Reportažai

MOONSPELL koncertas Vilniuje tapo geriausiomis Vėlinėmis gyvenime

2015.11.06 16:28, Gedas (Seniukas)

Vytenio Jurevičiaus nuotr. Daugiau nuotraukų – čia >>

Žinią, kad Portugalijos metalo pažiba MOONSPELL apsilankys Vilniuje lapkričio 1 d., sutikau gana skeptiškai. Žinodamas lietuviams taip būdingą nekromeilę ir negalėjimą atsispirti nulėkti į kapus būtent tą dieną, nuogąstavau, kad mūnspelams nuo scenos teks spoksoti į tuštutėlę „Forum Palace“ salę.

Buvau neteisus. Dėl to labai džiaugiuosi. Susirinko tikrai daug žmonių.

IMG_0048

Beje, jei kas nežino, priminsiu, kad MOONSPELL su savimi atsitempė ir apšildymą: JADED STAR ir DAGOBA. Žinantiems šių grupių stilistiką, tikiu, turėjo kilti klausimų dėl tokio pasirinkimo…

Atvykus į „Forum Palace“, salėje jau aidi graikų JADED STAR muzika. Užėjau, išgirdau ir iškart užsinorėjau išeiti. Ką ir padariau. Tiesiog esu alergiškas tokio tipo moteriškiems vokalams metale, tad neapsimetinėsiu, kad bandžiau JADED STAR pasirodymą vertinti tolerantiškai. Laikas lauke ir fojė, bendraujant su seniai matytais bičiuliais, pasirodė esantis žymiai prasmingesnis, nei klausant JADED STAR.

IMG_0313

Antrieji apšildymui pasirinkti prancūzai DAGOBA. Šį kolektyvą žinau nuo kokių 2007-2008 m., todėl žinojau, kad reikia laukti neprasto pasirodymo. Ir, žmogau, lūkesčiai buvo patenkinti su kaupu! Geras metalkorinis grūvas, puikiai skambantys instrumentai ir gyvas muzikantų bendravimas su publika ir savo atliekama muzika sugebėjo net išjudinti tuos kelis žmones, kurie apskritai žinojo, kas ta DAGOBA yra. Būta net miniatiūrinio publikos sūkurio (angl. circle pit). Pasirodymas, taip sakant, buvo su kiaušais: maskulinistinis, barbariškas ir nesintetinis. Tiesa, kodėl prancūzams taip apgailėtinai buvo atseikėta apšvietimo, nesupratau, nes lygis buvo maždaug kaip per pirmą „Wacken Metal Battle Lietuva“ konkursą :).IMG_0730

Po DAGOBA mėsos galų gale atėjo metas pagrindinei vakaro grupei MOONSPELL. Trečią kartą besilankantys Lietuvoje portugalai, vos įlipę į sceną, priminė, kad šiemet sukanka 20 metų nuo MOONSPELL įspūdingojo debiuto „Wolfheart“ pasirodymo, todėl reikia laukti nemažai senesnės kūrybos. Pradėję dviem kūriniais iš naujojo, šiemet pasirodžiusio albumo „Extinct“, mūnspelai ilgai nevertė laukti savo hitų – driokstelėjo velniškai raudono „Irreligious“ hitais „Opium“ ir „Awake“. Nuostabu. Vėliau sekė dar pora naujesnių gabalų, tarp kurių buvo ir (mano nuomone, žiauriai pervertintas) „Scorpion Flower“, kurią atlikti su MOONSPELL vokalistu Fernando ant scenos vėl užsirioglino JADED STAR dainininkė Maxi Nil. Savo paties pykčiui turėjau pripažinti, kad duetas suėjo tikrai gana šauniai. Vienas smagiausių koncerto siurprizų – daina „Magdelene“, kuri, anot MOONSPELL lyderio, įnešė dar daugiau atmosferos.

MOONSPELL vokalistas Fernando visada žavėjo savo mefistofeliškumu, kuris tą lapkričio 1-ąją buvo kaip niekad ryškus ir akivaizdus, o kulminaciją pasiekė per „Vampiria“. Apsigobęs vampyrišku apsiaustu, portugalų metalo vokalistas Nr. 1 tiesiog apžavėjo publiką, o paskui pasismaginimui savo gerbėjus į ekstazę nuvarė laiko patikrintais MOONSPELL perlais „Alma Matter“, „Invaded“ ir „Full Moon Madness“.

Štai ir viskas. Galvojau, kad geresnių Vėlinių turbūt gyvenime nesu išgyvenęs. Nė sekundės chaltūros, nė sekundės dirbtinumo – štai kodėl MOONSPELL yra tiek mėgstama Lietuvoje, kad net šventieji ir nepamainomieji kapai nesugebėjo sugadinti jų benefiso Vilniuje. Noriu dar ir dar, ir dar!

P. S. Garsas ir šviesos buvo žiauriai geri. Bet kiek gi galima apie tai, ar ne?

IMG_1112

IMG_1010

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Miuleris
2015.11.07 19:15

Pyzdiec reportažas : trumpas, bet velniškai tikslus

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus