Straipsniai

LOST SOCIETY labiausiai vertina picą, kurioje „mėsos kaip priš...ta“

2015.10.22 18:42, Gedas (Seniukas)

lost-society-promoPakvaišę, žiauriai jauni ir meistriškai valdantys publiką – tokie yra Suomijos thrash metalo veikėjai LOST SOCIETY, kurie pretenduoja netrukus užimti vietą svarbiausių Europos thrash metalo grupių sąrašo viršūnėje. Užkulisiuose gi LOST SOCIETY – paprasti, draugiški jaunuoliai, festivalyje „Devilstone“ noriai sutikę pakalbėti su radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidos „Audronaša“ vedėju.

Papasakokite apie savo kelionę į Lietuvą. Iš thrash metalo grupės visi tikisi kokių nors nuotykių…

Sami: Kelionė buvo normali. Pastarąsias keletą savaičių buvome labai užsiėmę, todėl jaučiamės šiek tiek pavargę. Kėlėmės naktį, atvykome iš Juveskiulės į Helsinkio oro uostą ir atskridome pačiu mažiausiu lėktuvu, kiek teko matyti. Kroviau į kelnes, nes nekenčiu skraidyti. Atvykome atsigauti į viešbutį, pažiūrėjau kokią valandą „Cartoon Networks“ kanalą ir užmigau. O dabar jau viskas klostosi sklandžiai.

Užsiminei, kad užmigai su įjungtu „Cartoon Networks“ kanalu. Ar neteko atsibusti su išplautomis smegenimis, nes tas kanalas rodo žiauriai psichodeliškus filmukus?

Kaip tik sakiau garso inžinieriui, kad susimoviau žiūrėdamas tą kanalą. Paskutinį kartą, kai žiūrėjau „Cartoon Networks“, buvau kokių septynerių ir programa nuo to laiko labai pasikeitė. Dabar ten rodo visiškas nesąmones. Turbūt sėdi pora bičų, ėda LSD ir kuria tuos filmukus. Eina jie šikt!

Jūsų debiutinio albumo pavadinimas („Fast Loud Death“, – red.), ko gero, yra sudarytas iš labiausiai vartojamų žodžių metalo muzikoje. Kaip sugalvojote tokį įstabų, fantastišką pavadinimą?

(Juokiasi) Tai kad net nežinau. Praėjo jau daug metų. Pirmąjį albumą sudaro dainos, kurias mes sukūrėme nuo pat grupės susibūrimo. Buvo viena daina, kuri vadinosi „Fast Loud Death“ ir mes nusprendėme, kad ji geriausiai apibūdina visą albumą. Ir vis dar manau, kad šis pasirinkimas buvo pats geriausias kaip debiutiniam albumui.

3540341228_photoVisų festivalių organizatoriams labai patinka tas faktas, kad, kai sukūrėte grupę, jūs dar net nebuvote sulaukę aštuoniolikos metų. Visi visada pabrėžia, kad jums net reikėdavo specialaus leidimo gauti gėrimų užkulisiuose. Ar iš tiesų reikėdavo pasistengti, kad jų gautumėte?

Kai pasirodė pirmasis albumas, visi pabrėždavo, kad esame labai jauni ir tai suprantama. Po kelerių metų mes užaugome, visi nustojo apie tai kalbėti. Manau, kad muzika turi kalbėti pati už save. Dabartinėje mūsų karjeros stadijoje žmonėms neberūpi mūsų amžius, jie klausosi tik mūsų muzikos. Nebent jie kartais maloniai nustemba, pamatę, kokie mes esame jauni.

Kada supratote, kad LOST SOCIETY jau tapo tikra grupe, kuriai jūs turite skirti kiekvieną savo gyvenimo sekundę?

Manau, kad tai buvo ta diena, kai mes subūrėme grupę. Aš ją sukūriau 2010-aisiais, o jau 2011-ųjų vasarą mes visi jau buvome joje. Aš jau pradėjau ją, atiduodamas 100 procentų savęs. Prisižadėjau sau, kad sunkiai dirbsiu, kad ši grupė išgarsėtų ir mes šį darbą dirbame visus pastaruosius trejus metus.

Su SUICIDAL ANGELS jūs atsiduriate viename koncerte ne pirmą kartą. Ar teko su jais pasirungti alaus gėrimo ar myžimo į tolį varžybose?

Su jais esame gastroliavę: per 31 dieną sugrojome 31 koncertą. Daug laiko kartu praleidome autobuse. Nė karto nebandėme varžytis, kurie daugiau išgers ir nemanau, kad jie kada nors tai bandytų padaryti, nes mes esame prakeikti suomiai, todėl jie prakištų belenkaip (juokiasi).

Pica LOST SOCIETY įvaizdyje užima bemaž tiek pat svarbią vietą, kaip ir balti kedai. Kokia pica yra geriausias priedas prie LOST SOCIETY grojamo thrasho?

Turbūt geriausia pica pagirioms bet kokiomis kitomis aplinkybėmis yra pica su mėsa. Man ji patinka. Suomijoje mes ją vadiname „pica, kur mėsos kaip prišikta“ (juokiasi).

lost-society-promo-2Ar teko išgirsti kokių nors komentarų iš savo mėgstamų atlikėjų?

„Jalometalli“ festivalyje 2010-aisiais susitikimo su Gariu Holtu (EXODUS, SLAYER). Jis ėjo pirkti gėrimų į vietinę parduotuvę, o man, tiesą sakant, tai buvo pirmas kartas, kai pirkau alkoholį legaliai, nes ką tik buvo sukakę aštuoniolika metų. Jis pirko alų visam autobusui, matyt, nemažai jo vartojo. Tiksliai nepamenu, gal ir davėme jam savo albumą. Šiaip esame girdėję daug komplimentų iš tų žmonių, kuriuos mes labai gerbiame. Pasirodžius pirmajam albumui „Nuclear Blast“ davė jį perklausyti Millei iš KREATOR, kuriam, atrodo, patiko mūsų muzika. Kai mes susitikome, jis sakė, kad mūsų muzika jam patikusi. Asmeniškai aš didžiausiu komplimentu laikau CHILDREN OF BODOM chebros nuomonę. Jie yra iš Suomijos ir aš jų klausausi dar nuo vaikystės, todėl, kai išgirdome, kad jiems patinka mūsų muzika, supratau, kad, po velnių, mes esame teisingame kelyje.

Ar gali įvardyti sėkmės faktorius, dėl kurių LOST SOCIETY per tokį trumpą laiką pakilo į naujosios kartos thrash metalo grupių viršūnę?

Sakyčiau, kad sėkmės faktorius Nr. 1 visada buvo mūsų labai rimtas požiūris į darbą. Visi suprantame, kad, norint kažką pasiekti, reikia labai sunkiai dirbti, ką mes ir darome. Nesišlaistome prieš koncertus, viską darome labai profesionaliai. Manau, kad tai ir nuvedė mus į tą vietą, kurią mes šiandien užimame.

„Terror Hungry“ pasirodė praeitais metais. Kas naujo LOST SOCIETY stovykloje? Ar jau pradėjote kurti naują muziką, gal jau turite kokių nors naujų dainų eskizų?

Šių metų pabaiga bus labai užimta. Mes jau buvome įlindę į studiją, kur įrašėme dvi naujas dainas, kurios artimiausiu metu pasirodys kaip singlai. Rugpjūčio vidury vėl užsidarysime studijoje ir įrašysime likusias albumo dainas. Albumas turėtų pasirodyti kitų metų pradžioje. Šiuos metus labiau skyrėme albumo kūrimui ir tai girdėti iš naujųjų dainų. Visiems mums atrodo, kad tai geriausia muzika, kokią esame sukūrę. Jas sugrosime ir šiandien, tad labai norime jas pademonstruoti žmonėms. Pirmi du albumai pasirodė 2013-aisiais ir 2014-aisiais, o štai šiam albumui mes maksimaliai panaudojome savo protus ir kūrybingumą. Labai juo džiaugiamės.

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
rebel-
2015.10.24 17:30

Žodžiu padarytas hype’as iš nieko

rebel-
2015.10.24 17:30

Man jie tiesą sakant buvo kone pati nuobodžiausia (girdėta ir matyta) VA grupė. Gal ten girtam besitūsinant ir zjb suėjo, bet klausant blaivia galva ir nesimošinant – kaustė visiškas nuobodulys. Nuobodūs rifai, nuobodūs soliakai, nuobodus vokalas. Man jie pasirodė visiški vidutinybės, tą patį sako ir jų klipai.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus