Straipsniai

MANNHAI žada gražų ir garsų roko šou Kaune

Spalio 4 dieną Kaune vyksiančiame roko festivalyje „MountainRock vol.5/ Expanding Horizons“, kartu su kitais vakaro svečiais, pasirodys ir suomiai MANNHAI. Šį kolektyvą 1999 metais įkūrė buvę garsios death/folk metalo grupės AMORPHIS nariai – bosistas Olli-Pekka Laine ir gitaristas Ilkka Laaksomaa, o vėliau prie jų prisijungė ir buvęs AMORPHIS vokalistas Pasis Koskinenas. Tačiau MANNHAI muzika į AMORPHIS visiškai nepanaši, ji labiau primena BLACK SABBATH ir BLACK LABEL SOCIETY kūrybą.

MANNHAI žada gražų ir garsų roko šou KauneSu kolektyvo MANNAI įkūrėju ir daugelio dainų autoriumi Olli-Pekka Laine pasikalbėjome apie grupę ir jų koncerto Lietuvoje lūkesčius.

MR: Lietuvoje AMORPHIS yra gana neblogai žinoma grupė, ko negalėčiau pasakyti apie MANNHAI. Kuo skiriasi šie du kolektyvai? Kokią muziką dabar grojate?

OL: MANNHAI yra roko, o AMORPHIS – labiau metalo grupė. Mes turime tik vieną gitarą, bosą ir būgnus, todėl tenka įdėti daug pastangų, kad užpildytume tuščias erdves. Sakyčiau, kad MANNHAI groja sunkųjį rokenrolą.

MR: Ar būtų galima teigti, kad jūsų muziką šiek kiek veikia AMORPHIS?

OL: Mes neturime tikslo kurti kitokios muzikos nei AMORPHIS, tačiau kai pradėjome groti MANNHAI, tas stilius tiesiog mums „neprilipo“. Bet mes ir nesistengiame specialiai išvengti kažkokių įtakų, jei tai padeda kūrybai. Kadangi aš esu pagrindinis kūrėjas grupėje, tai visko gali būti, kad ankstesnės mano veiklos poveikis vis dar jaučiamas.

MR: Manau, kad aš ne pirma ir nepaskutinė, klausinėjanti jūsų apie AMORPHIS. Ar tai neerzina?

OL: Ne, visiškai ne. Aš didžiuojuosi tuo, ką kažkada veikiau su Esa, Janu ir Tomiu.

MR: O dabar ar turite kitų projektų be MANNHAI?

OL: Iš tiesų, kaip tik neseniai pradėjome repetuoti su senu kolega Kasperu ir dar pora vaikinų. Muzika primena tai, ką grojome ankstyvais 90-aisiais… Tikiuosi, kad kitais metais apie tai išgirsite! O kalbant apie kitus grupės narius – „Junioras“ (būgnininkas Mikko Pietinenas – red.) turi kitą kolektyvą BLEAK, Pasis yra grupės AJATTARA lyderis, vienintelis „Ile“ (gitaristas Ilkka Laaksomaa – Red.) groja tik su MANNHAI.

MR: Pastebėjau, kad Suomijoje labai populiari sunkioji muzika. Kaip manai, kodėl taip yra?

OL: Tiesa pasakius, nelabai galiu atsakyti. Aš pats klausausi labai nedaug metalo grupių – iš suomiškų tai būtų MOONSORROW ir SWALLOW THE SUN.

MR: O kokios muzikos dar klausaisi?

MANNHAI žada gražų ir garsų roko šou KauneOL: Aš mėgstu 70-ųjų progresyvųjį roką – PINK FLOYD, KING CRIMSON ir ELP. Taip pat pasiklausau gero metalo, pavyzdžiui, OPETH arba MORBID ANGEL. Žodžiu, įvairios muzikos, jei tik ji gera – nesvarbu ar tai džiazas, klasika ar hardcore, punk rokas. Mano „dievukas“ visiems laikams yra Elvis.

MR: Grįžkime prie tavo grupės. MANNHAI reiškia piktąją dvasią, kuri, kaip tikima Indijoje, naktį grobia mažus vaikus. Kodėl pasirinkote tokį grupės pavadinimą?

OL: Roko grupei kur kas „kiečiau“ yra vadintis „piktai“ nei kokiu „mielu“ pavadinimu. Be to ir mūsų dainų tekstuose yra nemažai dainuojama apie blogį.

MR: Kaip atrodo jūsų kūrybinis procesas?

OL: Mes susirenkam ir atsinešam rifus arba visas dainas ir ieškom, kaip jos turi skambėti. Tada Pasis šiai muzikai sukuria žodžius arba mes tai darome drauge. Savo dainomis nenorime pasakyti žmonėms nieko ypatingo, išskyrus tai, kad jie turėtų gyventi šia akimirka ir mėgautis šita kelione, kuri vadinasi „gyvenimas“.

MR: Kaip keitėsi jūsų muzika per grupės gyvavimo laiką?

OL: Ji nebe tokia sunki ir progresyvi, kokia buvo. Dabar mes stengiamės groti kaip įmanoma paprasčiau ir melodingiau nei sunkiau.

MR: Ar gali šiek tiek papasakoti apie paskutinįjį albumą „Hellroad Caravan“?

OL: Jis geras! Mes jį įrašėm prieš dvejus metus, po pusmečio, kai prie mūsų prisijungė Pasis. Įrašymo procesas buvo gan įtemptas ir užtruko mėnesį. Visos 10 albumo dainų yra tiesiog geras sunkusis rokas.

MR: Ar jūs patenkinti šiuo albumu?

OL: Aš manau, kad padarėm viską, ką galėjome, todėl atsakymas vienareikšmis – TAIP!

MR: Jūsų singlas „Spaceball“ iš „Hellroad Caravan“ pateko į Suomijos Top 10 pirmąją vietą. Koks jausmas atsidurti viršūnėje?

OL: Pirmiausiai tai buvo didžiulė staigmena, o paskui tai buvo nebesvarbu. Bet, žinoma, mes tuo labai džiaugėmės!

MR: Muzikos pasaulis keičiasi. Kaip yra Suomijoje – žmonės vis dar perka kompaktinius diskus, ar mieliau siunčiasi mp3 iš interneto?

OL: Nežinau. Visi dabar siunčiasi muziką iš interneto? Laimei, atrodo, kad vėl grįžta vinilinių plokštelių populiarumas!

MR: Tai bus pirmas MANNHAI koncertas Lietuvoje. Ko tikitės iš jo ir šalies?

OL: Mes tikrai labai laukiame šio koncerto, nes girdėjome daug gerų atsiliepimų apie lietuvių publiką. Aš dar niekada nebuvau Lietuvoje, todėl bus labai įdomu pirmą kartą apsilankyti šioje šalyje. Man asmeniškai patinka groti bet kur. Svajoju kada nors surengti turą aplink visą pasaulį. Lietuva tam gera pradžia!

MR: Kokie būna jūsų koncertai? Ko galime tikėtis festivalyje „MountainRock“?

OL: Tai priklauso nuo situacijos. Mes visada daug improvizuojame ir stengiamės mėgautis grojimu. Aš nemėgstu stebėti grupių, kurios tik ramiai stovi ir groja. Todėl jūs galite tikėtis gražaus ir garsaus roko šou!

MR: Ko palinkėtum „MountainRock“ publikai?

OL: Negaliu sulaukti susitikimo su visais naujais žmonėmis. Atsineškite ausų kamštukus ir prisijunkite prie vakarėlio!

MR: Ačiū už pokalbį.

OL: (Lietuviškai – red.) Ačiū ir viso gero!!!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
brotheris
2008.11.06 10:52

Kur tu čia naujieną matai ?

sator
2008.11.06 07:43

jau gal pasenusi si naujiena?:) juk koncertas jau praejo:)

apu`stasinas
2008.10.03 21:15

tas is desines stopudovai kaliausia:D

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus