngo takelis filmui „Deadman“ ir taip toliau. Ir, matyt, jaučiasi, kad klausome daug įvairios atmosferinės muzikos, kuri savaime yra kinematografiška.

MR: Kokių grupių muzika dar veikia tai, ką grojate dabar?

Š: Turbūt geriausiai čia pasakytų Rytis, nes jis šiuo metu yra pagrindinis grupės kūrybinis variklis. Galima sakyti, kad pasukome į postroko, postmetalo pusę.

MOUNTAINSIDE dvylika metų: „norėtųsi, kad grupė gyvuotų tiek, kiek mums patiems smagu joje groti“R: Kalbant stilistiškai pagrindinės įtakos šiuo metu yra stoner rokas, doom metalas, psichodelinis rokas, post hardcore/metal, netgi bliuzas. Ir, aišku, thrash metalas ir pankrokas mums visada darys didesnę ar mažesnę įtaką. O jei reikia konkrečių pavadinimų: KYUSS, DOWN, NEUROSIS, ISIS, BLACK SABBATH, CORROSION OF CONFORMITY, KING CRIMSON, HIGH ON FIRE, QOTSA, ST.VITUS, CLUTCH, SLAYER, SOUNDGARDEN, HAWKWIND, TOOL… Galima tęsti ir tęsti…

MR: Kokią žinią savo kūryba jūs norite perduoti klausytojams?

R: Nieko konkretaus. Pagrindinis mūsų tikslas yra išreikšti save kūrybiškai, todėl gana egoistiškas ir orientuotas į save. Mums labai smagu, jei žmonėms patinka ką darome, bet patikti publikai nėra pagrindinis dalykas. Todėl tekstai ir muzika yra atviri interpretacijai.

Š: Kalbant nuvalkiotai ir banaliai, tai tiesiog siūlom mąstyti savo galva ir kritiškai vertinti supantį pasaulį.

MR: Jūsų muzikoje visada persipindavo įvairūs žanrai. O kokios muzikos niekada negrotumėte?

Š: Kantri, nors dainos „Nepanikuok“ pabaigoje suskamba keli šio stiliaus akordai, bet tai daugiau humoras, ir šiuolaikinio r’n’b, kuris mane varo į neviltį.

R: Sintetinės popmuzikos, r’n’b, skudurinio roko (hair/glam metal), dainuojamosios poezijos ir power metal (juokiasi – red.).

MR: Gal dvyliktojo gimtadienio proga paruošėte ką nors netikėto savo gerbėjams?

Š: Dar nenorime visko išduoti, bet bent viena staigmena tikrai bus. Pasakysiu tik, kad vieną dainą atliksime su kviestiniu vokalistu.

MR: Kaip manote, ar ateinančius dvylika metų mes vis dar rinksimės į MOUNTAINSIDE gimtadienius? Ar patiems norėtųsi, kad grupė gyvuotų tiek ilgai, kaip, pavyzdžiui, ROLLING STONES?

Š: Norėtųsi, kad grupė gyvuotų tiek, kiek mums patiems smagu joje groti. Kita vertus, apskritai sugebėti „skelti“ rokenrolą būnant tokio amžiaus kaip rolingai yra jau pasiekimas savaime.

R: Sunku pasakyti, kas bus po dvylikos metų. Bet neatmetu tokios galimybės. Grupė gal ir gyvuos taip ilgai, jei sugebėsim taip ilgai išgyventi!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
only69
2008.12.20 12:59

tikrai nelauksiu nei Vilniuj nei kur kitur

bmaggot
2008.12.19 11:32

lauksiu vilniuje

rebel-
2008.12.18 16:12

Bentjau ne taip kaip simbolių kūrimas HTML kodu ;)

anti
2008.12.18 14:00

Lietuvoje mazu maziausiai kvailai skamba: “pamatyti gyvai, kol neužsidarė į studiją”

Nikas D.
2008.12.18 12:30

keep on rocking!
m/

rebel-
2008.12.18 12:24

Nekantriai laukiu naujo albumo ir tikiuosi dar pamatyt gyvai, kol neužsidarė į studiją :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus