Straipsniai

Maxo Cavaleros interviu prieš koncertą Vilniuje

2009.03.17 00:00, piktstevs

Šiuo metu intensyviai Europoje koncertuojančios grupės SOULFLY lyderis Maxas Cavalera kovo 18-ąją Vilniuje vyksiančio koncerto proga atsakė į kelis organizatorių klausimus.

Visų pirma – šiek tiek sentimentų. Pirmą kartą Lietuvoje lankeisi 1992 metų gegužės 8 dieną su grupe SEPULTURA – šios dienos daugelis vyresnių Lietuvos metalistų turbūt nepamirš niekada. Ar tau liko kokių prisiminimų iš pirmojo susitikimo su savo gerbėjais Lietuvoje?

Prisiminimai puikūs! Sunku patikėti, kad buvome pirmoji thrash/death metalo grupė grojusi Lietuvoje. Viliuosi susigrąžinti ta jausmą, kai SOULFLY gros Vilniuje.

Maxo Cavaleros interviu prieš koncertą VilniujeKitas klausimas – iš SOULFLY pradžios. Ar galėtum išvardinti pliusus ir minusus, kuriuos lėmė tavo muzikinės karjeros pokytis 1996-aisiais? Ar dėl ko nors gailiesi?

Nesigailiu dėl nieko. Viskas, kas įvyko – turėjo įvykti. SOULFLY – naujas mano gyvenimo tarpsnis. Sunkus, emocionalus ir agresyvus!

Kartais SOULFLY muziką sunku apibūdinti kaip metalinę. Kiek tau pačiam yra svarbu būti priimtam tos scenos, iš kurios kadaise atėjai – t. y. metalinės publikos? Ar pajutęs, kad nebegali savęs išreikšti metaline forma, drąsiai sektum savo širdimi, būtum nuoširdus, ar vis tik SOULFLY, nepaisant jokių aplinkybių, visuomet turės metalinį pagrindą?

Metalas teka mano venom. Neįmanoma jo išvengti ir, galų gale, net nenoriu. Gal skirtumas tas, kad mano metalas originalus, jis skiriasi nuo kitų grupių.

Ar SOULFLY vis dar yra Maxo Cavaleros asmeninis kūrinys, ar tai taip pat erdvė kūrybinei saviraiškai ir kitiems grupės nariams?

SOULFLY kupinas gyvybės, besikeičiantis reiškinys. Iš dalies tai mano projektas, bet daugeliu aspektų panašus į tikrą grupę – nenuspėjamas ir stebinantis. Kaip ir mūsų muzika.

Populiarumas ir, regis, laimingas šeimyninis gyvenimas turėtų tau užtikrinti tam tikrą socialinį saugumą ir suteikti ramybės komfortą. Jeigu taip, iš kur tuomet gimsta gana aštrūs ir dažnai socialinės kritikos potekstę turintys tavo tekstai?

Maxo Cavaleros interviu prieš koncertą VilniujeĮkvėpimo dainų tekstams semiuosi iš įvairių šaltinių. Tekstų rašymo procesas toks pat unikalus, kaip ir muzikos kūryba. Anglu kalbą išmokau, skaitydamas kitų grupių dainų tekstus, o dabar rašau savo.

Galbūt Lietuvos publikai ruošiate kokių staigmenų?

Šis turas Europoje tikrai nuostabus! Grojame ilgiau, pateikiame nemažai siurprizų, netrukus patys pamatysit!

Ačiū už atsakymus – gero turo tęsinio Vilniuje!

* * *

O čia kelių metalo scenos žymių žmonių mintys apie Maxą Cavalerą iš SOULFLY:

Lemmy Kilmister (MOTÖRHEAD):
„Maxas Cavalera yra svarbus žmogus. Jis su SEPULTURA – pirmieji brazilai, koncertavę už Brazilijos ribų ir susilaukę gausaus, fanatiško palaikymo. Sutikome juos 1991-aisiais, kuomet grojome kartu, ir netrukus supratome, kad jie yra tokie patys išdidūs šikniai, kaip ir mes. Nuo to laiko esame groję su Maxu, SEPULTURA, paskui su SOULFLY ir SEPULTURA su Derricku – tuo dideliu vaikinu. Jų šou visuomet puikūs ir sėkmingi, o jų gerbėjai kraustosi iš proto. Sėkmės jiems.“

Maxo Cavaleros interviu prieš koncertą VilniujeVinnie Paul Abbott (HELLYEAH, ex-PANTERA, DAMAGEPLAN):
„Maxas – tai metalas! Mes turėjome malonumo turuoti tiek su SEPULTURA, tiek su SOULFLY ir kiekvieną vakarą turėdavome atiduoti visas jėgas, kad pasiektume jų labai aukštai iškeltą kartelę. Maxas rašo stiprius dainų žodžius ir pateikia juos įtikinamai ir aistringai. Jo rifai triuškinantys, jo gitara visuomet pasižymi puikiu metaliniu skambesiu. Trumpai tariant, Maxas yra metalo dievas, gyvenantis metalu kiekvieną dieną. Jis ir jo grupės įtraukė Braziliją į metalinio pasaulio žemėlapį ir suteikė scenai naują tribal jausmą. Tai skirta Maxui: „dente preto my brother!!!“

Mille Petrozza (KREATOR):
„Pažįstu Maxą nuo 1985-ųjų. Jis buvo pirmasis žmogus iš Brazilijos, su kuriuo susirašinėjau. Tuo metu jo vardas buvo Max Possessed. Jis su savo broliu Igor (ex SEPULTURA būgninkas) padovanojo man savadarbius SEPULTURA marškinėlius. Maxas tebėra mano geras draugas, kuris per tiek laiko nedaug tepasikeitė. Mes susibėgame per festivalius ir tie susitikimai visuomet būna nuostabūs ir be jokios įtampos. Maxas yra viena kūrybingiausių ir paprasčiausių asmenybių metalo scenoje. Gyva legenda!“

Kelly Shaefer (ATHEIST, NEUROTICA, UNHEARD):
„Maxas Cavalera yra gyva legenda, paprasčiausiai – viena įtakingiausių asmenybių, kada nors grojusių metalą. Pirmą kartą susitikime per „Beneath the Remains“ (3-iasis SEPULTUROS albumas) įrašus, aš turėjau garbės su juo dirbti, įrašant dainą „Stronger Than Hate“. Parašiau keletą eilučių ir padėjau jam su tarimu, nes tuo metu jo anglų kalba toli gražu nebuvo tokia, kaip dabar. Kai pirmą kartą išgirdau užbaigtą albumą, jis mane pritrenkė SEPULTUROS muzikos kokybe: puikus rifai, masyvi ritminė sekcija, įsimintinos kompozicijos. Manau, kad nuo tol jis paveikė labai daug grupių, ir šiandieninėje scenoje daugelis jam yra dėkingi. Labai gerbiu Maxą ir jo veiklą, įskaitant ir SOULFLY. Nukeliu savo metalinę kepurę prieš tave, Maxai!“

L.G. Petrov (ENTOMBED):
„Maxas ir SEPULTURA buvo tie, kurie atvėrė duris daugeliui Pietų Amerikos grupių, ir jos sulaukė likusio pasaulio dėmesio. Man patinka agresyvus ir energingas Maxo vokalas. Asmeniškai jis yra vienas mano mėgstamiausių visų laikų vokalistų.“

David Vincent (MORBID ANGEL):
„Visuomet buvau kuo geriausios nuomonės apie Maxą. Esu ne tik draugas, bet ir gerbėjas. Nuo SEPULTUROS „Morbid Visions“ death metalinių laikų iki SOULFLY naujovių Maxas į muzikinį pasaulį, mano manymu, įnešė labai daug. Jo ankstyvoji sekmė padėjo pristatyti pasauliui naujus Brazilijos kūrėjus, kurie anksčiau galimybių būti pastebėti neturėjo. Esu matęs sklidinus alkoholio laikus 1990-aisiais ir matau išlaikytą dvasinį stabilumą, kurį jis pasiekė dabar – ir visuomet Maxas išliko tikra žvaigžde. Nuo manęs ir likusių MORBID ANGEL: „Obrigado meu Amigo!“

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
bmaggot
2009.03.18 08:37

už naujieną apie Vargą dėkok odiumui

Deviltor
2009.03.17 22:42

P.S. dėkui autoriui už vargą

Deviltor
2009.03.17 22:41

Labai šabloniški atsakymai, labai šabloniškiems klausimams, bet koks skirtumas…

speigas
2009.03.17 19:28

Vyrukas labai jau nekuklus kalbėdamas apie save, o tuo tarpu visi muzikantai atsiliepdami apie jį kažkodėl prisimena tik senosios SEPULTURA laikus. So?

cepe6po
2009.03.17 17:20

kažkoks tai užsakytas straipsnis :))

worship SOULFLY?

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus