Albumai

MAYHEM „Ordo Ad Chao“ – kitoks black metalas

2007.06.05 00:00, Chimeritas

Skandalingieji norvegų juodojo metalo pradininkai ir vieni didžiausių šio stiliaus veteranų MAYHEM šių metų balandžio 16 dieną išleido ilgai lauktą ir netikėtumų kupiną albumą „Ordo Ad Chao“. Pirmai progai pasitaikius šį albumą įsigijau ir perklausiau. Savo nuomonę apie „Ordo Ad Chao“ esu suformavęs jau seniai, tačiau recenzijos ilgai nenorėjau rašyti. Laukiau, kol parašys kas nors kitas. Nesulaukiau… Na, nesu aš blackeris. Rimčiau domėjęsis esu vos keliomis tokio stiliaus grupėmis, o ir tos nėra visos „true“. Taigi nepykite, jei mano vertinimai bus keisti ir neatitiks jūsiškių. O dabar baigiam pilstyti iš tuščio į kiaurą ir įsigilinam į pačią muziką…

MAYHEM „Ordo Ad Chao“ – kitoks black metalasKai tik pirmą kartą mp3 formatu gavau progą pasiklausyti dainos „Anti“ (viso albumo tuo metu dar neturėjau), įspūdis buvo neigiamas. Iš karto nepatiko prasta įrašo kokybė ir keistas, netvarkingas instrumentų sąskambis. Man pasirodė, kad MAYHEM tiesiog pabandė grįžti į senus laikus, o tai nelabai pavyko. Visgi išklausęs visą albumą keletą kartų savo nuomonę pakeičiau. Ėmiau jame įžvelgti šį tą daugiau…

Savitai simboliškas albumo pavadinimas. Lotyniškai „Ordo Ab Chao“ reikštų „įsakymas iš chaoso“, o „Ordo Ad Chaos“ – „įsakymas chaosui“, tačiau „Ordo Ad Chao“ yra netaisyklingas ir todėl skamba gana absurdiškai. Kaip ir visas albumas… Mano supratimu, tai puikiai simbolizuoja pasipriešinimą ne tik standartams, bet ir apskritai bet kokiai harmonijai ar tam, kas šiame pasaulyje vadinama „racionaliu protu“.

Visa tai puikiai atitinka pačią albumo nuotaiką. Klausant iš karto dėmesį patraukia nešvarus garsas, o patys pirmieji gana doomiški rifai byloja apie nuoširdų albumo niūrumą ir grėsmingą nuotaiką. Ši nuotaika išlieka beveik nekintanti ir tolesnėje albumo dalyje. Balansuojama tarp skausmingo beviltiškumo ir pykčio, šalto abejingumo ir pragariškai karštos neapykantos. Visas albumas prisodrintas tokiu didžiuliu neigiamos energijos kiekiu, kokiu tikrai negalėtų pasigirti jokia kita man žinoma black metalo grupė. Visgi ne veltui jis yra įrašytas gerokai blogesne garso kokybe nei bet kuris kitas per paskutinius dešimt metų. Šis „rūsio“ skambesys irgi turi savitą žavesį ir yra neatsiejamas nuo ypatingai tamsios albumo atmosferos. Manau, nei kiek nesuklysiu sakydamas, kad nuo pat „De Mysteriis Dom Sathanas“ laikų MAYHEM dar nebuvo pasiekę tokios gilios bedugnės.

Niekuo nenusileidžia ir tekstai. Nėra beprasmio velnio garbinimo, nekartojamos tos pačios nuvalkiotos frazės ir žodžiai. Iš esmės išlaikoma ta pati bekompromisė black metalo idėja, tačiau viskas perteikiama filosofiškai ir intelektualiai. Visą albumą vienija bendra tema. „A Wise Birthgiver” – tai lakoniška metafora. Kalbama apie primityvaus, tačiau su dideliu tikslu gimusio padaro atsiradimą. Kūrinys „Wall of Water“ grėsmingai pranašauja pasaulio pabaigą, „Great Work of Ages“ niūriai, be jokios vilties žvelgia į žmoniją, „Deconsecrate” iškeikia visas religijas, ilgiausias gabalas „Illuminate Eliminate” kalba apie pasidavimą tuštybei, nebenorėjimą ką nors keisti, siekį tiesiog išnykti, „Psychic Horns“ filosofiškai analizuoja pačias giliausias, tamsiausias ir žiauriausias žmogaus pasąmonės gelmes, „Key to the Storms“ visą egzistenciją vertina kaip nesąmoningą iliuziją, apverčia aukštyn kojom patį pasaulį, filosofuoja apie naująjį geležies amžių. Na, o paskutiniame ir pačiame žiauriausiame kūrinyje „Anti“, matyt, kreipiamasi į tą patį albumo pradžioje „pagimdytą“ padarą, raginama stoti į kovą prieš Visatą. Šiam pasauliui galutinai paskelbiamas mirties nuosprendis.

Mane nudžiuginęs dalykas – tai, jog MAYHEM pagaliau išvijo Maniacą, o į grupę grįžo Attila Csiharas. Daugelis sutinka, kad jis yra vienas geriausių (jei ne pats geriausias) blacko vokalistas. Attila dainuodamas albume „De Mysteriis Dom Sathanas“ jau spėjo pademonstruoti savo plačias galimybes, tačiau šiame darbelyje jis mane tiesiog pritrenkė. Žiaurus kriokimas, keisti aukšti klyksmai, žemas bliovimas, demoniški šnabždesiai, kraupus isteriškas juokas, verksmas, žviegimas, vietomis primenantis skerdžiamą kiaulę, šuniškas urzgimas, kuris dainos „Great Work of Ages“ pabaigoje man primena motociklo variklio leidžiamus garsus bei dar daug nesveikų dalykų tiesiog prirakiną dėmesį. Attilą iš dalies būtų galima lyginti su Dani Filth, kuris irgi sugeba vokaluoti keliais balsais. Visgi Attilą vertinu kur kas labiau. Dani Filthas, mano supratimu, daugiau „išsidirbinėja“, o tai, ką su savo balsu Attila išdarinėja šiame albume, nuostabiai atitinka visus nuotaikos pokyčius ir apskritai yra naudojama gerokai subtiliau.

Įdomi ir techninė „įsakymo chaosui“ pusė. Blasphemerio gitaros rifai nešvarūs, šiukštūs, doomiški. Jie iš pirmo žvilgsnio pasirodo primityvūs, tačiau įsiklausius geriau tampa savotiški, daugiasluoksniai. Grojimas visiškai laisvas, dažnai neritmiškas. Necrobutcherio bosas nėra išryškintas, bet visgi aiškiai girdisi (kas blackui nevisada yra būdinga). Šiaip boso skambesys „Chimeroje“ man patiko gal net labiau. Būgnai nustumti kiek toliau, jie neužgožia vokalo. Garsiai ir keistai skamba lėkštės. Apskritai vyrauja lėtas tempas, tačiau yra ir greitų vežančių Hellhammerio blast-beatų. Kiekvienas instrumentas girdisi aiškiai ir atlieka savo funkciją.

Šiame albume rasime praktiškai visų MAYHEM kūrybos etapų ypatumų. Man pačiam, skirtingai nei daugeliui MAYHEM fanų, patinka ir tokie albumai kaip „Grand Declaration of War“ bei „Chimera“, bet šis visgi brandesnis, įdomesnis. „Grand Declaration of War“ buvo net pernelyg naujoviškas, lyg ir progresyvus, bet nelabai vykusiai, o „Chimera“ gana monotoniškas, nuobodus. Jame per mažai agresijos, niūrumo. Susidaro įspūdis, kad MAYHEM jau kokius dešimt metų ieškojo kažko naujo, siekė skambesį praturtinti įdomesniais sprendimais, bet taip pat ir išlaikyti kažką savo. Panašu, kad tik šiame albume visa tai galutinai pavyko įgyvendinti. Albumas gal ir neprilygsta mano visų laikų black metalo favoritui „De Mysteriis Dom Sathanas“, bet vis tiek yra vertas dėmesio. Į šį darbelį įsiklausyti reikia daug laiko ir dėmesio, tačiau jis nėra nuobodus. Tai viso labo aštuonios visiškai skirtingos kompozicijos, kurių bendra trukmė – vos daugiau nei 40 minučių.

Manau, „Ordo Ad Chao“ turėtų būti labiausiai patrauklus tiems klausytojams, kurie į muziką žiūri plačiai, nekenčia standartų ir mėgsta įsigilinti į kiekvieną garsą bei instrumentą. Sakyčiau, tai – pirmas tikrai galingas MAYHEM albumas, kuriame visiškai nėra nei Dead, nei Euronymous indėlio. Kreivos kompozicijos, bauginanti gitara, visiškai išprotėjęs vokalas, puikūs tekstai… Ko dar reikia?

Vertinimas: 9/10

MAYHEM „Ordo Ad Chao“
© „Season of Mist“ 2007

1. A Wise Birthgiver
2. Wall of Water
3. Great Work of Ages
4. Deconsecrate
5. Illuminate Eliminate
6. Psychic Horns
7. Key to the Storms
8. Anti

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Adis
2007.06.20 22:05

Šiaip jau esu kažkur tarp alergijos ir abejingumo trve bliakui, bet šitas albumas kažkuo patraukė dėmesį.

Galbūt nostalgija, žinoma… ;)

Wolfas
2007.06.14 11:03

paklausiau sita albuma ju tikrai paliko gera ispudi :)

Kathaaras
2007.06.08 10:47

sureagavau, nes toks zodis irgi egzistuoja, tik kad jis cia nelabai vietoj :)

Chimerritas
2007.06.08 10:46

”chimerritai, parasyta ,šiukštūs`”

O aš net nepastebėjau… :DD Nu čia jau elementari spausdinimo klaida :)

Kathaaras
2007.06.08 09:40

chimerritai, parasyta ,šiukštūs`

Andrius D.
2007.06.07 23:09

Man juokinga, kad taip yra paplitusi nuomonė, kad neva juodojo metalo muzikoje, vadinamajame “blacke”, bosinė gitara dažniausiai nesigirdi. Pirma, ne ką geresnė situacija būna ir kitų ekstremaliojo metalo krypčių įrašuose – į tai reikia atkreipti dėmesį, ir antra, reikia įsiklausyti. Klausantis muzikos klausą galima tobulinti ir palaipsniui išgirsti vis daugiau.

Andrius D.
2007.06.07 22:59

Ordo įsakymą galėtų reikšti nebent anglų kalboje, – lotynų kalboje tai (beje, kaip ir anglų) reiškia tvarką.

brotheris
2007.06.07 22:04

> Aš tik sakiau, kad tokio albumo po 2000 nesu girdėjęs.
> Netvirtinau, kad toks neegzistuoja

Tu vis neįsikerti. Juk pats rašei, kad nesiklausei. Negirdėjai, nes nesiklausei, o ne dėl to, kad nėra. bl3t

Chimerritas
2007.06.07 09:50

To Kathaaras

Dėl Maniaco išvijimo:
Šiaip tai jo, būtent dėl vaizdingumo taip ir parašiau. Nors gal kiek ir netaktiškai pasielgiau, sorry…

Dėl šiurkščių rifų:
Nežinau, kuo tau nepatiko šis epitetas. Omenyje turėjau ne tik pačią grojimo techniką, bet ir apskritai bendrą sąskambį… O jis šiuo atveju yra tikrai visai nesaldus, nenušlifuotas ir t.t.

Dėl ”pirmo gero disko po DMDS”:
Čia jau skonio reikalas aišku. Aš, atrodo, kažkur jau buvau sakęs, kad tik subjektyviai ir temoku rašyti. Na ką jau padarysi, teks mane tokį pakęsti :D

Kathaaras
2007.06.07 09:32

Keletas ir mano pastebejimu :)
1. Maniaco nieks is niekur neisvijo (nebent tavo darbe sis veiksmazodis pavartotas vaizdingaja prasme).
2. Kaip gitaros rifai gali buti siukstus :) ?

Na, ir, zinoma, visiskai nesutinku del Chimeros nuobodumo ir agresijos trukumo (!). Ir aisku jei ne GDOW, tai Chimera tikrai galingas Maniaco ir co laiku darbas (cia replika del apibendrinimo, kuriame rasei, jog Ordo yra pirmas geras diskas po DMDS). Na, bet cia poziuriu karas, tad geriau nekariauti.

Chimerritas
2007.06.07 08:53

”Tad kai sako, kad po 2000m black metal buvo prastas, tai nesusivaldau.”

Ne nu Valinskai tu gal skaityt nemoki?
1) Kalbama buvo ne apie albumų gerumą, o apie tamsumos įspūdį.
2) Aš tik sakiau, kad tokio albumo po 2000 nesu girdėjęs. Netvirtinau, kad toks neegzistuoja.

O šiaip dėkoju tiems, kas gaišo laiką ir skaitė mano rašliavą. Gal tikrai bliakas ne mano sritis… Beje, atsižvelgsiu į s2 patarimus. Man jie pasirodė verti dėmesio :)

V.Valinskas
2007.06.07 00:24

Mephistoe :
Anksciau buvau Black(naujojo – po 87metu) fanas. Tad kai sako, kad po 2000m black metal buvo prastas, tai nesusivaldau. Nes tikrai nemazai pogrindinio black metal albumu isleistu po 2000m klausiausi ir jie man buvo geri.

s2
2007.06.07 00:16

man apžvalga patiko.
ne autoriaus sritis, tai ne autoriaus. aprašė žmogus galbūt savo kelio į bleką pradžią. :)

o išsireiškimai “jau seniai”, “Daugelis sutinka”, “yra vienas geriausių” … na, radikalūs jie, parodo autoriaus jaunatvišką ir švelnų radikalumą :)

pramoks jis kalbėt. su laiku. pradės didesnį dėmesį kreipt į žodžius.

Mephistoe
2007.06.07 00:10

tai valinkai nelisk jei nedomina.
patys mayhem man gerai su situo darbu pasirode. apskritai man ju kuryba prie sirdies ir tikrai daug perklausymu reikia ju gabalams.. aciu uz recenzija.

Goblinas
2007.06.06 21:50

blemba,o taip tikėjausi;//

V.Valinskas
2007.06.06 21:16

O goblinas, matyt, nemoka skaityti, ka as parasiau apie black metal?
Pasikartosiu. Nedomina sis stilius manes. Jei ir domina tai tik Venom.
Tad recenziju apie black metal nelauk.

Goblinas
2007.06.06 21:13

“Chimeritai, ne tavo sritis black metal, ne tavo…”

laukiu Valinsko blęko recenzijų.

V.Valinskas
2007.06.06 21:02

As tai naujuoju black visai nesidomiu, bet kalbant apie 2000, galiu pasakyt kad tokia grupele ARMAGEDDA buvo isleidusi 2001 “The Final War Approaching”. Ir tai nera viena grupe is naujesniu black metal.
Neblogu albumu po 2000 yra isleide tokie veikejai kaip Horna, Koldbrann, Nehemah, Satanic Warmaster bei nemazai kitu… (tarkim, kad ir ipopuliarieji IMMORTAL).
Chimeritai, ne tavo sritis black metal, ne tavo…

brotheris
2007.06.06 17:07

Aš prie recenzijos nesikabinau

Chimerritas
2007.06.06 16:49

Neneigiu, kad išėjo gerų albumų. Ir nevaizduoju aš eksperto – recenzijoje rašiau juk tik tai, ką žinau… Nesikabinėk prie žodžių, brotheri.

EntaroAdun
2007.06.06 16:45

Nežinau kuo čia taip originalumu jums išsiskyrė darbas. Užsidėjau, dar net albumui neįpusėjus, nors tu užmušk, iš karto du albumai prieš akis iškilo: Celtic Frost – Monotheist ir Negură Bunget – Om. Šiek tiek iš vieno paimk, šiek tiek iš kito, gal dar bala žino ką, sujunk ir gausi kažką panašaus į šį darbą. Tik bėda ta, kad tuose darbuose skamba geriau ir natūraliau. Konkrečiai nevardinsiu, kurios vietos sukėlė šias asociacijas, nepamenu – perklausiau ir ištryniau lauk.

Reziumė: prėskas DJ Mayhem mix’as vaikams migdyt. Gal 6 iš 10 ir duočiau.

brotheris
2007.06.06 16:18

“Rimčiau domėjęsis esu vos keliomis tokio stiliaus grupėmis, o ir tos nėra visos „true“”

ir

“Bliakas pagaliau pateisino savo pavadinimą BLACK. Nesu girdėjęs jokio naujesnio albumo (po 2000 tarkim), kuris dvelktų tokia tamsuma”

Jabat’ tvaju mat’. Tu gal geriau patylėtum nepezėjęs nesąmonių. Po 2000 išėjo gana nemažai gerų albumų, o kad tu jų negirdėjai, tai jau tavo problema. Ekspertas atsirado

Kathaaras
2007.06.06 15:23

o siaip sis albumas, manau, yra Blasphemerio kurybine israiska. Anksciau Mayhem buvo Maniaco ideju rinkinys, dabar – Blasphemerio.

Kathaaras
2007.06.06 15:22

Chimerritai, tau. Reaguoju i viena sakini apie mayhem albumus recenzijos apibendrinime.

Chimerritas
2007.06.06 14:41

”Illuminate Eleminate nuo 5:30min išvis sunku pasakyti, kokiu būdu išgautas tas garsas. Žmogaus balso stygom?”

Manau, kad taip. Spiegimas orą įkvepiant, o ne iškvepiant, kaip įprasta :) Pats kažkada panašiai mokėjau :D

Chimerritas
2007.06.06 14:09

”Pastaruoju metu ryškus ir aiškus bosas kaip tik yra labai būdingas reiškinys šiam stiliui. Ypač tas pasakytina apie atmosferinio blacko šaką.”

Matai, odium, kai rašau apie Mayhem, lyginu juos ne su dabartinėm bliako grupėm, o senesnėm. Senesnėje bliako scenoje ryškus bosas tikrai nebuvo būdingas. Kiek žinau, kai kurios grupės boso netgi apskritai atsisakydavo. Beje, šiuolaikinėje bliako scenoje aš ne itin apsišvietęs. Tiesą sakant, ne ypatingai ir domina…

Labiausiai vertingais dalykais albume laikyčiau šiuos 2:
1. Bliakas pagaliau pateisino savo pavadinimą BLACK. Nesu girdėjęs jokio naujesnio albumo (po 2000 tarkim), kuris dvelktų tokia tamsuma.
2. Albumas labai nestandartinis, bet visiškai nenaudojamos populiarios klišės.

Svalak
2007.06.06 14:06

Patiko. Kažkas naujo ir nešabloniško

Kostra
2007.06.06 13:17

gera recenzija, bet galetu buti siek tiek trumpesne :) Albuma paliubomu reiks isigyti.

Thrigger
2007.06.06 13:14

Sis naujas Mayhem albumas tikra atgaiva. Jau keli pastarieji metai, kaip nieko labai isskirtinio metalineje scenoje nebuvo. Na bent jau man.
Dazniausiai geras genialus kurinys niekada is pirmo karto nepatinka. Reikia daug kartu perklausyti, kad suprastum gilia ideja. Tuo ir pasizymi “Ordo Ad Chao”
Pats Hellhammeris sake, kad “Chimera” buvo daromas taip, kad daugiau parduoti albumu. O su naujausiu albumu Mayhem visiskai dejo ant komercijos, spjove i standartus ir padare taip, kaip patys norejo. Ir jiems pavyko. Tikrai brandus darbas!

Pulgosas
2007.06.06 11:57

seitan

odium
2007.06.06 11:13

Albumas kitoks, faktas. Bet man asmeniškai gan nykus. Slegianti, tinkama atmosfera, bet pati muzikinė pusė – nuobodi. Geriausiai šį albumą apibūdina vieno Obituray disko pavadinimas – “Slowly we rot”. Kažkodėl būtent tokios asociacijos puola po eilės perklausymų…

Beje, nelabai sutinkčiau su tokiais pareiškimais:
“Niekuo nenusileidžia ir tekstai. Nėra beprasmio velnio garbinimo, nekartojamos tos pačios nuvalkiotos frazės ir žodžiai.”
Nesiginčysiu – apstu grupių, kurios tekstuose ir tenaudoja “seitan seitan”, bet tas bekompromisinio velnio garbinimo faktas musyse jau labiau likęs kaip stereotipas, kurio pats laikas būtų atsisakyti.

“Necrobutcherio bosas nėra išryškintas, bet visgi aiškiai girdisi (kas blackui nevisada yra būdinga).”
Pastaruoju metu ryškus ir aiškus bosas kaip tik yra labai būdingas reiškinys šiam stiliui. Ypač tas pasakytina apie atmosferinio blacko šaką.

Svartthron
2007.06.06 09:42

prisidedu prie tu,kas neigiamai vertina sita albuma

darkWolf
2007.06.06 00:31

vienas geriausiu Mayhem albumu, be jokiu islygu.

Chimerritas
2007.06.05 23:59

”Beje, kur dingo minetieji albumai arba Chimera (cia, sakykim, reagavimas i viena apibendrinimo fraze)?”

Prisipažinsiu, Kathaarai, visiškai nesuprantu, ko manęs klausi. Prie ko čia tie albumai? Juk recenzija apie „Ordo Ad Chao“… Ir apskritai, čia man adresuotas klausimas buvo? :/

V.Valinskas
2007.06.05 23:45

Nebuk taip isitikines savim.

burn
2007.06.05 23:08

jei spresciau su chimeritu pagal standartini kriteriju, speju butu irgi blogai.

radiatoriaus
2007.06.05 22:27

Be išankstinio nusistatymo – geras albumas. Puikiai sukurta destrukcinė atmosfera, o ir monotonija nekliūva.
Illuminate Eleminate nuo 5:30min išvis sunku pasakyti, kokiu būdu išgautas tas garsas. Žmogaus balso stygom?

V.Valinskas
2007.06.05 22:08

“Ne visi tokie muzikos genijai kaip tu”

Na, pasakysiu, jog tu su chimeritu pagal labai nestandartini kriteriju sprendziat, kas yra muzikos genijus.

VanagaS
2007.06.05 21:44

“Ordo Ad Chao” yra labai labai žavus albumas. Itin destruktyvi atmosfera, kaip visad ausiai itin malonus Atilos vokalas bei gitarinė disharmonija.
Rimtas ir įmantrus darbas. Niekad neatsibosta klausyti.

Tyranor
2007.06.05 21:06

Nebloga recenzija, kaip ir pats albumas. Aš asmeniškai labai džiaugiuosi, kad Mayhem visiems šablonams parodė “fakju”, tuo pačiu ir, pavadinsiu taip, pozerstvai atstovaujantiems asmenims. “Ordo…” per kietas ir per kartus kąsnis, kad jį galėtų kiekvienas lengvai nuryti. Juodmetalis ir turi būti disharmoniškas, nejaukus, šaltas.

Lavonmaišis
2007.06.05 21:01

irgi jau senokai galvojau pastArojo albumo recenzija parasyt… gal kiek idomesni tekstai, bet ne mano skonio – per daug apie technikas, robotus ir panasu suda… man blackas su tuo neasocijuojasi. su ateities technologijomis. Tuo labiau ne Mayhem. Nebent lenkams tinka. Nors ir to bando neklausau.

O siaip albumas nieko vertas. Na, nieko ypatingo, ir nieko naujo. Tuo labiau apie sugrizima “prie seno” neverta kalbeti. Vien lyrika…

MAYHEM – TAI DE MYSTERIIS DOM SATHANAS, EURONYMOUS ir DEAD’as.

Buciau ivertines koki 3/10. Vien uz Mayhem varda.

burn
2007.06.05 20:20

V. Valinskai nepezek nesamoniu, taip daznai buna, kad is karto nepatinka. Ne visi tokie muzikos genijai kaip tu.

burn
2007.06.05 20:18

pamenu as jo jau seniai klausiau, buvo blogos nuotaikos, prisimenu iskeikiau kad prietrankos irasyti kokybiskai nemoka, grojas kas sau, kazkokia kose nesamone, kvailyste ir tuscia vieta, paskuj dar ta pacia diena paklausiau ir istryniau. Tai aciu ka dpriminei si albuma, paklausysiu vel, gal kazka isgirsiu, nes su gerais alumais daznai buna, kad is karto nesueina :) ta pastebejau is patirties :)

Kathaaras
2007.06.05 20:03

Recenzijos sumanymas ir ,remai’ yra tarsi Grand declaration of war recenzijos, na, arba Wolfs Lair Abyss.
Beje, kur dingo minetieji albumai arba Chimera (cia, sakykim, reagavimas i viena apibendrinimo fraze)?

Chimerritas
2007.06.05 17:55

Šis albumas, sakyčiau, reikalauja gana daug įsiklusymo. Nors, žinoma, tokie muzikos ekspertai kaip Tu galbūt sugeba viską suvokti jau iš pirmo karto…

V.Valinskas
2007.06.05 17:51

Taip

Chimerritas
2007.06.05 17:48

”Na, idomiai pas tave cia. Is pradziu nepatiko, o perklauses keleta kart parasei 9/10”

O tu visada iš pirmo perklausymo gali pasakyti, ar patiks albumas?

V.Valinskas
2007.06.05 17:44

Na, idomiai pas tave cia. Is pradziu nepatiko, o perklauses keleta kart parasei 9/10

Gal tu geriau, vaikeli, sedek su savo hardroku ir SBS.

Man asmeniskai MayheM yra geri tik su Dead’u.

dewlinaz
2007.06.05 16:55

vo blę, kas blęko recenzijas bemokąs rašyt.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus