Naujienos

Legendinis M. Cavalera su SOULFLY grįžta į Lietuvą

2018.05.27 18:28, Roko naktų inf.

SOULFLYKitados Maxo Cavaleros vardas buvo visomis šaknimis suaugęs su SEPULTURA. Bet tai – jau sena istorija. Vos išsiskyręs su brazilų metalo pionieriais, jis susikūrė kitą grupę – SOULFLY, ir nuo 1997-ųjų su ja verda plieną savo spragsinčios energijos kubile. Liepos 19-ąją SOULFLY atvyksta į Vilnių ir čia suburs visus sunkiosios muzikos gerbėjus po nerimstančių „Roko naktų“ vėliava.

1996-aisiais su trenksmais palikęs grupę SEPULTURA, vokalistas, gitaristas ir dainų autorius Max‘as Cavalera automatiškai ėmė formuoti kitą savo muzikinį šedevrą, ultra sunkaus skambesio SOULFLY. Pradžia buvo kruvina. Negana to, kad Maxas turėjo palikti vieną kiečiausių pasaulio metalo grupių, kai pats reikšmingai prisidėjo prie jos susikūrimo 9-ajame dešimtmetyje, tai dar kažkaip reikėjo susigyventi su faktu, kad jo posūnis Dana Wellsas, su kuriuo siejo labai artimas ryšys, buvo nužudytas.

Naudodamas muziką kaip terapiją, kad įveiktų depresiją, ir puoselėdamas idėją sukombinuoti garsą ir sielos reikalus, jis sukūrė grupę SOULFLY, į kurią pasikvietė būgnininką Roy‘ų „Rata“ Mayorgą iš THORN ir gitaristą Jacksoną Bandeirą iš CHICO SCIENCE. Sudėtį vainikavo buvęs jo SEPULTURA kelionės bendražygis, bosistas Marcello D. Rappas.

Vėliau SOULFLY muzikantai ne kartą keitėsi, bet priekyje visada buvo M. Cavalera, hipnotizuojantis savo sceniniu pajėgumu. SOULFLY pradėjo groti nu-metal (pirmame albume Soulfly“ ir po jo išleistame „Primitive“), kuris buvo itin populiarus. Vėlesni albumai, pradedant „Dark Ages“, pridėjo agresyvesnių akordų, thrash ir death metal skambesio, kuris šauniai pynėsi su Pietų Amerikos genčių akcentais. Šiandien SOULFLY yra garbinami už jų firminį metalo „grūvą“, kuriam turėjo įtakos viso pasaulio muzika.

M. Cavalera be savo pozicijos SOULFLY priekiniame fronte užsiėmė įvairia kita veikla, gana neįprasta metalo ikonoms, netgi nusifilmavo „Sprite“ reklamoje gimtojoje Brazilijoje. Jo vaikai augo, šeima visada buvo šalia, kas šiam metalo pasaulio autoritetui amžinai bus pirmoje vietoje.

2012-ais, pasirodžius jų 8-am albumui „Enslaved“, SOULFLY iškeliavo į turą „Maximum Cavalera“. Neskaitant Cavalerų apšildančiose grupėse, jų pasidvigubino ir SOULFLY sudėtyje: būgnininkas Kinkade, paskelbęs, kad išeina į pensiją, savo vietą užleido jauniausiam Maxo sūnui Zyonui Cavalerai. Pasikeitė ir leidėjai – 2013 metais albumą „Savages“ išleido jau kompanija „Nuclear Blast“, kaip ir „Archangel“, pasirodžiusį 2015-aisiais.

Vilniuje SOULFLY jau dukart grojo, ir kiekvieną kartą su gerbėjais išsiskirdavo apsikeitę pačiais geriausiais įspūdžiais. M. Cavalera gyrė Vilniaus miesto grožį ir jaukumą, o publika žavėjosi tokiu jo vidiniu karščiu, kuris bet ką uždegs ir išlydys.

Liepos 19-ąją M. Cavalera su SOULFLY savo kosminės dinamikos metalą lydys Vilniuje, menų fabrike „Loftas“. Bilietus platina rokonaktys.lt.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Zlo
2018.06.11 20:03

Na, raudonųjų simpatijos koloradams nė kiek nestebina. O atsižvelgiant į koncerto vietą, nestebina, kad tokie kviečiami čia groti.

bmaggot
2018.06.11 12:04

tepaspringsta, https://www.youtube.com/watch?v=0HTk_xxGrOg

XIII
2018.05.31 10:19

nu turiu pritart vyskupui, tikrai. tas kazkoks nu-metal-dredai-kamufliazas-ir-dar-dvasiniai-dalykai(?) tai kazkokia pieva. Sutinku, yra groovo – bet tik tiek. NEPALYGINSI su senaja Sepultura, kai sukdavom tas pirmasias kasetes nudroztose magese. Ir cia ne nostalgija. Dabar lygiai gerai klausosi tie albumai.

vyskupas666
2018.05.28 19:57

jo legendinis, tai čia labai tinka, nes kai paklausai tai ką groja dabar ir prisimeni Sepultura iki maždaug Arise laikų, pradedi galvot ar šitas šlamštas, kurį groja dabar gali turėt ką nors bendro su Sepultura? o gal Sepultura buvo tik legenda?

Evilized
2018.05.28 16:13

Legendinis komuniaga grįžta į Lietuvą

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus