Reportažai

LORDI sugrįžimas po keturių metų: monstrai-juokdariai suruošė „kruviną“ cirką

2010.11.15 00:00, Birutė

Foto: Crazyte. Daugiau foto: čia >>

Laikas vis tiek skuba, ir jo nesustabdysi, kaip dainuoja Lukas su maestro V. Noreika. Neapsižiūrėjai, o jau ketveri metai prabėgo po to „eurovizinio“ perversmo, kai bjaurieji suomių monstrai LORDI nušlavė visus popsistus ir laimėjo konkursą. Tais 2006-aisiais jie savo pergalės triumfu bandė pasidalinti su Lietuvos publika, nors nelabai sėkmingai. Ar mūsų pilkos masės nesupratingumas, ar tiesiog renginių organizatorių neišmanymas bandant surengti tris koncertus – patirtas fiasko. Tuo viskas lyg ir užsimiršo, bet…

Maža to, kad po LORDI žygio „Eurovizijoje“ kasmet vis pasirodo „sunkesnės“ muzikos grupės, šie monstriški heavy metal propaguotojai vėl susiruošė į Lietuvą. Pakeliui „paliko“ būgnininką Kita, kuris su kita grupe dar kartą rengiasi šturmuoti „Euroviziją“. Bet vis tiek penkiese (su naujoku Otus) atsibeldė į Vilnių lapkričio 9 d. Ką gi, pirmyn į „kruviną“ puotą…

Antradienis, ne pati geriausia diena koncerte tikėtis gausios publikos. Aišku, žinome, kad turo maršrutą diktuoja ne tik geografiniai, bet ir finansiniai ypatumai, taigi yra kaip yra. Prie „Niujorko“ durų matyti nemažai tėvų su vaikais. Įdomu, ar tėvai atžalas sugundė monstrų vizitu, ar atvirkščiai? Kaip bebūtų, jau pradėjus groti švedams SISTER SIN, už salės ribų vis dar būriuojasi minia, sudarydama kiek klaidingą žmonių skaičiaus vaizdą. Metu aprangą į rūbinę, nes nusimato karštas vakarėlis. Ant galvos – juodų garbanų kupeta su velniškai ragais, ir pirmyn į veiksmo vietą.

Švedai groja išties gerai ir pakankamai profesionaliai, kaip pasakojo koncerto organizatorius. Tinka jie ir prie suomių stiliaus, ir šiaip, tiesiog heavy. Vokalistė Liva gana charizmatiška ir vokaliniai duomenys įsimintini. Taigi nebūtina menku aprangos kiekiu bandyti „sustiprinti“ įspūdį, ypač mažamečių akivaizdoje. Nebent buvo tikslas pademonstruoti tatuiruotes, na ir dar kai ką… Pasižvalgius prie scenos, likusį laiką praleidžiu salės gale, ramiai gurkšnodama vėlyvą kavą ir dairydamasi po atributikos krautuvėlę.

Kaip minėta, publikoje gausu vaikučių, kuriems iš dalies gal ir skirtas būsimas monstrų cirkas. O suaugėlių auditorija didele dalimi – mažai kur matyta. Tie patys pažįstami linkę praeiti pro šalį, kol manoji raguota galva neužkalbina. Irgi savotiška atrakcija būti nepažintai.

Po SISTER SIN pasirodymo susidaro didelė pertrauka. Jos metu, jei neperki atributikos, išsišnekėjai su visais draugais, neturi tikslo priplempti alaus prieš darbo dieną – lyg ir nėra ko veikti. Aišku, LORDI reikia laiko užsidėti masyvius kostiumus, atitinkamai nusigrimuoti ir pan. Juokinga, kaip pasakoja, kai koncerto organizatoriai niekaip nesuprato, ką nori pasakyti bosistas Ox. Taip kaukė užmaskavo ne tik veidą, bet ir balsą!

LORDI sugrįžimas po keturių metų: monstrai-juokdariai suruošė „kruviną“ cirką

Nedaug betrūksta, kad pertrauka truktų valandą. Kai jau viskas ima nusibosti, pagaliau sutemsta, scenon plūsteli dūmų kamuoliai ir… LORDI jūsų paslaugoms. Ne kartą patyrus, kad bene geriausias garsas būna netoli garsinimo pulto, įsitaisau būtent ten. Iš čia matosi viskas neblogai, ir garsas išties geras. Kartais nubėgu į balkoną, kad pamatyčiau vaizdelį iš aukščiau. Ir atrodo, kad nedidelėje erdvėje monstrai žiūrisi net geriau negu anuomet „Pramogų arenoje“.

LORDI sugrįžimas po keturių metų: monstrai-juokdariai suruošė „kruviną“ cirką

Ką gi, pradedam nuo „pusryčių“, nes pristatomas taip besivadinantis naujas diskas. Šis kūrinėlis visai linksmas. Ir cirko dar nesimato. „Suvalgę“ pupytes, kales ir vaikučius, LORDI imasi kitų gabalų. Ir šlykščių mizanscenų, pateisinančių personažų, į kuriuos muzikantai persikūnija šou metu, bjaurastį. Pirmiausia, vis dažniau persirenginėja Mr. Lordi, kurio rankose dar atsiranda tai dūmijanti kaukolė, tai rūkstanti knyga, tai kieno nors ranka, tai dūmų kulkosvaidis… Pastarojo apipurkšta publika tarsi paskęsta dūmų kamuoliuose, bet tai tik sukelia didesnes ovacijas. Krinta galvos, liejasi kraujas, tykšta viduriai. Vienas nelaimėlis kratosi elektros kėdėje, kitą perveria Awos kardas, trečią nukerta Lordi vėzdas. Bet tai jau kažkur matyta. Naujovė gal tik niekaip nenorintis „numirti“ apipuvęs vaikas, kuris galiausiai pribaigiamas. Baisu? Juokinga? Bjauru? Žavu? Čia jau kiekvienas tenusprendžia pagal save.

Tuo tarpu skamba visų laikų LORDI kūryba. Ir ne tokia ji prasta, kaip gali pasirodyti, jei šou pagrindą sudaro apranga ir efektai. Ar galėtum pamilti monstrą ir suprasti velnišką žavesį? O kas tavo tėtis, mažyli? Supermonstrai gali būti ir superžvaigždės. Kai kurie vaikučiai mėgsta žaisti su numirėlių kaulais, pragare irgi gali snigti, o negyvos mergelės pašėlsta. Ir taip toliau. Žinoma, nuskamba ir kultinis „Hard Rock Hallelujah”, tik juo, kaip gali tikėtis niekada nematę LORDI scenoje, šou nesibaigia. Dar nuskamba bent keli bisai, nes Mr. Lordi juk ne veltui puikiai išmoko tarti lietuvišką „ačiū“. Ir tenka patirti, kad gitaristas-mumija Amen tikrai neblogai valdo šį instrumentą, o naujasis būgnininkas perkusijos tvatinimu nenusileidžia savo pirmtakui.

Vienu metu Mr. Lordi išvardija visą plejadą heavy metalo atstovų, kurių vardus lydint publikos šūksniams, šis pagiria susirinkusius už gerą skonį. Tiems atstovams skiriama daina „This Is Heavy Metal“. Aha, Alice Cooper. Pagaliau suvokiu, iš ko suomių pabaisiukai vis dėlto „pasiskolino“ daugelį savo šou elementų. Kaip kad įvaizdį iš GWAR, o muziką, ko gero, iš daugelio išvardintų heavy atlikėjų. Istorijos nesuklastosi.

LORDI sugrįžimas po keturių metų: monstrai-juokdariai suruošė „kruviną“ cirką

Dvi valandos monstriškos puotos. Net keista, bet visa tai nenusibodo. Įdomu tik, koks jausmas po tiek laiko „įkalinimo“ sunkiuose rūbuose ir orui nelaidžiose kaukėse? Vaikučiai, nebijokite, monstrų monstras, mumija, pragaro bulius, zombė ir antžmogis tokie tik scenoje. O ir jų atributai bei purvini darbeliai tėra šou dalis. O jūs, suaugusieji, garsiai nesijuokite, nes šis cirkas kartais visai nuotaikingas. Juk vaikštote į cirką su savo atžalomis, ar ne? Čia jis tiesiog mažumėlę kitoks…

Pati net nežinau, „bijoti“ čia ar šypsotis. Matydama LORDI fintus bene ketvirtą kartą, žinojau, ko galima tikėtis. Tebus emocijos kažkur per vidurį. Pakeliui namo girdžiu vieną begalinį pasipiktinimą, pagal kurį matytą vaizdą apibūdinus š****, būtų per švelniai pasakyta. Manau, esama ir patenkintų šia „šiurpia“ istorija. Man tai buvo tiesiog linksmas antradienis, po kurio tikrai nesisapnavo egzekucijos. Gal bus baisiau, kai „įgels“ vapsva?

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
hellraiser
2010.11.17 20:01

kur jos tave nuvežė?

K.I.N.G.
2010.11.17 16:26

nu ta merga iš SS tai graži

J[]|{ER
2010.11.16 15:24

labai geras koncas buvo. patiki tiek SISTER SIN tiek patys LORDI. Geras šou ir šiaip, vežančios dainos :)

sator
2010.11.15 23:27

na, jei pagal Agatos Kristi “dešimt negriukų”, tai vapsvos(širšės) įkandimas būtų kiek baisiau:)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus