Albumai

MINOR MODESTY „Deadline For A Frozen Snail“ – muzikinės roko mohikanų metamorfozės

2014.01.06 00:00, Birutė

Ką pirmiausiai pagalvosite, išgirdę pavardes Gabalis, Asmolkov, Žukauskas, Beliukevičius? Turbūt apie atskirus šių muzikantų kelius įvairiose grupėse… Tačiau 2013-ieji nebūtų „velniški“ metai, jeigu šie patyrę scenos vilkai neturėtų velniškų MINOR MODESTY „Deadline For A Frozen Snail“ – muzikinės roko mohikanų metamorfozėsužmačių. O jos tokios – susiburti į vieną komandą, pasivadinti MINOR MODESTY ir išleisti albumą „Deadline For A Frozen Snail“. Greitu žingsniu pereikime per šio darbo turinį ir pažiūrėkime, su kuo tos „sraigės“ valgomos.

Vos pradėjusi skambėti pirmoji, grupės pavadinimą turinti, daina iš karto nuteikia netikėtam faktui – albumas pakankamai sunkus. Dar labiau nustebina gana aštrus Česlovo vokalas. MINOR MODESTY dvelkia progresyvu, o vokalo partijas keičianti kalba šiai dainai savotiškai priduoda originalumo. Antrasis kūrinys – lėtas ir tamprus, nelyginant doom metalo, nors vokalas kimiai „rokavas“, o instrumentų skambesys – ne itin „slegiantis“. Ir iš karto jaučiasi, kad juos valdo įgudusios rankos. Tačiau ilgainiui ši daina pabosta.

„Rain And Snowfall“ yra lyg ir baladė – lengva, dvelkianti modernaus roko vėjais. Tik įsikirsti į jos skambesį iš pirmo karto sunkoka – čia, kaip beje, ir daugelyje kitų šio disko dainų, dažnai ir netikėtais rakursais kaitaliojasi skambesio motyvai. Ir yra daug instrumentalo.

Nors ketvirtoje dainoje grupė ragina „nepabusti“, aštrus, tiesiog „gręžiantis“ jos skambėjimas pažadins bet ką. Juolab kad tai ilgiausia daina – 5,5 minutės. Artima metalcore stiliui – intriguoja, ar ne? O jai įpusėjus staiga nuskamba moteriški balsai ir prasiveržia techniško roko/metalo akordai.

„Dismal Demon“ – bene lengviausia kompozicija, tokia „pink floydiška“. Beveik lopšinė. Tuo tarpu „Šeštasis dievas“ – visiška jos priešingybė: greita ir aštri. O bene įdomiausia ir paprasčiausiai susiklausanti yra trumpiausia albumo daina „Frozen Snail“. Visko čia saikingai – ir svorio, ir dinamikos, ir „kabinančio“ vokalo. Dar ir šioks toks vaizdo klipas jai susuktas. Po šio trumpo smegeninės poilsio pasigirsta priešpaskutinis gabalas, kuris žavi turtingu skambesiu ir ramia atmosfera, bet savotiškai apkrauna galvą sudėtingais progresyvo sąskambiais. O finalinė „Diamond King“ lyg ir apvainikuoja visą albumą. Tai viena įdomiausių ir savičiausių dainų, nors vietomis ji pernelyg panaši į Ozzy kūrybą.

Apskritai reikia pabrėžti, kad albumo „Deadline For A Frozen Snail“ klausytis sunku. Čia nepakinkuosi į taktą, o kad įsimintum melodijas (jei tai apskritai įmanoma), reikia klausytis n-kartų. Be to, juntama žanrų „mišrainė“, sakytum, kiekvienas muzikantas į bendrą skambesį įnešė savo muzikinių pomėgių. Ir tuo jį šiek tiek persūdė. Taigi ir įvertinimas nėra toks, kokio nusipelnė šios pavardės. Nors entuziazmas ir kompozicinis įdirbis „užšaldant sraiges“ pagirtinas.

Vertinimas: 7,5/10

MINOR MODESTY „Deadline For A Frozen Snail“
2013

1. Minor Modesty
2. Dorian Gray
3. Rain And Snowfall
4. Never Wake Up
5. Dismal Demon
6. God No 6
7. Frozen Snail
8. Gullible Man
9. Diamond King

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
J[]|{ER
2014.01.06 18:48

Recenzija tai nakažką, bet su įvertinimu pilnai sutinku.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus