Straipsniai

LYCHGATE nesusitaiko su muzikoje vyraujančiomis normomis

2015.12.27 11:53, Gedas (Seniukas)

lychgate_promo1Britų grupė LYCHGATE, kurioje dainuoja kitos žinomos britų grupės ESOTERIC lyderis Gregas Chandleris, metalo pasaulį 2015-aisiais praturtino ypač keisto ir neįtikėtinai paveikaus black metalo albumu „An Antidote for the Glass Pill“. Ta proga radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos keistuolių laida „Audronaša“ susisiekė su LYCHGATE įkūrėju gitaristu Vortigernu.

Sveikas, Vortigernai. Vietoje įprasto grupės pristatymo gal geriau atskleisk, kas gimė pirmiau: idėja sukurti LYCHGATE ar jos muzika, kuri netiko nė vienai iš kitų tavo ankstesnių grupių?

Daug metų eksperimentavau su įvairiais stiliais, kol nutariau, kad noriu sukurti kažką tamsesnio. Daug galvojau, ką iš tiesų noriu pasiekti. Taigi muzika gimė pirmiausia, o vėliau buvo parinktas pavadinimas grupei.

Esi daug kartų pasakojęs apie LYCHGATE pavadinimo kilmę. Negi tikrai jis pasirinktas tik kaip geras pavadinimas keistą muziką grojančiai grupei? Negi jo nesupa kažkas labai neįprasto?

Na, pavadinimas yra įdomus. Šis žodis reiškia įėjimą į kapines. Toje vietoje tradiciškai Britanijoje ir kai kuriose kitose šalyse, pvz., Švedijoje, laikydavo lavoną, o paskui jį nunešdavo į kapines.

Turėjau galimybę pamatyti jūsų albumo „An Antidote for the Glass Pill“ bukletą, kuriame yra dėmesį prikaustanti fotosesija bažnyčioje. Kaip įtikinote bažnyčios sargą, kad jis leistų jums surengti tokią keistą fotosesiją bažnyčios viduje?

Šios nuotraukos buvo padarytos Ročesterio katedroje. Tiesą sakant, mes neprašėme jokio leidimo. Kai fotografavomės, bažnyčioje buvo sargas ir viską stebėjo. Nemanau, kad jis buvo labai patenkintas tuo, ką mato, bet Britanijoje žmonės nelinkę parodyti, kad kažkas juos erzina, nes nenorima nuliūdinti kitą žmogų. Štai kodėl ir mums niekas nieko nesakė.

lychgate_promo2Papasakok, prašau, kas buvo tos įdomios fotosesijos autorius?

Tai fotografė Kris, Facebooke turinti savo profilį 17 seconds photography. Ji fotografuoja įvairiausius dalykus ir mums pasiūlė daug gerų minčių. Kaukes pagamino vienas vyrukas iš Serbijos, su kuriuo susipažinau būdamas toje šalyje. Jis sukūrė viską, ką aš jam buvau nupiešęs ant popieriaus. Kai antrą kartą nuvykau į Serbiją, paėmiau iš jo kaukes ir parsigabenau jas namo.

Albumo „An Antidote for the Glass Pill“ reklaminėje medžiagoje tvirtinama, kad šis diskas yra bene pirmasis black metalo albumas pasaulyje, kuriame groja profesionalus vargonininkas. Kaip jums pavyko prisikalbinti vargonininką Keviną Bowyerį? Ar LYCHGATE kūryba turi ką nors bendro su klasikine muzika?

Turėjome sunkumų, ieškodami tinkamo žmogaus. Vargonininkų bendruomenėje labai mažai žmonių, kurie yra labai geri muzikantai. Klausinėjome, kas galėtų mums pagelbėti, išsiuntinėjome daug laiškų, kol kažkas parekomendavo Keviną. Parašiau jam ir papasakojau, ką ketiname įrašinėti. Buvo smagu, kai jis prisipažino, kad jam patinka metalas ir pasakė, kad tai, ką mes grojam, jam yra įdomu ir kad tai skamba kaip black metalas. Buvau labai nustebintas, kad jis apskritai žino, kas yra black metalas, bet, pasirodo, jis yra klausęs visko. Kevinas yra labai atviras viskam, todėl jam LYCHGATE muzika labai patiko.

Tiek Kevinui, tiek mums klasikinė muzika yra puikiai pažįstama sritis. Mes sėmėmės įkvėpimo iš įvairiausių kompozitorių: nuo J. S. Bacho, F. Liszto iki, žinoma, svarbiausiųjų XX a. pradžios kompozitorių.

lychgate_promo3Paprastai techninė įrašinėjimo pusė manęs nelabai domina, bet turint omeny, kad visose „An Antidote for the Glass Pill“ dainose skamba tikri vargonai, noriu paklausti, kaip juos įrašinėjote?

Įrašinėjant vargonus, mikrofonų išdėstymas nėra labai jau sudėtingas dalykas, kadangi pats instrumentas yra labai didelis. Nėra didelio skirtumo, ar mikrofonus sustatysi toliau, ar arčiau. Taigi nelabai yra ką įdomaus ir papasakoti apie tai, kaip juos įrašinėjome.

Bet įrašinėjote juos skambančius gyvai?

Taip.

Viename savo interviu teigėte, kad „An Antidote for the Glass Pill“ dainų tekstai yra paremti distopijos tematika. Kodėl jums tai yra svarbu?

Distopijos tematikos aktualumas priklauso nuo to, kurioje pasaulio dalyje gyveni. Aš gyvenu Londone ir galiu pasakyti, kad šis miestas yra labai distopinis, o jame gyvenanti visuomenė yra atstumianti. Londonas tikrai nėra tas miestas, kuris mane žavi arba kuriame jausčiausi laimingas. Yra daug dalykų, kurie man nepatinka mano šalyje, bet yra daugybė nepatinkančių dalykų Europoje, pvz., globalizacija. Man nepatinka tai, kaip kinta kultūros, mes prarandame senąsias vertybes ir tokiu būdu senosios kultūros išnyksta. Tai tikrai distopinis scenarijus.

Ar nemanai, kad mes, žmonės, patys norime būti prižiūrimi ir kontroliuojami? Juk mintis, kad pats esi atsakingas už viską pasaulyje, kad tik pats turi priimti visus sprendimus, gali gąsdinti…

Žmonėms patinka stabilumas. Bet negerai, kai viską pradeda kontroliuoti valdžia ir žmonės nebetenka visų galių, o tėra maitinami kaip vergai. Modernaus pasaulio problema yra ta, kad žmonės supranta esantys kontroliuojami, bet nieko negali pakeisti. Panoptikonas (stebėjimo koncepcija, kai žinai, kad tave stebi, nors nematai, kas tai daro) – mūsų pagrindinė dainų tema – yra ne tik simbolis to, kad tave stebi, bet kartu ir šiuolaikinės visuomenės įkalinimo teorija.

Lychgate albumVisa informacija, kurią skaitai tinkluose, prieš pasiekdama tave, yra suskaičiuojama. Žmogus neturi tiek laisvo pasirinkimo, kiek turėdavo anksčiau. Mes negalime nieko padaryti, kai visa mūsų informacija nuteka tokiomis kryptimis, apie kurias net nenutuokiame.

Jūsų muzika skamba labai teatrališkai, erdviškai, tačiau, kiek teko matyti nuotraukas iš LYCHGATE koncertų, ant scenos jūs nenaudojate jokio ypatingo įvaizdžio. Ar svarstėte kada nors apie savo muzikos papildymą specialiais sceniniais atributais?

Galvojome apie tai. Tiesą sakant, esame sugroję tik keletą koncertų. Kitais metais bus daugiau pasirodymų įvairiuose festivaliuose. Grojant festivalyje, logiška surengti specialų pasirodymą. Tai reikalauja labai daug darbo ir gal net reikėtų turėti specialiai tik su tuo dirbantį žmogų. Taigi gal netolimoje ateityje visa tai, apie ką tu kalbėjai, jau bus galima išvysti.

Atrodo, kad žmonės, kurie mėgaujasi J. S. Bacho muzika, turi savyje kažką tamsaus ir keisto. Kaip apibūdintum tuos, kurie įsijaučia į LYCHGATE muziką?

Žmonės, kurie klauso LYCHGATE, nesusitaiko su muzikoje vyraujančiomis normomis. Jiems reikia kažko daugiau, kažko kitko. Nuolatos girdint tuos pačius dalykus galima pavargti, todėl tikimės patraukti labai smalsių žmonių dėmesį. LYCHGATE gali patikti labai pesimistiškai ir negatyviai nusiteikusiems, kadangi LYCHGATE muzika tokia ir yra. Galbūt dėl to ji žmonėms ir patinka.

Labai ačiū už interviu ir LYCHGATE pristatymą. Būtų smagu jus išvysti kada nors Lietuvoje!

Labai norėtume pagroti Vilniuje. Kitais metais grosime Taline, kuris yra tik kelios valandos važiavimo nuo jūsų.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus